Recenzje perfum niszowych Łzy mężczyzny - Skarb Humiecki & Graef

Łzy mężczyzny - Skarb Humiecki & Graef

07/03/12 04:05:55 (Jeden komentarz)

przez: Sergey Borisov

Zaczynając od lat 80tych, kiedy to zadebiutowały w męskim zapachu Aramis New West  nuty ozonowe (określane również jako arbuzowe, ogórkowe czy wodne) zostały dokładnie przestudiowane i wykorzystane, wydawałoby się wręcz - wyczerpane przez rynek perfum. Jednak dwaj Krzysztofowie (Christophe Laudamiel oraz Christoph Hornetz) dowiedli, że temat nut ozonowych daje nadal szerokie pole do tworzenia nowych niszowych kompozycji.

Niezależny dom perfumeryjny Humiecki & Graef podjął się współpracy z nimi, w celu stworzenia Skarbu, zapachu poświęconego męskiej melancholii. A gdzie melancholia, tam mogą się pojawić łzy... Kobiety i dzieci płaczą na tyle często i z powodu tak różnych powodów, że próba uchwycenia ich łez we flakonie wydaje się niemożliwa. Łzy mężczyzny są inne. Te rzadkie emocje zostały skrupulatnie przedestylowane, z niesamowitym i prawdziwie nietuzinkowym rezultatem.

Skarb to wyjątkowy koncept. Temat płaczu nie należy do popularnych wśród mężczyzn, z dość oczywistych powodów. Wszyscy oni - okrutni bandyci, eleganccy dżentelmeni, beztroscy dowcipnisie i kochani tatusiowie - są tak różni, ale mimo wszystko, nigdy żaden z nich nie płakał. Męskie łzy nie są dla kobiet atrakcyjne... Ale jeżeli wywołuje je poważna sytuacja (zwykle bardzo smutna, jak utrata ukochanej osoby), łzy spotykają się z całkowitym zrozumieniem kobiet, a nawet przyzwoleniem Hollywood'u, którego estetyka i zamysł artystyczny zezwala na płacz z ważnych powodów. Czy macho kiedykolwiek płacze? Spójrzcie na zdjęcia z serii "The Crying Men" autorstwa Sama Taylor-Wooda:

Loading...

Skarb perfekcyjnie oddaje klimat słonych łez, unikając przesadności jak w przypadku Secretions Magnifiques marki Etat Libre d'Orange, w którym słonym łzom towarzyszą piżma i aldehydy, dając akord potu, śliny, krwi i spermy - naszych "wspaniałych wydzielin". Niewiele osób jest w stanie znieść ten potok wilgoci: ryba, pot, metal i kwiaty w jednym, to za wiele. Skarb rozpuszcza w łzach wiele innych kojących aspektów męskiego świata: skórę i tytoń, metal i żywiczne drzewa (ten religijny niuans nadaje kompozycji surowego tonu - zostawiając daleko w tyle zwierzęce akordy Secretions Magnifique). Łzy w Skarbie oczyszczają.

 

Niektórzy psychoterapeuci praktykują uwalnianie stresu poprzez głębokie załamanie emocjonalne: prowokują swoich pacjentów do krzyku i płaczu, do porwania się prawdziwemu bólowi, który ostatecznie znika razem z przyczyną napięcia.
 
Ale Skarb można rozpatrywać nie tylko z terapeutycznego punktu widzenia. Ten zapach można nosić zawsze kiedy chce się być samym i rozmyślać, iść w deszczu...

 

Skarb (tak jak pozostałe kompozycje od Humiecki & Graef) wnosi nowe aspekty do już dogłębnie poznanych tematów w perfumach, w tym przypadku - nut wodnych. Religijne kadzidło zwykle jest elementem rodziny orientalno-drzewnej, również zapach lasu (drzewny, fougere, szyprowy) daleki jest od akordów wodnych. Ale w pełnym emocji perfumiarstwie duetu Humiecki & Graef tradycyjne podziały nie istnieją - emocje rządzą się własnymi prawami, często nie jesteśmy nawet w stanie powiedzieć co przeżywamy i czego doświadczamy, będąc pod wpływem silnych emocji. Życie u Humiecki & Graef rozszerzono o jeszcze jedno wrażenie - trudne do opisania i łatwo odczuwalne, jak ich poprzednie zapachy: Candour, opisujący moment prawdy i szczerości między dawnymi kochankami, którzy nagle po latach rozłąki spotykają się przypadkiem na ulicy; moment wahania się między powiedzeniem "chciałbym" a "nie chciałbym". Pozostałe zapachy to owocowa ekspresja w Multiple Rouge, futurystyczna woda kolońska Eau Radieuse i wybuch furii w Askew
Co będzie następne?

Zdjęcia płaczących mężczyzn autorstwa Sama Taylor-Wooda pochodzą ze strony Allday.ru
 


Autor: Serguey Borisov
Fragrantica Writer

Serguey Borisov znany jest w internetowym świecie miłośników perfum jako moon_fish. Pisze o perfumach dla magazynów GQ.ru i Vogue.ru, a także dla kilku papierowych czasopism.

 

Tłumaczenie: zielona


 

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

KasiaS
KasiaS

Bardzo ciekawy artykuł i perfumy też wyglądają ciekawie.
A i temat aktualny - można dorzucić zdjęcia włoskich piłkarzy po finale :(

Jul
04
2012

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

AbundanceChristy Organics
Abundance

UrbaneChristy Organics
Urbane

SatisfactionChristy Organics
Satisfaction

AmberChristy Organics
Amber

TranceChristy Organics
Trance

IX Ambre OttomanRPL
IX Ambre Ottoman

ExoticaMaison Du Sage
Exotica

Noir WoodMaison Du Sage
Noir Wood

Prima VeraMaison Du Sage
Prima Vera

Velvet AngelMaison Du Sage
Velvet Angel

DesireMaison Du Sage
Desire

Aqua NeroMaison Du Sage
Aqua Nero

Green MuskMaison Du Sage
Green Musk

Rose BrillantMaison Du Sage
Rose Brillant

AmberloveMaison Du Sage
Amberlove

Blue MoonMaison Du Sage
Blue Moon

Rose MillesimeeJovoy Paris
Rose Millesimee

VelorumTiziana Terenzi
Velorum

VetyverBahoma London
Vetyver

Imperial OudBahoma London
Imperial Oud

ErebusBahoma London
Erebus

ChurchillBahoma London
Churchill

K2Bahoma London
K2

No. 5 Tropical JungleThe Trend by House of Sillage
No. 5 Tropical Jungle

No. 4 United We StandThe Trend by House of Sillage
No. 4 United We Stand

No. 3 Beauty & GraceThe Trend by House of Sillage
No. 3 Beauty & Grace

No. 2 Hot in CamoThe Trend by House of Sillage
No. 2 Hot in Camo

No. 1 Polka Dot DanceThe Trend by House of Sillage
No. 1 Polka Dot Dance

Black OrrisBahoma London
Black Orris

Bois de RoseBahoma London
Bois de Rose

Popularne marki i zapachy: