Wydarzenia Gorące wieści z Esxence: Co nowego na rynku

Gorące wieści z Esxence: Co nowego na rynku

04/02/17 04:49:39 (2 komentarze)

przez: Miguel Matos

W mojej opinii Esxence jest najlepszym wydarzeniem dla odkrywania co niesie najbliższa przyszłość niszowego przemysłu perfumeryjnego. Przy tej okazji większość marek decyduje się wystawić efekty swojej pracy. Lecz nie zawsze to, co widzimy na targach jest zgodne z tym, co zobaczymy natychmiast na rynku. Rozpoczynam to sprawozdanie od marek, których ekscytujące zapachy mieliśmy już okazję ujrzeć i wąchać, ale dopiero teraz są one w produkcji, gotowe zawitać do naszych domów.

RALLET

Rallet

Minął rok odkąd po raz pierwszy zawiesiłem oko i nos na najnowszych edycjach marki RalletSada Yakko i Soir Antique. Jednakże ich wprowadzenie do sklepów zostało opóźnione z uwagi na problemy z produkcją, zwyczajna rzecz, teraz są już gotowe do dystrybucji w przeciągu około miesiąca.

Rallet Sadda Yaki and Soir Antique

Oba są przystępnymi zapachami, łatwymi do noszenia (trend, który zaobserwowałem u wielu marek w tym roku) i grającymi na świetle i cieniu; to eleganckie i subtelne kompozycje, nawet jeśli skłaniają się w stronę dymną i drzewną o poważnym charakterze.

MONTANA

Również na tym samym stanowisku były zapachy marki Montana, po raz pierwszy prezentowane zeszłego października w Cannes. To Suggestion Pour Elle i Suggestion Pour Lui, dzieła kreatywnych umysłów ze Studio Flair Paris.

Montana Suggestion

Obie edycje są zaakcentowane kwiatem pomarańczy, zinterpretowanym w stylach kobiecym i męskim. Oba flakony są wspaniałe i zobaczycie je w sklepach w przyszłym miesiącu.

DUSITA

Nowa linia wód perfumowanych marki DusitaLe Sillage Blanc i La Douceur de Siam, była już eksplorowana przez naszych redaktorów i powstał wokół niej ogromny szum odkąd pierwszy raz wąchaliśmy je na Pitti Fragranze we wrześniu. To była jedynie zapowiedź i w międzyczasie były na etapie produkcji.

Le SIllage Blanc

Możecie zacząć się za nimi rozglądać w przyszłym miesiącu i mówię wam, że Le Sillage Blanc jest najbardziej spektakularnym zielono-skórzanym szyprem ostatnich sześćdziesięciu lat. Był inspirowany Banditem i ma wspólny pierwiastek z Cabochardem, ale prześciga je w równowadze i jakości składników. Jest już jednym z moich ulubionych zapachów w mojej kolekcji i wielbię jego próbkę z taką miłością i podziwem, że stał się moim zapachem na szczególne okazje. Nie żartuję, to fenomenalne dzieło!

ROBERT PIGUET

L'Insomnuit

Ostatnio ślinka mi ciekła na nowe L’Insomnuit Roberta Pigueta. Marka opublikowała kilka zdjęć w mediach społecznościowych, ale nie było próbek ani zezwolenia na pisanie o nim, aż do oficjalnego ogłoszenia na Esxence. Warto było czekać. L'Insomnuit jest opowieścią o irysie, skupiającą się na bardzo ciemnej i drzewnej strukturze oraz maślano-pudrowych właściwościach materiału. Mam na myśli, że to, co czujecie w naturalnym irysie, jest czymś, co było zakopane całe jego życie, a później trzymane w ciemnościach przez lata. Nic dziwnego, że potrafi być mroczne. Niemniej jest to komfortowy zapach, niosący nastrój zmysłowy i uwodzicielski, i może utrzymać was rozbudzonymi całą noc.

LISE LONDON

Lise London

Z nowym graficznym wyglądem i tymi samymi stylowymi flakonami, Lise London kontynuuje eksplorowanie swoich idealnych wyobrażeń mężczyzn i kobiet w oparciu o tło kulturowe i literackie.

Lise London Heirloom and Wilde Dandy

Nowe zapachy nie mają na razie zapowiedzianej dokładnej daty wydania, ale mogę pozostawić wam wizualną zapowiedź Wilde DandyHeirloom, An Ideal Woman, A True Man, Entente Cordiale i Wild Dreams.

ROYAL CROWN

Royal Crown również chciał postawić na większą prostotę w tym roku. Marka ma kolekcję jednych z najbardziej intensywnych i bogatych zapachów jakie możecie sobie wyobrazić, z najlepszych i najdroższych surowców, w ciężkich, skrajnie luksusowych flakonach. Ale ich znakomite perfumy nie zawsze są najprzystępniejszymi kompozycjami dla konsumentów, którzy dopiero zaczynają poznawać niszę. Dlatego włoska marka zaprezentowała kolekcję łatwych do zrozumienia i noszenia zapachów w mniejszych i tańszych flakonach.

Royal Crown

Wąchałem je, i o ile większość naprawdę nie jest wymagająca, nadal są bardzo dobre. I jest tam coś dla każdego, od miękkich i świeżych, po klasyczne kwiatowe, a nawet słodkie orientalne.

Royal Crown

Royal Crown zaprezentował również mniejsze pojemności już istniejących perfum w zniewalających, maleńkich flakonikach nazwanych Piccolino. Są tak urocze, że chciałem je porwać.

W kolejnych tygodniach zarówno te edycje, jak i wiele więcej, zostaną z radością w pełni przeanalizowane, w celu dania wam więcej pomysłów na to, gdzie wydać pieniądze. ;)

Miguel Matos prowadził własny magazyn artystyczny przez 15 lat i był krytykiem sztuki dla Time Out Lisbon. Pisze eseje dla muzeów i galerii sztuki. Napisał książki Artistas Portugueses em Discurso Directo oraz Making the Body Think. Miguel dołączył do Fragrantiki w 2013 roku i edytuje oraz tłumaczy portugalską wersję portalu. Będąc kuratorem zapachów, jego pierwszym projektem był Project Synesthesia w Miguel Justino Gallery w Lizbonie, wraz z projektem Per Fummum. Później objął pieczę nad Making the Body Think w Casa da Cerca Contemporary Arts Center w portugalskiej Almadzie, wraz z sześciorgiem perfumiarzy. Miguel organizuje konferencje na temat perfum i pisze dla Beautyalmanac.com. Członek honorowy International Perfume Bottle Association. Dyrektor kreatywny linii zapachów Svena Pritzkoleita dla SP Parfums.

Red. polska: SvarturVindurPoprzedni Wydarzenia Następny


Advertisement

Beata Maria
Beata Maria

Faktycznie piękne flakony. Szczególną uwagę zwróciłam na interesujące flakoniki Rallet i zastosowane piękne koreczki.
Ciekawie prezentują się też flakony zapachów Montana.
Natomiast wypuszczenie lżejszych i zapachowo przystępniejszych kompozycji przez Royal Crown uważam za co najmniej słuszne. Mniejsze pojemności już istniejących perfum-Royal Crown- to strzał w dziesiątkę. Już bym sięgała po kolekcję Piccolino:-)!.

Apr
02
2017
Hajduk
Hajduk

Cudowne są te biżuteryjne flakony:)
Och, gdybym była bogata, byłyby moje:)

Apr
02
2017

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

ArubaNateeva
Aruba

X Twist MyrrhClive Christian
X Twist Myrrh

Dominican RepublicNateeva
Dominican Republic

Saint ThomasNateeva
Saint Thomas

Al MiskRicardo Ramos Perfumes de Autor
Al Misk

LaAuroraRicardo Ramos Perfumes de Autor
LaAurora

Figment ManAmouage
Figment Man

Figment WomanAmouage
Figment Woman

White GoldOrmonde Jayne
White Gold

Crystal SandVictoria`s Secret
Crystal Sand

Turquoise WavesVictoria`s Secret
Turquoise Waves

Pink SunsetVictoria`s Secret
Pink Sunset

Beach BloomVictoria`s Secret
Beach Bloom

Missoni Parfum Pour HommeMissoni
Missoni Parfum Pour Homme

Kisses RainRenier Perfumes
Kisses Rain

Femme En SmokingPierre Guillaume
Femme En Smoking

Gardenia Pour LuiPierre Guillaume
Gardenia Pour Lui

HabaneraPierre Guillaume
Habanera

Positano 1962Pierre Guillaume
Positano 1962

Peace of My HeartEternel Gentleman
Peace of My Heart

EGEternel Gentleman
EG

Lord of The ChicEternel Gentleman
Lord of The Chic

Noble SpiritEternel Gentleman
Noble Spirit

MafiosiEternel Gentleman
Mafiosi

Bergamust NoirGallagher Fragrances
Bergamust Noir

Lalique de Lalique Seduction Crystal EditionLalique
Lalique de Lalique Seduction Crystal Edition

Black Rose TeaTeaology
Black Rose Tea

CH L`Eau 2017Carolina Herrera
CH L`Eau 2017

Pedro del Hierro Le ParfumPedro Del Hierro
Pedro del Hierro Le Parfum

Nanette Lepore (2017)Nanette Lepore
Nanette Lepore (2017)

Popularne marki i zapachy: