Marki » L » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Eisbach Lengling dla kobiet i mężczyzn

Eisbach Lengling dla kobiet i mężczyzn

ziołowy

Eisbach marki Lengling to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Eisbach został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Marc Vom Ende. Perfumy zawierają takie składniki, jak bergamotka, mięta, grejpfrut, liść czarnej porzeczki, zielona herbata, mimoza, bazylia i lawenda.

Bergamotka Mięta Grejpfrut Liść czarnej porzeczki Zielona herbata Mimoza Bazylia Lawenda

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eisbach by Lengling.

4711 Original Eau de Cologne
Gold Medal

Eisbach Recenzje Perfum

SignoreMachiavelli
SignoreMachiavelli

"Surfując po laboratorium"

Rzeka Eisbach słynie z tego, że co jakiś czas znajdują się śmiałkowie chcący po niej surfować. Marc Vom Ende też zapragnął surfować, ale zamiast udać się nad rzekę Eisbach, został w swoim mieszkaniu, włączył laptopa i zaczął przeglądać w internecie zdjęcia surferów.

Do czego zmierzam? Nie da się stworzyć naturalnie brzmiących perfum bez poszukiwań inspiracji wśród natury! A wąchając dzieła tego nosa, mam wrażenie, że nigdy nie opuścił on laboratorium. Zamiast przejechać się na łąkę, czy chociażby przejść do najbliższego supermarketu i powąchać zioła oraz owoce, on został w hermetycznej pracowni, zaczął oglądać obrazki, po czym sięgnął do ampułek z odpowiednimi etykietami i bez namysłu zaczął je łączyć. Przy tym popełniając ten sam błąd, który czyni mnóstwo amatorskich kucharzy - nie smakując swojego "dzieła" w trakcie przygotowania i przed podaniem. Jaki jest tego efekt?

Eisbach to rzeczywiście kolejna z ogromnej ilości współczesnych interpretacji wody kolońskiej. Nie wychodzi jednak ta interpretacja ponad przeciętność, nie wnosi nic godnego uwagi... Niestety pachnie nachalnie, syntetycznie i jest niezrównoważona, przez co, mimo swojej lekkiej formy, szybko męczy nos. Bliżej jej do odświeżacza do powietrza niż do tradycyjnej wody kolońskiej.

Sami mogą Państwo ocenić, jaki jest sens tworzyć tak mierną interpretację "Kolnisch Wasser", określając ją mianem ekstraktu i żądając za nią 17 PLN za mililitr... w takim przypadku już chyba nawet snobizm ulegnie rozsądkowi.

Forest
Forest

Pytam się ja, jak można?
Jak można w ogóle podpinać się pod niszę z Lenglingiem?
Przetestowałam trzy z siedmiu zapachów i staram się naprawdę podchodzić do każdego z osobna bez uprzedzeń ale no nie mogę, po prostu nie mogę. Muszę sobie zrobić przerwę. Po Eisbachu mam dosyć.
Otwarcie jest odświeżaczowe, dla mnie to toćka w toćkę Gold Medal (ale nie powiem 4711 też może się jak najbardziej kojarzyć) tylko, że moc razy 100 i do tego jakość podzielona na 10, jakby było mało jest domieszana zielona herbata w stylu Elizabeth Arden tylko, że tak powiem jebutna.
To jest dobre określenie, wszystko w tym zapachu przez pierwsze 15-30min jest jebutne.
Po tym czasie wyłania się gorzka bazylia, po 1,5h kolońska w 100% vintage’owa lawenda.
Po 3-4h już nic nie czuć, może ewentualnie jakaś resztka czegoś waniliowego, trochę grejpfrutowego, sama nie wiem.
To jest dzikie połączenie, nic tu nie gra. Początek dusi, chce mnie zabić, jest odpowiedź, czy to przypadkowa czy nie, na klasyka ale dla mnie to nie odpowiedź to jakiś nocny krzyk. Potem niezrozumiały vintage, który ucieka z ringu z prędkością Gołoty i baza, której niema. No bezsens.
Doczytałam, że Eisbach to rzeka, która jest ostoją przyrody chronionych gatunków niemieckich i z tego co widzę ogólnie Pan Marc dosyć ambitnie dobiera nazwy swoich dzieł...
Trwałość rzędu 3-4h
Opakowania nie ocenię w moim posiadaniu jest aż próbka.

Arttemiss
Arttemiss

Otwarcie bardzo przypomina zubożoną lub unowocześnioną (jak kto woli) wariację na temat No 4711 Kölnisch Wasser, czyli cytrusy, zioła, lawenda i to wszystko, co każdemu z "kolońską" się kojarzy i kojarzyć powinno. I to jest moment, do którego zasadniczo nie mam uwag: tego typu wody albo się lubi i ceni, albo nie, stanów pośrednich brak. Później jednak, zamiast ewoluować w typowy dla wód kolońskich sposób (od kwiatów po wetiwerię czy piżmo z mchem), Eisbach rozpływa się (i ubywa ze skóry) w jakieś zapachowe rozmemłanie... Rozmemłaniu przewodzi rozmydlające się piżmo podbite chyba Iso, które nijak nie ratuje sytuacji. Z resztą wciąż wyczuwalne nędzne resztki lawendy, cytrusów i ziół też jej nie ratują. Robi się mdło i mało sympatycznie, a widziana oczyma wyobraźni kostka mydła wciąż rośnie, uzyskując stopniowo coraz bardziej szaro-bury kolor. Jedno natomiast trzeba nosowi Lengling przyznać - tak malowniczo skopać prosty, zielony i koloński zapach toż to prawie sztuka!

Trwałość i projekcja przeciętne.

P.S. Eisbach to mała, krótka sztuczna rzeka w Monachium. Myślę, że nie poczuła się zaszczycona...

2017

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lengling Eisbach, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lengling Eisbach, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eisbach marki Lengling. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eisbach marki Lengling reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy cytrusowo - aromatyczne
Kusado L'Eau de Kyoto Tommy Bahama Set Sail St. Barts for Men Air-Val International Finding Nemo Kenneth Cole Reaction Nobile 1942 Vespriesperidati Gold for Women Aveda Chakra 5 Creativity Fragonard Riviera Riviera Parfums Berdoues Vetivera Herbacea Stila Jade Blossom Oriflame Aromabliss Calming Bath and Body Works Citron Nicolai Parfumeur Createur Balle de Match