Recenzje perfum niszowych Recenzje perfum niszowych #16: Designer Shaik Opulent Classic No 77

Recenzje perfum niszowych #16: Designer Shaik Opulent Classic No 77

11/13/13 02:42:40

przez: Maciej Kolankowski

Shaik No 77 to męskie perfumy z kolekcji Opulent Blue, będącej debiutancką linią dwóch zapachów wywodzącej się z Bahrajnu luksusowej marki Designer Shaik. Co ciekawe, w sezonie 2007/2008 była to najlepiej sprzedająca się niszowa premiera w krajach Bliskiego Wschodu, wyprzedzająca między innymi nowości Amouage. Styl zapachów Designer Shaik jest jednak odmienny od typowych przedstawicieli arabskiego perfumiarstwa. Pod względem zapachu są to perfumy Zachodu, bez ciężkich kadzideł, drzew, gęstych kwiatowych olejów, aczkolwiek design flakonu wskazuje na związek z miejscem pochodzenia marki.


Otwarcie Shaik No 77 jest świeże, owocowe i aromatyczne, łączy tropikalne owoce i subtelnie podane przyprawy z pobrzmiewającymi gdzieś w oddali nutami fougere. Są to klimaty Creed Original Santal i Joop! Homme (pod warunkiem, że ten drugi przejdzie ułagodzenie), Shaik pachnie bliźniaczo podobnie właśnie do Original Santal, aczkolwiek wydaje się o jeden ton głośniejszy. Początek przywodzi na myśl aromatyczny koktajl z tropikalnych owoców, bardzo odświeżający, letni, ale jednocześnie elegancki i głęboki. Koktajl ten stopniowo wzbogaca lawenda z geranium, tworząc zapach w stylu „barber shopu”, czy inaczej „groomingu”. Jeśli nie wiecie co mam na myśli, uproszczając, jest to aromat w typie YSL Rive Gauche Pour Homme, czy kosmetyków do golenia. Podkreślam, chodzi o styl, Shaik No 77 nie pachnie jak Rive Gauche, prezentuje inną interpretację męskiego groomingu. Wspólny dla nich jest klimat dobrego zakładu fryzjerskiego i męskiej elegancji, uzyskanej właśnie za sprawą wspomnianych dwóch składników.

 

Z biegiem czasu zapach utrzymuje swój „groomingowy” charakter, owoce stopniowo wygasają ustępując miejsca niewymienionemu w składzie, ale wyraźnie wyczuwalnemu sandałowcowi. Ostatnie fazy projekcji to już fougere pełną gębą, intensywny zapach igliwia z cynamonem, sandałowcem i odrobiną wanilii. Elegancki, z lekka pudrowy i mydlany, chociaż równocześnie wciąż o odświeżającym charakterze. Podobnie jak w przypadku Chic No 30, czuć tutaj dbałość o jakość użytych składników, których jest podobno ponad 150. Wspomniałem, że Shaik No 77 osadzony jest w klimacie Creed Original Santal i Joop! Homme. Patrząc całościowo, znajduje się gdzieś pomiędzy, ale bliżej mu do tego pierwszego, gdyż nie ma w nim tej charakterystycznie intensywnej słodyczy z Joop!, natomiast w najdłuższej fazie projekcji wyczuwalne jest identyczne z Creed połączenie drzewa sandałowego i wanilii. Trwałość na skórze odrobinę wyższa od Creeda, około siedmiu godzin, projekcja na długość ramion, a więc kształtująca się na dobrym poziomie.


Designer Shaik No 77 to interesująca propozycja na wiosnę – lato, zmieszana z dobrych składników, elegancka, o charakterze groomingu, ale równocześnie na swój sposób nieformalna, nadająca się na zapach codzienny. Są to perfumy sezonowe, źle układają się w niższej temperaturze. Warto je przetestować jako alternatywę dla Creed Original Santal lub z myślą o eleganckim i dość lotnym zapachu na ciepłe dni, który łączy owoce z łagodnymi przyprawami, kwiatami i nutą fougere, tworząc na pół zapach barber shopu, na pół letniego casualowca, dzięki czemu perfumy nadają się na każdą okazję, w tym również na wieczorowe wyjścia.

 

 
Zobacz alfabetyczną listę perfum opisanych w ramach cyklu "Recenzje perfum niszowych"


Designer Shaik Opulent Classic No 77

Rok wprowadzenia: 2007

Charakter: owocowy, kwiatowy, fougere, przyprawowy, elegancki, grooming

Moja interpretacja składu: owoce tropikalne (marakuja?), owoce cytrusowe, silna nuta fougere, lawenda, geranium, cynamon, wanilia, drzewo sandałowe

Trwałość na skórze: około siedmiu godzin

Projekcja: pachnie na długość ramion

Dla... Panów szukających eleganckiego, a jednocześnie codziennego zapachu na wiosnę i lato.

Zapachy podobne: Creed Original Santal, Joop! Homme

 

 

Perfumy Designer Shaik Opulent Classic No 77 można przetestować i kupić w perfumerii Mon Credo.

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Popularne marki i zapachy: