Marki » F-H » drzewno - szyprowe « Grupy

Bel Ami Hermes dla mężczyzn

Bel Ami Hermes dla mężczyzn

skórzany
Bel Ami Hermes dla mężczyzn Zdjęcia Bel Ami Hermes dla mężczyzn Zdjęcia Bel Ami Hermes dla mężczyzn Zdjęcia

Bel Ami marki Hermes to drzewno - szyprowe perfumy dla mężczyzn. Bel Ami został wydany w 1986 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Louis Sieuzac. Nutami głowy są mandarynka, szałwia, bergamotka, cytryna i kardamon; nutami serca są goździk (roślina), paczula, korzeń irysa, bazylia, jaśmin i cedr; nutami bazy są skóra, kokos, wanilia, mech dębowy, wetyweria, styraks i ambra.

Mandarynka Szałwia Bergamotka Cytryna Kardamon

Goździk (roślina) Paczula Korzeń irysa Bazylia Jaśmin Cedr

Skóra Kokos Wanilia Mech dębowy Wetyweria Styraks Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bel Ami by Hermes.

Bel Ami Vetiver
Moschino Pour Homme
Fetish Pour Homme
M

Bel Ami Recenzje Perfum

don Pedro
don Pedro

Bel Ami to szyprowa perełka w lidze aromatycznych mistrzów, której początkowy ton nadaje duet delikatnej szałwii i cytrusów. Jednak nie ma emocji bez trójkąta, a jego trzecim ramieniem jest tutaj skóra, bardzo sucha, bezpośrednia w przekazie i jakaś taka... luksusowa. Jeśli ktoś ma do niej awersję, lepiej niech nie sięga po ten zapach, ponieważ właśnie skóra jest wyeksponowana w dość agresywny, ale dla mnie przyjemny, intrygujący sposób. Cała reszta, czyli zioła, mchy, trawy i ziemista paczula pełnią role aktorów drugoplanowych. Choć i tu odnotowałem ciekawe epizody, które nieco dłużej są wstanie zaabsorbować swoimi kreacjami. Udaje się to w pewnym sensie słodszemu przebiciu kokosowego irysa, którego nieśmiało wspierają kwiatowo-żywiczne nuty, ale jest to skutecznie neutralizowane przez wspomnianą wcześniej skórę. I właśnie ta inscenizowana potyczka o przejęcie dominacji w aromacie jest tym, co ożywia te perfumy i nie czyni ich monotonnymi w odbiorze. Mam nieodparte wrażenie, że to już gdzieś było, tylko kiedy i gdzie?; ot takie olfaktoryczne déjà vu. Jedyne, co przyszło mi na myśl, to skojarzenie z akordem skóry u Fahrenheit'a, sądzę że jest w podobnej tonacji i brzmieniu, czyli jak dla mnie, doskonale. Obydwa zapachy odbieram inaczej i nie widzę w nich żadnych bliźniaczych podobieństw, no ale ta skóra … W sumie nie powinno mnie to dziwić zważywszy na fakt, iż kompozytorem obu tych aromatycznych symfonii jest ten sam artysta Jean-Louis Sieuzac, znany również z utworów dedykowanych kobietom, chociażby takich jak Opium, czy Dune.
Nie mam żadnych wątpliwości. Jest to męski, ciemny raczej zapach, który sprawdzi się najlepiej podczas dłuższych jesienno-zimowych wieczorów. Data jego premiery wskazuje na to, iż uległ on zapewne licznym reformulacjom, choć jakość produktu pozwala mi sądzić, że kręgosłupa mu nie przetrącono. Z całą pewnością nie odbiło się to na trwałości i projekcji, która w moim odbiorze kształtuje się na poziomie dużych wartości.

2017
Lincoln
Lincoln

Skórzana tapicerka Mercedesa 560SEL, stojącego na podjeździe wiktoriańskiej willi, znajdującej się gdzieś w sennym, górskim miasteczku w szwajcarskich Alpach.

Kompozycja pełna nostalgii, magii, która nigdy się nie zestarzeje. Hermes nigdy nie zawiedzie, zawsze uwiedzie.

PS: Znajomej, która posiada nastolatkowo-komercyjny gust bardzo się spodobał ;-)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes Bel Ami, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes Bel Ami, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bel Ami marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bel Ami marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kenzo Kenzo Jungle Homme Gucci Gucci pour Homme Gucci Envy for Men Lalique Lalique Pour Homme Equus Tom Ford Sahara Noir Serge Lutens Ambre Sultan Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Gucci Gucci Pour Homme II Bvlgari Black Hermes Terre d'Hermes Donna Karan Black Cashmere Gucci Gucci Rush Cartier Must de Cartier Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Yves Saint Laurent Nu Cartier Declaration Hermes Bel Ami Vetiver Dolce&Gabbana The One Gentleman Davidoff Good Life Lalique Encre Noire