Marki » D E » kwiatowe « Grupy

Ofresia Diptyque dla kobiet

Ofresia Diptyque dla kobiet

Ofresia Diptyque dla kobiet Zdjęcia Ofresia Diptyque dla kobiet Zdjęcia

Ofresia marki Diptyque to kwiatowe perfumy dla kobiet. Ofresia został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Nutę głowy stanowi pieprz; nutą serca jest frezja; nutą bazy jest nuty drzewne.

Pieprz

Frezja

Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ofresia by Diptyque.

Ofresia Recenzje Perfum

Beata1
Beata1

Kocham frezje i znalezienie zapachu, który oddawałby ich zapach jest jednym z moich perfumeryjnych marzeń.

Czemu Diptyque tak mylnie nazwało swoje perfumy? Nie wiem, ale one z frezją mają tylko nazwę wspólną. No i może fakt, że frezje to kwiaty, a i w tych perfumach jakieś tam rośliny da się wyczuć. Ale jak dla mnie to raczej pachnie czymś, co czasem można spotkać w gorszej jakości kwiaciarniach czyli, gdzieś pod ladą stoi wazon, albo o zgrozo jest ich kilka. W tym wazonie są kwiaty. A raczej jakieś ich marne pozostałości. Trochę róż, trochę goździków, jakaś eustoma też się znajdzie. To wszystko stoi sobie zapomniane już o co najmniej kilka dni za długo, pachnie nie do końca przyjemnie, ale jeszcze zielono, mokro...

Jak myślałam przez długi czas, że zapachy kwiatowe są łatwe tak zostałam wyprowadzona z błędu bardzo szybko.

Pozostaje mi liczyć na to, że kiedyś Mancera lub Montale zrobią mi zapach frezji idealny :)

2017

Uwielbiam zapach frezji, długo szukałam go w perfumach i niestety, ale tutaj też ich nie ma. Jest coś co je przypomina – jakaś kwiatowa poświata, ale strasznie rozwodniona i mało słodka.

Frezja ma charakterystyczny zapach – jest w nich taka specyficzna dziewczęca słodycz, której tu nie ma za grosz. Rozczarowanie.

fortissimo1603
fortissimo1603

Tak jak Izabela uwielbiam frezje, ich zapach jest cudowny. Miałam nadzieję, że odnajdę w perfumach Diptyque ich esencję, niestety się zawiodłam.
W otwarciu czuję jakąś lilio-frezję. W nutach jej nie ma ale mogłabym przysiąc, że ja ją czuję. I to w takiej odsłonie, której nie lubię czyli ciepłej, pyłkowej, duszącej. Pieprzu jest niewiele. Po czasie strasznie mnie męczy. Perfumy ani trochę nie chcą się dobrze ułożyć.
Te kwiaty kojarzą mi się zawsze z radością i nadzieją, a tutaj czuje leżący na mokrym po deszczu chodniku, przywiędły i rozdeptany bukiet frezji i lilii. Miał być dla tej jedynej, która okazała się być niewartą obdarzonego ją uczucia. To nie zapach na wiosnę a na deszczowe i smutne dni.
Trwałość mają raczej dobrą, projekcja też w porządku. Myślę, że mogą się spodobać komuś kto lubi Cartier Baiser Vole. Mnie niestety nie urzekły.

Izabela
Izabela

Lubicie frezje? Ja bardzo, prawdę pisząc wolę je od róż (jeśli chodzi o rośliny, inaczej jest jeśli chodzi o składniki perfum) :)
Uważam, że frezje spośród kwiatów pachną najpiękniej.
Frezje to dla mnie zapach Wielkanocy. Tak, tak, zamiast hiacyntów lub narcyzów, ja kupuję frezje. Z baziami tworzą u mnie świąteczną dekorację.
Ich zapach rozchodzi się po całym mieszkaniu :)
I właśnie Diptyque stworzył takie cudeńko. Zamknął piękne frezje we flakonie.
Pieprzu nie zauważyłam, jest tylko obłędna frezja z drewnianą podstawą.
Początkowo są trochę szokujące, ale dajcie im szansę, za chwilę się pięknie ułożą.
Ofresia nic nie udają, nie są przekombinowane. Po prostu dali wspaniałą frezję i drzewnymi nutami ją wzmocnili.
Nie spotkałam piękniejszej frezji w perfumach. Występuje w wielu, ale jako jeden składnik z wielu, podczas gdy Diptyque pokazał samą frezję, bo ona w pełni na to zasługuje, aby poświęcić jej całą uwagę.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Diptyque Ofresia, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Diptyque Ofresia, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ofresia marki Diptyque. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ofresia marki Diptyque reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Diptyque Eau Duelle Diptyque Tam Dao Michal Szulc Sale Perfume 01 Donna Karan Black Cashmere Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais L`Artisan Parfumeur Tea for Two Evody Parfums Noir d`Orient Penhaligon`s Lily & Spice Diptyque Do Son Tom Ford Sahara Noir James Heeley Sel Marin Mona di Orio Vanille Cacharel Gloria Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chanel Coco Mademoiselle L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Serge Lutens La Fille de Berlin Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Carner Barcelona Costarela Hermes Un Jardin En Mediterranee