Marki » I-K » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Johana Keiko Mecheri dla kobiet

Johana Keiko Mecheri dla kobiet

ziołowy
Johana Keiko Mecheri dla kobiet Zdjęcia

Johana marki Keiko Mecheri to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Johana został wydany w 2012 roku. Nutami głowy są chryzantema i galbanum; nutami serca są róża, wisteria, irys i ziarno kakaowca; nutami bazy są paczula, kadzidło, drzewo sandałowe i wanilia.

Chryzantema Galbanum

Róża Wisteria Irys Ziarno kakaowca

Paczula Kadzidło Drzewo sandałowe Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Johana by Keiko Mecheri.

De Profundis

Johana Recenzje Perfum

Izabela
Izabela

U każdego w życiu przychodzi taki czas, że stanie się coś złego albo coś smutnego.
W takich chwilach pomagają przetrwać przyjaciele, którzy samym dobrym słowem potrafią bardzo pomóc.
I taką też rolę mogą spełniać perfumy.
To tej kategorii zapachowych przyjaciół bez wątpienia zaliczyłabym Johanę.
Nie tylko dlatego, że zapach tak działa, ale też, że dostałam go w szczególnych okolicznościach.
Zapach jest kwiatowy, słodkawy, bardzo delikatnie pudrowy, ale nie czuję w nim kakao. Według mnie należy do zapachów ciepłych. Nie rozgrzewających. Ciepłych jak kaszmirowy szalik gdy mróz na dworze. I ciepłych jak przytulenie.
Tak właśnie je widzę, obecnie towarzyszą mi i dają pociechę.

2017
fortissimo1603
fortissimo1603

Niesamowicie spodobała mi się grafika do flakonu. Kolory i stylistyka bardzo moje. Toteż zamówiłam sobie próbkę. Wiadomo, że nie o flakon tu chodzi ale musi pojawić się jakaś iskra aby czymś mnie do do siebie przyciągnąć i nie zawsze są to interesujące nuty :)
Kwiatowe perfumy, które są całkiem inne od tego co zazwyczaj dostajemy. Początkowe testy mnie nie przekonały, ale z czasem zaczęły mi się podobać.
Dla mnie Johana w odbiorze jest jesiennym zapachem za sprawą chryzantem, należących do rodzaju astrowatych, tak jak astry marcinki (co za zaskoczenie), które z kolei są moimi ulubionymi późno-letnio-jesiennymi kwiatami.
Johana w każdej z 3 faz pokazuje inne oblicze.
W otwarciu dominuje nieprzystępna, nieco wysuszona i jakby przywiędnięta chryzantema. Dużo tutaj suchych kwiatów. W sercu ukazuje przyjazną i piękną paczulę, która łączy się z zasuszonymi kwiatami i splata niczym warkocz ze wszystkimi nutami. Paczula jest dokładnie taka sama jak w innej kreacji Keiko Mecheri – Ume. Taka jakby puchata. Jakby stała się miękkim swetrem z długim włosiem. W bazie kwiaty cichną i na skórze pojawia się wanilia lecz również nie dominuję a dołącza do warkocza jesiennych zapachów.
Johana to piękna kobieta o wielkim i miękkim sercu. Melancholijna i wrażliwa. Nie każdy ją polubi, niektórych drażni swoją innością, nieśmiałością, ale ona ma swój świat, do którego wpuszcza tylko tych, którzy na to zasługują. Kiedy wpuści i Ciebie ukarze całe piękno swojej duszy.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Sophisticated. Głównie wisteria, a więc zapach kwiatowy, bez wątpliwości, ale na pograniczu. Na pograniczu przystępności. Na pograniczu zrozumiałości. Na pograniczu tego co znane i powszechnie lubiane i tego, co zaskakuje, budzi lekką konsternację, wytrąca z rutyny. Nawiązuje do nowoczesnej stylistyki japońskiej (jak choćby w CdG), choć jest o krok bliżej "eleganckiego, choć zwykłego, kwiatowego zapachu dla kobiet".
Doceniam tę próbę stania jedną nogą w niszy, jedną "na półce w łazience".

PS. Jeśli to Yann Vasnier robił Johanę, to podejrzenie powinowactwa do stylistyki CdG jest uzasadnione, bo to Vasnier robił dla nich Rosę i Palisander. I rzeczywiście jego czerwone zapachy dla Keiko czyli Attar de Roses, Damascena, ale przede wszystkim Scarlet mogłyby swobodnie znależć się w ofercie CdG.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Keiko Mecheri Johana, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Keiko Mecheri Johana, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Johana marki Keiko Mecheri. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Johana marki Keiko Mecheri reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Olfactive Studio Autoportrait Keiko Mecheri Ume Profumum Roma Acqua di Sale Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom est Rouge Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Giorgio Armani Armani Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre The Different Company Sublime Balkiss Chanel Allure Juliette Has A Gun Lady Vengeance Costes Costes Les Liquides Imaginaires Sancti Montana Parfum de Peau Perris Monte Carlo Bois d‘Oud Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Olfactive Studio Chambre Noire Amouage Amouage Epic Woman Satellite Padparadscha Hermes Eau de Gentiane Blanche