Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Quelques Fleurs l`Original Houbigant dla kobiet

Quelques Fleurs l`Original Houbigant dla kobiet

Quelques Fleurs l`Original Houbigant dla kobiet Zdjęcia Quelques Fleurs l`Original Houbigant dla kobiet Zdjęcia

Quelques Fleurs l`Original marki Houbigant to kwiatowe perfumy dla kobiet. Quelques Fleurs l`Original został wydany w 1913 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Robert Bienaime. Nutami głowy są kwiat pomarańczy, nuty zielone, estragon, bergamotka, cytryna i cytrusy; nutami serca są goździk (roślina), tuberoza, orchidea, bez, korzeń irysa, jaśmin, heliotrop, ylang-ylang, konwalia, róża, fiołek i irys; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, piżmo, cywet, mech dębowy, miód i wanilia.

Kwiat pomarańczy Nuty zielone Estragon Bergamotka Cytryna Cytrusy

Goździk (roślina) Tuberoza Orchidea Bez Korzeń irysa Jaśmin Heliotrop Ylang-ylang Konwalia Róża Fiołek Irys

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Piżmo Cywet Mech dębowy Miód Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Quelques Fleurs l`Original by Houbigant.

Per Una Exquisite

Quelques Fleurs l`Original Recenzje Perfum

sleepingpill
sleepingpill

Nie ukrywam, że nabyłam te perfumy po przeczytaniu książki Dity von Teese (wierzę w jej dobry gust, także kupiłam ten zapach w ciemno) w której to dowiadujemy się że jest to jej signature scent prawie od zawsze.
Quelques Fleurs zostały stworzone w 1912 roku przez Roberta Benamiego dla jednej z najstarszych perfumerii świata- domu Houbigant. Jako fanka vintage poprostu musialam je mieć.
Perfumy te ponoć mają w swoim składzie około dwustu pięćdziesięciu składników. Zapach jest kwiatowy i dostojny. Po ich użyciu czuję się jak elegancka gwiazda filmowa z lat 30-tych. Dla niektórych ten zapach może się wydać trochę staromodny, ale ja uwielbiam takie podróże w czasie.
Jest to klasyk który każdy kto interesuje się historią perfumiarstwa powinien poznać.

2017
aranka
aranka

Ja użwałam tego zapachu (2x100 ml)ok 2 lata,i jeszcze do niego napewno wróce!!
To kompozycja bardzo klasyczna,ale nie staromodna,kwiatowy mocny i bardzo trawały zapach.
Dla mnie jest to zapach doskonały dla miłosniczek kwiatowych eleganckich klasyków.
Podczas używania tego zapachu pytano mnie czym tak pieknie pachne-przyjemne uczucie.
Kiedyś słyszałam jak mojej koleżance obca kobieta na ulicy powiedział"kobieto z tym Coco Md.troche przesadziłaś jak na poranne godziny",cóż przykry skutek popularności-to zabójstwo dla zapachu.

Mnóstwo kwiatów, z których na czoło wybija się bardzo słodki, nieco mydlany jaśmin, czuć też gdzieś w oddali konwalię, ylang-ylang i różę. Niestety nie porwał mnie kompletnie – być może za dużo już poznałam biało – kwiatowych kompozycji, bo wszystkie razem zlewają mi się w jedną całość i rzadko który ma w sobie coś takiego, co go odróżni pozytywnie od reszty.

Tak też jest i w tym przypadku. Wiem, że to klasyk, na którym pewnie wzorowała się większość słynnych kwiatowych zapachów z Beautiful Estee Lauder na czele, ale nie zmienia to faktu, że mnie po prostu znudził. Do tego był na mnie bardzo nietrwały – po 4 godzinach nie było po nim śladu.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Houbigant Quelques Fleurs l`Original, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Houbigant Quelques Fleurs l`Original, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Quelques Fleurs l`Original marki Houbigant. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Quelques Fleurs l`Original marki Houbigant reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Daim Blond Chanel Coco Eau de Parfum Cacharel Eden Guerlain L'Heure Bleue M. Micallef Les 4 Saisons: Hiver Rochas Femme Rochas Estée Lauder Pleasures Hermes Jour d'Hermes Christian Dior Dune Serge Lutens Feminite du Bois Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Caron Pour Une Femme de Caron Caron Aimez - Moi Caron Muguet du Bonheur Penhaligon`s Cornubia Bond No 9 Broadway Nite Caron Montaigne Cartier La Panthere Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Houbigant Quelques Fleurs Royale