Marki » F-H » kwiatowe « Grupy

Meteorites Guerlain dla kobiet

Meteorites Guerlain dla kobiet

Meteorites Guerlain dla kobiet Zdjęcia Meteorites Guerlain dla kobiet Zdjęcia Meteorites Guerlain dla kobiet Zdjęcia Meteorites Guerlain dla kobiet Zdjęcia

Meteorites marki Guerlain to kwiatowe perfumy dla kobiet. Meteorites został wydany w 2000 roku. Nutami głowy są nuty zielone i irys; nutą serca jest fiołek; nutą bazy jest heliotrop.

Nuty zielone Irys

Fiołek

Heliotrop

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Meteorites by Guerlain.

Violetta di Parma
Soir de Paris (Evening in Paris)
Fleurs d`Ombre Violette - Menthe
Balenciaga Paris

Meteorites Recenzje Perfum

feelhot
feelhot

Poznałem je przez przypadek, lata temu i kupiłem z ciekawości, wszak ze świetną ceną i taką firmą nie mogłem się oprzeć. Dla mnie nie były absolutnie pudrowe.
Meteoryty okazały się szlachetną nutą Paryża i starej francuskiej szkoły. Pachniało silnie irysem, jaśminem i fiołkiem i jeszcze czymś, głęboko schowanym. Ja nie czułem żadnego pudru,słodyczy ale i zielonych nut. To dla mnie klasyczne francuskie perfumy. Jedyne co mogło mi się z nimi skojarzyć, to całkowicie inne ale w podobnym paryskim klimacie Soir de Paris Bourjois -ale z wersji EDP z lat 80'.
Kupiłem jak zwykle więcej buteleczek,które za grosze oddałem na aukcjach lata temu. Później jakiś rok po ich sprzedaży żałowałem, że nie wykupiłem całego zapasu w sklepie, bo one szybko zniknęły, ale takie same przeżycia miałem z Fendi Life Essence i kilkoma jeszcze zapachami. To jest jak gra - jedne piękne zapachy pojawiają się, znikają, inne są i były drogie, inne mimo, że by się świetnie sprzedawały obecnie były krótko i ślad po nich zaginął, a jednocześnie ta sama firma wciąż produkuje coś co kompletnie się nie sprzedaje, coś co byo kiedyś bardzo drogie a teraz jest "za darmo"(przypadek L'Oreal Kookai i Glorii Vanderbilt czy Exult Naomi Campbell i obecnych wynalazków).
Guerlain zawsze cieszy ciekawymi zapachami, niestety czasem i te które lubię znikają lub się zmieniają (np. Vetiver i jego wersje).
Trwałość Meteorytów na mojej skórze to było jak EDP przynajmniej. Piękne :) Jak ktoś trafi i chce przypomnieć sobie stare francuskie perfumy to polecam :)

2017
Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Perfumy inspirowane zapachem dobrze znanego, (podobno) czyniącego cuda pudru Meteorites. Miałam okazję używać jednej z wersji tego kosmetyku, dlatego pozwoliłam sobie dokonać porównania zapachu pudru i perfum.
Podobieństwa nie da się nie zauważyć, jednak Meteorites jako woda toaletowa nie odzwierciedlają idealnie zapachu pudru. Dominującą rolę odgrywa oczywiście miękki, intensywnie pudrowy fiołek, który opiera się na do bólu kosmetycznym, również pudrowym irysie (ta nuta wyczuwalna jest szczególnie po upływie mniej więcej 20-30 minut, wcześniej stanowi jedynie tło dla fiołka).
Co zatem nie pasuje? Przede wszystkim dość ostry, metaliczny wręcz akcent jaki zapewniają w otwarciu nuty zielone. Nie trwa to zbyt długo, po jakichś 10 minutach praktycznie ich nie wyczuwam, ale mimo wszystko nie da się ich nie zauważyć.
Kolejny zgrzyt – heliotrop, który swą charakterystyczną słodyczą wypełnia pudrową przestrzeń w bazie. Także tej nuty nie znalazłam w opakowaniu z pudrem.
Na tym w zasadzie kończy się ewolucja Meteorites – to nie miała być kompozycja bogata i złożona, więc nie oczekiwałam po niej zaskakujących zwrotów akcji i niespodzianek. Dostałam miękki, pluszowy wręcz zapach, który daje poczucie komfortu i ukojenia - powinien przypaść do gustu miłośniczkom perfum pudrowych. Szkoda tylko, że trwałość i moc Meteorites nie są bardziej okazałe – zapach snuje się blisko skóry przez maksymalnie 3-4 godziny, po upływie tego czasu pozostaje jedynie cień poświaty.
Mimo tych mankamentów tęsknię trochę za Meteorites. Próbkę, którą miałam, zużyłam z przyjemnością, żałuję, że kilka lat temu, kiedy Meteorites były jeszcze dostępne na Allegro w rozsądnej cenie, nie zaopatrzyłam się w jakąś używkę.

Niewiele jestem w stanie powiedzieć na temat tego zapachu-ani dobrego, ani złego. Jest to niewątpliwie zapach pudru - nie wiem czy Meteorytów, bo nigdy ich nie miałam.

Początek to dość agresywne uderzenie pudrowego irysa i sztucznego, perfumeryjnego fiołka. Później zapach się uspokaja, staje się miękki i pluszowy - na skórze pozostaje mieszanka pudru, białego piżma i szczypty wanilii.

Nosiłam go bez przykrości, ale denerwowała mnie słaba trwałość i intensywność tych perfum - po kilku godzinach na skórze pozostaje tylko mgiełka, ładna owszem, ale kompletnie niezapamiętywalna.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Guerlain Meteorites, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Guerlain Meteorites, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Meteorites marki Guerlain. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Meteorites marki Guerlain reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes L’Ambre des Merveilles Cacharel LouLou Cartier Le Baiser Du Dragon Yves Rocher Nature Millenaire Giorgio Armani Acqua di Gio Kenzo Le Monde Est Beau Giorgio Armani Mania Guerlain Samsara Eau de Parfum Hermes Hermessence Ambre Narguile Joop! Joop! Le Bain Diptyque Tam Dao Estée Lauder Pleasures Molinard Habanita Yves Saint Laurent Opium Coty Pret a Porter Lancome Miracle Fendi Fendi Theorema Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Agent Provocateur L'Agent Bond No 9 Chinatown