Marki » C » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Dune Christian Dior dla mężczyzn

Dune Christian Dior dla mężczyzn

Dune Christian Dior dla mężczyzn Zdjęcia

Dune marki Christian Dior to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Dune został wydany w 1997 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Cresp. Nutami głowy są liść czarnej porzeczki, liść figi, bazylia i szałwia; nutami serca są kora drzewa figowego, rezeda i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, wanilia i cedr.

Liść czarnej porzeczki Liść figi Bazylia Szałwia

Kora drzewa figowego Rezeda Róża

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dune by Christian Dior.

Agua Verde

Dune Recenzje Perfum

don Pedro
don Pedro

W perfumach ważnych jest kilka podstawowych elementów: skład i jego jakość, kompozycja, wreszcie trwałość i projekcja. Nie bez znaczenia są również efekty pozaolfaktoryczne, na które składają się skojarzenia z określonymi miejscami, osobami, zdarzeniami i sytuacjami oraz cała gama wrażeń emocjonalnych z natury trudnych do zdefiniowania i złożonych.
Skład determinuje kategorię zapachową i jeszcze przed aplikacją pozwala mi wstępnie określić, z jakiego rodzaju aromatem będę miał do czynienia.
Kompozycja to już sposób wykorzystania tych składników. Jest to w mojej ocenie kategoria niezwykle istotna, ponieważ od niej to właśnie zależy ogólny odbiór zapachu. Sposób prezentacji brzmień poszczególnych akordów jest swojego rodzaju wizytówką pachnidła, jak odcisk palca. To właśnie w kompozycji daje o sobie znać jakość użytych składników, które nie pozostają również bez wpływu na ostateczną trwałość i projekcję.
Ostatni element to tak zwane parametry użytkowe, często marginalizowane kosztem hołubionej kompozycji, ale też istotne, bo nie jest bez znaczenia, jak długo będę mógł cieszyć się noszeniem jakiegoś zapachu i jakie wrażenie zrobi to na otoczeniu. Przy tym wszystko zależy od tego, czy ważny jest dla nas odbiór osobisty, czy też bardziej zwracamy uwagę na reakcje innych osób.
Posiłkując się powyższym, postanowiłem przyjrzeć się produkcji firmowanej przez Christiana Diora pod tytułem Dune.
Dobór składników zdradza na wstępie, że mamy do czynienia z dedykacją wiosenno-letnią do dziennego użytku. To się sprawdza głównie dzięki wyeksponowaniu nuty liścia figowego. Jego cierpkość wzmacnia liść czarnej porzeczki, ale ogólnemu zgorzknieniu przeciwdziała delikatna wanilia z bazy podana na tle subtelnie balsamicznego echa drzewa sandałowego i lekko pudrowej róży. Dodatki z ziół stabilizują perfumy w półwytrawnej tonacji. Całość wybrzmiewa bardzo jasno, słonecznie i z wyraźnie zielonym akcentem. W zasadzie jest sucho, ale gdzieś na dalszym planie majaczy jakaś wilgoć, która w zgrabny sposób przypomina o sobie od czasu do czasu.
Zapach w zasadzie liniowy, jeśli nie liczyć tego wodnego, lekko schładzającego, cyklicznego przebicia.
Jakość składników utrzymana na godnym poziomie i dobrze wyważona, przez co aromat zdaje się być subtelniejszym. Na mojej skórze objawiało się to przeciętną trwałością i projekcją w kierunku do łagodnej. Taki rodzaj zapachowego kokonu, który przyjemnie otula i pozwala cieszyć się aromatem, choć przez dłuższy czas dzieje się to na dystansie blisko-skórnym i raczej jest neutralne dla otoczenia, od którego nie należy oczekiwać jakiś szczególnych reakcji, chyba że po naruszeniu granicy przestrzeni interpersonalnej.
Ciekawym doświadczeniem był dla mnie wspomniany już efekt wodny. Polegało to na tym, że czułem, jakbym stał na rozgrzanym piachu i spoglądał na majaczący w oddali brzeg morza i zieleń jakiś drzew, a ciepły wiatr przynosił ze sobą oddech tej wilgotnej zieleni, która delikatnie muskała mnie po twarzy, taka trochę olfaktoryczna fatamorgana. Przyjemne to było doznanie, oryginalne i choćby dlatego zdecydowanie odznaczam emotikona – lubię -.

2017
Prorok
Prorok

swietny zapach na wiosne i lato ,. no i prawdziwy " ladykiller" .Bardzo elegancki , doskonale komponuje sie z letnim jasnym garniturem. Idealny do biura.Parametry uzytkowe bez zarzutu .

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Christian Dior Dune, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Christian Dior Dune, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dune marki Christian Dior. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dune marki Christian Dior reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Chanel Egoiste Platinum Jean Paul Gaultier Le Male Giorgio Armani Acqua di Gio Christian Dior Dior Homme Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Yves Saint Laurent L'Homme Burberry London for Men Givenchy Givenchy Gentleman Ralph Lauren Polo Giorgio Armani Armani Code Givenchy Xeryus Rouge Calvin Klein Obsession for Men Davidoff Zino Davidoff Carolina Herrera 212 Men Gucci Gucci Pour Homme II Kenzo Kenzo pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme