Marki » C » kwiatowe « Grupy

Fatale Coty dla kobiet

Fatale Coty dla kobiet
Sponsored
Mam
Miałem
Chcę
Kocham
Lubię
Nie lubię
zima
wiosna
lato
jesień
dzień
wieczór
Osób głosujących: 4
kobieta 25- 25+
mężczyzna 25- 25+

Miałem: 2 Chcę: 2

główne akordy
białe kwiaty
zielony
drzewny
żółtych kwiatów
zwierzęcy

Fatale marki Coty to kwiatowe perfumy dla kobiet. Fatale został wydany w 1988 roku. Nutę głowy stanowi nuty zielone; nutami serca są goździk (roślina), jaśmin, narcyz, gardenia, tuberoza, wiciokrzew i róża; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe, mech dębowy i ambra.

Perfume rating: 3.00 out of 5 with 4 votes.

Perfumowa Piramida

Górne Nuty
Nuty zielone

Środkowe Nuty
Goździk (roślina) Jaśmin Narcyz Gardenia Tuberoza Wiciokrzew Róża

Dolne Nuty
Piżmo Drzewo sandałowe Mech dębowy Ambra

Wyczuwalne składniki na bazie waszych głosów

Loading...

Trwałość

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
bardzo słaba 0
 
słaba 0
 
przeciętna 2
 
duża 0
 
bardzo duża 0
 

Projekcja

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
łagodna 0
 
przeciętna 1
 
duża 1
 
olbrzymia 0
 

Advertisement

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fatale by Coty.

Ten zapach przypomina mi...  
Via Lanvin
1 nie tak

Advertisement

Fatale Recenzje Perfum

Nan
Nan

Posiadanie nietypowego hobby i rozgłaszanie tego faktu wśród bliższego i dalszego otoczenia ma swoje plusy. Dzięki temu że wszyscy znają moją namiętność do perfumeryjnych staroci, co jakiś czas dostaję w moje zachłanne ręce jakieś perfumeryjne dziwadło lub zabytek, który do tej pory stał samotny i zapomniany w kącie czyjejś łazienkowej szafki. Tak trafiła do mnie miniaturka Fatale Coty’ego, o którym to zapachu nigdy nawet nie słyszałam. A to bardzo dobre wintydżowe pachnidło. Nie potrafię powiedzieć, co mi ono przypomina, ale nie jest to woń całkowicie mi nieznana. Zaskoczona jestem rokiem powstania tej kompozycji, bo obstawiałabym datę znacznie odleglejszą, zapewne za sprawą bardzo specyficznego ujęcia nuty narcyza, która przywodzi mi na myśl raczej lata 40. niż końcówkę 80. Ha, już wiem skąd to znam – toż to żywy Via Lanvin, którego miniaturkę mam od pewnego czasu w swoich zbiorach! Do tego mech dębowy i nuty zielone - czyli wszystko się zgadza.

Fatale jest zapachem przede wszystkim kwiatowym, mocno zagęszczonym i bogatym, co od razu wskazuje, że nie mamy do czynienia z perfumami współczesnymi. Takich mieszanek już się nie tworzy, współczesne perfumy kwiatowe mają w sobie zazwyczaj znacznie więcej przestrzeni. Tu składniki są mocno upakowane jeden obok drugiego, a spaja je mech dębowy, dodając kompozycji charakterystycznej dostojności i nadając jej zdecydowanie „dorosłe” brzmienie. Od perfum współczesnych odróżnia je też brak słodyczy, bo Fatale to perfumy raczej wytrawne, lub może lepiej – półwytrawne. Nietypowo dla tego typu kompozycji, gdzie z reguły bardzo trudno wyodrębnić poszczególne składniki, w Fatale najbardziej wybija się narcyz. To specyficzna nuta, nie każdemu przypadnie do gustu i muszę powiedzieć, że i dla mnie jest to zapach, którego nie mogłabym nosić na co dzień. Na takiego narcyza trzeba mieć odpowiedni nastrój. Dla mnie to jedna z tych nut, które najlepiej wyrażają tęsknotę za dawnymi czasami. Mam wrażenie, że znam ją z głębokiego dzieciństwa i każde ponowne z nią spotkanie wprawia mnie w melancholijny nastrój. Z biegiem czasu perfumy stają się nieco mydełkowate, stąd podejrzewam, że jest w nich jednak nieco aldehydów, choć piramida nut na to nie wskazuje.

Polecam amatorom perfumiarskich powrotów do przeszłości.

Mar
24
2017

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Sponsored offers:

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Coty Fatale, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Coty Fatale, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fatale marki Coty. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fatale marki Coty reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Advertisement

Inne z grupy kwiatowe
Estée Lauder Pleasures Bvlgari Voile de Jasmin Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Romeo Gigli Romeo di Romeo Gigli Aqaba The Sands of Aqaba Yves Saint Laurent Baby Doll Candy Pink Michel Klein Un Air de Comedie Cacharel Anais Anais Flower Edition Kenzo Flower by Kenzo Winter Flowers Ramon Molvizar Goldskin Victoria`s Secret Chiffon Peony Freesia American Beauty Beloved

Advertisement

Popularne marki i zapachy: