Marki » L » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Jasmin 17 Le Labo dla kobiet i mężczyzn

Jasmin 17 Le Labo dla kobiet i mężczyzn

Miałem: 1 Chcę: 1

Jasmin 17 Le Labo dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Jasmin 17 marki Le Labo to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Jasmin 17 został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Maurice Roucel. Perfumy zawierają takie składniki, jak drzewo sandałowe, piżmo, wanilia, jaśmin, litsea cubeba, neroli, kwiat pomarańczy, palmarosa, gorzka pomarańcza i ambra.

Drzewo sandałowe Piżmo Wanilia Jaśmin Litsea cubeba Neroli Kwiat pomarańczy Palmarosa Gorzka pomarańcza Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jasmin 17 by Le Labo.

Jasmin 17 Recenzje Perfum

adaszek
adaszek

Idzie wiosna. Nadchodzi. Czuć to we krwi, w powietrzu, w braku tego ciężkawego, sennego zimowego powietrza. Szarości oddalają się jak tło w lusterku samochodowym i przemieniają na kolor (bo czarny i szary dla mnie to brak koloru), podczas gdy on sam porusza się naprzód. Prędkość jednak nie jest zawrotna. Prędkość nie jest stokrotna. Na rowerze jadę pomiędzy buduarami wzdłuż wąskich alejek względem bujnej zieleni, spaceruję na nogach w ogrodzie bez przeważających w jego obrębie kamieni. Wiosna. Tak to widzę, tak wyłania swoją twarz ta kompozycja jak ślady pierwszej rosy na wrzosowisku. Jaka jest? Damska, kobieca, czysta, stonowana, dziewczeńska – bez śladu włosia i bez pruderyjności. Delikatna zawieszka zapachowa na klamce drzwi, która emanuje sobą i w sposób podprogowy zaprasza do wnętrza jak płatki kwiatów schowane w koszyczek dłoni albo świeżo prześlizgnięta łydka maszynką Venus ;) hiehie. Świetlista twarz, ale nie od nadmiernego wydzielania sebum, to nie kwestia tłustej cery i odetkanych porów. Choć patrząc na pogodę jaka się tworzy wokół, to faktycznie jest to czas odetkania porów ;) i założenia czegoś lżejszego, nie ma co się już tak grubo ubierać. Nie ma co myśleć też przy tej porze roku co będzie potem, jak się ubrać, czym się ogrzać, choć teraz już to z „potem” będzie coraz więcej do czynienia ;) Siłą rzeczy, ale ta rzecz jest bez siły. Podają, że 17 składników, a ja bym wskazał może 4, może 5. Jak 17, to ich udział określiłbym w ilości źdźbła. Sam zapach zaczyna się trochę kolońsko z silnym akcentem kwiatu pomarańczy. Od razu skojarzył mi się z Neroli Portofino Rodrigo Flores-Roux’a, ze Sweet Dreams Thierrego Wasser’a, z APOM Maisona Francisa Kurkdjiana (zwłaszcza jego dalszych faz), z Cologne Indélébile Dominique Ropion’a i z Le Troisieme Parfum Patrici Choux. Choć warto przyuważyć, że powstał od nich wcześniej, zatem byłby to wypad do przyszłości jak w tym filmie, gdzie wracali furą do przeszłości ;) Zabarwiono go jednak na inny odcień. Jest biało-żółto, choć nie blado. Białe pola przykryte śniegiem przeszły w białe kwiaty pokryte żółtym słońcem. Czy słońce jest żółte? A ja wiem? Chyba nie, ale na takie je widać od dołu. Obudzony zapach delikatnie połyskuje, mieni się jak promienie słońca na falującej tafli wody, tworząc refleks. Gorzka pomarańcza pięknie komponuje się z palmarosą (czyli trawą cytrynową). Zdobi się perfumeryjnym tchnieniem, opadające cytrynowo-gorzkawe pozostałości toniku z gorzkiej pomarańczy ze szklanki, którą ktoś przewrócił zamyślony, zatrzymują się na zwisających frędzlach obrusu. Pozostaną na nim do wieczora, bo jeden składnik jakby został utkany pod drugiego jak faktura tego obrusu. Nie tyle się uzupełniają, co wspólnie tworzą pomost. To fundamenty, stropy, dach, podłoże. Lecz to jest czas przebywania na zewnątrz, więc na tym się skupię. W przeciągu (z) dnia robi się cieplej, przymrużony poranek minął, wszystko już pobudzone, naprężone niczym łuk Robin Hood’a - zbliżyło się południe, natężenie otoczenia się wyrównało. Rosa na trawach z otwarcia wyparowała. Podniosła się temperatura ciała, uciekł poranny dreszcz skóry, wszystko zmierza ku stagnacji. Kompozycja się ociepla, tworzy się coś na kształt piany piwa czy mleka. Lekko pulchnieje za sprawą woalu wanilii i ambry, jest jeszcze trochę chłodu z poranka, który trochi szczypie w nos i szyje. Przypomina mi to zapach migdałowego olejku do ciast. I tutaj tak mocniej nasuwa mi się skojarzenie z „męskim” APOM MFK z tych powyżej wymienionych. Miło, aż zbyt miło, kokieteryjnie, zalotnie, trochę awangardowo. Tak jakbym miał znów te 17 lat i niby był już dorosłym, ale jeszcze nieformalnie, bez dowodu. Zapach nie snuje się za noszącym, ale jest cały czas wyczuwalny. Tak jak przestrzeń. Jest kwintesencją życia. Biały jak dawna niewinność, kwiatowy jak rozwój i okazywanie uczuć, gorzkawy jak porażki i krople na ból serca, cytrusowy jak układanie sobie życia, sprzątanie go, ale też i mycie garów – niestety, waniliowy jak uścisk, przyjemności i nadarzające się okazje i ambrowy jak przeszłość, która jest paliwem do przyszłości.

2017

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Le Labo Jasmin 17, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Le Labo Jasmin 17, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jasmin 17 marki Le Labo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jasmin 17 marki Le Labo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy kwiatowo - drzewno - piżmowe
Carolina Herrera Carolina Giorgio Armani Armani Mania D`Orsay La Dandy Valentino V Valentino V Absolu Sarah Jessica Parker Covet Issey Miyake L`Eau d`Issey Summer Glimmer Memento Italian Olfactive Landscapes 6 Marzo 2008 ore 11 - Piazza Duomo Ortigia Siracusa – Sicilia Montale Aoud Collection - Aoud Flowers Ramon Molvizar Precious Space NK Santalrosa M. Micallef Jewel