Marki » L » orientalne « Grupy

A La Carte Lengling dla kobiet i mężczyzn

A La Carte Lengling dla kobiet i mężczyzn

Miałem: 1 Chcę: 1

agarowy

A La Carte marki Lengling to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, A La Carte został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Marc Vom Ende. Perfumy zawierają takie składniki, jak agar (oud), drzewo sandałowe, styraks, olibanum, pistacja, toffee, różowy pieprz i wanilia.

Agar (oud) Drzewo sandałowe Styraks Olibanum Pistacja Toffee Różowy pieprz Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about A La Carte by Lengling.

A La Carte Recenzje Perfum

Forest
Forest

Otwarcie urocze, alkohol i zapach jaki czuje się nad ogniskiem lub kominkiem. Kiedy ogień unosi w powietrze smużkę drzewnego popiołu. Suchy, gorący, niesamowity, cudownie odzwierciedlony żywioł i gdyby trwało to nieco dłużej niż 15 sekund naprawdę przeprosiłabym się z Lenglingiem. Ale nie, potem nadchodzi faza ziołówki a po niej już słodki wafelek z toffi, taki już nieco sklapciały i przykurzony, jaki to znajduje się czasem na dnie pudełka kiedy już nic innego słodkiego w domu nie ma a nas naszła ochota. Do tego przebija się faktycznie agar i pieprz dzięki czemu nie jest mdło.
I tak sobie trwa ten wafelek w drewnianej skrzynce na mojej skórze.
Po 4h na powrót staje się nieco ziołowy.
Trwałość rzędu 7-8h, projekcja przez pierwsze 3h na 30-40cm, potem raczej bliskoskórna.
Pierwsza z pozycji Lengling jaką testuję i jest bez dopalaczy (ISO, hedione) i na dobre to wyszło, mimo to jednak mojego serca nie podbił.

2017
allie
allie

Przeczytałam poniższe recenzje; nastawiłam się psychicznie na ból zębów; psikam; wącham i - ale numer! - w otwarciu czuję głównie zapach tradycyjnej pasty do butów. Albo może raczej pasty do parkietów? Tak, chyba tak; czuć nawet trochę sam parkiet. Co prawda w porównaniu z "oryginałem" jest to aromat zwietrzały, wyblakły i tępy, ale ewidentnie "pastowy". Drzewno-korzenne nuty sandałowca na trochę terpentynowej, a trochę woskowej, blado agarowej bazie z wtrętem teoretycznie pistacjowym, a w praktyce raczej migdałowo-anyżowym. Toffi i wanilia? Tak, jest ich trochę, w słabo wyczuwalnej bazie, ale słodkości tam jak na lekarstwo, i to takiej - delikatnie rzecz ujmując - mało oczywistej, bardzo podskórnej.

Czy muszę dodawać, że cały ten zestaw razem wzięty nie jest zbyt powabny?... I czy muszę dodawać, że nie pojmuję z jakich powodów "Lenglingi" pachną tak różnie różnym osobom? Chyba nie.

2017
SignoreMachiavelli
SignoreMachiavelli

"Moższ otrzymać danie z karty o każdym smaku, pod warunkiem, że będzie to smak słodki".

Powyższa parafraza motta słynnego, amerykańskiego konstruktora opisuje to pachnidło nad wyraz dobrze. A La Carte jest zdecydowanie jedną z ciekawszych kompozycji Lengling, jednak wydaje się być kiepsko "wyważona" i w dodatku bez głębi, która w tego typu zapachach wydaje mi się dość istotna.

Bez "głębi" bowiem otrzymujemy słodką kulę ciężkich, korzenno-balsamicznych aromatów, które nie mają szansy ładnie się zaprezentować. W rezultacie składniki takie jak styraks i wanilia dominują całą kompozycję, czyniąc ją dość jednowymiarową, zwartą i nużącą.

Zdecydowanie lepiej poradziła sobie z tym tematem Veronique Nyberg w kompozycji Leder 6 (Schwarzlose). Wydaje się być kunsztowniejszą i bardziej złożoną kuzynką A la Carte. Mamy podobne składniki w centrum, ale w Leder 6 nie dominują one całej kompozycji, są misternie utkane w akordy i objawiają się w bardziej czysty i subtelny sposób.

W a la Carte wyczuwam również charakterystyczny, piwniczny akcent paczulowy. Żałuję tylko, że zamiast umieścić go gdzieś w tle, mam wrażenie, że został wymieszany z resztą składników. Kolejny dowód na to, że przydałaby się wielowymiarowość.

Mimo braku finezji, a może nawet staranności w komponowaniu A la Carte, jest to zdecydowanie kompozycja wybijająca się z dorobku marki. W mojej ocenie jednak przegrywająca z wieloma kompozycjami o tym charakterze. Nazwa sugerująca pewien "wybór" (złożoność i różnorodność?) raczej jest nieadekwatna do tego, co prezentuje zapach... chyba że przyjmiemy koncepcję Henrego Forda.

lucy
lucy

Ale słodko! Aż zęby bolą! Toffi z nadzieniem pistacjowo-waniliowym, pistacja bardzo mocno wyczuwalna, całość delikatnie zrównoważona różowym pieprzem i styraksem. Stróżka agaru dymi się gdzieś w tle. Dla fanów słodkości, szczególnie tych pistacjowych, pozycja obowiązkowa. Trwałość b.dobra, projekcja na tym samym poziomie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lengling A La Carte, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lengling A La Carte, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum A La Carte marki Lengling. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu A La Carte marki Lengling reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy orientalne
Krizia Krazy Krizia Betty Barclay Betty Barclay Women No 2 Kenzo Flower by Kenzo Limited Edition 2004 Comptoir Sud Pacifique Cool Tropic Paradise Matthew Williamson Warm Sand Coty Emeraude Oriflame Nomadic Him Joya Ambrosia Rasasi Al Maqam David & Victoria Beckham Intimately Yours Men Burberry Burberry Brit New Year Edition Pour Femme Gutenberg Parfums Gutenberg Woman