Marki » L » orientalne « Grupy

Acqua Tempesta Lengling dla kobiet i mężczyzn

Acqua Tempesta Lengling dla kobiet i mężczyzn

dymny
morski

Acqua Tempesta marki Lengling to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Acqua Tempesta został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Marc Vom Ende. Perfumy zawierają takie składniki, jak konopie indyjskie, olibanum, haitańska wetyweria, cedr, woda morska, hedione, mięta i elemi.

Konopie indyjskie Olibanum Haitańska wetyweria Cedr Woda morska Hedione Mięta Elemi

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Acqua Tempesta by Lengling.

Acqua Tempesta Recenzje Perfum

marienmarien
marienmarien

Aqua Tempesta to natarczywie odświeżający zapach. W otwarciu wita nas wszystkimi atrybutami klasycznego odświeżacza do toalet zgromadzonymi w jednej butelce: wyczuwam silnie skoncentrowane cytrusy, powiew tzw. morskiej bryzy, aromat iglasto-żywicowy i coś miętowego. W późniejszej fazie zapach się uspokaja i do głosu dochodzą takie ziemisto-szorstkie akcenty (może to wetyweria, może konopie?). Raz po raz czuję też swąd małych wyładowań elektrycznych - czyżby burza? Nie, przeszła bokiem...
To już siódmy zapach Lengling, który testuję i niestety żaden z nich mi się nie podoba. Wszystkie sprawiają wrażenie, jakby były "wprawkami" terminującego perfumiarza: poprawnie skomponowane, zróżnicowane tematycznie, wdzięczne w testowaniu i ćwiczeniu nosa, ale nie zachwycają, nie intrygują, nie wnoszą nic nowego i nie zachęcają do kupienia (szczególnie gdy pozna się cenę...).

2017
SignoreMachiavelli
SignoreMachiavelli

"Zapach Trumpa, czyli sztuka bardzo populistyczna"

Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy Lengling czasem nie wyprzedza swojej epoki? Mainstream zabrał się za robienie "przyjemniaczków", nisza odpowiedziała na to bardziej niebanalnymi i wyszukanymi pachnidłami, a potem przyszli twórcy niezależni i artystyczni, którzy zapach bekonu sprzedadzą jako perfumę. A Lengling, chyba postanowił postawić ich wszystkich w tyle i wykreować nowy trend - luksusowe perfumy pachnące jak detergent z marketu przeceniony z 4,99/3,50.
Nawet wpisuje się to poniekąd w ten populistyczny trend i myślę, że mógłby Acqua Tempesta używać sam Donald Trump, jednocześnie chwaląc się znajomym miliarderom, że używa luksusowej wody, a swoim wyborcom, że pachnie jak przeciętny Amerykanin.

A jak właściwie pachnie "Acqua Tempesta"? Artystyczna, chaotyczna "instalacja" złożona z kostki do kibla, odświeżacza do powietrza, muśnięta mikro drobinami budżetowego dezodorantu. Świeże, ziołowe otwarcie, które zmrozi Was jak guma Winterfresh, a potem oczyszczająca "bryza" i szum spłukiwanej wody. Na koniec jeszcze chmurka jaśminowego Ambi Pur. Teraz jeszcze tylko tłum fotografów i twórca dzielący się swoją "wizją" i macie cały obraz sztuki współczesnej w wykonaniu Marca Vom Ende.

Zapach jest sympatyczny i w założeniu, miał się chyba podobać każdemu i nikomu. Żeby tak się stało, oczywiście pomyślano o wszystkim, łącznie z tym, żeby nie trwał zbyt długo i nie projektował dobrze, bo przecież sztuka męczyć nie może. A że musi być sztuka uniwersalna, to użyto tylko molekuł, żeby czasem ktoś nie dostał uczulenia.

Muszę pisać, że nie polecam, czy da się to wyczuć czytając recenzję?

2017
Forest
Forest

Oj niestety litościwa dla tego zapachu nie będę.
Kojarzycie typ pana we włoskich bucikach, opalonego na solarium, noszącego krzykliwą odzież z dużą, koniecznie dużą metką? To mam wiadomość: ten pan na pewno używa Lengling Acqua Tempesta.
Ten zapach jest tak samo tani jak wizerunek powyższego pana.
Otwarcie maksymalnie skoncentrowane są cytrusy, zaryzykowałabym nawet, że czuję cyprysa, jest morska bryza no i mięta. To wszystko jest jak odświeżacz do powietrza. Zmiksowane, dużo, mocno, o znikomej jakości.
Wylałam jad, teraz postaram się aby było konstruktywnie.
Po ok. 5-10min zapach się nieco uspokaja, osładza, nadal czuję miętę teraz już intensywniej, do tego 'morską bryzę' i gdzieś majaczą konopie ale nie 'marycha' a świeże, roztarte w palcach liście i łodygi, do tego nieco kadzidła i z minuty na minutę staje się coraz bardziej bliskoskórny i to mu akurat służy. Po ok. 1,5h dochodzi mdła, kadzidlana słodycz i to akurat jest trafne połączenie, nieoczywiste ale ciekawe,
Dla kobiety raczej nie polecam, nie zaintryguje, nie czuję, żeby cokolwiek na mnie podkreślał. Nie czuję też sensownego zamysłu w tej wodzie, przepraszam w ekstrakcie perfum, nawet nuty nie są podzielone na bazę, głowę i serce. Papka na miarę naszych czasów.
Znalazłam informację, że Acqua Tempesta ma tylko nuty głowy i bazy ale nie wiem czy to informacja prawdziwa, gdyż pobrana ze strony perfumerii internetowej, natomiast Fragrantica.pl pisze po prostu o nutach.
Trwałość rzędu 3-4h, butelki nie ocenię mam tylko próbkę.
Twórcą jest Niemiec Pan Marc vom Ende znany głownie z... marki Lengling. Niestety moje dotychczasowe spotkania z niemiecką kulturą (dowcipem, podejściem do życia, wyczuciem stylu) nie świadczyły o ich dobrym guście mimo to mam naprawdę szczerą nadzieję, że Pan Marc swoimi dziełami jeszcze mnie oczaruje i, że po prostu z posiadanego woreczka trafiłam się w skroń jak w rosyjskiej ruletce.
Prawdopodobne, że już nigdy nic nie wygram za tą recenzję ale kłamać nie będę ;)
Może to dodatek molekuł tak mnie rozjusza ale troszkę nie chce mi się wierzyć bo Voyage Hermesa też ma dodatek hedione i bardzo go szanuję, mimo że jest taki zwykły, że aż niezwykły, więc albo mój purytański nos nie jest w stanie docenić tego dzieła albo po prostu, ktoś chce nas nabić w butelkę i to za 850zł...

Afaland78
Afaland78

Ładny zapach jednak spodziewałam się czegoś silniejszego. Słaba trwałość i projekcja.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lengling Acqua Tempesta, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lengling Acqua Tempesta, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Acqua Tempesta marki Lengling. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Acqua Tempesta marki Lengling reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy orientalne
Solange Azagury-Partridge Stoned Kenzo Flower by Kenzo Limited Edition 2004 Roger & Gallet Vanille Bath and Body Works Sensual Amber Coty Raw Vanilla Calypso Christiane Celle Calypso Figue Christian Dior Ambre Nuit Bond No 9 Harrods Swarovski Limited Edition Boadicea the Victorious Intriguing Ayala Moriel Song of Songs Omnia Profumi Ambra Black Phoenix Alchemy Lab Witchblade