Marki » F-H » szyprowo - kwiatowe « Grupy

24 Faubourg Hermes dla kobiet

24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia 24 Faubourg Hermes dla kobiet Zdjęcia

24 Faubourg marki Hermes to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. 24 Faubourg został wydany w 1995 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Maurice Roucel. Nutami głowy są pomarańcza, brzoskwinia, hiacynt, ylang-ylang i bergamotka; nutami serca są czarny bez, irys, kwiat pomarańczy, gardenia i jaśmin; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula i wanilia.

Pomarańcza Brzoskwinia Hiacynt Ylang-ylang Bergamotka

Czarny bez Irys Kwiat pomarańczy Gardenia Jaśmin

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 24 Faubourg by Hermes.

Giorgio
Infusion de Fleur d'Oranger
Giordani Gold

24 Faubourg Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Zapach, który można położyć na jednej szali z Chanel No 5. Elegancki, ekskluzywny i trochę retro. Faubourg to perfumy bogate, niezwykle słoneczne i pełne klasy. Otwarcie zapachu ciężkie i nieco duszące. Sam zapach jest mocno kwiatowy, ocieplony słodyczą pomarańczy i przełamany delikatną szyprową nutą. Kompozycja bardzo szlachetna, piękna i wysmakowana. Dla mnie zapach idealny do małej czarnej i pereł. Niekoniecznie na oficjalne bale i przyjęcia ale przynajmniej biała koszula i obcasy obowiązkowe! Tak ten zapach zobowiązuje! Faubourg to także zapach, który dodaje siły w dni kiedy potrzebujemy mobilizacji i zamierzamy podbić świat. Mając go na sobie czuję się jak milion dolarów :) To kwintesencja kobiecości. Flaszka cudo. Piękny grawer na szkle, złote wykończenie i piękny bursztynowy kolor płynu. Jeden z najładniejszych flakonów w mojej kolekcji. Francuski szyk!

2017
Forest
Forest

Opakowanie – kształt oraz grawer symbolizują jeden z modeli chust Hermesa.
Miałam jakieś 5-6 lat temu małą pojemność i zakochałam się w zapachu. Był gęsty jak likier, świetlisty, trwały, kobiecy, piękny od samego początku do końca.
Po tych kilku latach od naszego pierwszego spotkania zażyczyłam sobie EDP na prezent i jestem zawiedziona, widocznie miałam zapach sprzed którejś reformulacji. Tamta ciecz miała kolor prawie pomarańczowy, obecna posiadana ma wygląd popłuczyn po tamtej i jest w kolorze białego złota.
Naprawdę nie mam problemu z aldehydami zaryzykowałabym, nawet, że je lubię, jednak tutaj są one dla mnie ciężkie do zniesienia, nawet mimo, że wiem jaka mnie po nich czeka nagroda.
Widzę,że nie ma ich w składzie co w ogóle powoduje w mojej głowie mętlik.
Przez pierwsze 30min zapach jest ostry, nieprzyjazny, wręcz kwaśny. Nawet nie męski, po prostu odpychający
Po ok. 30min zaczyna już pobrzmiewać zapach który zapamiętałam, zapach kobiety z ogromną klasą, delikatnie dystansujący. Pomarańcza ociepla, ylang-ylang nadaje delikatnie seksownego charakteru.
To zapach z rodziny Arpege, jeśli takich się nie kocha, Faubourga raczej się nie zrozumie.
Najpiękniej jest na sam koniec po ok. 7-8h, wysładza się, stapia ze skórą (drzewo sandałowe, ambra, wanilia), czuć że to jakość jakiej próźno szukać obecnie na drogeryjnych półkach.
Kocham go nadal ale jestem rozżalona, że można było mojego Boga Słońce tak potraktować, tak rozwodnić ten cudowny trunek.
Opakowanie jest nieziemskie, metalowe wykończenie, grawer na szkle, piękna linia butelki.
Projekcja na ok. 50cm
Trwałość rzędu 8-10h.

Ewa Ewunia
Ewa Ewunia

24 Faubourg kusiły mnie od dawna.Zachwycał mnie szklany "flakon" , grawer na szkle-bajkowy,śnieżny płatek i ta słoneczno-bursztynowa zawartość.Zanim mój zmysł węchu doświadczył zapachu, wzrok już się zachwycił i silne wyobrażenie ukrytego w nim luksusu sprawił,że posiadłam w końcu ten skarb.Zapach otwiera się świeżymi, męskimi nutami-taka nachalna czystość , bynajmniej nie przykra, czy niechciana, to czystość słonecznego poranka;nieskazitelna, akuratna,która powoli cichnie ustępując miejsca kobiecym ,ciepłym ,eleganckim i zdecydowanie konkretnym aromatom.Nie pokuszę się na wymienianie nut i przekonywanie,że potrafię bezbłędnie je nazwać, ale zauważę,że zapach to bez wątpienie niepospolity, ekskluzywny i raczej dla wymagających odbiorców. Mam wyobrażenie,że skład perfum zawiera same naturalne,szlachetne olejki, kunsztownie dobrane przez mistrza, o czym bez wątpienie świadczy fakt ewoluowania zapachu przez wiele godzin.Zachwyca tak w pierwszej minucie, jak też do ostatniego jego tchnienia.Powiedziałabym nawet,że im dłużej tym piękniej. 24 Faubourg stworzone przed wielu laty przewyższają klasą niejedno wątpliwe współczesne arcydziełko kwiatowo-landrynkowo-owocowej wymiarowości.

caro6564
caro6564

Tydzien temu ( naczytawszy sie przedtem opinii o tym zapachu), udalam sie do znanej sieciowej perfumerii celem zmierzenia sie z tym dzielem Hermes'a. O tym, ze jest to zapach nie dla wszystkich, swiadczylo jego usytuowanie na najwyzszej polce :) Absolutnie poza zasiegiem takiej kruszynki jak ja... Przywolana na pomoc ekspedientka niezbyt skwapliwie wreczyla mi upragniony tester i bloterek, mruczac cos niezrozumialego pod nosem. Dzielnie wytrzymujac badawcze spojrzenie pani psiknelam jeden raz na bloterek. Zapach bardzo intensywny, skupiony i harmonijny, widac mistrzostwo kompozycji. Cieply i miekki zapach, ktory ma barwe miodu i bursztynu. Trwalosc wieczna, na bloterku wyczuwalny jeszcze dzisiaj. Trudno i darmo, ale bedzie moj, chocbym miala drabine przytaszczyc do perfumerii.

misiankunio
misiankunio

Trafiłam nań przez tak kompletny przypadek, że uważam, ze to jednak ... przeznaczenie;) - poszłam testować co innego do D. i po prostu nagle zatrzymałam się przy Hermesowej półce.

Nie ukrywam, że skusiła mnie buteleczka, jedna z najładniejszych jakie znam. O ile Hermesowe zapachy nigdy mi nie podchodziły (kompletnie nie rozumiem fenomenu Ogródków), to ten jest jednym z zapachów życia.

I nie od rzeczy jest chyba to, że jak napisało sporo recenzentów, jest to zapach niedzisiejszy - mam do takich słabość (np. do Opium).

I wg mnie Faberżak, jak go zwą pieszczotliwie na wizażu, ma z Opium coś wspólnego, choć jest łatwiejszy w odbiorze i napewno delikatniejszy, łatwiej noszalny.

Cenię go za ... wykwintność, tak właśnie. To nie jest zapach tuzinkowy, z pewnością nie podbija serc nastolatek zakochanych w kwiatkach-sratkach i owockach:P.

Cenię go też za to, że czuję się w nich elegancka, ale nie zanadto, nie tak całkiem serio, nie czuję się w nich zobowiązana do odpowiedniego stroju, jest to rodzaj radosnej elegancji, mam nadzieję, że to klarowne;)

I to dodatkowa zaleta, jest to jeden z niewielu zapachów, który sprawia mi właśnie radość.

Nie będę pisać o nutach, bo ... słabo się na nich znam;), ale cieszy mnie że to jeden z niewielu z nutą paczuli, który dla mnie ma wersję paczuli łaskawą.

Serdecznie polecam tym Paniom , które są zmęczone pospolitością popularnych obecnie zapachów, a jednak też nieśmiało podchodzą do niedzisiejszych killerów, to jest bardzo odpowiedni zapach dla takich osób:).

Albalonga
Albalonga

Uuuu la la! Co my tutaj mamy! Białe kwiaty? Tak! Ale za to jakie: gardenia, jaśmin i kwiat pomarańczy tak splecione, że aż niemożliwe do rozdzielenia! Słodycz hiacyntu i pomarańczy - bajeczna, nie za krzykliwa tylko przykryta mgiełką z drzewa sandałowego...Ale najciekawsze jest to co kryje się pomiędzy wierszami, czego nie ma w spisie...

Hermes to marka, która kojarzy się z określoną grupą odbiorców. Zapachy tej firmy przypisywane są osobom wytwornym, bardzo zwracających uwagę na jakość. 24 Faubourg często określa się mianem perfum dla matron, "doświadczonych", dostojnych i koniecznie powściągliwych. Bzdura! Zapach to dość niegrzeczny, cielesne szyprowe konotacje i to siano, też je czuję... Zapach może siana ale na pewno nie dla kobiet z sianem w głowie!

To duszne lato,samo południe, łąki, las i ćwierkanie ptaków. Kwitnący czarny bez, parująca ziemia, zieleń, wkładanie zawadiacko urwanej słomki do ust. Kobieta - nieważne ile ma lat. Nieważne jak wygląda. Czy jest w dresie, czy w sukience. Nieważne jak się zachowuje i gdzie jest, czy na ognisku, czy na balu - i tak wszyscy mówią jej, że nosi się jak hrabina. Nawet przekleństwo w jej ustach brzmi trochę jakby szlachetnie. To zapach dla kobiety - kameleona, która niezależnie od tego gdzie się znajdzie, nie traci klasy i pozostaje sobą.

24 Faubourg to takie dziwne dziecko Hermesa, ułożone ale równocześnie trochę krnąbrne. Zapach jest szalony i stateczny jednocześnie. Mówi mi "Jestem staromodnym szyprem, ale puszczam do Ciebie oczko maleńka bo mi się podobasz". Bezgranicznie ciepła kompozycja. 24 Faubourg noszony przez młodą dziewczynę o delikatnej urodzie mogłyby zrobić piorunujące wrażenie.

Nan
Nan

24, Faubourg uchodzi za zapach pomnikowy i typowego przedstawiciela wielkich białokwiatowych perfum z poprzedniego stulecia. Moim zdaniem to nieprawda. Przede wszystkim na mojej skórze kwiaty wyraźnie chowają się za ambrą, ylangiem i cytrusami. Nie mogę się w związku z tym pozbyć skojarzeń z Eau des Merveilles, co nie ma zupełnie sensu, gdyż nie łączy ich nic poza marką i kolorem cieczy. To zupełnie inny Hermes niż ten, który obecnie prezentuje nam Ellena. Bogaty, odurzający, gęsty, lekko słodki, wymyka się próbom przypisania do jakiejś konkretnej kategorii. Nie ma w nim nic z ellenowego ascetyzmu i powściągliwości, jest powściągliwość innego rodzaju, która mnie kojarzy się ze „starymi pieniędzmi”, tradycją, brylantową kolią przekazywaną z matki na córkę w starym, arystokratycznym rodzie, osiadłym od pokoleń w rodzinnej posiadłości. Ani śladu ostentacji, krzykliwości, blichtru. Takim widzę ten zapach. Wydaje mi się przy tym bardziej odpowiedni dla dojrzałych kobiet, niż dla bardzo młodych. Życie nie kończy się po 30-tce, dobrze jest mieć na co czekać.

Mimo powyższych skojarzeń nie uważam, by perfumy nadawały się wyłącznie na oficjalne okazje dla dam z wyższych sfer. Ja, skromna asystentka, noszę je nawet do biura i czuję się w nich znakomicie.

Perfumy najlepiej rozwijają w temperaturze kilkunastu stopni powyżej zera, wiosną i jesienią. Gdy jest zimno i wietrznie umierają, wychodzą z nich jakieś przygnębiające nuty. Nie radzę testować ich w takich warunkach.

Podobno był to ulubiony zapach księżnej Diany. Jeżeli to prawda, to nie cieszyła się nim zbyt długo.

kadanka
kadanka

testowalam EDP. zimny, mocno kwiatowy i dosyc duszący zapach. czuc bogactwo nut. taki retro zdecydowanie. mnie troche kojarzy sie z zapachem tlustych szminek Celia z lat 80tych. biale kwiaty, zimne i mocne, duza dawka hiacynta. na samym poczatku faktycznie czuc cos jakby siano, rozumiem skojarzenia ze stajnia. ale jezeli ktos kojarzy hermesa wylacznie z ogrodkami czy seria cudow, to moze sie mocno zdziwic tym zapachem. warto tez zapoznac sie z wersja EDT - bardziej pudrowa, delikatniejsza od EDP, nie wali piescia w nos.

cmowate
cmowate

Lata 80-te, komunia u rodziny na prowincji. Pochyla się nad Tobą ciotka, taka bardziej elegancka, i wtedy to czujesz. Perfumy bardzo długo trzymają zapach dawnych fiolek zamkniętych w drewnianych, zakręcanych pojemnikach (takie przynajmniej miały moje ciotki), a następnie przechodzą do czarnego bzu, na tyle intensywnego by stworzyć wrażenie gwizdu na wysokiej tonacji. Ten końcowy akord, jest najgorszy... Utrzymuje się długo i jest to najmniej przyjemna część zapachu czarnego bzu.

Roma
Roma

Piekne, bogate, klasyczne perfumy, rzeczywiscie slonca pelne, przypominaja mi odrobine Infusion de Fleur d'Oranger - Prady.
Na poczatku przerazil mnie ten zapach, uzylam go, wyszlam i zmyc nie moglam, a pech chcial, ze poczulam sie w nim jak wlasna ciotka i rozgladalam sie, czy ktos, procz mnie, tez tak je odczuwa. To pachnidlo jest slodkie, gorzkie i slone zarazem, a zapach jest niezwykly, przemyslany i dopracowany w kazdym calu. Plomienny, (choc lekki) kobiecy, wyrafinowany.
Wiele nut tu czarujacych mozna wyczuc i ja czuje upojny, czarny bez i... nie, jednak krocej bedzie, gdy napisze, ze nie wyczuwam drewna sandalowego. Na razie. Sa i kwiaty, jest bursztyn, laka, siano i... konie... tak konie, bo gdy przeczytalam recenzje fraupilz, nie moge juz uwolnic sie od tego skojarzenia:-)
Pudrowy, nie zywiczny, ja czuje tu nawet kadzidlo.
24 Faubourg to perfumy kobiety swiadomej siebie, zmyslowej. Ach i sa bardzo francuskie. To lato, slonce, pomarancze, kwiaty, czysta radosc, spokoj, optymizm. No i nie tylko klasa, ale i kasa, to zapach (dla) bogali, zapach luksusu, bogactwa, serio, serio:-) Mocne, dlugotrwale, choc niemal transparentne, bardzo interesujace i mlode, zywotne

amanda
amanda

Zgadzam się w całej rozciągłosci. Bogato,retro,z klasą.
W tym zapachu widzę np. Audrey Hepburn.
Jej dziewczęca,figlarna uroda przyozdobiona tymi perfumami, w małej czarnej z perłami i papierosem w lufce wygląda zachwycająco.
Przeistacza ją z dziewczyny z sąsiedztwa w piękną,świadomą swych wdzięków kobietę.
A już boska Rita Hayworth ze zniewalającym spojrzeniem i burzą pięknych włosów,toż to poezja sama w sobie.
Czasem mając tego typu perfumy w rękach wyobrażam sobie w nich dawne piękności ekranu,które perfumy oddawałyby najlepiej ich styl i klasę.
Testowałam niedawno inny zapach Faubourg,ale ten przenosi mnie w klimaty elegancji,dobrego smaku,klasy samej w sobie.

sniadanienaplutonie
sniadanienaplutonie

Wielokrotnie zdarzyło mi się wąchać ten zapach "z korka" lub z blotterka, za każdym razem odbierałam go bardzo pozytywnie, kieszeń pachniała próbką przez wiele dni:) Niestety gdy otrzymałam własną odlewkę okazało się ,że Faubourg do mojej skóry pasuje jak wół do karety - nie wyczuwalne są te wszystkie piękne nuty, tylko siano i to w dodatku jakieś zawilgocone, jakby kwaśne. Nie jest to zapach dla mnie, możliwe ,że z racji wieku w retro się jeszcze nie znajduję.

fraupilz
fraupilz

Hermes lubi konie, występują na jego opakowaniach i w reklamach, sponsoruje też międzynarodowe zawody jeździeckie, dlatego nie zdziwiło mnie pierwsze skojarzenie z Faubourgiem. Faubourg 24 pachnie mi koniem, stajnią i łąkami wokół niej. Jest środek upalnego lata i wszystko pachnie intensywnie: i konie, i to co rośnie w pobliżu stajni, a jest to wspaniałe, różnorodne zielsko. Żeby nie było: dla mnie koń pachnie, a nie śmierdzi, bo kiedyś jeździłam konno i darzę ten zapach sentymentem. Zresztą ze wszystkich zwierząt najgorzej śmierdzi człowiek. Podoba mi się ten zapach, ale żeby nosić go "przy ludziach" musiałabym mieć o wiele większe jaja ;)

Karina505
Karina505

Nie umiem pieknie opisywac zapachow, ale jest to zdecydowanie moj ulubiony. Zakochalam sie w nim od pierwszego powochania i w koncu musialam sobie kupic! Zapach ponadczasowy, z klasa, subtelny, zmienny jak kobieta. Idealny! Dojrzewa powoli na skorze i nie potrafi sie znudzic. Bardzo trwaly i dobrze wyczuwalny na odleglosc. Wart kazdej wydanej zlotowki. Taki, do ktorego zawsze chetnie sie wraca! Ja na pewno :) podoba sie Panom :)

KasiaS
KasiaS

Catherine Deneuve w butelce. Powinno się dopisać dodatkową zwrotkę Marsylianki na ten temat.

Wyniosły, arystokratyczny zapach.

Początek to zimne, świdrujące, cytrusowe nuty, które szybko przechodzą w bardzo eleganckie, kwiatowo - pudrowe mydełko. W tle czuć wyraźny szypr - kwaśno - wytrawny, zmysłowy, nieco niepokojący.

Piękne perfumy, prawdziwe dzieło sztuki, ale niestety nie czuję się w nich komfortowo. Są dla mnie zbyt zimne, zbyt zdystansowane - jak przepiękna kobieta, która jest tak wyniosła i nieprzystępna, że aż odpycha.

Ale doceniam - wielka, perfumeryjna klasa.

aliss
aliss

Bardzo piękne i uwielbiane przeze mnie, a tak się dużo o nich pisze również negatywnie, że kiler itp.Czuję pomarańcze z białym pieprzem, tak to najprosciej określam, bo to taki zapach w którym wszystkie składniki harmonijnie są ułożone.Ktoś napisał, że czuć je pieniędzmi i ja się z tym zgadzam, to jak plik nowych banknotów!

lamatka
lamatka

Tak, zgadzam się: zapach luksusowy, czuć w nim klase. Wg mnie dominującym składnikiem jest kwiat pomarańczy i jaśmin oraz kadzidło (brak w składzie?) Pięknieje na skórze, przymilny i trwały. Bardzo wyczuwany przez otoczenie. Dla miłoścniczek zdecydowanych, klasycznych zapachów. A buteleczka - cudo! I kolor cieczy jakże trafiony, jak zachodzące słońce nad kwitnącym gajem pomarańczowych drzewek, po ciepłym dniu.

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Obawialam sie tego zapachu, poniewaz, primo; kupilam go w ciemno, secundo - dopiero po zakupie zreflektowalam sie, ze jest to zapach z kategorii szyprowo-kwiatowej, ktorej nie znosze zaraz po aldehydach :-(

Gdy nadszedl dzien dostarczenia przesylki mialam motyle w brzuchu, balam sie ze go nie pokocham, a z drugiej strony chcialam go pokochac, bo Faubourg 24 nalezy do elity zapachow swiata, plasujacym sie na rowni z Chanel No. 5, wedlug wiekszosci renomowanych perfumerii.

Otworzylam pudelko, sceptycznie obejrzalam przepieknie grawerowana butelke i postanowilam spryskac nadgarstki. Od razu zakrylam je swetrem, aby zapach dojrzal na mojej skorze powoli... Odslonilam rekawy, przysunelam niesmialo nos do nadgarstkow i....oniemialam z wrazenia! Ja, zwolenniczka zapachow jadalnych, waniliakow, owocowych sorbetow i egzotycznych koktajli mialabym sie zakochac w szyprowym zapachu????

Opieralam sie, ale urok Faubourg 24 byl silniejszy. Pokochalam. Myslalam ze bedzie to zapach duszacy, mdly, staromodny, pachnacy stara szafa na strychu, a poczulam klase - wyobrazilam sobie Jackie Kennedy; ujrzalam jej porcelanowa skore, szminke w kolorze wina, ujrzalam Jackie ubrana w kaszmirowy plaszcz, jedwadna chuste przykrywajaca lsniace wlosy, czarne przeciwsloneczne okulary z lat 60', eleganckie szpilki, zlote kolczyki i bransolete z krolewskiej kolekcji, subtelny diamentowy pirescionek, elegancka torebke pachnaca zamszem i pieniedzmi....

To wlasnie czuje gdy wwachuje sie w Faubourg 24. Zadnych nut z osobna, zadnej brzoskwini, jasminu, ambry...

Wyczuwam tylko zapach nieslychanej klasy, luksusu i ponadczasowosci....

Najbardziej elegancki zapach z jakim kiedykolwiek mialam okazje sie zetknac.

Moj na zawsze...

Sheila
Sheila

Bardzo retro, bardzo bogato, bardzo... francusko? Otwarcie jest ciężkie, brzoskwiniowe i nieco duszące, szybko się na mnie utlenia i zostawia fantastyczne ciepło. Z kapką miodu, cudownym szyprem, słońcem. Dla mnie fantastyczny, bardzo klasyczny, dla niektórych może być staromodny. Ja go tak nie odbieram, jest ponadczasowym klasykiem, szalenie eleganckim, czasem wręcz narkotycznym. Idealny na jesień i zimę, choć aktualnie też go noszę (poza upałami).
Mam nadzieję, że kiedyś miniaturę zastąpi flakon.

Zakupowe okazje

Hermes 24 Faubourg Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
155.00 USD
155.00 USD
169.99 USD
24 Faubourg by Hermes Eau de Parfum Spray 3.4 oz Number 24 Limited Edition for Women
Walgreens
184.99 USD
Hermes 24 Faubourg Eau de Toilette for Women - 3.4 fl oz
Hermes 24 Faubourg Eau de Toilette for Women - 3.4 fl oz
185.00 USD
185.00 USD
218.99 USD
24 Faubourg by Hermes Eau de Parfum Spray 3.4 oz Circuit Limited Edition for Women

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Hermes 24 Faubourg, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Hermes 24 Faubourg, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 24 Faubourg marki Hermes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 24 Faubourg marki Hermes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Shalimar Yves Saint Laurent Opium Sisley Soir de Lune Christian Dior Poison Christian Dior Dune Givenchy Organza Clinique Aromatics Elixir Lancome Magie Noire Cartier Le Baiser Du Dragon Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dolce Vita Guerlain Samsara Eau de Parfum Hermes Elixir des Merveilles Laura Biagiotti Roma Emanuel Ungaro Diva Donna Karan Black Cashmere Hermes Eau des Merveilles Lalique Perles De Lalique Molinard Habanita