Recenzje perfum niszowych Perfumy dżentelmena: Divine L’Homme Infini

Perfumy dżentelmena: Divine L’Homme Infini

12/13/12 08:09:11

przez: Elena Vosnaki


Nowy zapach L’Homme Infini, w wyjątkowo przyciągającym wzrok opakowaniu - eleganckiej, ciemnoniebieskiej obudowie butelki, nadchodzi z konkretnym zestawem zasad: zapomnij o rynkowych trendach, przereklamowanych i krótkotrwałych ofertach i skoncentruj się na estetyce tego co czujesz.
 

Opowieść o stosunkowo niepozornej i mało znanej firmie Parfums Divine brzmi jak biznesowe studium przypadku. Divine, założona w 1986 r. w Dinard, to przede wszystkim historia jednego człowieka – Yvona Mouchela - i jego umiłowania piękna. W eleganckim edwardiańskim kurorcie Dinard na północnym wybrzeżu Bretanii, Yvon Mouchel stworzył perfumy o nazwie Divine, sprzedawane początkowo w niewielkim sklepiku. Klienci pomału odkrywali je, a zakochując się w ich aromacie, mówili o nich swoim przyjaciołom, i tak oto, z ust do ust wieść o nich niosła się na cały świat, dzięki czemu coraz więcej osób mogło poznać i docenić ten wspaniały zapach. W pierwszych latach działalności, Mouchel sprzedawał swoje perfumy przyjmując zamówienia listownie, ale w 1997 roku otworzył sklep internetowy i odtąd firma zaczęła się intensywnie rozwijać. Yvon Mouchel nadal tworzy olśniewające kompozycje zapachowe, wytwarzając je w Dinard i sprzedając w Londynie, Berlinie, Monachium, a także w kilku wybranych placówkach na świecie.


Jak mówi Y. Mouchel: "Tworzenie perfum to sztuka na równi z malarstwem, muzyką czy literaturą. Dobre perfumy to dzieło sztuki." Z tego właśnie powodu zatrudnił jedną z indywidualności w branży: Yanna Vasnier (perfumiarza Givaudan, pracującego między innymi dla firm Arquiste, Tom Ford, Marc Jacobs, Comme des Garcons i Parfums DelRae).
 

Vasnier znany jest z opracowania wyjątkowych perfum męskich dla Divine (L’Homme de Coeur z 2002 r.), a L’Homme Infini, jego najnowsze dzieło, to dymny, orzechowo-wetyweriowo-drzewny i kuszący zapach, który sprawdza się zarówno pod względem intelektualnej spójności artystycznej jak i przynoszenia zmysłowej przyjemności. Za pośrednictwem L’Homme Infini Divine wyraża przekonanie, że przed mężczyzną rozpościerają się szerokie, bezkresne horyzonty. W świecie, w którym niejednokrotnie odczuwamy, że właściwie nic nie możemy zrobić, Divine przynosi pozytywny i optymistyczny przekaz w postaci perfum L’Homme Infini, przypominających, że jeśli tylko mamy wolę poświęcenia się sprawie, pasję lub cel wzbicia się ponad przeciętność, nasze możliwości są nieograniczone.

L’Homme Infini odwołuje się do mojego własnego ideału szlachectwa i szlachetności, w sensie wartości człowieka, z którymi wiązać powinny się nie tyle pochodzenie, co dobre maniery, naturalna i niewymuszona elegancja oraz nabyta wiedza. Od stonowanego, zielono-cytrusowego, wetyweriowego rdzenia ze słodkimi, przytulnymi i orzechowymi niuansami, do jego pikantnej i pełnej pieprzu dymności, zapach wybrzmiewa jak pean na cześć męskości: dającej poczucie bezpieczeństwa i możliwość oparcia się na silnym ramieniu oraz przytulenia do czułego policzka, kiedy życie przynosi trudne chwile.

Na skórze, zarówno męskiej jak i damskiej, L'Homme Infini układa się niczym ulubione ubranie, które ma się ochotę nosić aż do zdarcia. Zapach przywodzi na myśl urokliwe sklepienie pogodnego nieba, wysokie srebrzyste drzewa, których gałęzie jak wieże gotyckich kościołów sięgają niebios - do tego co boskie. Geosminę i ludzkie ciepło pozostawiające ślad na materiale, urwiste skały i krzemień, grubo zmielone przyprawy i drobne, soczyste krople wytryskujące z obieranej skórki pomarańczowej, oraz las, las, las… gdzieś w oddali. Obietnicę tajemnic jeszcze nie odkrytych i właśnie rozpoczynającej się przygody…


Nuty perfum L’Homme Infini: liść i nasiona kolendry, elemi, czarny pieprz, dąb, cedr, drzewo agarowe, wetyweria, ambra, benzoes.
 

Dostępne we wszystkich oficjalnych sklepach od listopada 2012 roku w kilku wariantach:
- flakon bez atomizera 50 ml
- flakon bez atomizera 100 ml
- flakon bez atomizera 150 ml
- flakon z atomizerem, z możliwością uzupełniania 50 ml

Więcej informacji: http://www.divine.fr

Elena Vosnaki

Elena Vosnaki - historyk, pisze o perfumach dla portalu Fragrantica. Założycielka i redaktor Perfume Shrine, jednej z najbardziej uznanych niezależnych publikacji internetowych zawierających recenzje, wywiady z perfumiarzami, teksty o surowcach i historii perfum. Zwyciężczyni Fragrantica Blog Awards i finalistka licznych konkursów dla blogów, współtworzy teksty wydawane za granicą. Jej publikacje zostały uznane za redakcyjną doskonałość przez Fifi Awards for Editorial Excellence z 2009.

 
Tłumaczenie: blueberry

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Falconer FloweryOTTANIQO
Falconer Flowery

Falconer AquaOTTANIQO
Falconer Aqua

Falconer ForestOTTANIQO
Falconer Forest

Falconer OrientalOTTANIQO
Falconer Oriental

Vetiver ParadiseCarolina Herrera
Vetiver Paradise

Virgin MintCarolina Herrera
Virgin Mint

Blond JasmineCarolina Herrera
Blond Jasmine

Orange AffairCarolina Herrera
Orange Affair

Bergamot BloomCarolina Herrera
Bergamot Bloom

Rose CruiseCarolina Herrera
Rose Cruise

Siberian MuskAreej Le Doré
Siberian Musk

Oud ZenAreej Le Doré
Oud Zen

Ottoman EmpireAreej Le Doré
Ottoman Empire

Ruby of Temur For WomanBegim
Ruby of Temur For Woman

Ruby of Temur For ManBegim
Ruby of Temur For Man

Evoke Eau de ParfumEddy Ford Beverly Hills
Evoke Eau de Parfum

GentlemanFaberlic
Gentleman

Summer White ParadiseAvon
Summer White Paradise

Balade aux TuileriesAgatha
Balade aux Tuileries

Amazing Grace Ballet RosePhilosophy
Amazing Grace Ballet Rose

Today Tomorrow Always My Everything for HimAvon
Today Tomorrow Always My Everything for Him

Obsessed for MenCalvin Klein
Obsessed for Men

Obsessed for WomenCalvin Klein
Obsessed for Women

Un Air de BretagneL`Artisan Parfumeur
Un Air de Bretagne

Saint JulepImaginary Authors
Saint Julep

SelaComporta Perfumes
Sela

MosquitoComporta Perfumes
Mosquito

PalafíticoComporta Perfumes
Palafítico

Dona BiaComporta Perfumes
Dona Bia

MudaComporta Perfumes
Muda

Popularne marki i zapachy: