Marki » T-Z » szyprowo - kwiatowe « Grupy

White Patchouli Tom Ford dla kobiet

White Patchouli Tom Ford dla kobiet Zdjęcia White Patchouli Tom Ford dla kobiet Zdjęcia White Patchouli Tom Ford dla kobiet Zdjęcia White Patchouli Tom Ford dla kobiet Zdjęcia

White Patchouli marki Tom Ford to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. White Patchouli został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Givaudan. Nutami głowy są bergamotka, piwonia, kolendra i białe kwiaty; nutami serca są róża, jaśmin i ambrette (piżmo ambrowe); nutami bazy są paczula, kadzidło i nuty drzewne.

Bergamotka Piwonia Kolendra Białe kwiaty

Róża Jaśmin Ambrette (piżmo ambrowe)

Paczula Kadzidło Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about White Patchouli by Tom Ford.

Fancy Nights
Shiloh
Killer Honey

White Patchouli Recenzje Perfum

Espena
Espena

Tom Ford jest mistrzem w każdym calu, wszystko
co wychodzi spod jego rąk jest niewątpliwie
świetnej jakości, dlatego też postanowiłam
przetestować w końcu pierwszy jego zapach. Wybór
padł na White Patchouli. Postanowiłam zabrać
próbkę i w domu na spokojnie przetestować.

Otwarcie - mocny wjazd cytrusów, kolendry, paczuli.
Myślę wtedy, że wspaniale, że lubię mocne
zapachy, które się tak zaczynają. Cytrusy jednak
szybko słabną, kolendra również. Pozostaje
ledwo co pachnąca paczula. Po piętnastu minutach.
Po godzinie zapach nie jest już wyczuwalny.
Niestety. Ogromny to dla mnie zawód, ponieważ
wiem, jak drogie są zapachy Forda, i jak pięknie
miało być. Ale taka specyfika mojej skóry.
Tak więc przed zakupem radzę dobrze przetestować.

spa
spa

Zapach Królowej Śniegu. Paczula ma tu przede wszystkim temperaturę, a nie zapach. Stwarza wokół nosicielki bańkę wypełnioną mroźnym powietrzem. Gdybym musiała określić jej zapach, to pachnie bardziej mentolowo, jak odświeżacze do ust, a nie kamforowo jak paczula w Perłach.

Przez tą warstwę lodu próbują się przebić kwiaty, ale zła Królowa nie dość, że je zmroziła, to jeszcze potraktowała bergamotką i kolendrą robiąc coś w rodzaju perwersyjnej kwiatowej sałatki. Zapach kwiatów wyczuwalny przez woal chłodu i 'przypraw' jest naprawdę interesujący i trwa to ze 2-3 godziny, projektując całkiem przyzwoicie (testowałam przy tem. ok.0).

Niestety, jak to w bajkach, 'dobro' musi zatriumfować, po zimie przychodzi wiosna i, zdeptane lodowym obcasem Królowej Śniegu, kwiaty podnoszą swoje główki, rozkwitają i pachną, pachną, pachną. Powietrze, które nie jest już mroźne, wypełnia się przede wszystkim, zapachem jaśminu (obecny od początku, ale wcześniej jakby przetworzony).

Napisałam 'niestety' bo jaśmin to mój wróg i ta faza jest dla mnie trudna do przejścia, a w zły dzień wręcz migrenogenna. I nie tak niezwykła jak to co działo się wcześniej. Na tym etapie (a trwa on przynajmniej godzinę) nie pozostaje mi nic innego jak czekać na jesień, zapach ziemi, drewna, dymu z palonych liści i wspomnienie wiosny w postaci zasuszonych jaśminowych kwiatków w bazie.

Wielbicielkom jaśminu i perfum kwiatowych serdecznie polecam do przetestowania. Biała Fordówna niesłusznie ginie w cieniu Czarnej, a też obdarzona jest niezłym charakterkiem - to nie jest zapach dla miłej, słodkiej kobietki.

Aleksxs
Aleksxs

White Patchouli to zdecydowanie inne perfumy od całej reszty stworzonej przez Toma Forda. Perfumy te są mocno kwiatowe i orientalne przy czym także i mocno świeże. Będą one wspaniale chłodzić rozgrzane ciało latem. Początkowo w White Patchouli mocno są wyczuwalne białe kwiaty, jaśmin, piwonia i róża. Cały ten bukiet kwiatów jest bardzo wysublimowany oraz świeży bowiem zawiera w sobie także bergamotkę. Gdy perfumy się rozwiną, zaczynają dochodzić kolejne akordy: paczula, kadziło i piżmo ambrowe i kolendra. Jednak zdecydowanie najsilniejsza jest paczula, która mocno chłodzi zapach jak i nadaje im goryczy. Dlatego nie wyczuwamy w nich słodyczy kwiatów. Dzięki jej intensywności piżmo ambrowe ani kadzidło nie rozgrzewają za mocno zapachu. Nie zapominajmy jeszcze o cudnej kolendrze, która w tym całym lekkim bukiecie kwiatów, świeżym i chłodnym nadaje zapachowi pewnego rodzaju wyrazistości. Niewątpliwie, perfumy te są odpowiednie na każdą porę roku ale głównie na dzień. Owszem są eleganckie, lekkie, chłodne dzięki paczuli ale i zarazem zmysłowe dzięki ambretcie. White Patchouli to perfumy luksusowe, symbolizujące czystość idealne dla osób, które kochają lekkie perfumy choć White Patchouli ma swą moc ale jednak przez chłód w postaci paczuli i delikatnych kwiatów, może ona się spodobać wielbicielką delikatnych zapachów. Dodatkowo perfumy te są dosyć trwałe, utrzymują się tak 6-7h. Początkowo projekcja jest tak na długość ramion a tak po 3-4h bliska skórze.
Zapomniałam dopisać, mam 10ml tego zapachu (teraz już mniej ) obecnie eksperymentuję i mieszkam go z Tom Ford Private Blend Tuscan Leather. Wychodzą ciekawe perfumy.

KasiaS
KasiaS

Niekoniecznie może jest to Gran Torino wśród Fordów (to dla mnie Sahara i Tobacco Vanille), ale mogę śmiało powiedzieć, że mnie te perfumy uwiodły. Są eleganckie, wyniosłe wręcz, nie ma w nich żadnego rozmemłania,ciężkości,kiszenia się w sosie tylko ostrość,lotność i konkret, czasem świetnie jest w czymś takim stawiać czoła światu, to dodaje pewności siebie. WP nawiązują do szyprów takich jak Chanel 19, orzeźwiających, chłodnych, arystokratycznych, ale jednocześnie są całkiem nowoczesne, pochodzą z tej samej rodziny co Perły Lalique (tu też czuję kamforę,tyle że bardziej subtelną), Midnight Poison czy Elle EDP i tak samo dowartościowująco działają na moją psyche. Na pewno jest to zasługa niemałej "męskości" tych perfum. Szkoda tylko,że to ona również psuje całą zabawę. Niestety, po paru godzinach sprawa się kaszani. Na mojej skórze wychodzą nuty wody pogoleniu, jakichś Davidoffów, jakiś wręcz męski klasyczny Kenzo (Którego, jako jedna z niewielu zapewne, nie cierpię), majeranku (który tak samo uwielbiam nieprzytomnie w kuchni jak hejtuję w perfumach) i oto czuję się już nie jaksuperwoman i Uma Thurman w Kill Bill a jak własny dziadek. Dlatego flaszki z tego nie będzie, ale zapach jest co najmniej wart uwagi.

edit: Chanel 19 technicznie nie są tu uważane za szypr, ale ja osobiście nie wiem na jakiej właściwie podstawie. Taka ilość mchu i bergamotki nie zostawia według mnie złudzeń, to zielono-kwiatowy szypr jak się patrzy :) A tak czy owak, perfumy te są na pewno jednym z przodków WP

Ewa Ewunia
Ewa Ewunia

Lubię,gdy perfumy mnie uwodzą,gdy trwają na mnie długo,gdy nie boli mnie od nich głowa, a otoczenie zauważa ich urodę.I takie właśnie są White Patchouli.Piwonia, róża, bergamotka, paczula to nuty, które uwielbiam.One tworzą mocno kwiatowy, świeży obłok, w którym dane jest mi trwać 10 godzin.Dodam,że to nie są takie tam kwiatki-to bukiet dorodny , szykowny ,elegancki i bardzo trwały.Z czasem perfumy tracą odrobinę swojej kwiatowej mocy i wtedy dołącza ciekawa nuta drzewne.Przez cały czas jego trwania czuję się z nimi bardzo dobrze.White Patchouli to produkt doskonałej jakości.

mimozka
mimozka

Kwiaty...czuję kwiaty...mroźny powiew zimnej róży i upajający aromat niedocenianej piwonii. Przy czym róża nie zostawia po sobie syntetycznego niesmaku tylko łagodnie i spójnie wchodzi w interakcję z piwonią. Paczula nadaje zdystansowany ton całemu towarzystwu. Nie pozwala nutom drzewnym na ocieplenie stosunków między składnikami jak to zazwyczaj mają w zwyczaju.
Reasumując mamy perfumy eleganckie, ale chłodne;
trzymające otoczenie na dystans...

Po upłynięciu doby zapach na swetrze jest iście ziemisty, jakbyśmy mieli przed nosem mokrą ziemię w którą wetknięto przez czysty przypadek białe kwiecie.
I ten końcowy efekt podoba mi się najbardziej.

katty_p13
katty_p13

Zapach dający poczucie chłodnego luksusu, czystości, dystansu. Zapach, który się kocha lub ninawidzi - nie jest jednym z wielu ;)
Ja się w nim zakochałam za jego nieoczywistość i wiele twarzy. I za to, że w nim czuję się w pełni profesjonalistką.

Lincoln
Lincoln

Na pasku nigdy nie ma co oczekiwać rewelacji. Na skórze WP ukazuje interesujący obraz paczuli.

Dagmy
Dagmy

Przy pierwszym niuchu czuję klej w bardzo mocnym stężeniu. Przy drugim nadal jestem w stolarni ;-)
Odkładam blotter do kieszenie z nadzieją wyciągnięcia po jakimś czasie perfumiarskiego cuda... I co... Cud nie następuje. Kleju już nie czuć, no ale nie ma paczuli dla której tylko testowałam ten zapach, jedynie białe kwiaty za którymi nie przepadam.
Niestety nic z tego. Dla mnie to nie white patchouli, ale tylko white.

fabiolkaa
fabiolkaa

Po raz pierwszy poczułam te perfumy na mężczyźnie - tak mnie zaintrygowały, że postanowiłam zapytać go co ma na sobie... Jeszcze w tym samym dniu zrobiłam sobie wycieczkę do Douglasa.

White Patchouli są niesamowite, takie luksusowe, szlachetne, arystokratyczne. Całkiem inne od wszystkich perfum które zdążyłam poznać do tej pory (ok, przyznaję puki co obracałam się w nurcie sephorowo - douglasowym). Było to moje pierwsze zetkniecie z zapachami Toma Forda i z niszą w ogóle. Nie umiem sobie wyobrazić lepszego początku :P.

Jest to zapach ciężki do jednoznaczego zaszufladkowania - raz ciepły, przytulny, a po chwili.. zdystansowany, dostojny, mocno szyprowy. Słodyczy tu jak na lekarstwo - jest za to miękkość - która doskonale outli nas w zimne dni. Coś pięknego.
Trwałość bardzo dobra - na ubraniach nawet do 2 dni, na skórze spokojnie 8 godzin. Nienachalny ogon.

Jakie było moje zdziwienie,kiedy zobaczyłam, że te perfumy figurują na fragrantice jako zapach dla kobiet. Nie umieszczałabym bym ich w sztywnych ramach - dla mnie to zdecydowanie unisex.

aistionnelle
aistionnelle

White Patchouli to perfumy dla osób, które lubią kwiaty nieoczywiste, doprawione szlachetnymi składnikami. Nie ma tu grama słodyczy, jest za to kwiatowa rześkość, odrobina zieleni, przyprawy. Wszystko bardzo umiejętnie rozpostarte na paczulowo-drzewnej podstawie. Trochę tak, jakby ktoś położył w cieniu ogrodu czy w altanie na drewnianym stole bukiet świeżo zerwanych kwiatów i tam zastał je wieczór, może skropił deszcz. Mimo, iż są to białe kwiaty nie spodziewajmy się duszących akordów.
Ford stworzył szypr daleki od klasyków, początkowo odświeżony bergamotką, ale bez galbanum oraz innych `nose twisters` znanych z niektórych kompozycji Chanel czy Diora.
WP to mimo swej delikatności bardzo trwały zapach -kwiatowe serce, z akordami róży, jaśminu i piwonii z czasem nabiera mocy i szlachetności, zaczyna mocniej bić, do głosu dochodzą przyprawy, wymieniana w składzie kolendra, ale ja czuję także pieprz...W bazie pojawia się charakterystyczna, paczulowa goryczka i odrobina szlachetnego piżma. Zapach jest zupełnie nieinwazyjny, uniwersalny, niemal transparentny, trzyma się blisko skóry. W moim pojęciu bardzo elegancki, wytrawny, ale raczej nie dla wielbicielek radosnych, ekspansywnie pachnących bukietów z różową wstążką ;)

Zakupowe okazje

TOM FORD White Patchouli 3.4 oz 100 mL Eau de Parfum Spray
Macys.com
Tom Ford White Patchouli Eau de Parfum Spray, 3.4 oz
Tom Ford White Patchouli Eau de Parfum Spray, 3.4 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tom Ford White Patchouli, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tom Ford White Patchouli, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum White Patchouli marki Tom Ford. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu White Patchouli marki Tom Ford reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lalique Perles De Lalique Bottega Veneta Bottega Veneta Sisley Soir de Lune Tom Ford Black Orchid Guerlain Shalimar Hermes Elixir des Merveilles Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Tom Ford Cafe Rose Guerlain Shalimar Parfum Initial Hermes Un Jardin En Mediterranee Tom Ford Tobacco Vanille Serge Lutens Santal Majuscule Sisley Eau du Soir Serge Lutens Ambre Sultan Tom Ford Velvet Orchid Hermes Eau des Merveilles Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Christian Dior Poison Tom Ford Sahara Noir Narciso Rodriguez Narciso