Marki » F-H » aromatyczno - fougere « Grupy

Fougere Royale Houbigant dla mężczyzn

Fougere Royale Houbigant dla mężczyzn
Mam
Miałem
Chcę
Kocham
Lubię
Nie lubię
zima
wiosna
lato
jesień
dzień
wieczór
Osób głosujących: 2
kobieta 25- 25+
mężczyzna 25- 25+

Miałem: 1 Chcę: 1

główne akordy
aromatyczny
kwiatowy
świeży korzenny
waniliowy
ziołowy
słodki
Zdjęcia
Fougere Royale Houbigant dla mężczyzn Zdjęcia

Fougere Royale marki Houbigant to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Fougere Royale został wydany w 1882 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Paul Parquet. Nutami głowy są lawenda, szałwia muszkatołowa i bergamotka; nutami serca są goździk (roślina), orchidea, heliotrop, róża i geranium; nutami bazy są fasolka tonka, piżmo, wanilia, mech dębowy i kumaryna.

Perfume rating: 4.00 out of 5 with 2 votes.

Perfumowa Piramida

Górne Nuty
Lawenda Szałwia muszkatołowa Bergamotka

Środkowe Nuty
Goździk (roślina) Orchidea Heliotrop Róża Geranium

Dolne Nuty
Fasolka tonka Piżmo Wanilia Mech dębowy Kumaryna

Wyczuwalne składniki na bazie waszych głosów

Loading...

Trwałość

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
bardzo słaba 0
 
słaba 0
 
przeciętna 0
 
duża 0
 
bardzo duża 0
 

Projekcja

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
łagodna 0
 
przeciętna 0
 
duża 0
 
olbrzymia 0
 

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fougere Royale by Houbigant.

Ten zapach przypomina mi...  

Advertisement

Fougere Royale Recenzje Perfum

marialisa
marialisa

Paul Parquet był pierwszym perfumiarzem, który zastosował syntetyczne składniki przy komponowaniu perfum, tworząc w 1882 roku Fougere Royale. Użył on nowo odkrytego naturalnego izolatu kumaryny, który w połączeniu z lawendą, nutami drzewnymi i cytrusowymi nutami głowy, stał się nie tylko prekursorem nowoczesnych zapachów aromatycznych, ale także dał nazwę dla całej rodziny zapachowej, która na długo zdefiniowała zapach męskości. Obecnie ten styl jest zarezerwowany dla grupy perfum męskich, na którą zawsze jest popyt, ale często ma ona inklinację ku banałowi i wtórności. Tę tendencję zauważył jeszcze Jean Paul Guerlain mówiąc, że "istnieją tylko dwa dobre fougere, Jicky i Mouchoir de Monsieur - cała reszta jest dla kierowców ciężarówek".
Ta kreacja perfumiarska jest dziś niesłusznie zapomniana, wiele innych domów ma roszczenia do sławy stworzenia pierwszego prawdziwie nowoczesnego zapachu. Nie mam wątpliwości, że Fougere Royale to arcydzieło, a Paul Parquet pracował u podstaw perfumerii nowoczesnej. On użył dwóch nowych odkryć i połączył je, tworząc coś rewolucyjnego bez większego rozgłosu. Mowa tu o użyciu absolutów uzyskanych poprzez ekstrakcję rozpuszczalnikiem udoskonalone przez Josepha Roberta (nauczyciela Fransois Coty i założyciela dynastii perfumiarzy, do której należą Henry Robert i Guy Robert), jak również nowo odkrytego izolatu kumaryny, otrzymanego z bobów tonka. Paul Parquet i Jopseph Robert współpracowali podczas tworzenia tych genialnych perfum, w których zmieszali świeżość bergamotki, lawendę, geranium, rozmaryn, bogactwo mchu dębowego z wanilią, bobami tonka, kumaryną i piżmem. Powstało arcydzieło, kompozycja którego do dziś definiuje i konstytuuje całą rodzinę zapachów fougère. Wpływy pierwszego fougere nadal odczuwamy w perfumach tak różnych, jak Brut Faberge, Boss by Hugo Boss, i Prada Man od Prada.
Formuła była kilkakrotnie zmieniana na przestrzeni lat i ostatecznie perfumy zostały wycofane z produkcji. W 2010 roku na zlecenie Elisabetty i Gian Luca Perrisa, którzy zapoczątkowali zmartwychwstanie domu Houbigant, upoważniono mnie do stworzenia nowoczesnej reinterpretacji Fougère Royale. Pracowałem nad perfumami z moim przyjacielem, kolegą perfumiarzem Rodrigo Flores Rouxem. Jestem bardzo dumny z tego, co jest owocem naszej współpracy. Ta współczesna reinterpretacja jest dostosowaną do naszych czasów i nowoczesnych gustów reminiscencją oryginału, a flakon zainspirowany jest przez przez pierwotny projekt Lalique.
(Roja Dove, The Essence of Perfume)

Nov
20
2015

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Houbigant Fougere Royale, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Houbigant Fougere Royale, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fougere Royale marki Houbigant. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fougere Royale marki Houbigant reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Advertisement

Inne z grupy aromatyczno - fougere
Parfum d`Empire Fougere Bengale Calvin Klein Eternity Summer for Men 2008 Erox Realm Men Etro Lemon Sorbet Nobile 1942 Lavanda Nobile Jardin de France Fougere Weil Weil Pour Homme True Religion True Religion Men O Boticario Acqua di Colonia Fougere Arno Sorel Shaman Jaclyn Smith California for Men Galimard Flibustier

Advertisement

Popularne marki i zapachy: