Perfumowe nowości Yves Saint Laurent Mon Paris Eau de Toilette

Yves Saint Laurent Mon Paris Eau de Toilette

03/18/17 05:03:05 (5 komentarze)

przez: Sanja Pekić

Mon paris ad

"Pierwsze białe szyprowe perfumy," Mon Paris (2016) od YSL są inspirowane chwałą Paryża i uczuciami towarzyszącymi zakochaniu. W połowie 2017 r. ukaże się nowa odsłona tego zapachu - lekka i przestrzenna Mon Paris Eau de Toilette opisana słowem "plumettes", co w języku francuskim oznacza pióra i nawiązuje do cienkiej i lekkiej tkaniny w kropki lub drobne motywy na gładkim tle.

Mon Paris EDT Plumetes

Mon Paris Eau de Toilette zachwouje olfaktoryczny podpis "białego szypru" swojego poprzednika. Odurzający kwiat bielunia, który zdominował wodę perfumowaną, w tej odsłonie stał się wyraźniej powietrzny. Nuty otwarcia łączą bergamotkę, jeżynę, malinę i różowy pieprz. Kwiatowe serce obejmuje nuty biełunia, białej piwonii, jaśminu sambac i kwiatu pomarańczy. Baza składa się z paczuli z Gwatemali, syntetycznego kaszmeranu, ambroksanu i białego piżma. Podobnie jak poprzednią edycję, wodę toaletową także opracowało trio perfumiarzy: Olivier Cresp, Harry Fremont i Dora Baghriche-Arnaud.

Mon Paris EDT packshot

Nuty głowy: bergamotka, jeżyna, malina, różowy pieprz
Nuty serca: bieluń, jaśmin, kwiat pomarańczy
Nuty bazy: paczula, ambroksan, kaszmeran, białe piżmo

Mon Paris ad

Zapach będzie dostępny jako 30, 50 i 90 ml. wody toaletowej.Poprzedni Perfumowe nowości Następny


Advertisement

Cass
Cass

Psiknęłam się w Sephorze i... strasznie się rozczarowałam. Taki pomarańczowy ulepek, ale nie w stylu Poison Girl EDP, która jest nieco metaliczna, może bliżej Mon Paris do PG EDT, tyle ze już nawet najmłodszy Dior jest ciekawszy od tego, co zaprezentował YSL. Smutne, jako fanka Parisienne po przeczytaniu nut Mon Paris spodziewałam się ostrzejszej, mroczniejszej, piwnicznej (pieprz, paczula) odsłony jeżyny z cytrusowym podbiciem... A dostałam kwiat pomarańczy i ulepny zapaszek Oranginy. Szkoda, bardzo szkoda.

Mar
23
2017
Beata Maria
Beata Maria

Flakonik śliczny, nuty zachęcające. Przetestuję, oczywiscie. Jednak mam wrażenie ,że marka YSL po odejściu Mistrza proponuje nam zapachy słabe i pozbawione nowatorstwa. Wszystko jest wtórne i polegające na odcinaniu marketingowych kuponów od wielkiego nazwiska.

Mar
19
2017
Wisienka
Wisienka

Tak piękna butelka nie może zawierać przeciętnie pachnącego płynu, a jednak, zapewne będzie.

Mar
18
2017
perfumeholic88
perfumeholic88

Bardzo mi się podoba motyw tej cienkiej tkaniny szczególnie w czarnym kolorze i w kropki i tylko dlatego przetestuję tę nowość, ale nie nastawiam się na nic, ponieważ poprzednia wersja mnie rozczarowała i dodatkowo jest na mnie bardzo nietrwała.

Mar
18
2017
china_doll
china_doll

Ale to ładnie wszystko wygląda! Muszę przetestować ten zapach , jak i wodę perfumowaną której też jeszcze nie znam.

Mar
18
2017

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Popularne marki i zapachy: