Marki » F-H » drzewno - szyprowe « Grupy

Terre d`Hermes Parfum Hermes dla mężczyzn

Terre d`Hermes Parfum Hermes dla mężczyzn

Terre d`Hermes Parfum Hermes dla mężczyzn Zdjęcia

Terre d`Hermes Parfum marki Hermes to drzewno - szyprowe perfumy dla mężczyzn. Terre d`Hermes Parfum został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są grejpfrut i pomarańcza; nutą serca jest flint; nutami bazy są nuty drzewne, mech dębowy i benzoes.

Grejpfrut Pomarańcza

Flint

Nuty drzewne Mech dębowy Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Terre d`Hermes Parfum by Hermes.

Terre d'Hermes
Red Vetyver

Terre d`Hermes Parfum Recenzje Perfum

Perseus
Perseus

Coś nie podrodze mi z serią Terre, postanowiłem przetestować edp i jest gorzej niż z wodą toaletowa.
Nie miałem jeszcze zapachów o tak kiepskich parametrach technicznych, radzę więc przetestować na własnej skórze te zapachy bo najwidoczniej sporo się zmieniło na przestrzeni lat w ich produkcji.

2017
icenumerocinq
icenumerocinq

Poraża mnie brak trwałości w najnowszych wypustach rodziny Terre. Klasyczny EDT oraz wersja Fraiche mają na mnie rozczarowującą trwałość i projekcję. W przypadku EDP sprawa ma się lepiej. Trwałość jest naprawdę dobra, natomiast projekcja łagodna.
Sam zapach, cóż nie ma drugich perfum, w których cytrusy byłyby ujęte w tak ciężki sposób. Jednocześnie są one niezwykle eleganckie. Wersja EDP ma w sobie więcej tytułowej "ziemi" i większe stężenie gorzkiego grejpfruta. Jest bardziej przytłaczająca i mniej lotna, co zrozumiałe ze względu na stężenie. Mając do wyboru, byłbym za wersją toaletową, jest ciekawsza. Tylko te walory techniczne. Pamiętam starsze wypusty, które były na mojej skórze cały wieczór i noc. Ale to co ostatnio nalewają do flakonów Hermesa Terre to jakiś soczek o skandalicznie krótkiej trwałości. A mam porównanie, bo kilka flakonów tego wspaniałego płynu wylałem na siebie. Dlatego EDP ze względu na trwałość wygrywa, natomiast EDT jest bogatszy w swoim brzmieniu.

2017
Rysio
Rysio

Bardzo lubię ten zapach, może trochę za dużo jest w nim pomarańczy, ale ogólnie jest bardzo dobrym zapachem. Czuje w nim suchy pustynny piasek który przesypuje się przez moje palce. Jest ciepło, troszkę duszno, ale wiem że zaraz spadnie delikatny deszcz i powietrze się oczyści. Na początku wydawał się przytłaczający, ale po paru dniach używania zmieniłem zdanie. Zauważyłem także, iż Terre d'Hermes poprawia mi humor, nie wiem jak to się dzieje, ale już tak jest.
Trwałość olbrzymia, czuje go delikatnie na skórze po prysznicu po całym dniu pracy, Projekcja dobra. Jedyną wadą jest cena.

Seth
Seth

Dopracowana i pozbawiona buńczuczności oryginału, jednak w dalszym ciągu charyzmatyczna, nieco surowa i już nie mogąca odstręczać, lecz wciąż narzucająca pożądany dystans kompozycja. Na mojej skórze bardziej monolityczna, a wciąż zadziwiająca niezwykłym balansem pomiędzy budowaną akordami przestrzenią i potęgą ich brzmienia. Wydaje się to być jedną z charakterystycznych cech dzieł twórcy, eksplorującego te same obszary (Declaration, Terre, Voyage), co pomijalną czyni podnoszoną przez apologetów niesamowitą oryginalność kreacji. Łączy je również – wprawdzie subtelniejsze od wywodzącego się z dzieł Roudnitska, jednak podobnież kontrowersyjnej urody – dysonansem brzmiące cytrusowo-przyprawowe otwarcie. Kiedy w przypadku kreacji mentora Ellena, można mówić o pewnej enigmatyczności i złożoności, to trudno odnieść te określenia do dzieł jego samego, skłaniającego się raczej ku wyrafinowanemu minimalizmowi. W przypadku opisywanego, to w istocie dotychczas najbardziej udana, kolejna wariacja tego samego konceptu. Na mojej skórze, jej zwartość pozbawia otwarcie zjadliwości gorzko zaprawionych cytrusów, łagodniejszą jest dymna sugestia sypiącego skry krzemienia, jak również głębszy i bardziej miękki – dzięki użyciu cedru oraz mchu – pozostaje duet wetywerii i paczuli. Jakość użytych składników jest bardzo wysoka, całość pod względem kompozycyjnym i warsztatowym jest bardzo dobra – nie można odmówić jej swoistej szlachetności i wyczuwalnego prestiżu – skłaniając do użycia w odniesieniu do urody określenia „ bardzo interesująca” zamiast „wywołująca skrajne emocje”. Udało się zachować wysoką uniwersalność, wręcz sygnaturowość będącą już niejako domeną Ellena. Zmiany wpłynęły – podejrzewam, że taki właśnie zamysł przyświecał decydentom Hermes – na charakter i okazjonalność zapachu. Pierwowzór jest zdecydowanie przypisanym okazjom dziennym i formalnym: wiosna/lato/jesień, jednak kłócący się z nimi zaborczością. Natomiast Parfum, udanie uzupełnia spektrum dzięki mniej krzykliwej ekspozycji i nieco większej trwałości, pozostając jednym z ciekawszych zapachów minionej dekady. W skali (1-6) EDT: za kompozycję - 4; oryginalność - 5; intensywność - 5; trwałość - 4. Ocena końcowa: 4,50. Parfum: za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,75.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Terre d`Hermes Parfum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Terre d`Hermes Parfum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Terre d`Hermes Parfum marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Terre d`Hermes Parfum marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci Pour Homme II Lalique Encre Noire Creed Green Irish Tweed Amouage Amouage Epic Man Tom Ford Tobacco Vanille Chanel Egoiste Gucci Gucci pour Homme Lubin Idole Serge Lutens Ambre Sultan Loewe Loewe 7 Creed Aventus Carolina Herrera 212 Men Amouage Jubilation for Men Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Ralph Lauren Polo Chanel Egoiste Platinum Yves Saint Laurent M7 Mugler A*Men Pure Malt Lubin Idole Eau de Parfum