Marki » F-H » kwiatowo - zielone « Grupy

En Passant Frederic Malle dla kobiet

En Passant Frederic Malle dla kobiet
Mam
Miałem
Chcę
Kocham
Lubię
Nie lubię
zima
wiosna
lato
jesień
dzień
wieczór
Osób głosujących: 10
kobieta 25- 25+
mężczyzna 25- 25+

Mam: 1 Miałem: 1 Chcę: 6

główne akordy
kwiatowy
świeży
wodny
zielony
ozonowy
Zdjęcia
En Passant Frederic Malle dla kobiet Zdjęcia

En Passant marki Frederic Malle to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. En Passant został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Perfumy zawierają takie składniki, jak ogórek, bez, pszenica, nuty wodne i petitgrain.

Perfume rating: 3.14 out of 5 with 10 votes.

Perfumowe Nuty

Ogórek Bez Pszenica Nuty wodne Petitgrain

Wyczuwalne składniki na bazie waszych głosów

Loading...

Trwałość

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
bardzo słaba 1
 
słaba 1
 
przeciętna 1
 
duża 1
 
bardzo duża 0
 

Projekcja

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
łagodna 2
 
przeciętna 2
 
duża 0
 
olbrzymia 1
 

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about En Passant by Frederic Malle.

Ten zapach przypomina mi...  

Advertisement

En Passant Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Najcenniejszy klejnot w koronie dorobku Olivii Giacobetti - arcydzieło w każdym calu, kompozycyjny majstersztyk, niebywale wymagający pod względem technicznym, mogę sobie tylko wyobrazić, ile prób i ile godzin poświęciła Olivia na En Passant. Nie, ten zapach na pewno nie został zmieszany "Mimochodem"... Najlepsze przedstawienie bzu w perfumach - lepszego nie ma, lepszego chyba nie będzie. Nie bez przyczyny płacimy 600zł za "zwykły bez", cena jest tutaj jak najbardziej adekwatna do wymagań ścisłego grona klientów - tych, którzy oczekują po prostu bzu.
Bzu, który nie będzie zdzierał nabłonków chemiczną tarką.
Bzu, który mimo pachnącej tajemnicy niezgłębionej przez pokolenia chemików zajmujących się ekstrakcją naturalnych esencji, może być doskonale odwzorowany przez syntetyczne składniki.
Bzu, który mimo ulotności, będzie się trzymał skóry dobre kilka godzin.
Bzu prawdziwego i autentycznego, przywołującego żywe wspomnienia.
Bzu iluzorycznego, który będzie nas mamił z nadgarstka, który po aplikacji i kilku godzinach zapomnienia, skłoni nas do poszukiwania wazonu, w którym rozkwitają fioletowe i białe pąki. Nie, to nie zapach z wazonu, którego usilnie szukamy - to po prostu my.

W progu, wita nas odurzający aromat najprawdziwszych, fioletowych i białych kwiatów w pełni rozkwitu. Ich zapach miesza się z krystalicznym powietrzem i majowym słońcem, wieje lekki wiatr, który kieruje pachnące cząsteczki wprost do naszego nosa. Nie znam osoby, która obojętnie przechodzi obok krzewu bzu – nie obejdzie się bez miłego komentarza, czy wciągnięcia zawiesistego aromatu z bliska. Na tej podstawie wysnułem pewien wniosek – myślę, że nie będzie mężczyzny, który przejdzie obojętnie obok kobiety noszącej En Passant.
Po pewnym czasie, pąki zamykają się, niektóre nieco więdną – wkraczamy w nocną fazę. To już nie jest do końca żywe kwiecie, obcujemy z najprawdziwszymi, zamkniętymi kwiatami bzu, które kwitną już od jakiegoś czasu i bliżej im do zwiędnięcia, niż ponownego otwarcia. Proszę nie myśleć, że w tej fazie En Passant staje się smutny, bez wyrazu, czy po prostu mdły– tak nie jest. Całość jest lekko ożywiona zręcznie użytymi nutami „rozwadniającymi”, które przewijają się tu cały czas i nie pozwalają kompozycji na granie zwiędła nutą. Po prostu zaczynamy nowy rozdział – równie piękny, z lekką, jakby migdałową nutą, której nie sposób nie skojarzyć z Jour de Fete. Tu jest klucz do nazwania En Passant życiowym dziełem Pani Giacobetti – nakreślenie cyklu życiowego bzu, przy użyciu syntetycznych substancji, odwzorowujących żywy, zielony bez i pszeniczno-migdałowego akordu z Jour de Fete, który ma imitować zapach zamkniętych kwiatów.

Sześć godzin trwałości, przy umiarkowanej projekcji.

Zdecydowanie dla kobiet.

Mar
31
2015
Izabela
Izabela

Jestem nimi pozytywnie zaskoczona. Patrząc na nuty pomyślałam sobie, że będzie to droga przez mękę...
Ogórek, pszenica i woda? No way...
Tymczasem to najpiękniejszy bez jaki spotkałam w perfumach. Nie ma śladu chemicznej nuty, co mnie bardzo cieszy, bo jak wiemy zapachu bzu nie da się uzyskać z kwiatów, podobnie jak konwalii.
A w En Passant jest bez tak sugestywny, świeży, dopiero zerwany i wstawiony do wazonu.
Pozostałe składniki tworzą aurę czystości, zieloności, świeżości. Nie ma tu ogórka z mizerii. Jest lekkość i świeżość.
Fantastyczne perfumy. Na wiosnę must have!

Feb
01
2015
kpnz
kpnz

Najbardziej wyczuwalne nuty w tych perfumach to bez i ogórek, ale nie jest to zapach świeży. Pszenica nadaje mu pudrowo-siankowatego charakteru. Trwałość 4-5h projekcja bliskoskórna. Na nadgarstku trzeba się wwąchiwać, na ciele wyczuwalny w ruchu. Ogólnie to jeden ze słabszych punktów tej marki i nie wart swojej wysokiej ceny.

May
22
2013
lady Vader
lady Vader

Kompletne rozczarowanie - początek to zapach bzu, ale nieudolny, lekko chemiczny i gorzki. Bardzo szybko gaśnie na skórze i pozostawia dziwaczną, lekko mączną nutę. Bardzo nietrwały.

May
06
2013

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Frederic Malle En Passant, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Frederic Malle En Passant, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum En Passant marki Frederic Malle. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu En Passant marki Frederic Malle reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Advertisement

Kto lubi te perfumy, lubi także
Donna Karan Black Cashmere Frederic Malle Carnal Flower Profumum Roma Victrix L`Artisan Parfumeur Bois Farine Escentric Molecules Molecule 01 Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Une Fleur de Cassie Etat Libre d`Orange Jasmin et Cigarette Byredo La Tulipe Profumum Roma Olibanum Phaedon Tabac Rouge Juliette Has A Gun Not A Perfume Bond No 9 New Haarlem Byredo Gypsy Water Carner Barcelona Cuirs L`Artisan Parfumeur Dzing! Diptyque Philosykos Lancome Magie Noire Hermes Hermessence Ambre Narguile Montale Intense Cafe

Advertisement

Popularne marki i zapachy: