Wydarzenia Najlepsze i najciekawsze perfumy 2016r. zdaniem czytelników i redakcji

Najlepsze i najciekawsze perfumy 2016r. zdaniem czytelników i redakcji

12/31/16 04:29:40 (6 komentarze)

przez: Elena Knezhevich

 

Na zakończenie 2016 roku postanowiliśmy podsumować tegoroczne premiery świata perfum i wskazać te zapachy, które okazały się najpopularniejszymi, najlepszymi i najbardziej przyciągającymi uwagę.

 

NAJLEPSZE PERFUMY DLA KOBIET 2016r.

Naszym zwycięzcą jest Thierry Mugler Angel Muse. Wśród ekspertów perfumy uznano za zupełnie niezależny trzon katalogu marki, jednak zdecydowanie posiadają one pierwiastek swojego znanego poprzednika (Angel). Jak przystało na inne dzieła Muglera, albo się je lubi, albo nienawidzi, ale na pewno nie można powiedzieć, że są nudne.

Poison Girl
Dior
Narciso Poudree
Narciso Rodriguez
Chanel No 5
L'Eau
Poison Girl perfume Narciso Rodriguez perfume Chanel No 5 L'Eau perfume

Patrząc na listę faworytów, nie można nie zauważyć, że klientki nadal sięgają albo po perfumy słodkie, cukrowo – owocowe, albo nostalgiczne dzieła o vintage'owym tchnieniu. Wszystkie wyróżnione wody opierają się na znanych, wyrobionych przez lata liniach, ale mają zadatki na to, aby niezależnie stać się cenionymi perfumami.

 

NAJLEPSZE PERFUMY DLA MĘŻCZYZN 2016r.

Giorgio Armani Code od swojej premiery w 2004 roku wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Wydana w tym roku edycja Profumo wpisuje się w trend zapachów owocowo – fougere, który został zapoczątkowany kilka lat temu przez 1 Million od Paco Rabanne.

A*Men Pure Tonka
Thierry Mugler
Uomo Intense
Valentino
L’Homme Ideal Eau de Parfum Guerlain
A*Men Pure Tonka Thierry Mugler perfume Valentino Uomo Intense Valentino perfume L’Homme Ideal Eau de Parfum Guerlain perfume

Jak widać, w tym roku mężczyźni sięgali po ciepłe i słodkie perfumy z akcentami bobu tonka. Tylko spójrzcie na ich kolor!

 

NAJLEPSZE PERFUMY UNISEKS 2016r.

Hermes wciąż udowadnia, że można podążać przeciw trendom i wciąż odnosić sukces. Jego Eau de Rhubarbe Ecarlate wybija się z tłumu tegorocznych premier doborem kompozycji i jej jakością.

CK2
Calvin Klein
Soleil Blanc
Tom Ford
Ambre Eternel
Guerlain
CK2 Calvin Klein perfume ad Soleil Blanc Tom Ford perfume ad Ambre Eternel Guerlain perfume

Tradycyjnie w tej kategorii odnajdujemy znacznie większy rozstrzał kompozycyjny niż w ramach perfum wyłącznie dla kobiet lub tylko dla mężczyzn. Mamy tutaj słodkie egzotyczne zapachy Soleil Blanc i Ambre Eternel naprzeciw całkiem neutralnych cytrusów i wód odświeżających. Tytoń z bursztynem nie są tegorocznym odkryciem, ale po raz pierwszy wybijają się tak wysoko w zestawieniu. Widać przytulność i ciepło są teraz w modzie.

 

WYBÓR NASZYCH REDAKTORÓW

W tym roku zdecydowaliśmy się na wybór najlepszych, najciekawszych lub najbardziej intrygujących perfum według naszych własnych kategorii.
 

Bella Van Der Weerd portrait


Bella van der Weerd
 

Najlepsze, najbardziej trwałe i eleganckie perfumy białokwiatowe: Marfa od Memo Paris. Kwiat pomarańczy i tuberoza konkurują z kremowym akordem wanilii i pianek marshmallow. Perfumy są tytanem projekcji, który otwiera się z wielką mocą i utrzymuje swoją siłę przez bardzo długi czas, a nawet gdy zaczyna się łagodzić, a obecna w bazie wanilia staje się prominentna, nie trzeba wysiłku, aby wciąż je czuć. Zapach emanuje wyrafinowaniem.

 

perfume Marfa

Zieleńsze od zieleni: Ambergreen od Oliver & Co. Zielona bomba z przedawkowaniem zieloności, takich jak bazylia, kolendra, liść figi, trawa, zielona papryka i zielona mandarynka, która najlepiej sprawdzi się na skórze mężczyzny. Świetnie działa jako poranna dawka energii, ale układa się na skórze wyraźnie drzewnie, z lekko animalistyczno - bursztynową słodyczą. Pociągająca!

 

Ambergreen perfume

Najlepszy florient o hipnotyzującej nazwie: Hundred Silent Ways od Nishane. Otwiera się owocowo – paczulowo, ale kończy białymi kremowymi kwiatami oraz wanilią i sandałowcem. Perfumy rozpoczynają się mocnym uderzeniem, ale warto dać im czas, aby odnaleźć w nich łagodnie drzewne, kremowe oblicze z akcentem gardenii i wanilii.

 

Hundred Silent Ways Nishane

Najlepszy „chcę ze względu na flakon”: Nettuno od Mendittorosa. Flakon mówi sam za siebie. Odkąd przeczytałam recenzję zapachu, flakon występuje na oddzielnej półce moich marzeń. Oszałamiający.

 

Nettuno Mendittorosa


Miguel


Miguel Matos
 

Nohiba Coudray perfume

Najlepszy powrót: muszę wspomnieć o dwóch. Caron Montaigne 2016 oraz E.Coudray Nohiba 2016. Montaigne, zapach z 1987 roku, posiada w swoim składzie ponad 50% sandałowca z Mysore. Woda była wycofana z rynku, jednak teraz powróciła z niewielkimi zmianami i jest świetna. Nohiba, bliski krewny Opium i Youth Dew, jest istotnym powrotem do orientalnej ekstrawaganckiej zmysłowości.

 

Ma Bete Eris Parfums

Najlepszy zapach zwierzęcy: Eris Parfums Ma Bete. Barbara Herman ma wpływ na tak wielu miłośników woni vintage i z przytupem wkroczyła i nadal wkracza w nowe tysiąclecie z vintage'owymi kwiatowo - zwierzęcymi perfumami.

 

Peau d`Ailleurs Starck

Najlepsze perfumy z gatunku „sam nie wiem, co ja wącham”: Starck Peau d'Ailleurs. Nie licząc ciekawego flakonu, zapach jest abstrakcyjnym dziełem Annick Menardo imitującym wilgoć oraz opady deszczu z dodatkiem syntetycznych akcentów.

 

Oud Nihal Tiziana Terenzi

Najlepszy kontynuator serii: Tiziana Terenzi Oud Nihal. Marka wydała wiele ciekawych pozycji w tym roku, jednak Oud Nihal, z agarem i ekstraktami róż rodziny Terenzi, które macerowano ponad 45 lat temu, po prostu trzeba postawić na piedestale.

 

 


Dr. Marlen Elliot Harrison
 

Najlepsze niszowe odkrycie 2016 roku, którego nie wydano w 2016 roku: Penhaligon's Eau de Verveine to mało znane, ale zaskakujące połączenie lekkiej cytryny, wanilii i szałwii, które całkowicie skradło moje serce.

Eau de Verveine Penhaligon's perfume

Najbardziej imponująca designerska premiera z USA: trio perfum Roberta Grahama. Polubiłem wszystkie trzy propozycje, jednak moją ulubioną jest paczulowa, tonkowa i tytoniowa harmonia z Fortitude. Również flakony zdecydowanie zasługują na uwagę!

Fortitude Robert Graham perfume

Najdziwniejszy „co do ???”: Dark Ride od Xyrena to znakomity przykład perfum doskonale i przejmująco uchwycających aromat wspomnień. Tak, może i pachną jak przejażdżka Pirates of the Caribbean w parku Disneya – chemiczną obróbką wody i prochem strzelniczym – ale podobają mi się.

 

Dark Ride Xyrena perfume

Niezależny perfumiarz zasługujący na uwagę: Shelley Waddington – jej dzieła podziwiam już od pięciu lat. Wszystko, co stworzyła, zyskało mój zachwyt, a ostatnio dołączyła do fantastycznego niezależnego projektu Zoologist tworząc dzieło Hummingbird. Dopełnieniem jej talentu są wydane w 2016 perfumy Rainmaker jej własnej linii EnVoyage.

 

Shelley Waddington perfumer in her lab


 

Mat Yudov portrait


Mat Yudov
 

Apsu perfume

Najdalsza ucieczka od orientów i oudów: APSU Ulrich Lang. Aromat wodnistych zieleni i soczystych liści jest znakomitym rozwiązaniem dla tych, którzy są zmęczeni obecnymi trendami w perfumiarstwie, w szczególności oudami i orientami, ale którzy nie chcą wracać do abstrakcyjnej świeżości cechującej wody z lat 90-tych.

Stark perfume bottle

Nagroda Marsjanina: otrzymuje ją Philippe Starck za wysłanie nas jeszcze dalej niż APSU, w przestrzeń pozaziemską, za sprawą trio jego ostatnich dzieł. Są to najbardziej abstrakcyjne, oderwane od związku z naturą, perfumy, co równocześnie nie oznacza, że nie są przyjemne.

Olivier Polge portrait

Olivier Polge otrzymuje nagrodę „Mistrza” za jego niedoścignione umiejętności perfumiarskie. Kiedyś podjął on ciekawy eksperyment z wodą A Lab on Fire L'Anonyme ou OP-1475-A, a później rozwinął ten motyw i doprowadził pomysł do perfekcji za sprawą znakomitej nowoczesnej „lampki wina” w Mugler Fougere Furieuse. Ale nie zapominajmy o jego najnowszej Chanel No.5 L'Eau! W tym roku podniósł poprzeczkę bardzo wysoko. Nieuchronnie porównamy jego najnowsze dzieła z przyszłymi efektami jego pracy – oczywiście w celach zarówno akademickich, jak i w poszukiwaniu dalszej innowacyjności.

uer mi perfume

Najbardziej niezwykła interpretacja zwyczajnego tematu (chodzi o wodę kolońską). Nagroda trafi do OR ± Ange UER MI, niezwykle niekonwencjonalnej mieszanki cytrusów z dynią. Pomarańcze i tangerynki w słodkiej harmonii, niemal tropikalno – spożywczej, podkreślone różą i wsparte balsamiczną bazą.

 

 

Sergey Borisov portrait


Sergey Borisov
 

Nagroda Guy Roberta trafia do CK2 od Calvin Kleina, które są znakomitym dowodem na aksjomat perfumiarzy: „Po pierwsze, perfumy muszą ładnie pachnieć”. Są to radosne proste perfumy, które są łatwe i przyjemne w noszeniu.

 

CK2 Calvin Klein

Najbardziej prowokacyjny projekt perfumiarski. Nagroda trafia oczywiście do Renegades. Bertrand Duchaufour, Geza Schoen i Mark Buxton rozpoczęli coś nowego, ciekawego i zabawnego. Musimy baczniej im się przyglądać i wypatrywać kolejnych prowokacji.

Renegates logo detail

Zwycięzcą w dwóch kategoriach, najlepszej wody kolońskiej oraz najlepszego powrotu, jest Green Water od Jacques Fath. Moja niekończąca się wdzięczność dla Ranii Naim i Cecile Zarokian za obecnie moją ulubioną wodę kolońską.

 

Green Water Jacques Fath perfume

Idealna lampka szampana. L’Attesa Masque Milano. Jest to dzieło idealne do tego stopnia, że nawet ja, będący zdeklarowanym wrogiem bąbelków w alkoholu, doceniam ich splendor. Salute.

 

L`Attesa Masque Milano perfume

Jodi Battershell


Jodi Battershell
 

El & Ella perfumes

Najseksowniejsza perfumowa para 2016 roku: Arquiste El i Ella. (Starałam się znaleźć analogiczną celebrycką parę, ale wciąż nie mogę się pogodzić z tym, że Angelina Jolie i Brad Pitt się rozeszli...).

 

Nightingale Zoologist Perfumes

Najlepsze perfumy, które przypadkiem dzielą nazwę z tytułem piosenki Leonarda Cohena: Zoologist Nightingale ("Tho' you are singing somewhere still, I can no longer hear you." RIP, Panie. Cohen). Nie mogę się nacieszyć tym cudownym, „oldskulowym” szyprem. Jak dotąd są to moje ulubione perfumy od Zoologist – a przecież w kolekcji tej marki znajduje się wiele znakomitych zapachów!

Grace Grace Coddington

Najlepszy design flakonu dla szalonej kociary: REMIS Grace Coddington i Salvador Dali La Belle et L'Ocelot Eau de Toilette. Uważam siebie za początkującą zwariowaną kociarę, a te flakony sprawiają, że mruczę... Jeszcze nie testowałam skrywanych przez nie zapachów, ale recenzje sugerują, że oba są przyjemnymi i bezpiecznymi wyborami.

 

Stash SJP Sarah Jessica Parker bottle

Nagroda „Nie nazywaj mnie powrotem. Byłem tutaj przez cały czas”: remis Ava Luxe i Sarah Jessica Parker ze Stash SJP. Obie kobiety pokazały, że wciąż są w znakomitej formie ze swoimi perfumami wydanymi w 2016 roku i mam nadzieję, że będą kontynuować dobrą passę w kolejnych latach.

 

 

Sandra Raicevic-Petrovic portrait


Sandra Raicevic Petrovic
 

Najbezpieczniejszy zakup w ciemno na prezent: Chanel No5 L'Eau. Nowocześniejsza i bardziej przystępna dla młodszej klienteli, a jednak wciąż obdarzona DNA Chanel.

 

Chanel No 5 L'Eau

Nagroda najbardziej realistycznego cukierka: Dolce Passione od Pantheon Roma. Arturetto Landi stworzył prawdziwe czekoladowo – orzechowe uderzenie, udekorowane słodkimi i soczystymi czerwonymi owocami. Moim zdaniem są to najlepsze perfumy nie tylko w tym roku. Uwaga: noszenie ich sprawi, że miłośnicy czekolady pójdą za tobą wszędzie.

Dolce Passione Pantheon Roma

Najlepsze dopasowanie zapachu i designu flakonu: Narciso Poudree. „Dostajesz to co widzisz” w dobrym tego znaczeniu. To elegancki, lekki, zimny, kosmetyczno – pudrowy, różowawy i nieco kremowy, dobrze dopracowany zapach, więcej niż podążający z trendami i na pewno wielosezonowy.

 

Narciso Poudree

Najlepsza linia do ciała i włosów: nagroda trafia do Casamorati 1888 za ich luksusową kolekcję kosmetyków do ciała i kąpieli, która jest rozszerzeniem dotychczasowej oferty perfum. Jest to znakomity krok dla marki, tak samo jak wprowadzenie 30- mililitrowych flakonów w parze do dotychczasowych setek.

 

Casamorati 1888 Luxury Bath Collection

 

Sanja Pekic portrait


Sanja Pekic
 

Aoud Legend Montale

Najlepsze perfumy roku do garnituru i krawata: Montale Aoud Legend. Korzenna pczulowo – oudowa kombinacja jest niezwykle chłodna i elegancka. Stworzona, aby dopasować się do twojego wyglądu szefa, albo damy ubranej w YSL z fotografii Helmuta Newtona.

 

The New Hyperbole by Courrèges

Najfajniejszy koncept i kampania: nagroda trafia do Courreges Hyperbole i kampanii inspirowanej Grace Jones. Osobiście sam zapach nie zrobił na mnie wrażenia, ale kampania jest tak dobra, że tak czy inaczej chce się te perfumy nabyć.

 

Basic Bitch Xyrena perfume

Najzabawniejsza nazwa: Basic Bitch od Xyrena. Wreszcie perfumy pasujące do twojej ukrytej "ja", do dyniowej latte, butów UGG i tym podobnych... Co ciekawe, nuty jak i sama kompozycja wcale nie są takie "podstawowe"...

Galop d`Hermes Największe nadzieje: Galop d`Hermes. Wciąż nie miałam okazji ich wypróbować, ale z wyglądu nut, które łączą pigwę, różę i skórę, myślę, że mogłabym je polubić. Jest to również znakomity przykład na właściwy hołd wobec tożsamości i dziedzictwa marki.

 

Eugeniya Chudakova


Evgeniya Chudakova

 

 

Nagroda Piotrusia Pana zapach, który przenosi nas w świat tej historii, błękitna kula z magicznym pyłkiem, Angel Étoile des Rêves. Piękno tkwi zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Angel Étoile des Rêves Thierry Mugler

Nagroda za najlepszą odpowiedź kierowaną do klientówDon't Get Me Wrong Baby, YES I DO.

Don`t Get Me Wrong Baby, YES I DO bottle

Nagroda za żywotność i śmiałość, którą czuję, ale której nie potrafię wyrazić słowami, chociaż kiedyś odnajdę właściwe słowa, Fauni Angela Ciampagna.

Fauni Angela Ciampagna

Nominacje w kategorii Perfumeria nie zginęła przyznaję błyskotliwym przemyślanym dziełom Renegades, Gri Gri Parfums, Mercurio Perfumes, STARCK PARIS, AETHER i Parfums Quartana

Mercurio Perfumes

 

Julietta ptoyan portrait


Juliett Ptoyan

 

 

Neroli Portofino Forte Tom Ford

Najlepszy flanker 2016: Neroli Portofino Forte, dziedziczący cechy swojego starszego brata, podany we właściwej formie: a) forte, b) Tom Ford - klasa sama w sobie. Nie da się pominąć tych perfum.

Kingdom of Dreams LM Parfums

Kadzidłowiec roku, zwycięzcą jest Kingdom of Dreams Laurent Mazzone, którego można opisać słowami "nieumarły, niepokojący szatan".  Witamy w piekle!

Rose Oud Yves Rocher

Najlepsze perfumy mass marketu: Rose Oud Yves Rocher! Perfumy pokazały, że róża z oudem mogą świetnie ze sobą współgrać i wcale nie być drogie.

Galop d`Hermes

Rozczarowanie roku: Galop d`Hermes, a także nowe perfumy z feromonami argentyńskiej marki Fueguia. Pozostawię je bez komentarza.

Z pewnością macie swoich zwycięzców w wymyślonych przez siebie kategoriach, podzielcie się nimi w komentarzach.

ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWEGO 2017 ROKU! 

Santa with presentsPoprzedni Wydarzenia Następny


Advertisement

KasiaS
KasiaS

No to chyba ten rok był jeszcze gorszy niż mi się wydawało ;)

Jan
08
2017
Blablabla123
Blablabla123

Ale fajny artykuł!Dla mnie jednak Muse to rozczarowanie ,nie sa trwałe tak, jakbym oczekiwała i jak przyzwyczail mnie Angel.I niestety, sa troche nudne...Natomiast Good Girl CH to powrot do klasycznych zapachów dla kobiet. Szkoda, ze nikt o nich nie wspomniał. Troche smuteczek...

Jan
07
2017
AlexGGS
AlexGGS

Bardzo ciekawe połączenie nurtu ogólnego i indywidualnych wyborów. Oczywiście najciekawsze śą wlasne rankingi z interpretacją wyboru. Niestety :-) odkryłam jak mało jeszcze znam i pare zaznaczę do testów, bo bardzo mnie zaciekawiły. Miło , że mogłam popatrzeć w oczy każdemu redaktorowi. Dużą przyjemność sprawił mi ten osobisty artykuł.

Jan
01
2016
Gośka
Gośka

Najbardziej się nie zgadzam :-) z Rabarbarem Hermesa. Który mnie totalnie rozczarował. A czekałam na niego bardzo.

Dec
31
2016
Beata Maria
Beata Maria

Z ciekawością przeczytałam typowania osobiste. Co do najlepszych zapachów damskich i męskich- nie dziwię się. Ludzie lubią sprawdzone nuty w lekko odmłodzonej wersji. Nie tyle bezpieczne,co nadające się na każdą okazję a do tego po prostu ładnie pachnace. Bez udziwnień czy niepokojących akordów.

Dec
31
2016
Arttemiss
Arttemiss

Oj widzę, że kilka rzeczy trzeba będzie w miarę możliwości przetestować :) Wybór nowego Angela w zasadzie mnie nie zdziwił, choć myślałam, że raczej wygrają nowe Chanel.

Dec
31
2016

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Les Gourmandises de LunaNina Ricci
Les Gourmandises de Luna

EgosGuru Perfumes
Egos

Folie de MargueriteSimimi
Folie de Marguerite

Seduction 2AK France
Seduction 2

Seduction 1AK France
Seduction 1

Georges et MoiSabe Masson
Georges et Moi

Ne des RosesSabe Masson
Ne des Roses

Parisian RhapsodySabe Masson
Parisian Rhapsody

Eu Vent de VousSabe Masson
Eu Vent de Vous

No. 10 Lace UpThe Trend by House of Sillage
No. 10 Lace Up

No. 9 City DreamsThe Trend by House of Sillage
No. 9 City Dreams

No. 8 Retro PopThe Trend by House of Sillage
No. 8 Retro Pop

Lys d'Or Eau PoudreeDorin
Lys d'Or Eau Poudree

Petales de Camelia Eau PoudreeDorin
Petales de Camelia Eau Poudree

Rose des Bois Eau PoudreeDorin
Rose des Bois Eau Poudree

Gardenia Garden Eau PoudreeDorin
Gardenia Garden Eau Poudree

SilverElisire
Silver

GoldElisire
Gold

He Wood CologneDSQUARED²
He Wood Cologne

Eau de Rochas Escapade EstivaleRochas
Eau de Rochas Escapade Estivale

DiapasonSospiro Perfumes
Diapason

EnsembleSospiro Perfumes
Ensemble

No. 7 DestinyThe Trend by House of Sillage
No. 7 Destiny

No. 6 Bow DeepThe Trend by House of Sillage
No. 6 Bow Deep

Become the ShamanDSH Perfumes
Become the Shaman

FoxyDSH Perfumes
Foxy

Gekkou HanamiDSH Perfumes
Gekkou Hanami

AbundanceChristy Organics
Abundance

UrbaneChristy Organics
Urbane

SatisfactionChristy Organics
Satisfaction

Popularne marki i zapachy: