Marki » F-H » orientalno - drzewne « Grupy

Grey Flannel Geoffrey Beene dla mężczyzn

Grey Flannel Geoffrey Beene dla mężczyzn Zdjęcia Grey Flannel Geoffrey Beene dla mężczyzn Zdjęcia

Grey Flannel marki Geoffrey Beene to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Grey Flannel został wydany w 1975 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Andre Fromentin. Nutami głowy są galbanum, neroli, petitgrain, bergamotka i cytryna; nutami serca są mimoza, irys, fiołek, szałwia, róża, geranium i narcyz; nutami bazy są fasolka tonka, migdał, mech dębowy, wetyweria i cedr.

Galbanum Neroli Petitgrain Bergamotka Cytryna

Mimoza Irys Fiołek Szałwia Róża Geranium Narcyz

Fasolka tonka Migdał Mech dębowy Wetyweria Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Grey Flannel by Geoffrey Beene.

Balenciaga L`Essence
Annayake Pour Lui
Ferre for Men

Grey Flannel Recenzje Perfum

matka1973

wiem, że tu nie należy komentować, ale ja z chęcią będę ten zapach nosiła amen

matka1973

Oczywiście nie zgadzam się z tym , że Grey Flannel są przeznaczone tylko dla mężczyzn. Moi mężczyźni niestety, a może stety stwierdzili, że nosić go kategorycznie nie będą, więc zaczęłam testować, testować i dla odmiany testować:)
Otwarcie faktycznie zabija- kwiaty i mech ale jakby wymoczone w niezbyt czystym zbiorniku wodnym koszmar, który niestety trwa dość długo, ale poczekajcie kochani, po tym tragicznym wstępie zaczynam czuć fiołki, irysa i miętę (tak dokładnie miętę, której w składzie nie ma), przyprószone słodkim pudrem (nie wiem , co daje ten pudrowy efekt, bo w składzie również nie ma nut pudrowych).
Zapach piekielnie trudny, zwłaszcza początek, ale jeśli uda się Wam go przetrzymać nie pędząc potykając się o wszystkie sprzęty w domu, żeby wyszorować nadgarstek otrzymacie piękny wiosenno letni zapach.
Nie spodziewałam się, że się polubimy, potrzeba było na to wiele czasu, a jednak...
Kolejny w mojej kolekcji zapach dziwadełko - ale ja lubię dziwadełka.Testujcie do bólu, a jego piękno po jakimś czasie na pewno się pojawi.

przemstef
przemstef

Mam wersję "vintage" z 2007 roku i na pewno nie powiedziałbym, że to nawet unisex, a tym bardziej, że damski. Może jest kwiatowo ale strasznie brudne te kwiaty. Dla mnie na potęgę czuć mchem i ściółką. Pachnie "staro" ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Zapach wyjątkowy, uwielbiam go. Parametry świetne, trzeba uważać żeby nie przesadzić bo za pierwszym razem mnie poniosło i miałem trochę zawrotów głowy :D

Jaqs
Jaqs

Miałem go i miałem z nim problem, a konkretnie z fiołkiem, który w nim dominuje. Niby męski, a moim zdaniem unisex z wyraźnym wskazaniem na damski. Chyba najlepiej pasowałby do Pani z brodą, bo na pewno w świecie płci to nie jest zapach samca.

ganczar666
ganczar666

Nie dałem rady,otoczenie równieżmnie nastawiło negatywnie do tego zapachu.Ale od początku...O dziwo pierwsze aplikacje Grey Flannel były pozytywne - zapach mokrych kwiatów,idealny na wiosenny dzień,to jak wyscie z domu na dwór po deszczu,czuć magnetyzm powietrza,deszcz parujący z fiołków,cudo... Ale każda kolejna aplikacja tego zapachu zaczeła mnie męczyć,mało tego,czułem duszności. Otoczenie negatywnie nastawione,nawet kot sąsiadki spoglądał na mnie agresywnie :-)
Nie wiem czemu miłość przerodziła się w nienawieść,ale znam dużo takich przypadków w życiu codziennym ;-)

Pinball Wizard
Pinball Wizard

Szara flanela jest niezwykle prostym i czystym zapachem. W otwarciu bardzo intensywna i ostra wonią bergamotki i cytryny – „plaskacz” z cytrusów. Jakiś czas później dość obcesowo zaczyna rozpychać się fiołek w asyście róży i następuje bezceremonialne przejście z cytrusów w kwiaty, z których fiołek pozostanie już z nami do końca, ale nie jakiś „słodylkowaty”, lecz zdecydowanie bardziej wytrawny. Sporo tego kwiecia jak na męski zapach, ale w tej kompozycji to niewątpliwy atut. Wszystko podane na zacnej bazie z konglomeratu mchu i wetywerii nasączonej cedrową wodą. Trwała moc w projekcji, lepiej być nie może.
Elegancki i w mojej opinii ponadczasowy aromat w stylu retro, klasycznie męski zapach, który ma tyluż przeciwników, co zagorzałych admiratorów.
Wśród tych ostatnich jest niewątpliwie Pan Zygmunt rocznik 1941 z Parzygnatów Dolnych (tak plastycznie przywołany 2 recenzje poniżej). Ten przedstawiciel pogardzanej i wyśmiewanej, małomiasteczkowej Polski B miał zapewne na sobie ten aromat w dniach ostatnich wyborów prezydenckich i parlamentarnych, kiedy to On, jego żona Regina i rzesza im podobnych „tysiąc-złotowych emerytów” na stawce dziennej mniejszej od pensjonariusza zakładu karnego, pokazali całej reszcie języki i chyba również inne części ciała. Ciekawe co na to powiedziała ich córka Małgorzata? Podejrzewam, że ma inne sprawy na głowie, choćby rosnące wciąż spłaty rat kredytu bankowego (we frankach rzecz jasna).

SignoreMachiavelli
SignoreMachiavelli

Grey Flannel to idealny zapach na zwykły, roboczy, niezaskakujący i nieurzekający dzień - taki, w którym rano wita nas zachmurzone niebo i temperatura bliska zeru st, musimy wyrwać się z ciepłego łóżka, wdziać szary garnitur z flaneli i wyjść do biura.
Ułatwia ten schematyczny i ciężki start dnia swoimi wyrazistymi obliczami. Piszę "obliczami", ponieważ każdy akord zapachu to zupełnie inna historia i inny sposób rozbudzenia.
Pierwsze uderzenie cytrusów orzeźwia i stawia na nogi - zupełnie jak chlupnięcie zimną wodą prosto w twarz. Zaraz potem wyłania się bukiet kwiatów - słodki, ale lekki - nie są to zdecydowanie kwiaty suszone, lecz świeżo ścięte, które żona dopiero co wsadziła do wazonu i postawiła na stole w kuchni. Więc w kolejnym etapie rozbudzania siedzimy, pijemy kawę i delektujemy się zapachem kwiatów (zapewne przy dobiegającej z radia porannej audycji).
Wychodząc z domu mamy na sobie już tylko ziołową, świeżą bazę, która idealnie dopełnia nasz wizerunek przeciętnego księgowego, czy urzędnika. Jesteśmy rozbudzeni, pachnący i już od samego rana dostaliśmy dawkę wyrazistych, różnorodnych i "pożytecznych" zapachów.
Grey Flannel to w świecie perfumiarskim taki sam klasyk jak szary garnitur flanelowy wśród klientów Savile Row. Elegancki i dopracowany, a przy tym bardzo "zwyczajny", niewyszukany.
Trwałość bardzo dobra, projekcja dobra. Flakon piękny w swojej prostocie.

Artplum
Artplum

Zygmunt, rocznik 1941, emerytowany brygadzista z Państwowej Fabryki Śrubokrętów w Parzygnatach Dolnych. Niewysoki, z brzuszkiem, twarz nieco pomarszczona, włosy siwe, rzadkie, łysina czołowa. Mieszkaniec M2 w na II piętrze. Żona Regina, rocznik '43, emerytowana ekspedientka PSS Społem. Dzieci trójka, dorosłych, nie mieszkających z rodzicami.
Zygmunt wstaje rano i starannie się goli. Potem myje się nad umywalką, kremuje kremem Nivea. Gładko zaczesuje włosy. Nie wchodzi do wanny. Na co dzień wystarczy mycie nad umywalką. Kąpiel jest w sobotę. Albo gdy ma iść do lekarza. Zakłada podkoszulek i kraciastą flanelową koszulę, którą zapina starannie na ostatni guzik. Szare spodnie na kant podciąga wysoko i zaciąga pasek. Koszula jest ta sama, co wczoraj. Przecież nie wykonuje żadnych brudnych, ani ciężkich robót, więc nie ma potrzeby codziennego zmieniania koszuli. W bieliźnie też można chodzić parę dni. W końcu pranie kosztuje, a bielizna się niszczy. Zakłada ciepłą marynarkę, wkłada po łyżce brązowe mokasyny. Spodnie ma podciągnięte wysoko. Widać trochę wzorzyste skarpetki. Ma parę spraw do załatwienia. Musi pójść na pocztę, zanieść buty do szewca, wstąpić do apteki i zrobić zakupy, które Regina spisała mu na kartce. Przed wyjściem Zygmunt spogląda jeszcze w lustro. Zakłada czapkę i poprawia kołnierzyk koszuli. Z półki bierze flakonik wody toaletowej, którą dostał od córki Małgorzaty na imieniny. Psika ostrożnie na szyję i trochę na koszulę pod szyją, bo koszula lepiej trzyma zapach. Ten zapach to "Grey Flannel"...

Zombianka
Zombianka

Poszukując na fragrantice perfumowego klasyka na prezent dla mężczyzny trafiłam na GF. Nie mogłam uświadczyć nigdzie testera, więc przezornie zamówiłam najpierw (równolegle z próbką Halstona 1-12; ten okazał się tylko odrobinę świeższy, bardziej koloński) próbkę GF do testów- w założeniu, że jeśli nie spodoba się podstawiona pod męski nos, to może mnie się spodoba (moja ówczesna faza na fiołki), skoro zapach jest uznawany za uniseks.
Podwójny fail. Męski nos, ku mej nieustannej rozpaczy kompletnie niewyrobiony perfumiarsko orzekł ,,dziad", zbulwersowałam się i spróbowałam sama. Moje klimaty, ALE do noszenia zbyt męskie- soczyście zielone trawska i killerowaty fiołek jak dla mnie zdecydowanie au masculin. Ta zieleń w nim jest zbyt przytłaczająca- owszem, ma charakter i tego GF odmówić nie można, bo takich zapachów już się nie konstruuje- brutalnych, wręcz brunatnych, odbierających dech na początku, a potem trzymających nosiciela bez pardonu w kagańcu. To tylko mój słaby, damski nosek odpowiada za to, że został powalony.

EJo
EJo

Z fiołkiem mi nie po drodze. Małe to i niewinne, pachnie ślicznie na łące i po zerwaniu, w perfumach natomiast potrafi przeobrazić się w fioletowego potwora odbierającego mi oddech. Trauma z Insolence i trochę mniejsza z My Queen obrzydziły mi fiołka na tyle skutecznie, że nie chciałam się już z nim bardziej zaznajamiać. Ale... przekora wzięła górę, zaś impulsywny zakup w ciemno mogę tłumaczyć jedynie poniższymi recenzjami, obecnością mchu i wetywerii oraz pewnością, że ekstremalne doznania zapachowe nie są mi obce :D Nawet nie wiecie jak się myliłam.

Do rzeczy jednak. Pierwszy niuch przywołał na moje usta bardzo popularne słowo, którego użycie tutaj doprowadziłoby do interwencji moderatora ;) - zamurowało mnie jednym słowem. Miks galbanum, petitgrain i bergamoty trzymał mnie na wdechu kilka sekund każąc się zastanawiać, czy to jest to trzęsienie ziemi, o którym mówił Hitchcock i - o zgrozo - co będzie potem. Kolejny niuch zarejestrował geranium, szałwię i mimozę a zaraz potem odrobinę narcyza - kwiaty w zadziwiający sposób zaczęły przeobrażać GF w gorzkawą,interesującą woń niebanalnych, odrobinę chropawych kobiecych perfum. Zamurowało mnie po raz drugi - wyczułam zarówno, różę, irysa jak i fiołka, zupełnie niepodobnego do znanego mi fioletowego dręczyciela. Fiołek w GF ja słusznie zauważyli moi poprzednicy jest wytrawno-leśny, jak dla mnie dopiero co rozkwitły, otoczony zieloną wilgotnością liści, poranny i doprawiony czymś, co mogłoby być miękką, lekko podmokłą ściółką, na której wyrósł. Pod koniec projekcji GF staje się coraz bardziej przytulny, łagodny i lekko słodkawy.

Jednym słowem: zapach - kameleon, niełatwy i wymagający. Ale jak na zapach męski cholernie dobrze się w nim czuję :) Flanela rulez !

zanzibar37
zanzibar37

Niesamowity i bardzo rozpoznawalny zapach, wbrew pozorom nie jest mylony z Farentheitem. Na mojej skórze po kwadransie została mieszanka irysa, geranium, mchu i (nie wiem, skąd) subtelnego piżma (!). Tutaj fiołek to nie słodycz ale idealny balans słodyczy kwiatu z cierpkością liści. Pozornie męski, ale na kobiecie otulający jak N. Rodriguez i z takimż ogonem. Subtelny ale trwały woal na zimę. Wielka klasa i jak na dzisiejsze czasy - unikat

sloma_bubu
sloma_bubu

Cudo nad cudami, które czasem podbieram mężowi. Kompozycja przepiękna - całkowicie w moim klimacie, na próżno mi szukać w damskich perfumach, tam fiołek z cukrem pudrem. Wreszcie znalazłam coś mało słodkiego, trochę wytrawnego, dokładnie takiego fiołka jak bym sobie życzyła, że już nie wspomnę o kompozycji która jest majstersztykiem. Na moim mężu również pachnie pięknie, jednak na mnie układa się trochę inaczej przez co podoba mi się bardziej. Już wiem, że perfumy zagoszczą u mnie na stałe. Reasumując zakup trafiony w 10-tkę, kocham nie wymienie na nic innego, polecam wszytskim spragnionym fiołka w lekko wytrawnym wydaniu.

kenzo

Do Romy. Tak jak napisałam wcześniej dla mnie to unisex.
Mocny, to fakt.
Dla kobiety lubiącej "męskie" zapachy jak najbardziej:)
Słodki, korzenny właśnie i mimo wszystko taki lotny. Jak zastosujesz delikatnie, to dam głowę, że się w nim zakochasz. Śmiem twierdzić, że na mnie pachnie lepiej niż na mężu. Ale, cóż, ja mam swoje damskie zapachy,a On tez musi mi pięknie pachnieć....

Roma

Krzysiek Krawczyk - dzieki, no, trudno, w takim razie kupie dla meza, bo jesli juz wdychac takie interesujace wonie, jesli lubic cos [tak] kowbojskiego, to tylko na mezczyznie :-D

Mr. Orgrind
Mr. Orgrind

Zapach wywarł na mnie silne wrażenie. Przez pewien czas nie mogłem uwierzyć(!), że istnieje pachnidło tak mocno kojarzące mi się ze "staroświeckimi", super-męskimi wodami - odnalazłem w nim coś bardzo znajomego, "archetypowego" z dzieciństwa.
Otwarcie ostre, efektowne, później pozostaje "wewnątrz", "głębiej" nadal nieco drażniącej nuty. Zapach zmienia się z żywiczno-balsamicznego, przez gorzkawo-korzenny do mydlano-pudrowego. W tym wszystkim - fiołek. Końcówka miękka, "przytulna", chciałoby się rzec. Dodatkowy plus za "oprawę": bardzo prosty flakon budzący skojarzenia "apteczno-balwierskie" - może ze starą drogerią, albo nawet składem kolonialnym ("sklepem cynamonowym"?). Do tego zgrzebne, choć miękkie etui z - jakże by inaczej! - SZAREJ FLANELI, związane eleganckim sznureczkiem z metalowymi skuwkami. Zapach solidnie KOLOŃSKI, wedłg mnie dla ceniącego klasykę nonkonformisty. Rewelacja!

Roma

Przepraszam, to nie recenzja, a ma ciekawosc, czy to pachnidlo nadaloby sie i dla kobiety? Dla mnie, konkretnie, lubie ziolowe i lesne nuty, lubie zywice, cenie moc perfum, fiolka nie kojarze;-]

Długo żyją ze mną.
Przepiękny męsko-damski show.
Bez porównań do innych unisexów.
Nie da się....jest inny.

CUD I MIÓD.
Show must go on.

littlealligator
littlealligator

Szczerze to nie wyczuwam tutaj niczego wyjątkowego nie licząc tego, że to zapach dla kobiet. Z całą pewnością moja mama, która jest stateczną już mocno kobietą, miała w swojej kolekcji coś podobnego. Nie wiem jaki konkretnie składnik za to odpowiada, ale to coś tam siedzi przez bite 16 godzin, bo taką trwałość ma ten zapaszek.

Są tam zwiędłe kwiaty i mydełko i cała reszta, o której już napisano (no może za wyjątkiem benzyny), ale nic nie zmieni faktu, że to zapach dla matron, albo lekko zbutwiałych dżentelmenów.

PS: jak ponoszę mogę zmienić zdanie.

arturovittorio
arturovittorio

Moje późne, acz wielkie odkrycie. Perfumy tak klasyczne, że dziś już wg mnie niszowe. Kompozycja przebogata, złożona z samych dobrych składników układających się w oryginalną całość. Wszystko jest niewiarygodnie harmonijne, aż odbiera mowę. Wstępne akordy cytrusowe orzeźwiają, a właściwie dają solidnego kopa! Potem zapach łagodnieje, staje się ciepły, miękki, balsamiczny, szary... Feeria nut i wrażeń niemożliwa do ogarnięcia... Jest kwiatowo, ale i mydlanie. Cierpko i słodko jednocześnie. Przyciągająco i odpychająco. Można tak wyliczać bez końca. Na pewno się oszaleje - z zachwytu i euforii lub ze złości i obrzydzenia. Perfumy poza współczesnymi tendencjami, jakże różne od tego, co stoi w sieciowych sklepach, choć przed laty rewolucyjne. Na każdą porę roku i dnia, wszelkie okazje, bez ograniczeń wiekowych, ale oczywiście nie dla każdego.
Wg mnie cudownie jest spędzić dzień w towarzystwie GBGF, z tym zapachem wszystko bowiem jakoś samo się układa, problemy się rozwiązują, a chmura pozytywnych myśli wiruje nad głową. Do tego ładny, skromny flakon i fajny flanelowy woreczek zamiast kartonu. Jestem na tak - bezdyskusyjnie!
Dla ryzykantów i facetów unikających flanelowych koszul.

Alarte
Alarte

Klasyczno-snobistyczni panowie z mojej rodziny najpierw nie chcieli nawet słuchać o tym zapachu, a dzisiaj mają go prawie wszyscy.
Mnie nie przypomina wody, która już odstała swoje w wazonie; orientu też tu nie znajduję. Otwarcie ma ostre jak diabli, ale za to potem - SZACUNEK! Zapach inny od wszystkich mi znanych - na mnie wychodzi najpierw zielono i fiołkowo, a potem zmierza w bardziej gorzką mchowo-bergamotkową stronę, jednak z fiołkiem cały czas obecnym.
Zapach niezwykle uniwersalny - według mnie, ani wiek, ani okoliczności, ani charakter pracy nie mają dla niego znaczenia.
Być może jednak jest trochę unisex - zauważyłem, że żona mi go czasem podbiera, choć nie chce się do tego otwarcie przyznać.
Dla mnie jedynym minusem GBGF jest to, że na skórze nijak nie chce mi się trzymać dłużej niż 5 godzin. Ale co tam! Cenę ma tak przystępną, że mogę spokojnie w ciągu dnia używać go do woli.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Naczytałem się tylu zachwytów na ich temat, że postanowiłem je mieć. Trochę "zasługi" miała w tym również próbka Eau de Grey Flannel, która mi się spodobała na tyle, że postanowiłem wypróbować zarówno pierwowzór, jak i młodszego brata. O "niebieskim" będzie w osobnej opinii, żeby niepotrzebnie nie odciągać uwagi od bohatera tegoż wpisu. Skojarzeń, które przyszły mi na myśl po pierwszym użyciu miałem sporo, jedno wszakże było silniejsze niż inne. Byliście kiedyś w dzieciństwie na wsi? Znacie zapach wnętrza stajni, zapach koni? To właśnie jest otwarcie Grey Flannel- końskie łajno, z którego w niedługim czasie wyłania się aromat najprawdziwszego w świecie fiołka. Od tego momentu robi się ładnie, lecz jakby mniej męsko, a im dalej w las, tym mam wrażenie, że zapach łagodnieje i "dziecinnieje", stając się coraz bardziej kremowy. Raz przypomina zapach szarego mydła, raz kremu dla dzieci Bambino- jeden i drugi aromat nieodmiennie kojarzy się z lekkością i czystością. Przyjemnie i delikatnie jest już do samego końca, który nie następuje wcale szybko, bo zapach na skórze jest wyczuwalny dobrych kilka godzin. Projekcja jest bliskoskórna, więc Grey Flannel świetnie nadaje się jako codzienny, nie przeszkadzający, stonowany zapach do pracy- trzeba tylko pamiętać, żeby popsikać się w domu, zanim do niej dotrzemy. Świetna cena sprawia, że ja zaprzyjaźnię się z nimi na pewno na dłużej :-)

monika690
monika690

Ulubiony zapach mojego męża, "woda bagienna" tak go nazywa. Początek zapachu jest lekko szokujący i faktycznie przypomina wodę w której długo stały kwiaty- zapach podgniłych łodyg. Później zapach jest bajeczny, fiołkowo- pudrowy, lekko mydlany, klasyczny i unisexsowy. Wielbicielom klasyki prawdopodobnie przypadnie do gustu.

pawelota
pawelota

Najbardziej rozpoznawalna woda w mojej kolekcji. Rozpozna ten zapach nawet dziecko, ponieważ różni się od wszystkiego. Bez wątpienia dom mody Diora wzorował się na tej kompozycji tworząc Fahrenheit. Różnią się zapachem ponieważ GBGF to woda męska(nie zgadzam się z opiniami, że czuć w niej elementy kobiece), bardzo męska chociaż tak inna od wszystkiego. Fahrenheit to raczej kompozycja bliska kobiecym( w założeniu woda ta miała być dla kobiet ale dodanie wiciokrzewu zmieniło jej charakter). A dlaczego mają podobny styl? To fiołeki róża zbliżają te zapachy, chociaż i tak są dość odległe od siebie. GBGF to piękny szypr z elementami orientu w którym słodkie fiołki zatopione są w masie mchu dębu. Geranium, narcyz i orzech włoski nadają tej kompozycji szorstkiego i naturalnego charakteru. Zima bez GBGF byłaby nudna i nieznośna. Szara Flanel jest jak ciepła flanelowa koszula, prosta, wygodna i męska.

pknbgr
pknbgr

Wybitne to dzieło, choć nie każdy doceni i nie od razu. Pierwsze kontakty na myśl przywodzą popłuczyny z wazonu, w którym trzymano bukiet fiołków przez kilka tygodni, a następnie wszystko (prócz wazonu, choć kto wie) zmiksowano i doprawiono mocno cierpką cytryną. Każdy następny kontakt jest objawieniem i odkrywa coraz to nowsze doznania. Zapach jest szorstki, cierpki, ciepły, wodnisty, baza to mistrzostwo świata...bla bla bla...trzeba go POZNAĆ (nie mylić z POWĄCHAĆ), żeby zrozumieć. Dać mu 10, 100, 1000 szans. Zacytuję: nic nie pachnie jak Grey Flannel. Nic. I to jest piękne.

Seth
Seth

Lata 70-te ubiegłego wieku, to dekada wielu ponadczasowych, wspaniałych zapachów. Niezwykła oryginalność Grey Flannel została uhonorowana w 1976 r. FIFI Awards i do dzisiaj ma swoich zdeklarowanych wielbicieli. Do mnie jednak kompozycja nie przemawiała onegdaj i nie przemawia dzisiaj. Po prostu, nie znajduje w niej urody. Na mojej skórze otwiera się mocno, drażniącym ziołowo-cytrusowym – sprawiającym wrażenie papierosowo-dymnego – akordem, długotrwałe epatuje wonią kwiatów z identyfikowalnym fiołkiem spowitym w lekkich oparach benzyny, aby zakończyć rozmydlonym akordem drzewnym. Nie mogę się pozbyć wrażenia, że podobną aurę roztaczać może… jeżdżący autem z nieszczelnym zbiornikiem paliwa nałogowy palacz papierosów, skropiony wodą kolońską i noszący ubranie przesiąknięte zapachem mydła. Voila… Grey Flannel! Zapach stworzony z doskonałej jakości komponentów o agresywnej ekspozycji i niezwykłej trwałości. W tym kontekście, niezwykle niska cena, zdaje się potwierdzać fakt, że zapach ciężko zmaga się z próbą czasu. W skali (1-6): za kompozycję - 2; oryginalność - 4; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 3,75.

Krzysztof M.
Krzysztof M.

GBGF powinien być dla niejednego odkryciem. Znam go od paru lat, ale z każdą aplikacją zachwyca czymś nowym. Szczególny zapach. Aplikacja niezbyt przyjemna, rżnie ostro po nosie, nie koi zmysłów, by po czasie kremowym dotykiem otulić niczym, ciepły koc na zimę.
Świetnie zbilansowana mieszanka wszystkiego, co w perfumach najlepsze, klasyk pełna gębą i wiele innych mu nie dorównuje. Jeszcze w takiej cenie!!!
Mam na wykończeniu 60-tkę i zakup powtórzę, bo ma ze mną umowę na wieczyste użytkowanie półki.

Zakupowe okazje

Geoffrey Beene Grey Flannel Eau De Toilette for men 4.0 oz
Geoffrey Beene Grey Flannel Eau De Toilette for men 4.0 oz
14.28 USD
14.39 USD
Grey Flannel Cologne by Geoffrey Beene, 4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
Eau De Toilette 8.1oz
Grey Flannel by Geoffrey Beene EDT Spray 4 oz Unboxed for Men
Grey Flannel by Geoffrey Beene EDT Spray 4 oz Unboxed for Men
Eau De Toilette 2oz
16.27 USD
Grey Flannel Cologne by Geoffrey Beene, 2 oz Eau De Toilette Spray Pouch for Men
Eau De Toilette
55.99 USD
Geoffrey Beene Grey Flannel Eau De Toilette for Men - 8 fl oz
Geoffrey Beene Grey Flannel Eau De Toilette for Men - 8 fl oz
48.99 USD
Geoffrey Beene Grey Flannel Eau De Toilette Spray for Men - 4 oz.
Geoffrey Beene Grey Flannel Eau De Toilette Spray for Men - 4 oz.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Geoffrey Beene Grey Flannel, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Geoffrey Beene Grey Flannel, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Grey Flannel marki Geoffrey Beene. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Grey Flannel marki Geoffrey Beene reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Davidoff Zino Davidoff Lalique Encre Noire Ralph Lauren Polo Yves Saint Laurent Kouros Givenchy Givenchy Gentleman Yves Saint Laurent Body Kouros Christian Dior Fahrenheit Burberry London for Men Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Kenzo Kenzo pour Homme Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Zirh Ikon Chanel Antaeus Gucci Gucci Pour Homme II Gucci Gucci pour Homme Calvin Klein Obsession for Men Yves Saint Laurent M7 Chanel Egoiste Guerlain Vetiver