Marki » T-Z » drzewno - przyprawowe « Grupy

tytoniowy
skórzany
lekko korzenny
Spicebomb Viktor&Rolf dla mężczyzn Filmy
Spicebomb Viktor&Rolf dla mężczyzn Zdjęcia Spicebomb Viktor&Rolf dla mężczyzn Zdjęcia Spicebomb Viktor&Rolf dla mężczyzn Zdjęcia

Spicebomb marki Viktor&Rolf to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Spicebomb został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Polge. Nutami głowy są bergamotka, grejpfrut, różowy pieprz i elemi; nutami serca są szafran, cynamon i papryka; nutami bazy są wetyweria, tytoń i skóra.

Bergamotka Grejpfrut Różowy pieprz Elemi

Szafran Cynamon Papryka

Wetyweria Tytoń Skóra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Spicebomb by Viktor&Rolf.

Bvlgari Man In Black
1899 Hemingway
Manful
Spicebomb Eau Fraiche
Veni

Spicebomb Recenzje Perfum

Kera
Kera

Jezeli ktos Cie nie widzial,to napewno bedzie Cie czul w danym pomieszczeniu w ktorym przebywales ;-)

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

„Przyprawowa bomba” to perfumy z gatunku tych, które podobać mają się zdecydowanej większości odbiorców, niezależnie od osobistych preferencji zapachowych. To typowy, mainstreamowy przyjemniaczek, choć trzeba przyznać iż skomponowany całkiem nieźle i nie aż tak banalny, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut nosa.
Kompozycja rozpoczyna się przyprawowo-owocowym akordem, podbitym swoistą świeżością, za którą najpewniej odpowiedzialne są bergamota i grejpfrut (nie mają one jednak typowo cytrusowego wydźwięku). Nie potrafię jednoznacznie określić z jakimi owocami mam do czynienia w otwarciu - dla mnie to bardziej taki „owocowy charakter” niźli jedna, konkretna nuta. Od początku jest tu oczywiście sporo przypraw – właściwie, to są one najmocniej wyczuwalne właśnie zaraz po aplikacji. Są to przede wszystkim cynamon, szafran oraz pieprz. Tytoń wyczuwam raczej słabo, majaczy sobie gdzieś w tle. Z biegiem czasu ta bardzo udana, przyprawowa mieszanka traci swą wyrazistość i zamienia się w słodką papkę, co niestety sporo tej kompozycji ujmuje. Od samego początku jest słodko, ciepło i „milutko”, ale w późniejszej fazie robi się ze Spicebomby trochę taki przesłodzony nudziarz…
Na dodatek, projekcja po jakichś 2h od aplikacji leci na łeb, a zapach staje się coraz bardziej blisko skórny, dociągając ostatecznie do około 6h na mojej skórze. Parametry zatem nie powalają, szczególnie gdy wziąć pod uwagę charakter kompozycji. Na plus poczytuję granatowi to, że pomimo charakterystycznego „otulania” nosiciela i dużej dawki słodyczy, nie narzuca się zbytnio i nie zamula – jak na zapach o potencjalnie sporym ciężarze, jest niezwykle noszalny i pod warunkiem umiarkowanej aplikacji, nie powinien nikogo zamęczyć.
Generalnie uważam Spicebombę za względnie udane pachnidło, będące całkiem przyzwoitą opcją w segmencie „mainstreamowych crowdpleaserów” ;) Z punktu widzenia perfumomaniaka, nie jest to jednak zbyt powalające dzieło, szczególnie z powodu nudnej, linearnej bazy i wyraźnej syntetyczności użytych składników. Polecałbym go przede wszystkim młodym osobom na okres jesienno-zimowy, do używania „codziennego”. Na bardziej formalne okazje według mnie się nie nadaje. Aha, byłbym zapomniał – Spicebomb to 100%-towy unisex i dla niektórych samców może okazać się mało męski. Tak więc kobity również mogą testować, bez żadnych obawień :D

KMWTW
KMWTW

Ciepły, słodki, fantastycznie doprawiony zapach. Otwarcie atakuje nas słodko-ostrym akordem owoców i pieprzu. Potem zapach łagodnieje i w sercu wyłania się najbardziej reprezentatywny składnik owego pachnidła - aromatyczny cynamon. Z kolejnym upływem minut kompozycja traci na sile rażenia i projekcji z początkowych faz i zamienia się w baaaardzo grzecznego, skórzano-tytoniowego chłopca. Ewolucja tego zapachu jest bardzo dynamiczna, niestety na niekorzyść. To, co najlepsze w granacie, dzieje się bowiem na początku. Wtedy Spicebomb wręcz napastuje nas przyprawowo-słodko-ostrymi niuansami i w mojej opinii ociera się wtedy o geniusz. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Tak też kończy się bardzo szybko w tym pachnidle faza głowy i serca, natomiast zostaje nudna i do bólu zwyczajna baza, która trwa ładnych kilka godzin. Warto też wspomnieć o słusznych zarzutach o pokrewieństwo z Łan Miljonem. Zdecydowanie jest to odpowiedź Polge'a na hiperextrahit od Paco Rabanne. O ile jednak tamten jest zwyczajnym, słodkim ulepem bez emocji i większych ewolucji na skórze, o tyle niniejszy bohater oferuje nam całą paletę wrażeń i emocji. I dla całokształtu jestem w stanie przeboleć nieciekawą bazę tego soczku. Parametry bardzo zadowalające. Mimo wszystko... Kocham.

Perelka
Perelka

Cudny przyprawowy zapach, męski i seksowny. Pierwsze wrażenie jest niesamowite, jest ostro i uwodzicielsko. Później zapach się wysładza. Byłby moim ideałem dla mężczyzny, gdyby nie nadmiar słodkości, których nie lubię w męskich perfumach.

kwiatek
kwiatek

Victor&Rolf nie wypuszcza 4 zapachów rocznie jak to głowni gracze w tym biznesie zwykli robić. Dlatego uważam, że ich kompozycje (mowa o tych męskich) przynajmniej nie są nijakie. Kwestia gustu czy komuś podejdą. Mi akurat Spicebomb podszedł od pierwszego użycia. Uwielbiam cynamon, szafran, tytoń oraz wetywerie i to chyba dzięki tym składnikom się polubiliśmy. Na jesień/zimę będą jak ta lala. Słów kilka o technicznych właściwościach: prodżekszyn początkowo bombowa by po jakiś 1-1,5h przejść w tryb na długość ramion i z każdą godziną cichną, londżewyty oscyluje w granicach 8-10h na mojej skórze czyli zadowalająco.

Marcin__
Marcin__

Spicebomb jest ciekawym przyprawowcem, w którym główną rolę odgrywa cynamon, delikatnie doprawiony cytrusami, pieprzem, papryką i szafranem. Tytoniowo-skórzana baza dodaje mu odrobinę męskości, ale całość wg mnie jest uniseksem.

Trwałość powyżej 8 h, projekcja niezła przez 4 h. Zapach raczej na chłodne pory roku, ze wskazaniem na jesień i wiosnę.

salvadora
salvadora

Zapach lekki,świeży. Słodycz przeplatana nutami cytrusowymi z dodatkiem przypraw. Bardzo delikatnie doprawiony. Pasuje mi na upalne lato, będzie fajnie orzeźwiał. Według mnie to zapach mało męski.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Zapach w stylu, który lubię: słodko-waniliowy. Ciepły i przyjemnie rozlewający się na skórze. Tak naprawdę chciałem spróbować Diora Homme, ale wydał mi się zbyt kremowy i... kobiecy, więc miła Pani z perfumerii poleciła Spicebomb, bo, jak stwierdziła- "jest dużo ładniejszy i ciekawszy". Trudno się z nią nie zgodzić. Tak jak pisali poprzednicy- najfajniejszy jest początek, gdzie przez ziołowo-przyprawowe otwarcie przebija się waniliowa słodycz. Potem jest już otulająco i, jakby to powiedział mój bratanek "ciasteczkowo". Ładnie. Cena jest adekwatna i do trwałości (choć przy samej skórze wyczuwam go nawet po 8 godzinach), i mocy (pierwsza godzina- mega moc, potem coraz bliżej skóry), oraz kompozycji. Na jesienne wieczory w sam raz. Na dzień za słodki. Pewnie kupię za jakiś czas, jak stanieje :-)

amen
amen

Największe zaskoczenie 2012 roku. Zapach najpierw mnie odrzucił brakiem oryginalności. Ale dałem mu drugą szansę i poczułem jak bardzo myliłem się za pierwszym razem. Oczywiście czuć przyprawy ale co najbardziej mnie ujęło w tym zapachu to przede wszytskim wyraźna nuta dojrzałych owoców na początku. Nie są to owoce kwaskowe, ale bardziej słodkie, które współgrają z cynamonem który jest najbardziej wyczuwalną nutą z przypraw. Gdybym poprzestał pisać teraz to pewnie stworzyłbym obraz typowego jabłka z cynamonem, więc spieszę dodać że bardzo istotnym partnerem dla tych zapachów jest nuta tytoniu. Bardzo wyczuwalna, dodająca zapachowi ostrego i lekko świdrującego ale aksamitnego tonu, który z kolei pięknie łączy się z wonią skóry. Mało? zapomniałbym o szafranie, który w zapachu przewija sie razem z cynamonem.

Podsumowując - zapach raczej nie odkrywczy, ale smaczny i na pewno wzbudzający pozytywne komentarze płci przeciwnej. Polecam

Zakupowe okazje

Eau De Toilette 5oz
Viktor rolf 'Spicebomb' Eau De Toilette 5 Oz. 183 Value
Viktor rolf 'Spicebomb' Eau De Toilette 5 Oz. 183 Value
Viktor rolf 'Spicebomb' Eau De Toilette

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Viktor&Rolf Spicebomb, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Viktor&Rolf Spicebomb, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Spicebomb marki Viktor&Rolf. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Spicebomb marki Viktor&Rolf reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Gucci Gucci pour Homme Gucci Gucci Pour Homme II Mugler A*Men Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Tom Ford Tobacco Vanille Hugo Boss Boss Bottled Yves Saint Laurent M7 Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Burberry London for Men Creed Aventus Yves Saint Laurent L'Homme Tom Ford Grey Vetiver Lalique Hommage a L'Homme Lubin Idole Eau de Parfum Christian Dior Fahrenheit Carolina Herrera 212 VIP Men Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Kenzo Kenzo pour Homme