Perfumy niszowe Escentric 04: nowa molekuła w ofercie Escentric Molecules

Escentric 04: nowa molekuła w ofercie Escentric Molecules

01/10/17 04:24:51 (8 komentarze)

przez: Elena Vosnaki

Marka Escentric Molecules stała się znana ze względu na jej prosty pionierski pomysł, na który teoretycznie mógłby wpaść każdy, nawet podczas spaceru z psem, ale na który nikt wcześniej się nie zdecydował. Tym, który przedstawił pachnące, pochodzące wprost z laboratorium aromaskładniki szerwszej publice, jest nie kto inny, jak pochodzący z Niemiec perfumiarz Geza Schoen.

Założenie marki jest jasne. Motto brzmi: "Surowy. Purystyczny. Indywidualny. Escentric Molecules celebruje perfumiarstwo jako sztukę chemii".

Motto nie jest przypadkowe. Założyciel marki, perfumiarz Geza Schoen, jest z wykształcenia chemikiem; jednym z tych chemików, którzy pracują w przemyśle perfumiarskim. Może nie ma w tym niczego osobliwego, większość zawodowych perfumiarzy szkoli się w dziedzinie chemii, jednak wykorzystanie jej jako sposobu promującego sprzedaż perfum jest krokiem, którego unikało się od zawsze. A w szczególności w ostatnich czasach, kiedy wielkie koncerny kosmetyczne i powszechność środków chemicznych jest słusznie demonizowana ze względu na wszechobecną sztuczność, jaka otoczyła świat w którym żyjemy. Stąd pomysł, że chemię można powiązać ze źródłem przyjemności jej stosowania, jest rzeczą intrygującą, przynajmniej dla mnie. Linia Escentric Molecules od zawsze przyciągała szczególną uwagę i można nawet przyznać używając modnego ostatnio słowa, że Molecule 01 zyskały status kultowy, w końcu wciąż są #1 sprzedaży w Luckyscent.

Różnica między zapachami Molecule i zapachami Escentric w linii Escentric Molecules jest racjonalna. "Molecules" są perfumami stworzonymi z pojedynczego aromaskładnika; co w rzeczywistości nie jest rzeczą aż tak prostą, biorąc pod uwagę stanowiące integralny element chemii kwestie chiralności i izomerii. "Escentrics" są z kolei stworzone z kompletnej formuły; są kompozycjami opartymi na tytułowych numerycznych molekułach, ale wykraczają poza pojedynczy składnik, nie są mononuklearne. 

Nadchodząca premiera (Escentric 04) jest zapachem opartym na trzonie jednego składnika będącego wytworem człowieka, który to składnik jest obecny w kompozycjach wielu odnoszących sukces współczesnych perfum. Jest to Javanol, syntetyczna molekuła będąca zamiennikiem sandałowca o cierpkim i mlecznym charakterze. Perfumiarz Geza Schon opisuje kompozycję mianem "płynnej metalicznej skórki grejpfruta polewającej kosz jedwabistych kremowych róż". Możemy się zapewne spodziewać czegoś, co będzie dobrze współgrać ze skórą i jej laktonowymi właściwościami, ale co równocześnie stworzy akcent fantazyjnej świeżości. Być może brakuje tutaj równoczesnej premiery Molecule 04, czyli zwyczajnego matematycznego rozcieńczenia molekuły Javanol. 

Nowe perfumy Escentric Molecules Escentric 04 będą dostępne w sklepach od marca 2017 roku w sugerowanej cenie sprzedaży wynoszącej ok. 380 złotych.Poprzedni Perfumy niszowe Następny


Advertisement

kacper7991
kacper7991

Javanol jest super. <3
To typowy sterydowy sandał, lubiany przez nasomatto i orto parisi.

Jan
11
2017
AlexGGS
AlexGGS

Oczywiście jestem mocno zaciekawiona . Pan Geza mnie intryguje , nawet gdy mam problem z wyczuwaniem zapachu Jego perfum. Ciekawe rzeczy tworzy.

Jan
10
2017
Beata Maria
Beata Maria

Izabelo, podpisuję się pod Twoimi słowami:-). Ponieważ na szczęście próbki Renegadest dotarły, przetestowałam i również uważam,że Geza Schoen wypada najlepiej:-).

Jan
10
2017
Izabela
Izabela

Jestem fanką Gezy Schoena. Uwielbiam te czyste, krystaliczne i proste zapachy. Oprócz Molecules i Escentric cudowne są też Renegades, chyba nawet najlepsze :)

Jan
10
2017
Beata Maria
Beata Maria

Czytam o tych molekułach, czytam Wasze recenzje w odpowiednim wątku i zabieram się "jak pies do jeża" aby sprawdzić "co zacz".
Bardzo lubię zapachy Gezy ale coś ciągle mi przeszkadza aby sprawdzić powyzej opisane propozycje. Być może Escentric 04 odmieni kartę....

Jan
10
2017
misiankunio
misiankunio

Ciekawam, acz boję się grapefruita (nie kocham cytrusków, poza bergamotką i okazjonalnie pomarańczą;)).
Jałowiec i róża też u mnie bywają dyskusyjne ... hmmm
Ale niewątpliwie, w wypadku moich drzewnych zainteresowań;) kusi poznać:)

Jan
10
2017
perfumeholic88
perfumeholic88

Ciekawa sprawa,choć na mnie żadne z Molekul nie pachna,sa jak powietrze dlatego nie kupie czegoś co mi nie pachnie,ale Czwórkę z chęcią bym poznała tylko ta cena mogłaby byc rozsadniejsza.

Jan
10
2017
Arttemiss
Arttemiss

Oj ciekawa jestem bardzo, tylko wolała bym wersję samej molekuły a nie tej z dodatkami :)

Jan
10
2017

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

AbundanceChristy Organics
Abundance

UrbaneChristy Organics
Urbane

SatisfactionChristy Organics
Satisfaction

AmberChristy Organics
Amber

TranceChristy Organics
Trance

IX Ambre OttomanRPL
IX Ambre Ottoman

ExoticaMaison Du Sage
Exotica

Noir WoodMaison Du Sage
Noir Wood

Prima VeraMaison Du Sage
Prima Vera

Velvet AngelMaison Du Sage
Velvet Angel

DesireMaison Du Sage
Desire

Aqua NeroMaison Du Sage
Aqua Nero

Green MuskMaison Du Sage
Green Musk

Rose BrillantMaison Du Sage
Rose Brillant

AmberloveMaison Du Sage
Amberlove

Blue MoonMaison Du Sage
Blue Moon

Rose MillesimeeJovoy Paris
Rose Millesimee

VelorumTiziana Terenzi
Velorum

VetyverBahoma London
Vetyver

Imperial OudBahoma London
Imperial Oud

ErebusBahoma London
Erebus

ChurchillBahoma London
Churchill

K2Bahoma London
K2

No. 5 Tropical JungleThe Trend by House of Sillage
No. 5 Tropical Jungle

No. 4 United We StandThe Trend by House of Sillage
No. 4 United We Stand

No. 3 Beauty & GraceThe Trend by House of Sillage
No. 3 Beauty & Grace

No. 2 Hot in CamoThe Trend by House of Sillage
No. 2 Hot in Camo

No. 1 Polka Dot DanceThe Trend by House of Sillage
No. 1 Polka Dot Dance

Black OrrisBahoma London
Black Orris

Bois de RoseBahoma London
Bois de Rose

Popularne marki i zapachy: