Recenzje perfum niszowych Perfumy dżentelmena: Divine L’Homme Infini

Perfumy dżentelmena: Divine L’Homme Infini

12/13/12 08:09:11

przez: Elena Vosnaki


Nowy zapach L’Homme Infini, w wyjątkowo przyciągającym wzrok opakowaniu - eleganckiej, ciemnoniebieskiej obudowie butelki, nadchodzi z konkretnym zestawem zasad: zapomnij o rynkowych trendach, przereklamowanych i krótkotrwałych ofertach i skoncentruj się na estetyce tego co czujesz.
 

Opowieść o stosunkowo niepozornej i mało znanej firmie Parfums Divine brzmi jak biznesowe studium przypadku. Divine, założona w 1986 r. w Dinard, to przede wszystkim historia jednego człowieka – Yvona Mouchela - i jego umiłowania piękna. W eleganckim edwardiańskim kurorcie Dinard na północnym wybrzeżu Bretanii, Yvon Mouchel stworzył perfumy o nazwie Divine, sprzedawane początkowo w niewielkim sklepiku. Klienci pomału odkrywali je, a zakochując się w ich aromacie, mówili o nich swoim przyjaciołom, i tak oto, z ust do ust wieść o nich niosła się na cały świat, dzięki czemu coraz więcej osób mogło poznać i docenić ten wspaniały zapach. W pierwszych latach działalności, Mouchel sprzedawał swoje perfumy przyjmując zamówienia listownie, ale w 1997 roku otworzył sklep internetowy i odtąd firma zaczęła się intensywnie rozwijać. Yvon Mouchel nadal tworzy olśniewające kompozycje zapachowe, wytwarzając je w Dinard i sprzedając w Londynie, Berlinie, Monachium, a także w kilku wybranych placówkach na świecie.


Jak mówi Y. Mouchel: "Tworzenie perfum to sztuka na równi z malarstwem, muzyką czy literaturą. Dobre perfumy to dzieło sztuki." Z tego właśnie powodu zatrudnił jedną z indywidualności w branży: Yanna Vasnier (perfumiarza Givaudan, pracującego między innymi dla firm Arquiste, Tom Ford, Marc Jacobs, Comme des Garcons i Parfums DelRae).
 

Vasnier znany jest z opracowania wyjątkowych perfum męskich dla Divine (L’Homme de Coeur z 2002 r.), a L’Homme Infini, jego najnowsze dzieło, to dymny, orzechowo-wetyweriowo-drzewny i kuszący zapach, który sprawdza się zarówno pod względem intelektualnej spójności artystycznej jak i przynoszenia zmysłowej przyjemności. Za pośrednictwem L’Homme Infini Divine wyraża przekonanie, że przed mężczyzną rozpościerają się szerokie, bezkresne horyzonty. W świecie, w którym niejednokrotnie odczuwamy, że właściwie nic nie możemy zrobić, Divine przynosi pozytywny i optymistyczny przekaz w postaci perfum L’Homme Infini, przypominających, że jeśli tylko mamy wolę poświęcenia się sprawie, pasję lub cel wzbicia się ponad przeciętność, nasze możliwości są nieograniczone.

L’Homme Infini odwołuje się do mojego własnego ideału szlachectwa i szlachetności, w sensie wartości człowieka, z którymi wiązać powinny się nie tyle pochodzenie, co dobre maniery, naturalna i niewymuszona elegancja oraz nabyta wiedza. Od stonowanego, zielono-cytrusowego, wetyweriowego rdzenia ze słodkimi, przytulnymi i orzechowymi niuansami, do jego pikantnej i pełnej pieprzu dymności, zapach wybrzmiewa jak pean na cześć męskości: dającej poczucie bezpieczeństwa i możliwość oparcia się na silnym ramieniu oraz przytulenia do czułego policzka, kiedy życie przynosi trudne chwile.

Na skórze, zarówno męskiej jak i damskiej, L'Homme Infini układa się niczym ulubione ubranie, które ma się ochotę nosić aż do zdarcia. Zapach przywodzi na myśl urokliwe sklepienie pogodnego nieba, wysokie srebrzyste drzewa, których gałęzie jak wieże gotyckich kościołów sięgają niebios - do tego co boskie. Geosminę i ludzkie ciepło pozostawiające ślad na materiale, urwiste skały i krzemień, grubo zmielone przyprawy i drobne, soczyste krople wytryskujące z obieranej skórki pomarańczowej, oraz las, las, las… gdzieś w oddali. Obietnicę tajemnic jeszcze nie odkrytych i właśnie rozpoczynającej się przygody…


Nuty perfum L’Homme Infini: liść i nasiona kolendry, elemi, czarny pieprz, dąb, cedr, drzewo agarowe, wetyweria, ambra, benzoes.
 

Dostępne we wszystkich oficjalnych sklepach od listopada 2012 roku w kilku wariantach:
- flakon bez atomizera 50 ml
- flakon bez atomizera 100 ml
- flakon bez atomizera 150 ml
- flakon z atomizerem, z możliwością uzupełniania 50 ml

Więcej informacji: http://www.divine.fr

Elena Vosnaki

Elena Vosnaki - historyk, pisze o perfumach dla portalu Fragrantica. Założycielka i redaktor Perfume Shrine, jednej z najbardziej uznanych niezależnych publikacji internetowych zawierających recenzje, wywiady z perfumiarzami, teksty o surowcach i historii perfum. Zwyciężczyni Fragrantica Blog Awards i finalistka licznych konkursów dla blogów, współtworzy teksty wydawane za granicą. Jej publikacje zostały uznane za redakcyjną doskonałość przez Fifi Awards for Editorial Excellence z 2009.

 
Tłumaczenie: blueberry

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

EgosGuru Perfumes
Egos

Folie de MargueriteSimimi
Folie de Marguerite

Seduction 2AK France
Seduction 2

Seduction 1AK France
Seduction 1

Georges et MoiSabe Masson
Georges et Moi

Ne des RosesSabe Masson
Ne des Roses

Parisian RhapsodySabe Masson
Parisian Rhapsody

Eu Vent de VousSabe Masson
Eu Vent de Vous

No. 10 Lace UpThe Trend by House of Sillage
No. 10 Lace Up

No. 9 City DreamsThe Trend by House of Sillage
No. 9 City Dreams

No. 8 Retro PopThe Trend by House of Sillage
No. 8 Retro Pop

Lys d'Or Eau PoudreeDorin
Lys d'Or Eau Poudree

Petales de Camelia Eau PoudreeDorin
Petales de Camelia Eau Poudree

Rose des Bois Eau PoudreeDorin
Rose des Bois Eau Poudree

Gardenia Garden Eau PoudreeDorin
Gardenia Garden Eau Poudree

SilverElisire
Silver

GoldElisire
Gold

He Wood CologneDSQUARED²
He Wood Cologne

Eau de Rochas Escapade EstivaleRochas
Eau de Rochas Escapade Estivale

DiapasonSospiro Perfumes
Diapason

EnsembleSospiro Perfumes
Ensemble

No. 7 DestinyThe Trend by House of Sillage
No. 7 Destiny

No. 6 Bow DeepThe Trend by House of Sillage
No. 6 Bow Deep

Become the ShamanDSH Perfumes
Become the Shaman

FoxyDSH Perfumes
Foxy

Gekkou HanamiDSH Perfumes
Gekkou Hanami

AbundanceChristy Organics
Abundance

UrbaneChristy Organics
Urbane

SatisfactionChristy Organics
Satisfaction

AmberChristy Organics
Amber

Popularne marki i zapachy: