Recenzje perfum niszowych Recenzje perfum niszowych #29: Humiecki & Graef Askew

Recenzje perfum niszowych #29: Humiecki & Graef Askew

02/25/14 02:33:01 (Jeden komentarz)

przez: Maciej Kolankowski

Perfumy domu Humiecki & Graef zbudowano wokół emocji. Cechami towarzyszącymi Askew są gniew, furia, wybuchowość, energia i męskość. Sam zapach nie jest jednak tak ordynarny i głośny jak mogłoby się wydawać czytając historię zaproponowaną przez twórców. Moim zdaniem Askew można zaliczyć do tej samej grupy zapachowej co Chanel Bleu, męska CK Euphoria, czy Versace Man Eau Fraiche, a więc chłodnych perfum aromatyczno – przyprawowych. Zapewne brzmi to jak niezbyt dobra rekomendacja, ta grupa zapachowa wcale nie cieszy się aż tak dużą popularnością, jednak moim zdaniem propozycja Humiecki & Graef to zapach na tyle uniwersalny i dobrze skomponowany, że może przekonać do siebie nawet te osoby, które właśnie w tej grupie olfaktorycznej nie gustują. Perfumy mają dość prostą budowę, podstawowymi składnikami są tu cytrusowy grejpfrut i interesująca nuta zamszowo – skórzana, zamknięte w chłodnej aromatyczno – przyprawowej otoczce.

Chociaż perfumy mają charakter aromatyczno – przyprawowy, odnoszę wrażenie, że w ich centrum znajduje się subtelna nuta skórzana, ale co ciekawe zbudowana nie z typowych składników tworzących akord skórzany, lecz będąca wytworem zmieszania kardamonu, grejpfruta i brzozy lub smoły brzozowej. A więc zaryzykuję stwierdzenie, że nie mamy tutaj prawdziwej nuty skórzanej, ale tak połączone inne składniki, aby imitowały zapach skóry, która dzięki temu jest i unikalna i interesująca. Jest to nuta „obuwnicza”, bardzo dosłowna, będąca czymś pomiędzy skórą a zamszem, znakomicie imitująca zapach nowych butów tudzież charakterystyczny aromat unoszący się w sklepach obuwniczych, który z pewnością bez problemu potraficie odtworzyć w pamięci. Tak właśnie pachną buty wąchane prosto z półki sklepu z butami. Subtelną skórę zatopiono w chłodnej nucie aromatycznej z dodatkiem przypraw i imbiru, który nadaje perfumom delikatnej słodyczy.

Jak możemy przeczytać w wywiadach z właścicielami marki, kompozycje Humiecki & Graef nie mają budowy piramidalnej, ale formują gwiazdę. Gdybym napisał, że Askew jest zapachem liniowym, byłaby to duża przesada, nie do końca o to w tym chodzi. Wyczuwalnych składników, jak już wspomniałem, jest tutaj niewiele, jest akord skórzany, grejpfrutowo – przyprawowa otoczka i odrobina imbiru, jednak zapach chociaż pod względem ogólnej budowy wydaje się nie zmieniać charakteru na skórze, poszczególne akordy zdają się być „płynne”, „żyjące”, „poruszające się”, co oznacza, że łączą się ze sobą w sposób dynamiczny, potrafią z biegiem czasu wyostrzać któryś akord a inny przygasać. Jest to coś pomiędzy liniowością zapachu a jego piramidalnym rozwojem, dzięki czemu możemy cieszyć się charakterem perfum przez cały czas ich trwania na skórze nie obawiając się ulotności nut, a równocześnie nie ma tutaj złudzenia liniowości i jednolitości. Skoro już podjąłem temat trwałości perfum na skórze, warto odnotować bardzo dobre parametry użytkowe Askew. Wspólną cechą chłodnych perfum aromatyczno – przyprawowych jest ich dość słaba trwałość na skórze, propozycja domu Humiecki & Graef to najbardziej trwałe perfumy tej grupy z jakimi się dotąd spotkałem. Zapach utrzymuje się na skórze spokojnie powyżej 10, nawet 12 godzin, a jest to przecież woda toaletowa, a nie perfumowana. Projekcja zapachu również wypada bardzo dobrze, aromat projektuje ze skóry na odległość kilku metrów. Perfumy są eleganckie, ale przy tym uniwersalne, dobre na każdą okazję. Nadają się moim zdaniem do użytku całorocznego z naciskiem na późną jesień i wczesną zimę oraz późną zimę i wczesną wiosnę.

Humiecki & Graef Askew to godne polecenia chłodne perfumy z subtelną nutą skóry w aromatyczno – przyprawowej otoczce i z odrobiną słodkiego imbiru. Przede wszystkim polecam tym którzy gustują w zapachach pokroju wspomnianych CK Euphoria (męska) i Versace Man Eau Fraiche, tutaj odnajdziecie ten sam charakter ( tylko charakter, one nie pachną tak samo!) przedstawiony w formie subtelnego aromatu „obuwniczej” skóry, nieco bardziej szlachetny i elegancki, a przy tym dużo bardziej trwały na skórze i lotny niż propozycje designerskie. A tym którzy we wspomnianych wodach nie gustują także polecam wypróbować Askew. To niezbyt głośne, ale wyraziste perfumy o klasycznej budowie męskich zapachów lat 90-tych, męskie, uniwersalne, bezpieczne i przyjemne w noszeniu. Bardzo miłe zaskoczenie znaleźć tak klasyczną wodę wśród niszowych pozycji. 


Profil zapachu:

chłodny, skórzany, aromatyczny, przyprawowy

skóra, zamsz, grejpfrut, przyprawy, imbir
 

---

Zobacz alfabetyczną listę perfum opisanych w ramach cyklu "Recenzje perfum niszowych".
 
 
Rok wprowadzenia: 2009
Trwałość na skórze: 10 - 12h
Projekcja: pachnie na kilka metrów
Polecam... wszystkim :)
 

 

Perfumy Humiecki & Graef Askew, bądź ich próbkę, można zamówić w perfumerii Aus Liebe zum Duft - First in Fragrance

Uwaga! Gwarantujemy, że opinie wyrażone w tym artykule stanowią obiektywne odczucia i wnioski autora tekstu i nie są w jakikolwiek sposób powiązane z ofertą perfumerii.

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

czerwiec
czerwiec

Co ten pan robi z wazonem?? :P

Mar
01
2014

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Rose MillesimeeJovoy Paris
Rose Millesimee

VelorumTiziana Terenzi
Velorum

VetyverBahoma London
Vetyver

Imperial OudBahoma London
Imperial Oud

ErebusBahoma London
Erebus

ChurchillBahoma London
Churchill

K2Bahoma London
K2

No. 5 Tropical JungleThe Trend by House of Sillage
No. 5 Tropical Jungle

No. 4 United We StandThe Trend by House of Sillage
No. 4 United We Stand

No. 3 Beauty & GraceThe Trend by House of Sillage
No. 3 Beauty & Grace

No. 2 Hot in CamoThe Trend by House of Sillage
No. 2 Hot in Camo

No. 1 Polka Dot DanceThe Trend by House of Sillage
No. 1 Polka Dot Dance

Black OrrisBahoma London
Black Orris

Bois de RoseBahoma London
Bois de Rose

JolieBahoma London
Jolie

Pepe & MentaSinfonia di Note
Pepe & Menta

PatchouliSinfonia di Note
Patchouli

HoS N.004House Of Sillage
HoS N.004

TuberosaBahoma London
Tuberosa

Ombrella CrashJacques Zolty
Ombrella Crash

Belle de JourBahoma London
Belle de Jour

Sparkling SandJacques Zolty
Sparkling Sand

VeleTiziana Terenzi
Vele

CasTiziana Terenzi
Cas

KaffTiziana Terenzi
Kaff

FoconeroTiziana Terenzi
Foconero

DeloxTiziana Terenzi
Delox

PorporaTiziana Terenzi
Porpora

EclixTiziana Terenzi
Eclix

BardiglioI Profumi Del Marmo
Bardiglio

Popularne marki i zapachy: