Marki » N-Q » orientalne « Grupy

PG04 Musc Maori Pierre Guillaume dla kobiet i mężczyzn

PG04 Musc Maori Pierre Guillaume dla kobiet i mężczyzn

kakaowy
PG04 Musc Maori Pierre Guillaume dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

PG04 Musc Maori marki Pierre Guillaume to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. PG04 Musc Maori został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Guillaume. Perfumy zawierają takie składniki, jak ziarno kakaowca, fasolka tonka, ambra, wanilia, białe piżmo, nuty drzewne, kawa, nuty kwiatowe i nuty zielone.

Ziarno kakaowca Fasolka tonka Ambra Wanilia Białe piżmo Nuty drzewne Kawa Nuty kwiatowe Nuty zielone

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about PG04 Musc Maori by Pierre Guillaume.

Pistachio Ganache

PG04 Musc Maori Recenzje Perfum

Anaita
Anaita

Podzielam opinię Dianthus - delicje pomarańczowe, przy czym pomarańcze są raczej z tych kwaśnych. Czekolady brak - w zamian mamy wytrawne kakao, które walczy o palmę pierwszeństwa z cierpkimi cytrusami (nie ma ich wśród nut ale jakimś dziwnym trafem nuta ta wierci w nosie cały czas). Z walki tej nikt nie wychodzi zwycięsko - nuty na przemian dominują i ustępują pola przeciwnikowi. Zamiast ewolucji - cykliczność. Wszystko to sprawia, że zapach jest jak nabuzowany mały kogucik. Nie otula, raczej pobudza i trzyma cały czas na baczność. Poszukiwania idealnej czekolady trwają więc nadal....
Trwałość przyzwoita - 5-6 godzin

2017

Nie podzielam niestety zachwytu poprzedniczek, a szkoda, bardzo chciałam mieć takie kakaowo - czekoladowe perfumy.

Duże rozczarowanie, bo czekolady nie wyczuwam, jest kakao, ale mało słodkie i raczej na wodzie niż na tłustym mleku. Dziwny i bardzo rozwodniony zapach.

amanda
amanda

Podoba mi się to w tym zapachu,że pomimo ziarna kakaowca i wanilii nie jest przesłodzony ani mdlący.
Właściwie już od samego początku wyczuwalne jest kakao z czekoladą na zupełnie przyzwoitym ,umiarkowanym poziomie z którego nikogo nie zmiata nadmiar słodyczy.
Wanilii akurat czuję najmniej,to zapach pysznego kakao z czekoladą.
No i to przywodzenie na myśl delicji...pychota.
Zapach z pewnością nie powalający,nie wnoszący nic nowego w świat perfum,linearny.
Jednak można mu to zupełnie darować bo doskonale podnosi nam endorfiny a to bardzo ważna rzecz.
Za to właśnie bardzo lubię szczególnie te perfumy,które dostarczają mi sporą dawkę tych hormonów.

Tsukichan
Tsukichan

Dla mnie Guillaume to perfumiarz bardzo, bardzo zdolny, ale niestety z tendencjami to robienia zapachów 'na jedno kopyto', nie ważne, jakie składniki ma akurat do wyboru, wiele z jego kompozycji ma wspólne DNA i dość łatwo rozpoznać jego rękę. Z niektórych zapachów wychodzi mistrzostwo (Praline de Santal), a niektórych jego mieszaniny nieco męczą, i tak jest właśnie z Musc Maori.
MM było jedną z pierwszych niszowych kompozycji, jakie poznałam. Z próbki pachniały cudowonie- czekoladowo, pysznie i mlecznie. Ja w Musc Maori poza czekoladą wyczuwałam też coś jakby pomarańczę- pamiętam, jakdłam kiedyś taką pyszną czekoladę z pomarańczowymi kawałkami, i ta kompozycja dla mnie pachniała niemal identycznie.
Problem z zapachem jest taki, ze jest niesłychanie monotonny. Po euforii wywołanej pierwszymi minutami, przychodzi nuda. Tak jak czekolada w dużych dawkach wywołuje ból brzucha/mdłości, tak Musc Maori 'przejadłam się' po godzinie noszenia. Wielbicielom słodkości dosłownej polecam, dla mnie jest to jednak zapach zbyt słodki i zbyt czekoladowy, by móc nosić go kilka godzin pod rząd.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Zacznę od tego, że nie lubię perfum z kategorii gourmand, nie lubię w zapachach wanilii, karmelu ...
I jakież zdziwienie, gdy zapach czekoladowy tak uzależnia i takie wzbudza emocje, uczucia.
Połączenie kakao z piżmem daje efekt realnej, prawdziwej mlecznej czekolady.
Zapach jakże żywy, obezwładniający, serotoninowy.
Uwielbiam łączyć MM z cierpkością Graine de Joie. Bardzo komplementowane połączenie.

dianthus
dianthus

Króciutka notka plącze mi się po głowie: delicje szampańskie, oryginalne, pomarańczowe :). Jak żywe! niesamowicie jadalne, poprawiające nastrój. Wielbiciele słodkości będą z pewnością zachwyceni.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Pierre Guillaume PG04 Musc Maori, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Pierre Guillaume PG04 Musc Maori, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum PG04 Musc Maori marki Pierre Guillaume. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu PG04 Musc Maori marki Pierre Guillaume reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Hermessence Ambre Narguile Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Kenzo Le Monde Est Beau Tom Ford Tobacco Vanille Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais M. Micallef Gaiac Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Annick Goutal Ambre Fétiche Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Annick Goutal Songes Oriflame M by Marcel Marongiu Christian Dior Midnight Poison Piotr Czarnecki Sensei Montale Chocolate Greedy Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Ambre Sultan Fueguia 1833 Mbucuruyá Donna Karan DKNY