Marki » L » kwiatowo - owocowe « Grupy

Midnight Rain La Prairie dla kobiet

Midnight Rain La Prairie dla kobiet

Mam: 25 Miałem: 22 Chcę: 37 Ukochany zapach: 2

Midnight Rain La Prairie dla kobiet Zdjęcia Midnight Rain La Prairie dla kobiet Zdjęcia

Midnight Rain marki La Prairie to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Midnight Rain został wydany w 2006 roku. Nutami głowy są frezja, gujawa, mandarynka i granat; nutami serca są lilia, kwiat wanilii, kwiat śliwy i hyzop; nutami bazy są piżmo, paczula, wetyweria i drzewo kaszmirowe.

Frezja Gujawa Mandarynka Granat

Lilia Kwiat wanilii Kwiat śliwy Hyzop

Piżmo Paczula Wetyweria Drzewo kaszmirowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Midnight Rain by La Prairie.

Forbidden Euphoria
Angel Eau Sucree
Good Girl

Midnight Rain Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Chciałabym tylko dodać do recenzji Hajduk małą ale wg. mnie dość istotną uwagę: otóż posiadam oba zapachy Monsoon Wild i Midnight Rain.
Monsoon to zapach wodno zielono białokwiatowy, "pachnący" też tymi kolorami. Te perfumy są kremowe i dość ciezkie, podczas gdy Midnight Rain - w moim osobistym oczywiście odczuciu - to zapach pudrowy, ciepły, paczulowy, słodki z dominująca nutą orchidei. Midnight Rain jest też moim skromnym zdaniem zapachem raczej ciemnym w kolorystyce a Monsoon Wild to typowy przedstawiciel ozonowo wodno białokwiatowego nurtu popularnego dość w pierwszej połowie lat 90 tych zeszłego wieku.
Oba pachnidełka sa ciekawe i warte testów, jednak wielbicieli nieprodukowanego już Monsoon Wild pragnę przestrzec: odczucia co do podobieństwa obu tych zapachów mogą być diametralnie różne. Jak w moim przypadku.

2017
Hajduk
Hajduk

La Prairie Midnight Rain kojarzy mi się bardzo z Monsoon firmy Coty wycofanej już niestety:( Nie oddaje wprawdzie całkowicie tej woni, ale jest istotne podobieństwo. Jest w niej słodycz i elegancja zarazem, pewnego rodzaju dostojność.
Są perfumy, które dodają energii, ta natomiast sprzyja spowolnieniu, refleksyjności powiedziałabym nawet. Mając ją na sobie mogę spokojnie zanurzyć się w ulubionej lekturze książki lub zasiąść do pisania, a wtedy...słowa niczym krople łez spływają na papier chcąc wyrazić to, co czuje dusza...Bo ona budzi we mnie nostalgię, tęsknotę za tym co minęło. Przenosi w przeszły wymiar, gdy wszystko było cichsze, wolniejsze, spokojniejsze.Gdy listy pisało się piórem maczanym w atramencie.Gdy modne były stroje rodem z paryskich ulic.Gdy mężczyzna w płaszczu i kapeluszu był dżentelmenem.Gdy kobiety gawędziły przy kominku popijając herbatkę nalewaną z imbryka...Och, się rozmarzyłam, ale co ja biedna na to poradzę, że ten zapach budzi we mnie takie emocje. Jeśli ktoś pragnie przenieść się w czasie - Polecam czarną, skrzącą kroplę ...

2017
Malutka100
Malutka100

Zapach z gatunku słodkich, owocowych ale jednocześnie mających w sobie to coś- co wyróżnia je od wielu innych kompozycji tego typu. Słodycz zamknięta w Midnight Rain jest elegancka i wytworna.
Jak bym miała określić ten zapach tylko jednym przymiotnikiem to z pewnością powiedziałabym, że jest po prostu luksusowy.
Na szczęście nie muszę ograniczać się do jednego słowa, a sam zapach jest na tyle złożony i ciekawy, że warto poświęcić mu więcej uwagi.

Otwarcie zapachu to przede wszystkim miks słodkich owoców. Początek przywodzi mi na myśli szlachetny owocowy deser, który został skomponowany z największym rozmysłem. Nie ma tu przypadkowych ani pospolitych składników. Wszystko zostało dokładnie wybrane i przemyślane, tak by zaspokoić najbardziej wybredne podniebienia.

Z czasem zapach robi się mniej słodki, a bardziej kremowy i otulający. Jest to zapewne zasługa obecnego w perfumach kaszmiru. W żadnej fazie nie traci jednak swojego piękna i elegancji.

Midnight Rain należy do zapachów cielesnych, bliskoskórnych, nad czym szczególnie ubolewam. Lubię gdy otula mnie wyczuwalna chmurka zapachu. Ten można poczuć, gdy podejdzie się wyjątkowo blisko. Może to było zamysłem twórcy, bo sam zapach odbieram jako bardzo pociągający.
Jest jak kaszmirowy sweter włożony na nagie ciało.
Seksowny, ale nie wulgarny.

mia be
mia be

Jeden z ulubionych, obok Silver Rain... Nieco duszny, gęsty, lekko chropowaty, nie jest ułożony, grzeczny, jednoznaczny, bardzo trwały, słodki, kobiecy, elegancki, moim zdaniem, wieczorowo - łóżkowy. Zapach ma taką niesamowitą mroczność, duszność, brak mu przestrzeni, zapiera i zabiera dech:) Jak wspomniałam, bardzo, bardzo trwały. Komplementowany przez mężczyzn i kobiety, bardzo wyczuwalny przez otoczenie. To zapach z zupełnie innej półki niż reszta zapachów... Nie można go postawić obok żadnego innego...Niektórzy porównują go do Flowerbomb extreme, nie, Midnight jest bardziej niegrzeczny, dorosły, więcej w nim kobiecości, zmysłowości. Pięknie się rozwija, żyje na skórze, wibruje, pokazuje piękno, słodycz i tę, wspomnianą, duszność...
Nie lubię słodziaków - ale to zupełnie inna liga:)

Lakebutler
Lakebutler

Uwielbiałam ten zapach.
Przyznam, że Silver Rain dostany w ciemno w prezencie mocno mnie rozczarował, tak ten pokochałam.
Dla mnie to tropikalno waniliowy zapach. Może być dla wielu osób zbyt duszący, może i dzieję się w nim dużo i można wyczuć nuty z innych parafii, niekiedy gryzące się, ja jednak w tamtym czasie lubiłam słodkie killery typu Angel, więc to był pikuś.
Jestem pewna, że musi być tu ananas, trochę brzoskwinki, mieszanka owoców kandyzowanych, coś kwaśnego dla równowagi-może grapefruit, i wanilia, ta najwyższej jakości.
Był to zapach wzbudzający zainteresowanie, wiele osób zwłaszcza nie interesujących się perfumami potwierdzało, że ten zapach jest niezwykły, niespotykany.
Żeby nie ogrom perfum które testuje, mam na liście itp chętnie bym do nich wróciła.
Flakon ok, nie zachwycał, co do nazwy to zgadzam się z Midnight, Rain absolutnie nie. Myśląc o tym zapachu widzę lunapark latem, diabelski młyn, noc, dużo gwiazd i zapachy waty cukrowej w tle.
Kategoria zapachowa-owoce ale zdecydowanie TROPIKALNE + wanilia, czyli owocowo-tropikalne waniliowe.

Tsukichan
Tsukichan

Mam widocznie inne odczucia od inych recenzujących- bo Midnight Rain to dla mnie przepiękny, radosny, letni zapach. Od pierwszego niuchnięcia przepadłam. Dla mnie to zapach egzotycznego ogrodu, pełnego soczystych owoców kuszących przechodniów i oszałamiająco pachnących kwiatów, które wystrzeliwują spomiędzy drzew. Zaczyna się bardzo owocowo- akordami owocu granatu i gujawy, by stopniowo ustąpić miejsca kwiatom- przecudnej frezji i kwiatom śliwy.
Jednocześnie, są to perfumy o świetnej trwałości i projekcji, czym różnią się od sporej części moich letnich zapachów. Każdorazowo zapach wprawia mnie w świetny humor, a najbardziej lubię go użwać w letnie wieczory, kiedy nie jest już zbyt gorąco, jednak temperatury wciąż są przyjazne letnim sukienkom i odkrytym ramionom.

Majka16
Majka16

Mroczna siostra Silver Rain jest wg.mnie od niej odrobinę "brzydsza" ,hmm... A może piękna inaczej, zapach ciekawy, jak dla mnie zbyt słodkawy - nadmiar kwiatu wanilii, brak mi w nim dominacji pizma i paczuli. Bardzo krótko, tuż po aplikacji wyczuwam odrobinę gorzkosc owoców a w pózniejszej fazie przebija sie kwiat śliwy. Nie uwaźam tego zapachu za wieczorowy, bardziej pasuje mi Silver Rain. Trwałość ok. 7-8 godzin, projekcja zadowalająca. Midnight Rain i Silver Rain to jak diabeł i anioł, pozostanę wierna aniołowi jednak z diabłem też będę czasami "flirtować" :) .... flakonik przez te brokaciki troszkę kiczowaty

Arsonist
Arsonist

Jakiś czas temu, podczas wizyty w perfumerii, moją uwagę przykuł niezwykle oryginalny flakon w kształcie kropli. Midnight Rain - przeczytałam. Rzeczywiście - iskrzący brokat na czarnym tle przywodził na myśl niezliczone kropelki deszczu lśniące na oknie w deszczową noc. Oczy już zapłonęły mi ciekawością, ale wciąż sceptycznie spryskałam blotter - w końcu nawet najpiękniejszy flakon nie gwarantuje, że zawartość jest równie dobra. Powąchałam i już wiedziałam... TEN ZAPACH MUSI BYĆ MÓJ. Przez kilka tygodni krążyłam wokół buteleczki nocnego deszczu i tylko zastanawiałam się, z jakiej okazji sprawić sobie tak drogi prezent. Kiedy w sieci wypatrzyłam tester w bardzo okazyjnej cenie, dwa dni później miałam go już w rękach.

Jaki jest Midnight Rain? Przede wszystkim bardzo nocny, oczywiście. Ale nie jest to noc spędzona na imprezie, randce czy innym spotkaniu towarzyskim. To jesienna deszczowa noc, przez którą gna się samotnie samochodem, a w kałużach na pustych ulicach odbijają się światła miasta. Albo zimowa mroźna noc, gdy wszelkie życie zamiera, a świat ogarnia taka cisza, że niemal słychać opadające płatki śniegu. Midnight Rain to perfumy na zimną porę, ale bynajmniej nie dlatego, że są otulające czy rozgrzewające. Nie. Są właśnie chłodne i zdystansowane. Nie chronią przed nocą i chłodem, ale pozwalają się w nie wtopić, zasmakować ich tajemnicy.

Na pierwszy plan wybijają się nuty owocowe - granat, guajawa i swojski kwiat śliwy. Mroczny wydźwięk Midnight Rain zawdzięcza odrobince paczuli, a kwiatową słodycz przełamującą zbytnią owocowość - kwiatowi wanilii. Doskonała trwałość i projekcja. Polecam szczególnie osobom, które szukają dla siebie perfum na zimę, a nie czują się dobrze w ciężkich kadzidłach i orientach. Klimatyczny zapach i w dodatku oryginalny - trudno go pomylić z czymkolwiek innym.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum La Prairie Midnight Rain, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu La Prairie Midnight Rain, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Midnight Rain marki La Prairie. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Midnight Rain marki La Prairie reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

La Prairie Silver Rain Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Dior Addict Hermes Eau des Merveilles Christian Dior Midnight Poison Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Hypnotic Poison Mugler Alien Essence Absolue M. Micallef Royal Muska Donna Karan DKNY Delicious Night L`Artisan Parfumeur Tea for Two Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Serge Lutens Ambre Sultan Fendi Fendi Theorema Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Giorgio Armani Emporio Armani Lei ScentStory 24 Gold Pierre Balmain Extatic Gold Musk Yves Saint Laurent Elle L`Erbolario Dolcelisir