Marki » T-Z » orientalno - przyprawowe « Grupy

Laudano Nero Tiziana Terenzi dla kobiet i mężczyzn

Laudano Nero Tiziana Terenzi dla kobiet i mężczyzn

dymny
Laudano Nero Tiziana Terenzi dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Laudano Nero marki Tiziana Terenzi to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Laudano Nero został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Paolo Terenzi. Nutami głowy są piołun, koniak, rozmaryn, tytoń, mirt i ambra; nutami serca są czerwona róża, miód akacjowy, cedr, irys, drzewo sandałowe, rozmaryn, popiół i Łupek; nutami bazy są piżmo kaszmirowe, wawrzyn, kadzidło, kamfora, agar (oud), wetyweria, piżmo, dąb, wanilia i labdanum.

Piołun Koniak Rozmaryn Tytoń Mirt Ambra

Czerwona róża Miód akacjowy Cedr Irys Drzewo sandałowe Rozmaryn Popiół Łupek

Piżmo kaszmirowe Wawrzyn Kadzidło Kamfora Agar (oud) Wetyweria Piżmo Dąb Wanilia Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Laudano Nero by Tiziana Terenzi.

Black Afgano
Bentley for Men Intense

Laudano Nero Recenzje Perfum

Winfryda
Winfryda

Otwarcie Laudano Nero to kadzidło, zapach palonego drewna, koniak. I te nuty przeplatają się ze sobą ładnie, harmonijnie, pulsująco.
Potem do głosu dochodzi żywica bursztynowa, kamfora i agar. Żywice są na pierwszym planie, agar gra drugie skrzypce. Zapach jest żywiczny, aromatyczny i wciąż dymny.
Dym, drewno i spalenizna dominują, ale kompozycja nie ma gorzkiego charakteru - raczej suchy, popielny. W tle można jeszcze wyczuć odrobinę wanilii i tytoniu, które w wyważony sposób lekko osładzają kompozycję.
Jest dymny, ciężki, spowijający, żywiczny, aromatyczny. Dla mnie piękny.
Trwałość i projekcja rzucają na kolana (pachnie intensywnie ponad 12 godzin). Polecam, ale tylko na zimę :D
Unisex, może przypaść do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

2017
lucy
lucy

Kadzidło i koniak, pięknie wyważone, spokojnie nadające się do noszenia w dzień. Słodycz pochodząca z miodu i z ambry jest nie przesadzona. Po jakims czasie dochodzi tytoń pomieszany z sandałowcem i coś delikatnie gorzkiego. Ta goryczka nie przeszkadza, wręcz równoważy całą kompozycję. Piękne to czarne labdanum.
projekcja duża
trwałość kilkunastogodzinna!

Arttemiss
Arttemiss

Przyprawowe myślenie życzeniowe

Nazwa tych perfum to Czarne Laudanum, czyli wiadomo, do czego twórcy nawiązywali - do opium, a konkretnie do bardzo popularnego jeszcze w XIXw. lekarstwa, którego naturalnie nagminnie nadużywano... I nie ma co ukrywać - coś tu jest na rzeczy...

W otwarciu jest i tytoń i koniak, mirt, ciepła żywica, (bazowy) agar. Jest też coś, czego nie wymieniono i czego być nie powinno: zmieszane przyprawy, ciepłe jeszcze od mielenia i nie jest to ani rozmaryn, ani piołun. Przyprawy są "suche" i półwytrawne: bardzo dużo szafranu, kminek i pewnie coś a la majeranek. Generalnie SUCHE to słowo klucz dla tych perfum. Są zapachy gęste, są zapachy tłuste, są zapachy mokre, a ten jest SUCHY. Domyślam się, że suchość tą powodują łupek z popiołem - i jakkolwiek dziwacznie to nie zabrzmi - owa "suchość" i sypkość wypadają bardzo elegancko i pięknie.

Coś zmielonego, coś sypkiego, coś sproszkowanego i może dlatego mam wrażenie, że są tu przyprawy - nie z ciasta, nie z potrawy - mielone i suche jak "korzenie" do piernika. Być może wtłacza mnie też w to przyprawowe myślenie życzeniowe emanująca z zapachu dyskretna słocz. Słodycz dziwna i stonowana, nie mająca niczego wspólnego z cukrem. To słodycz z miodu, kadzideł, żywicy, ciemnego tytoniu i sandałowca, będąca wypadkową mieszania się wszystkich wspomnianych składników. Trwać będzie przez cały zapach, podchwycona potem przez labdaum i aoud (początkowo bardzo dyskretny, później nabierający mocy). A wszystko cały czas na sucho. Ciepło i sucho. I słodkawo. Jakby lekko przyprawowo, ale to, jak już wspomniałam, może być tylko moim wishful thinking.

Znam zaledwie 3 perfumy tej marki i wszystkie mają jedną cechę wspólną: bardzo mocne zbalansowanie składników, czyli brak silnej dominanty i wyraźnych akcentów. Plus ową "suchość", która jest dla mnie na obecną chwilę jak znak wodny tej marki...

Laudano Nero to kuzyn kilku dobrze znanych u nas perfum, ale z inaczej opowiedzianym aoudem, zatem:
- dla kogo Afgano za słodki - może próbować Laudano,
- dla kogo Kabul za niedostępny - może próbować Laudano,
- dla kogo Fortis za "gęsty" - może próbować Laudano,
- dla kogo Cuirs Carner Barcelona za popularny - może próbować Laudano.

Trwałość godna pochwały, projekcja też.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tiziana Terenzi Laudano Nero, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tiziana Terenzi Laudano Nero, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Laudano Nero marki Tiziana Terenzi. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Laudano Nero marki Tiziana Terenzi reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille Robert Piguet Casbah Serge Lutens Fille en Aiguilles Lubin Idole Eau de Parfum Comme des Garcons Wonderwood Rouge Bunny Rouge Embers Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Lalique Encre Noire 2 2 Majda Bekkali Mon Nom est Rouge Nasomatto Black Afgano Oriflame Sir Avebury Montale Dark Aoud Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Amouage Jubilation for Men Lubin Korrigan Loewe Loewe 7 Anonimo Alexander McQueen Kingdom Gucci Gucci pour Homme Amouage Interlude Man