Marki » L » orientalno - drzewne « Grupy

Passage d'Enfer L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Passage d'Enfer L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn
Mam
Miałem
Chcę
Kocham
Lubię
Nie lubię
zima
wiosna
lato
jesień
dzień
wieczór
Osób głosujących: 45
kobieta 25- 25+
mężczyzna 25- 25+

Mam: 24 Miałem: 18 Chcę: 17

główne akordy
balsamiczny
dymny
białe kwiaty
drzewny
piżmowy
Zdjęcia
Passage d'Enfer L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Passage d'Enfer L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Passage d'Enfer marki L`Artisan Parfumeur to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Passage d'Enfer został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Perfumy zawierają takie składniki, jak lilia, kadzidło, nuty drzewne i piżmo.

Perfume rating: 3.37 out of 5 with 45 votes.

Perfumowe Nuty

Lilia Kadzidło Nuty drzewne Piżmo

Wyczuwalne składniki na bazie waszych głosów

Loading...

Trwałość

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
bardzo słaba 0
 
słaba 1
 
przeciętna 3
 
duża 3
 
bardzo duża 0
 

Projekcja

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
łagodna 2
 
przeciętna 4
 
duża 1
 
olbrzymia 0
 

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Passage d'Enfer by L`Artisan Parfumeur.

Ten zapach przypomina mi...  
Amaryllis
1 nie tak
Epices
1 nie tak

Advertisement

Passage d'Enfer Recenzje Perfum

spa
spa

Napisałam przed chwilą o Edenie, to teraz będzie o piekle ;)

Muszę się przyznać, że nie tylko kocham kadzidła miłością wielką, ale w ogóle pociągają mnie wszelkie gotyckie klimaty a nastolatką już dawno nie jestem.
Nie wiem, czy to potrzeba transcendencji czy sublimacja mrocznych popędów, czy przetrwały młodzieńczy infantylizm ;)

Nazwa tego zapachu zdecydowanie więc przemówiła do mojej wyobraźni, a wręcz nią zawładnęła, przesłaniając obrazami w stylu Hieronima Boscha, zarówno wcześniejsze recenzje jak i nuty.
Czego chciałam? Dymu, popiołu, siarki i smoły.
Co dostałam? Brudną ścierkę i kwiatowe mydło ;)

Po pierwsze, to piekło zamarzło, zapach na każdym etapie jest chłodny. Aż dziw, że nie ma tam paczuli. Po drugie, nic nie dymi i nic nie jest czarne jak smoła, raczej białe z odcieniem szarości.
Siarka? W otwarciu zapach ma brudną, organiczną nutę, czegoś zepsutego - wody, w której zbyt długo stały kwiatowe łodygi, nadgniłego ręcznika lub ścierki.

Ktoś powiedział, że każdy ma piekło podług swojej miary i wyobrażeń.
Jeśli tak, to ja będę po wsze czasy sprzątała, będzie przychodził, nie żaden Książę Ciemności, tylko zwykły diabeł niedomyty i rzucał mi tę brudną ścierę. Ja na to: Panie, a może w Dziale Strategii Deprawacji się przydam, albo chociaż w kuchni! Nic z tego. Ściera, zużyty mop, zepsuta woda, wyziewy z umywalek i sedesów.
Pozostanę już do końca w wątku higieniczno-sanitarnym, bo smrodek szybciutko się ulatnia, ale w jego miejscu rozkwita lilia, wpierw lilia z chropawą drewnianą nutą (szoruję kościelne ławy?), potem lilia podbita piżmem, co daje efekt luksusowego liliowego mydła i czyściutkiego prania. To ma być piekło?

Ale gdyby pominąć Enfer a skupić się na Passage czyli 'przejściu', to wychodzi z tego bardzo spójna historia o duszy ubrudzonej ziemskim organicznym brudem, która się oczyszcza i kończy biała jako ta lilija (symbol dziewictwa, przypominam), czyściutka niczym dziewica spod prysznica, co się wyszorowała pachnącym mydełkiem i wytarła świeżutkim ręcznikiem dopiero co.

Reasumując, było ciekawie, na punkcie zapachu nie oszalałam, ale próbkę wykorzystam, i to nie do medytacji, ale do ludzi, bo faza brudu mija szybko a potem to chłodne, minimalistyczne, kwiatowe perfumy ;)

Apr
20
2017
Arsenicum
Arsenicum

Kompozycja w stylu Giacobetti - minimalistyczna, o średnich parametrach, spójna. Jednak sam zapach jest bardzo dziwny, niepasujący do bądź, co bądź radosnego przekazu Olivii. Tutaj jest niepokój i chłód.
Kościołów w perfumach wąchałem wiele, w życiu jeszcze więcej. Takiego kościoła jak ten, we flakonie jeszcze nie spotkałem. Zapewne wielu z Was było kiedyś na roratach - nie dba się wtedy zbytnio o czystość w kościele, można wyczuć charakterystyczną, wilgotną, zimno-brudną woń kamiennej posadzki. W Passage d'Enfer czuć atmosferę czuwania, chłodu, świątynnego półmroku i zmrożonych kompozycji kwiatowych przy ołtarzu.

Mówi się, że woda święcona nie pachnie - ale mimo wszystko, pochłania ona wszystkie kościelne zapachy, często przechodzi też zapachem metalu/kamienia (w zależności od naczynia), ponadto ludzie "maczają w niej palce", co również sprawia, że ta woda "jakoś" pachnie. Oczywiście ten zapach tu czuję, choć jest to w 100% subiektywne odczucie i nie należy się nim zbytnio sugerować. Być może ktoś jeszcze wyczuję tutaj zapach kościelnego przedsionka, wtedy nie będę samotny w swoich odczuciach.
Jest też stara szmata - nie zgniła, nie zapuszczona. Leży w kącie zakrystii i czeka na cotygodniowe sprzątanie.

Kładę nacisk na mróz, wiatr i śnieg. Bo Passage d'Enfer to murowana świątynia zimą. Wyludniona, nieco zaniedbana, ponura i chłodna. Z łatwością wyczujemy tu kwiaty: lilię wąchaną z dość dużej odległości, delikatną, chłodną i zieloną. Ponadto znajdziemy różę, podobną do tej z Costes (również skomponowane przez Olivię Giacobetti), jednak chłodniejszą i mniej intensywną. Nuty kwiatowe wyłaniają się w pełnej krasie dopiero po kilkunastu minutach, stanowiąc drugi akord kompozycji. Ewolucja tych perfum jest bardzo ciekawa, gdyż od chłodnych, kadzidlano-kościelnych klimatów, przechodzimy w obszar metalicznych kwiatów w sercu, z kolei w bazie robi się nieco pyliście i mineralnie.

Jan
05
2017
monika690
monika690

Nuty podane na fragrantice są niekompletne, uzupełnię je nieco :)
nuty głowy: świeża róża, imbir
nuty serca: kadzidło, lilia
nuty bazy: drzewo cedrowe, drzewo sandałowe, benzoes, nuty piżmowe
Sama kompozycja bardzo przypadła mi do gustu. Jest surowa jak świeża deska w tartaku, jak ceglany mur. Jest chłodna i przestrzenna jak wnętrze gotyckiej budowli, oczywiście wyraźnie wyczuwalna nuta kadzidła może budzić sakralne skojarzenia. Jest wytrawna bez upierdliwych waniliowych i karmelowych nut. Zapach tak mnie zauroczył, że zastanawiam się nad kupnem flaszki :)

Mar
24
2016
Angela
Angela

Jest przy drodze kaplica,
Co ludzki lament zlicza,
Zmurszała, stara kaplica
Której los nie szczędzi oblicza.

Widzę starą kaplicę, zbutwiałą deskę, lekko nadpaloną dawnym pożarem. Stoi samotna na wzgórzu i nastraja przechodniów do zadumy nad losem. Ktoś położył białą lilię, ktoś inny wianuszek z igliwia. Ludzie przybywają i odchodzą.
Czuję niepokój aby chwilę później poczuć spokój i błogość.
Fenomenalny zapach, suchy, ascetyczny, refleksyjny, niezwykle obrazowy.
Lubię go czuć lecz nie lubię nim pachnieć, według mnie pachnie bardziej męsko.
Trwałość średnia, raczej blisko skóry się trzyma, lecz warto poznać, zachęcam.

Mar
24
2016
Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Wyobraźcie sobie mały, nieco zaniedbany, ale wciąż czynny cmentarz, położony na niewielkim wzniesieniu, gdzieś na peryferiach niewielkiej wsi. Punkt centralny cmentarza stanowi zabytkowy, drewniany kościół, w którym nadal odbywają się nabożeństwa. Wokół świątyni znajdują się groby.
Chłodne, posępne, melancholijne kadzidło leniwie osnuwa zimne, kamienne krzyże i płyty nagrobków.
Przejmująco blade, wyniosłe lilie nie kuszą słodkim, narkotycznym pyłkiem, nie wabią gęstą, upojną słodyczą, ale wzbudzają respekt, budują pełen niepokoju i zadumy nastrój. Przypominają o kruchości i ulotności życia.
Wzdłuż głównej alei, po obu jej stronach, rosną lipy, które symbolizują świętość. Naturalną granicę cmentarza, barierę oddzielającą sacrum od profanum, wyznaczają utożsamiane z nieśmiertelnością dęby, kasztanowce, które zgodnie z tradycją zapewniają spokój i bezpieczeństwo oraz robinie, których ciernie mają zapobiec powrotowi dusz zmarłych do świata żywych. Ten drzewny pierwiastek jest bardzo wyraźny, nie tylko wizualnie, ale też zapachowo.
Tak właśnie pachną Passage d'Enfer. Budzą silne, jednoznaczne skojarzenia, są niezwykle sugestywne, obrazowe, niemal namacalne w swej melancholijnej opowieści na temat przekraczania granicy między światem żywych i umarłych.

Oct
21
2015
marienmarien
marienmarien

Bardzo poważny, smutny i dziwnie niepokojący zapach. Nie mogłabym go nosić: to przez lilię - taką słodkawą i piżmo nieciekawie się na mnie tym razem układające. Kadzidło bardzo słabo wyczuwalne, sączące się delikatną smużką i to tylko w początkowej fazie. Później tylko lilia i piżmo. Projekcja raczej delikatna i trwałość maksymalnie 4-5 godzinna. (Koniecznie przetestuj na sobie, zanim kupisz).
Passage d'Enfer - niepokój tego, co między niebem (nieobecnym w tych perfumach) a piekłem (to piekło takie mgliste, przewrotnie chłodem wiejące).
Zapach samotności, kontemplacji, mroku nocy, zapomnianych miejsc i cichych westchnień błąkających się dusz.

Oct
16
2015
MrGwyn
MrGwyn

Mi Passage d'Enfer ukazały się spokojniej. Od początku do końca są "pełne pokory" i skromne. Są dla mnie liliami ułożonymi na stosie pokadzidelnego popiołu. Jest to biel i akwarelowe szarości, czernie i granaty. Jest to balsamiczna lilia w dogasających oparach kadzidła słodkiego i takiego, jakie znam z kolegiaty w moim mieście, które ma stricte kościelne wybrzmienie. Balsamiczności lilii dodaje mydlane piżmo, które dodatkowo ułatwia jej pochłonięcie dymu, zupełnie jak enfleurage. Mamy zatem lilię cichą, przyprószoną popiołem, nasiąkłą dymem kadzidlanym, leżącą w niemal nieruchomym chłodnym powietrzu. Opada ona z sił w atmosferze naznaczonej namaszczeniem, powoli więdnie. Jest tu dużo patetycznego milczącego dramatyzmu, żałoby, zadumania i ascezy.
Ta lilia jest niczym zmarła młodo jasnowłosa dziewczyna, która ułożona w czarnej trumnie leży w kaplicy z szarego, chropowatego kamienia wśród białych kwiatów. Jest jeszcze bledsza niż za życia. Przez zwyczajne, przybrudzone i obrośnięte uschniętym dzikim winem szyby nie wpada ani trochę światła. Świece dawno zgasły, kadzielnice dogorywają, niebo jest zachmurzone, a skudlone szarością obłoki przetaczają się groźnie i bezszelestnie nad światem.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas...

May
01
2014
vertigo
vertigo

Passage d'Enfer to faktycznie niezwykły zapach.
Na mojej skórze okazał się zbudowany z dwóch kompletnie odmiennych części, jak dwie partie utworu muzycznego zupełnie różniące się nastrojem.

Początek to lilia - spodziewałam się jej wściekłego uderzenia ciężką słodyczą, a tymczasem to lilia ascetyczna, chłodna, jakby skrywająca przed wąchającym swoją prawdziwą naturę. Trochę byłam zaskoczona, oczekiwałam czegoś nieco innego po zapachu nazwanego Passage d'Enfer.
Zajęłam się innymi perfumami, a po kilkunastu minutach powróciłam do przedramienia, na którym spoczęło Passage d'Enfer.
I tu słowo "spoczęło" jest wysoce nieodpowiednie, bo to, co zaczął wyprawiać ten zapach, wprawiło mnie w osłupienie. Poczułam kadzidło, bardzo mocne, ostre, gryzące, kwaśne, całe zielono-brunatne chmury kadzidła kłębiące się nad moją skórą.
Jedyny w swoim rodzaju efekt, diabelskie sztuczki powodujące tak totalną przemianę zapachu białej, skromnej lilii w kadzidło rodem z piekła.

Dla mnie - zupełnie nienoszalne, ale warto było poznać :)

Sep
02
2013
EJo
EJo

Sprawiłam sobie odlewkę zauroczona nazwą - mało kto nie powiąże jej z Piekłem Dantego. Fascynujący zapach. Poranna lilia z otwarcia prawie natychmiast rozlewa się w powodzi kadzidła, przyprawionego sporą ilością ziół. Nie jest to czyste kadzidło kościelne, szlachetnie i z rozmachem obejmujące w swe posiadanie zmysły uczestnika mszy. Dla mnie obecne w PdE kadzidło tli się niechętnie leżąc na ziemistym, suchym podłożu a ktoś, kto pilnuje piekielnych wrót czuwa również nad tym, by co jakiś czas wrzucać w to smużące się ognisko garść rosnącego nieopodal gorzkiego i aromatycznego zielska wysmaganego wiatrem. Zapach ma w sobie niezwykłą przestrzeń, odbieram go jako suchy, chłodny i odrobinę mroczny, frapujący. Wżera się w zmysły i przyciąga uwagę, gdyż posiada w sobie jakąś tajemnicę, niedopowiedzenie... Oryginalny i niezwykły nie tylko dzięki nazwie.

Nie wyobrażam sobie pachnieć nim na co dzień ;) Nie zmienia to jednak faktu, iż mnie zauroczył - to trzeci LArtisan p. Giacobetti, który wywarł na mnie niezapomniane wrażenie.
Wart przetestowania i posiadania w kolekcji.

Mar
16
2013

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Sponsored offers:

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Passage d'Enfer, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Passage d'Enfer, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Passage d'Enfer marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Passage d'Enfer marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Advertisement

Kto lubi te perfumy, lubi także
Gres Cabotine Torrente L`Or de Torrente Serge Lutens Fille en Aiguilles Sisley Soir de Lune Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Calvin Klein Obsession The Different Company Sublime Balkiss Serge Lutens Ambre Sultan Christian Dior Poison L`Artisan Parfumeur Caligna Tom Ford Tobacco Vanille Donna Karan Black Cashmere Lalique Perles De Lalique Hermes Hermessence Ambre Narguile Slava Zaitsev Maroussia Givenchy Organza Indecence Mugler Innocent Comme des Garcons Black L`Artisan Parfumeur Mechant Loup L`Artisan Parfumeur Tea for Two

Advertisement

Popularne marki i zapachy: