Marki » L » orientalno - drzewne « Grupy

Fortis Les Liquides Imaginaires dla kobiet i mężczyzn

Fortis Les Liquides Imaginaires dla kobiet i mężczyzn

agarowy

Fortis marki Les Liquides Imaginaires to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Fortis został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Sonia Constant. Nutami głowy są szafran, kmin, agar (oud) i cypriol; nutami serca są drzewo gwajakowe, cedr, amyris i wetyweria; nutami bazy są ambra, paczula, drzewo sandałowe, wanilia i piżmo.

Szafran Kmin Agar (oud) Cypriol

Drzewo gwajakowe Cedr Amyris Wetyweria

Ambra Paczula Drzewo sandałowe Wanilia Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fortis by Les Liquides Imaginaires.

Black Afgano
Cuirs
Est

Fortis Recenzje Perfum

Arttemiss
Arttemiss

Zarzuca się Fortisowi wtórność w stosunku do Afgana, Kabula i Bóg wie czego jeszcze. Obawiam się, że słusznie. Ale nie zmienia to faktu, że gdyby zapytano mnie, które ze wspomnianych perfum była bym skłonna nabyć, wybrała bym właśnie Fortisa. Z kilku powodów.

Od Afgana lżejszy i mniej smolisto-słodki, Od Kabula mniej ziołowy (oj ta trawka w niektórych wersjach podszywająca się pod majeranek!) oraz szczęśliwie nie okraszony skórą, dominującą Cuirs Carner Barcelony. Dużo bardziej od wymienionych powyżej uniwersalny, z pięknie uwydatnioną gwajakową bazą oraz ciekawie pracującym szafranem, z szara ambrą, która zawsze wnosi mi pewien sznyt elegancji. Ma też jakiś pierwiastek, który każe mi myśleć o jego bracie - Bello Rabello - najlepszym obrazie wina w perfumach jaki wąchałam.

Sam zapach natomiast (ze względu na jego złożoność w wielkim skrócie) to: słodki agar przełamany odrobiną stopniowo zanikającego szafranu, z dużą dawką ciepłych, przyprawowych orientalnych drewienek, kuminu (pikantny, słodki, orientalny), z szarą ambra jako utrwalaczem bazy. Gdzieś w środku pojawia się też cypriol, znany np. z wielu starszych kompozycji Amouage, ale nie ma go wiele. Kompozycja nad wyraz piękna, wyważona, choć dedykowana zdecydowanie miłośnikom mocniejszych, perfumiarskich wrażeń.

Parametry użytkowe bardzo dobre. Serdecznie polecam!

Tripod
Tripod

Kolejny klon Black Afgano bardziej przestrzenny, z wietrznym vetiverem. Tak samo męczący !

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Les Liquides Imaginaires Fortis, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Les Liquides Imaginaires Fortis, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fortis marki Les Liquides Imaginaires. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fortis marki Les Liquides Imaginaires reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Carner Barcelona Black Calamus  Les Liquides Imaginaires Bello Rabelo Montale Dark Aoud Mona di Orio Vanille Amouage Interlude Man Montale Full Incense Nasomatto Black Afgano Yves Saint Laurent M7 Les Liquides Imaginaires Dom Rosa CoSTUME NATIONAL 21 Profumum Roma Battito d`Ali Pierre Balmain Ambre Gris Christian Dior Dune Memo Paris Shams Oud Serge Lutens Feminite du Bois Etat Libre d`Orange Fat Electrician James Heeley L'Amandiere Atelier Cologne Santal Carmin Les Liquides Imaginaires Sancti