Marki » T-Z » skórzane « Grupy

Valentino Uomo Valentino dla mężczyzn

orzechowy
kakaowy
kawowy

Valentino Uomo marki Valentino to skórzane perfumy dla mężczyzn. Valentino Uomo został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Polge. Nutami głowy są bergamotka i mirt; nutami serca są palone ziarna kawy, czekolada i orzech laskowy; nutami bazy są skóra i cedr.

Bergamotka Mirt

Palone ziarna kawy Czekolada Orzech laskowy

Skóra Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Valentino Uomo by Valentino.

Valentino Uomo Intense
Dior Homme
Valentino Uomo 2015
Dior Homme
Very Irresistible for men

Valentino Uomo Recenzje Perfum

perfumeholic88
perfumeholic88

Ponoć smaczny słodziak z tego Valentino Uomo. Szkoda, że ja tego nie czuję. Żaden to dla mnie krem czekoladowy z orzechami, nie ma tu nic jadalnego i nawet nie podpięłabym tej kompozycji pod gourmand. To skórzany zapach z nutą cedru i to czuć bardzo wyraźnie od początku do końca z tym, że ta skóra nie jest hiper męska i nie przypomina tej od Gucci Absolute ani Bvlgari Black. To jej łagodniejsze wydanie, którego nie trzeba się bać i nie pachnie jak nowa torebka czy skórzana tapicerka. Leniwa skóra z jeszcze bardziej leniwym cedrem snują się na skórze i niewielkim stopniu dopuszczają do głosu coś co być może jest bardzo drobno zmiksowaną na proszek gorzką czekoladą i świeżymi orzechami takimi prosto z drzewa z tym, że znów tu zaznaczę, że ta czekolada nie jest spożywcza i nie pachnie żadnym kremem do smarowania pieczywa czy w ogóle słodyczami, to jej surowa odmiana. Generalnie ten zapach jest dla mnie zbyt monotonny i mało się w nim dzieje,a szkoda, bo po takim składzie oczekiwałam dużo, a tu nawet nie ma kawy ani nic kawopodobnego. Poprawny, bezpieczny i mało odkrywczy do uzytku na codzień. Ja się zachwycać nie będę , bo nie ma czym.

2017
ganczar666
ganczar666

Jestem Wielkim fanem słodkich zapachów. Skuszony recenzjami i ładnym flakonem dokonałem zakupu w ciemno. I tu lekki zawód ze strony perfum. zacznę od parametrów.Przez 2 godziny istna bomba projekcji,później ląduje na skórze blisko ciała i trwa tam ok.6-8 godzin.Sam zapach- jestem fanem 1 Milion A*Men itp.Wymienione zapachy mają w sobie coś,drapieżnego,sexy i prowokują...A ten Valentino - zwykły słodziak,nic więcej jak dla mnie.Są orzechy,czekolada i coś podobnego do kadzidła,ale jakoś po dwóch dniach zapach zamieniłem z kolegą ( fanatykiem) na Lalique Pour Homme Equus. Szkoda,fajne wyglądający flakon zniknął z kolekcji. No cóż..Trudno,takie życie.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Valentino Uomo to poprawny, dość przyjemny zapach. Nie spodziewałem się cudów, a kiczowaty flakon nie zapowiadał nadzwyczaj interesującej kompozycji…
Moje oczekiwania sprawdziły się niemal w 100% - ani to odkrywcze, ani wielce porywające, na dodatek (i nie potrafię w ten sposób o Uomo nie myśleć) wzorujące się w pewnym stopniu na hicie od Diora. Warto wziąć pod uwagę to, że oba pachnidła zostały skomponowane przez tego samego perfumiarza... Fakt, irysa w kompozycji brak, ale jest za to niezwykle charakterystyczne, słodko-pudrowe wrażenie, momentalnie wywołujące skojarzenie ze sposobem wybrzmiewania Homme czy Homme Intense. Mimo tego swoistego podobieństwa, Valentino to niestety dużo prostszy i najzwyczajniej w świecie słabszy zapach od któregokolwiek z wyżej wymienionych Diorów. Kompozycja to przede wszystkim kakaowo-orzechowa słodycz, lekko urozmaicona na początku delikatnym cytrusem, a w dalszej części podbita gdzieś „w oddali” skórzano-drzewnym akcentem. No i to by było właściwie na tyle… Kawy niestety nie uświadczyłem, a szkoda, bo mogłaby tutaj zadziałać in plus.
Jakościowo na szczęście wybrzmiewa to wszystko „na poziomie” i myślę, że zapach z dużym prawdopodobieństwem może się podobać większości zwykłych, niepokręconych olfaktorycznie śmiertelników ;)
Trwałość przyzwoita, perfumy trzymają się mojej skóry około 6-7h, przy dość dobrej projekcji przez pierwsze ~3h.
Reasumując - na mnie Valentino Uomo większego wrażenia nie zrobił. Postrzegam go jako przyzwoite, jesienno-zimowe pachnidło, nie tylko dla panów – według mnie spokojnie mogłoby być zakwalifikowane jako unisex. Poznać może i warto, ale w sumie to niekoniecznie… Dior będzie według mnie zdecydowanie lepszym, ciekawszym i bardziej oryginalnym wyborem.

Kokos ;)
Kokos ;)

Świetny orzechowy zapach. Jako zwolennik wytrawnych woni bardzo mi się spodobał. Testuje go na nadgarstku. Ciepły, nieco gorzkawy. Jednak nikt mi nie wmówi że nie pachnie podobnie do Dior Homme. Być może to zależy od skóry w jaki sposób się układa. Na mojej pachnie bardzo podobnie do DH.

Marcin__

Bardzo ciekawe spostrzeżenia, jednak ja niczego "irysopodobnego" nie czuję ani w górnych, ani w środkowych, ani w dolnych nutach Valentino Uomo. Gianfranco Ferre Ferre nie znam, ale od Diora Homme Cologne dzielą Valentino Uomo lata świetlne.

Valentino Uomo jest po prostu kakaowo-orzechowy, z małą dozą kawy. Ma też o wiele ostrzejsze i wyraźniejsze drewno cedrowe aniżeli Dior Homme. Orzechów laskowych(czy też jakichkolwiek innych orzechów) można w Diorze "ze świecą szukać", a i tak się ich nie znajdzie.

Marcin__

Cały czas czytam recenzje na zagranicznych portalach (Fragrantica, BaseNotes), a w nich nieskończone porównania tego zapachu do Dior Homme/Dior Homme Intense. Kompletnie tego nie rozumiem.

Dwa ww. produkty Dior to perfumy oparte na irysie. Tutaj irysa nie ma i na tym zakończę porównanie.

Valentino Uomo pachnie wg mnie jak krem czekoladowo-orzechowy Nutella. Nutą dominującą jest orzech laskowy, ale czuję też wyraźnie mleczną czekoladę (chyba nie ma jej w składzie) i odrobinę kawy. Całość najbardziej zbieżna jest właśnie z zapachem Nutelli, jak już wspomniałem.

Po aplikacji na dłoń od razu przyszło mi na myśl skojarzenie: gdzieś to czułem. Owszem, ale nie był to żaden Dior. Uomo jest podobny do Givenchy Very Irresistible for Men, wyjąwszy cytrusowo - miętowy wstęp tego drugiego. Cieszy mnie to, ponieważ Very Irresistible jest podobno wycofany z produkcji. Innymi słowy - znalazłem dobry jakościowo zamiennik.

Trwałość wynosi ok. 9-10 h, projekcja jest dobra przez jakieś 5 pierwszych h.

Podsumowując - bardzo udane perfumy, moim zdaniem jeden z pretendentów do zapachu roku 2014.

Zakupowe okazje

Valentino Valentino Uomo Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Valentino Valentino Uomo Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Gift Set 3.4oz
86.95 USD
Valentino Uomo Gift Set by Valentino Gift Set for Men Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 1.7 oz Shower Gel 1.7 oz After Shave Balm
89.99 USD
Valentino Uomo by Valentino EDT Spray 5 oz for Men
115.99 USD
Valentino Uomo by Valentino EDT Spray 3.4 oz Aftershave Balm 3.4 oz for Men
Valentino Uomo by Valentino EDT Spray 3.4 oz Aftershave Balm 3.4 oz for Men

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Valentino Valentino Uomo, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Valentino Valentino Uomo, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Valentino Uomo marki Valentino. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Valentino Uomo marki Valentino reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Calvin Klein CK One Shock For Him Yves Saint Laurent L'Homme Dolce&Gabbana D&G Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Serge Lutens Ambre Sultan M. Micallef Gaiac Chanel Egoiste Platinum Gucci Gucci Pour Homme II Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Tom Ford Tobacco Vanille Mugler A*Men Yves Saint Laurent M7 Versace Versace Pour Homme Chanel Bleu de Chanel Giorgio Armani Armani Code Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Guerlain L’Homme Ideal Viktor&Rolf Spicebomb Christian Dior Fahrenheit Absolute