Marki » M » orientalno - kwiatowe « Grupy

M Mariah Carey dla kobiet

dymny
M Mariah Carey dla kobiet Filmy
M Mariah Carey dla kobiet Zdjęcia M Mariah Carey dla kobiet Zdjęcia M Mariah Carey dla kobiet Zdjęcia M Mariah Carey dla kobiet Zdjęcia M Mariah Carey dla kobiet Zdjęcia M Mariah Carey dla kobiet Zdjęcia M Mariah Carey dla kobiet Zdjęcia

M marki Mariah Carey to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. M został wydany w 2007 roku. M stworzyli Carlos Benaim i Loc Dong. Nutami głowy są pianka marshmallow i woda morska; nutami serca są gardenia i gardenia tahitańska; nutami bazy są ambra, paczula i kadzidło.

Pianka marshmallow Woda morska

Gardenia Gardenia tahitańska

Ambra Paczula Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about M by Mariah Carey.

Amarige Mariage
Selena Gomez Eau de Parfum
Ange ou Demon
8e Jour

M Recenzje Perfum

malwusia
malwusia

Pianki marshmallow przypieczone nad ogniskiem. Coś okropnego!
Dwa psiki i można się poczuć jak pod zabierającą oddech lawiną przypalonych, lekko skarmelizowanych pianek.
Tylko dla wielbicieli intensywnych, jadalnych, cukrowo - mlecznych słodkości, ja się poddałam.

mamigora
mamigora

Mariah stworzyła swoją wariację Ósmego Dnia YR. Mocarny 8e Jour zawsze kojarzył mi sie z kompotem z suszonych owoców, słodką pulpą ze śliwek i moreli, która zostaje po wypiciu brunatnej wody.
Marysia również zaszalała akceptujac zabójczo słodki, nazbyt krzykliwy zapach, choć trzeba przyznać, odzwierciedlający jej wizerunek piosenkarki i kobiety. Mariah stylizuje się przecież na słodko-ulepną babeczkę, ma mocarny wokal więc śpiewa do rozpuku, tyle że mnie ten zestaw nie przekonuje. Ot,kolejna Barbie show biznesu, która potencjał przerobiła na tony waty cukrowej.
Rozmijamy sie w kwestii upodobań.
W tych piankach marshmallow czuję sie jak maskotka Michelina - może i sympatyczna, ale okropnie niezgrabna i ociężała. Nie moje klimaty.

KasiaS
KasiaS

Po pierwsze: padłam oglądając reklamę. Polecam, byle do końca!
Po drugie: nie będzie to łatwa recenzja. Bo też jest dziwnie!
Perfumy można porównać do wielu rzeczy, w tym między innymi tkwi ich magia. Jeden zapach może przypominać nam piękny obraz, inny muzykę, inny jeszcze strzelistą katedrę albo porażająco piękną kreację haute couture. M idzie tym ostatnim tropem, w pewnym sensie, przypomina bowiem flanelową piżamę. W różowe króliczki. Siedzimy z przyjaciółką na różowej, pokrytej miękkimi poduchami i naszymi pluszakami kanapie, oglądamy Hannę Montanę, w rękach wielka paczka pianek, w filiżaneczkach w serduszka gorąca czekolada. Kogoś już zemdliło? Słusznie! To jest słodziakowa Godzilla, z którą należy się liczyć. Żadne tam landryneczki-cukiereczki, o nie, wielki, pachnący pluszowy miś-morderca kładzie się nam na twarzy i kradnie powietrze. Na szczęście śladowa nutka morska, którą najwyraźniej czuć w bardzo oryginalnym i niepodobnym chyba do niczego otwarciu (mówiąc prościej - naprawdę dziwacznym) pozwala zaczerpnąć trochę tlenu a delikatniusie kadzidełko (różowe zapewne, o zapachu waty cukrowej) ratuje sytuację.
Co powiedziawszy, nie twierdzę wcale, że jest źle! Maraja to świetna wokalistka choć poziom słodyczy jakim emanuje jej persona dla mnie osobiście jest wręcz kosmicznym doznaniem. Ten zapach jest taki sam, jak ona: gładziutka buzia jak u pączusia z miną chomiczka i pozbawiona choćby promila tajemnicy, ale kiedy otwiera pączusiowe usteczka i zaczyna śpiewać to coś się jednak dzieje. Tak samo tutaj. Kiedy kompozycja się rozwinie - a trochę się rozwija, choć raczej nie zmienia od początku do końca, jest mocno linearna - widzimy, że nie samym cukierkiem ona stoi, a przede wszystkim niezwykle wdzięcznym bukietem kremowych białych kwiatów. Bardzo smaczne są te dwie gardenie, "normalna" i tahitańska! Kremowość jest skontrastowana akordem jakby wodno-ziemistym i szczyptą kadzidła. Wszystko siedzi na solidnej, dobrze skonstruowanej bazie, a nie jakimś cienkim, chemicznym piżemku. Wszystko razem się, że tak powiem, trzyma kupy, i w swej kategorii megapluszaka-słodziaka plasuje się na wysokiej półce. Nie jest też w ogóle landryniaste ani owockowe, co się chwali. To taki trochę "amerykański gourmand" na tłusto i bogato w stylu Queen Latify, tylko tam są koniakowe czekoladki a tu czekoladowe pianki. Ja lubię takie kompozycje.
Reasumując: jest ciepło i otulająco. Jest mocarnie. Jest dziwnie. Nawet trochę ekscentrycznie. Jest kiczowato i megalomańsko, jak w baloniastych dziełach Jeffa Koonsa. Może, gdybyśmy poszły odziane w M na kolację u ambasadora, to skierowanoby nas do pokoiku dla dzieci, pukając się w głowę, ale już na randce, na której planujemy rozbroić wybranka i dostać ciasteczko oraz być prowadzoną za rączkę, zwłaszcza przez ulicę, może się sprawdzić :)
Nie widzę dużego pokrewieństwa z Amarige Mariage, niestety, bo AM coraz trudniej dostać. Są na pewno w nich podobne akordy, ale ogólny wydźwięk jest według mnie zupełnie inny. Amarige jest ostry, świdrujący w nosie, mocno gorzkawy i z wyraźną nutą cytrusową. Kremowość jest mocno przełamana paczulą i cynamonem. W Amarige można do ambasadora. W M wszystkie kanty są zaokrąglone, a kremowa miękkość bierze górę, choć gorzkawe akordy doskonale ratują ją przed osunięciem się w taniochę. Jeśli mi coś przypomina, to już prędzej Pradę Candy.
Trwałość i moc doskonałe, na mojej skórze imponujące nawet w porównaniu z wyższą półką.

PaullinAnna
PaullinAnna

Upłynęło 9 lat zanim poznałam "M" i wielkie zaskoczenie... Ciepły, słodki (ale nie duszący) i otulający zapach na zimowe/mroźne dni/wieczory. Jeśli ktoś lubi gorącą czekoladę z piankami marshmallow ten zapach też będzie dla niego! ;-)

Ewa Ewunia
Ewa Ewunia

Zapach "M ",znaleziony przeze mnie wśród walających się drobiazgów i nietrafionych prezentów mojej córki przeznaczonych do wyrzucenia trafił w moje ręce przypadkiem. Przeleżał pewnie rok, a może dłużej i czekał na moje odkrycie.Zapach piękny i wyjątkowy. Pewnie gdyby stworzył go Yann Vasnier dla Toma Forda, "M" okrzyknięto by doskonałym pachnidłem, a tak, mało kto wie, jakie to cuda są w nim ukryte.Zapach doskonale nadaje się na jesienną szarugę.Osłodzi nam ponury dzień karmelizowanym cukrem, ogrzeje kadzidlaną smugą , a na koniec wprawią nas w doskonały nastrój opary ambry wymieszane , z co raz dolatującym subtelnym kwieciem.Zapach wytrawny ,z nutą drzewną i balsamiczną-otulający Choć ma w sobie dużo słodyczy, to nic w nim nie razi,bo zapach to niebanalny i ładny .Bardzo przyjemnie się go nosi,trwałość dobra.Może być wieczorowy jak też dzienny-wtedy proponowałabym mniejszą dawkę.Mnie "M" zachwyciło , dokończę ten flakonik i poszukam następnego.

kpnz
kpnz

Skuszona opiniami na fragrantice i atrakcyjną ceną na znanym portalu aukcyjnym zakupiłam 15ml owej cieczy. Bardzo miłe zaskoczenie! Zapach przede wszystkim ładnie rozwija się na skórze. Nie czuć w nim sztucznych nut.. Słodycz jest tutaj podobna do tej w Prada Candy L'eau - a MC jest intensywniejsza i trwalsza na mojej skórze. Właściwie oba zapachy różnią drobne niuanse - są zbliżone do siebie. Jeszcze skojarzenia idą w stronę Aquolina Pink Sugar oraz wosku Yankee Candle -Fireside Treats, ponieważ można w nim wyczuć taką słodycz pianek, jednak z wyraźnym dymnym akcentem. Całość bardzo przytulna i myślę, bardzo będzie pasować do chłodu i zimy. W upały może być trochę dusząca. Jak najbardziej polecam.

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Dziwne perfumy, według mnie jedne z ciekawszych jeśli chodzi o celebrycki półświatek. Kiedyś nie przypadły mi do gustu, nie wiem co mi w nich nie pasowało. Po kilku latach nauczyłam się je doceniać, być może to po części zasługa sentymentalnej podróży w czasie, jaką mi serwują.

Z jednej strony jest tu masa słodyczy, tony pianek marshmallow przewalają się wszędzie niczym wysuszone na wiór zielsko w pustynnym krajobrazie Dzikiego Zachodu. Część z nich świeża, miękka, pudrowa, inne przypieczone nad ogniskiem, okopcone dymem, na wpół przetransformowane w skarmelizowany cukier. Wszystkie słodkie jak diabli, a jako wisienka na torcie - kremowy, narkotycznie upajający zapach gardenii. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, prawda?

Jest jednak coś, co skutecznie temperuje ten słodki koszmar. Kadzidło. Na pierwszy rzut oka (nosa) jest go tu niewiele, ale jeśli dobrze się przyjrzeć (wwąchać), to okazuje się, że pierwsze wrażenie jest mylne. Mikroskopijna dawka kadzidła nie dałaby rady zrównoważyć tak potężnej ilości słodyczy, jaką zawiera ten zapach. Z drugiej strony piankowo-cukrowa powódź sprawia, że to kadzidło nie pachnie jak typowe kadzidło. Wielbiciele kadzidlanego dymu wydobywającego się z najgłębszych zakamarków prawdziwej niszy nie powinni nawet spoglądać na "M" (co za nazwa!). Co innego zwolennicy balsamicznej, kremowo-pudrowej, dojrzałej słodyczy - ci mogą znaleźć tu coś dla siebie.

Użyłam określenia "dojrzałej" nieprzypadkowo - w mojej ocenie te perfumy są poważne, spokojne, może nawet odrobinę melancholijne. Ale nie smutne/depresyjne. Fantastycznie nosi się je w pochmurne, chłodniejsze dni. Jesień to chyba najlepsza dla nich pora.
Trwałość całkiem przyzwoita, do siedmiu godzin, intensywność przez pierwsze trzy godziny umiarkowana, potem delikatna, raczej bliskoskórna.
Flakon - no cóż, doskonale komponuje się z wizerunkiem Mariah, choć kolor jest świetny. Korek straszy, mogliby tego motylka jakimś nietoperzem zastąpić. Albo chociaż ćmą.

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Naprawdę śliczny zapach. Słodki, intrygujący i bardzo kobiecy. Przez moment czuć te pianki marshmallow, ale z czasem woń szlachetnieje i staje się bardziej kadzidlana. Jestem w szoku,że to celebrycki zapach, bo pachnie drogo i jakoś tak całkiem elegancko. Nie jestem pierwszą fanką słodkości w perfumach,ale tutaj jest wszystko świetnie wyważone i w dobrym guście.
Zobaczę w ile zejdzie mi 15ml i czy wejdziemy z M w dłuższą relację.

Roxi88
Roxi88

Zapach jest bardzo słodki, ale dla mnie to słodycz idealna. Gdybym nie znała nut nie domyśliłabym się, że dominują tutaj pianki marshmallow, ale z całą pewnością wyczuwam wodę morską, która przełamuje słodycz zapachu. Wyczuwam w tych perfumach minimalne podobieństwo do Amarige Mariage Givenchy, zwłaszcza przy pierwszym rozpyleniu Amarige i przy końcowej fazie tego zapachu, M to słodsza i bardziej ułagodzna wersja tych perfum, taki dzienny odpowiednik. W późniejszej fazie zapachy rozwijają się w zupełnie inny sposób, w M dominuje słodko-słona nuta, okraszona białymi kwiatami, paczulą i przydymiona kadzidłem. Uważam ten zapach za bardzo udany, wyjątkowo przyjemnie się go nosi i płynnie przechodzi pomiędzy kolejnymi nutami. Cudownie otula w chłodne dni.

EDIT: Dziś psiknęłam jeden nadgarstek Amarige Mariage a drugi M i po około 6 godzinach zapachy bardzo się do siebie upodobniły. M jest trochę słodszy a Amarige Mariage bardziej paczulowy, ale zdecydowanie podobieństwo jest bardzo duże.

Zakupowe okazje

7.99 USD
Mariah Carey Lollipop Splash The Remix Never Forget You by Mariah Carey Eau de Parfum Spray 1 oz Tester for Women
Parfum 0.16oz
7.99 USD
M By Mariah Carey by Mariah Carey Parfum .16 oz Mini for Women
M By Mariah Carey by Mariah Carey Parfum .16 oz Mini for Women
8.99 USD
Mariah Carey Lollipop Splash The Remix Never Forget You by Mariah Carey Eau de Parfum Spray 1 oz Unboxed for Women
11.99 USD
Mariah Carey Lollipop Splash The Remix Never Forget You by Mariah Carey Eau de Parfum Spray 1 oz for Women
12.19 USD
M mariah Carey Perfume by Mariah Carey, 1 oz Eau De Parfum Spray Slightly Damaged Boxes for Women
Eau De Parfum 1.7oz
17.99 USD
M mariah Carey Perfume by Mariah Carey, 1.7 oz Eau De Parfum Spray unboxed for Women
18.86 USD
M mariah Carey Perfume by Mariah Carey, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
ThePerfumeSpot.com
27.99 USD
M By Mariah Carey by Mariah Carey Eau de Parfum Spray 3.3 oz for Women
M By Mariah Carey by Mariah Carey Eau de Parfum Spray 3.3 oz for Women
28.49 USD
Lollipop Splash Remix Never Forget You Perfume by Mariah Carey, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Luxury Perfume
Luxury Perfume
Gift Set
71.50 USD
Mariah Carey M Gift Set

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Mariah Carey M, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Mariah Carey M, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum M marki Mariah Carey. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu M marki Mariah Carey reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Britney Spears Believe Britney Spears Fantasy Rihanna Rebelle Carolina Herrera 212 Sexy Hermes Elixir des Merveilles Lolita Lempicka Si Lolita Rihanna Reb'l Fleur Givenchy Ange ou Demon Jil Sander Sun Mugler Womanity Britney Spears Fantasy The Naughty Remix Queen Latifah Queen of Hearts Agent Provocateur L'Agent Kenzo Kenzo Amour L`Artisan Parfumeur Tea for Two Hermes Eau des Merveilles Donna Karan DKNY Delicious Night Jessica Simpson Fancy Aquolina Gold Sugar Lanvin Oxygene