📡 Fragrantica team reporting Esxence live now from Milan, Italy! Click to watch! 📺
Recenzje perfum niszowych Recenzje perfum niszowych #23: Esteban Ambre EDT

Recenzje perfum niszowych #23: Esteban Ambre EDT

12/22/13 03:41:03 (2 komentarze)

przez: Maciej Kolankowski


Niemal każda niszowa marka perfum prędzej czy później udostępnia zapach dedykowany nucie ambry, czyli ciepły orient. Ambrowce są zazwyczaj bardzo do siebie podobne i w przeciwieństwie do innych „ofertowych niezbędników” jak wetywerowiec czy współczesna interpretacja wody kolońskiej, niemal zawsze trzymają wysoki poziom. Marka Esteban przygotowała dla nas nie jeden, ale aż trzy ambrowce, w tym dwa klasyczne, jeden w koncentracji wody toaletowej i jeden będący wodą perfumowaną. W swoich recenzjach perfum niszowych przedstawiłem wam dotąd dwa zapachy ambrowe, Parfum d'Empire Ambre Russe i Serge Lutens Ambre Sultan, które są najlepszymi ambrowcami jakie dotąd poznałem. Przekonajmy się czy Esteban Ambre w koncentracji wody toaletowej dorównuje im poziomem.

 

Nie ma sensu wymyślać koła na nowo, wszystkie ambrowce mają podobny charakter, czyli pachną przytulnie, ciepło, orientalnie, lekko słodko i nadają się do użytku jesienno – zimowego. Ambra Estebana nie jest wyjątkiem, to zapach podobny do Wielkiej Dwójki, aczkolwiek w porównaniu z Ambre Sultan i Ambre Russe wydaje się jeszcze bardziej przytulny i poczciwy, być może dlatego, że towarzyszących ambrze składników jest jakby mniej, przez co sama kominkowo – ciepła ambra wydaje się silniejsza i wyrazistsza. Ambrze od Parfum d'Empire towarzyszyła nuta alkoholowa, kadzidło i suszone owoce, z kolei ambrę Serge Lutens otaczał szeroki płaszcz przypraw. Esteban Ambre EDT to ambra drzewno – paczulowa, której towarzyszy na początkowym etapie właściwie tylko jeden dobrze wyczuwalny składnik, którym jest gałka muszkatołowa, ale gałka w bardzo dużej ilości. Czytający to doświadczeni miłośnicy perfum z pewnością potwierdzą, że składnik ten w dużej ilości imituje nutę drzewną i tak też jest właśnie w Esteban Ambre, gałki jest tak dużo, że za jednym zamachem obdarowuje nas i nutą przyprawową i zapachem ciepłego drewna, którą to nutę drzewną wraz z postępem czasu dodatkowo ubogaca paczula, świetnie wpasowująca się w orientalny klimat ambrowca. Zapach przygasa z dużą dozą waniliny, w formie ambry kadzidlano – waniliowej.

 

Esteban Ambre to kolejny bardzo dobry ambrowiec, godny poznania, jeśli poszukujemy równie dobrej ambry jak w propozycjach Lutensa i Parfum d'Empire. Perfumy, chociaż oznaczone w naszej encyklopedii jako damskie, są prawdziwym uniseksem.  To ciepły, kojarzący się z pustynią zapach orientalny, jak każdy ze zrecenzowanych dotąd ambrowców prezentujący ten składnik w nieco innym wydaniu, ale trzymający równie wysoki poziom kompozycyjny. Ambrę Estebana uzupełnia drzewny charakter, z nutą uzyskaną z połączenia paczuli i silnie zaakcentowanej gałki muszkatołowej o przyprawowo – drzewnym niuansie. Z biegiem czasu perfumy nabierają lekko waniliowo - kadzidlanego charakteru, utrzymując się na skórze bardzo długo jak na wodę toaletową, powyżej dziewięciu godzin, z projekcją oscylującą między „na kilka metrów” a „na długość ramion”. Niestety nie miałem okazji poznać Esteban Ambre w koncentracji wody perfumowanej, ale pod względem parametrów użytkowych woda toaletowa jest naprawdę silna.

 

Esteban Ambre EDT raczej nie dołączy do mojej kolekcji, ale tylko dlatego, że posiadam już flakony ambrowców Lutensa i Parfum d'Empire. Osobom zastanawiającym się nad zakupem jednego z nich polecam dodatkowo przetestować propozycję Estebana, która jest równie dobra, a być może przekona was do siebie pięknie komponującą się z ambrą paczulą.

---
Zobacz alfabetyczną listę perfum opisanych w ramach cyklu "Recenzje perfum niszowych".


Esteban - Ambre EDT

Rok wprowadzenia: 2007

Charakter: ambrowy, ciepły, orientalny, paczulowy, drzewny

Wyczuwalne składniki: ambra, gałka muszkatołowa, paczula, wanilina, wanilia, kadzidło

Trwałosć na skórze: 9 - 10 godzin

Projekcja: na kilka metrów

Dla... osób lubiących ambrowce, zapachy ciepłe, "kominkowe", orientalne, paczulę, wanilię

 

 

Perfumy Esteban Ambre EDT można przetestować i kupić w perfumerii Mon Credo.

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Pola
Pola

Esteban robi przyzwoite kompozycje, są ładne i bardzo noszalne jak na niszę. Dlatego nie dziwi mnie ich popularność. Swego czasu testowałam kompozycje w pięknym zestawie startowym, jaki można zamówić na ich stronie ( wysyłają do Polski co też jest ich dużym atutem) Ambra zwróciła moja uwagę choć fakt, że Ameryki nią nie odkryto.
Również stosunek ceny do jakości jest zadowalający- kupując na stronie francuskiej płacimy 110 $ za wodę perfumowaną 82 $ za EDT.


Wielka szkoda, że jedyna sprzedająca je w Polsce perfumeria zdecydowała się podnieść ceny flakonu niemal dwukrotnie po kilku pierwszych miesiącach sprzedaży w których dało się zauważyć, że perfumy cieszą się uznaniem.

Dec
26
2013
Izabela
Izabela

Flakony marki Esteban zawsze podziwiwam, ambrę również podziwiam, ale trochę bardziej z daleka :) Najbardziej lubię ją na kimś, na sobie podoba mi się zdecydowanie mniej.
Recenzję przeczytałam z zainteresowaniem :) Jak zawsze miło się je czyta. :)

Dec
22
2013

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

ChurchillBahoma London
Churchill

K2Bahoma London
K2

No. 5 Tropical JungleThe Trend by House of Sillage
No. 5 Tropical Jungle

No. 4 United We StandThe Trend by House of Sillage
No. 4 United We Stand

No. 3 Beauty & GraceThe Trend by House of Sillage
No. 3 Beauty & Grace

No. 2 Hot in CamoThe Trend by House of Sillage
No. 2 Hot in Camo

No. 1 Polka Dot DanceThe Trend by House of Sillage
No. 1 Polka Dot Dance

Black OrrisBahoma London
Black Orris

Bois de RoseBahoma London
Bois de Rose

JolieBahoma London
Jolie

Pepe & MentaSinfonia di Note
Pepe & Menta

PatchouliSinfonia di Note
Patchouli

HoS N.004House Of Sillage
HoS N.004

TuberosaBahoma London
Tuberosa

Ombrella CrashJacques Zolty
Ombrella Crash

Belle de JourBahoma London
Belle de Jour

Sparkling SandJacques Zolty
Sparkling Sand

VeleTiziana Terenzi
Vele

CasTiziana Terenzi
Cas

KaffTiziana Terenzi
Kaff

FoconeroTiziana Terenzi
Foconero

DeloxTiziana Terenzi
Delox

PorporaTiziana Terenzi
Porpora

EclixTiziana Terenzi
Eclix

BardiglioI Profumi Del Marmo
Bardiglio

FantasticoI Profumi Del Marmo
Fantastico

Hamaca27 87
Hamaca

Roja Dove Parfum Royale #2Roja Dove
Roja Dove Parfum Royale #2

Secret of SuccessState of Mind
Secret of Success

 L'Ame SlaveState of Mind
L'Ame Slave

Popularne marki i zapachy: