📡 Fragrantica team reporting Esxence live now from Milan, Italy! Click to watch! 📺

Marki » A » aromatyczne « Grupy

Christian Lacroix Absynthe Avon dla kobiet

Christian Lacroix Absynthe Avon dla kobiet

gorzki
Christian Lacroix Absynthe Avon dla kobiet Zdjęcia Christian Lacroix Absynthe Avon dla kobiet Zdjęcia Christian Lacroix Absynthe Avon dla kobiet Zdjęcia Christian Lacroix Absynthe Avon dla kobiet Zdjęcia

Christian Lacroix Absynthe marki Avon to aromatyczne perfumy dla kobiet. Christian Lacroix Absynthe został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Laurent Le Guernec. Nutami głowy są piołun, frezja i anyż; nutami serca są orchidea, narcyz, szafran i dzięgiel; nutami bazy są nuty drzewne, mirra, ambra i drzewo hebanowe.

Piołun Frezja Anyż

Orchidea Narcyz Szafran Dzięgiel

Nuty drzewne Mirra Ambra Drzewo hebanowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Christian Lacroix Absynthe by Avon.

Christian Lacroix Absynthe Recenzje Perfum

chjena
chjena

Decyzja o współpracy Avonu z Christianem Lacroix była zdecydowanie korzystną dla koncernu kosmetycznego. To raczej projektant wiele ryzykował, mając w pamięci wiele niezbyt udanych wypustów tej marki, choć należy pamiętać, że w latach 90. Avon zamieszczał w katalogach naprawdę niezłe zapachy, wspominane z nostalgią przez niektórych do dzisiaj. Dwa dzieła Lacroix pod szyldem Avon z pewnością przypomniały stare, dobre czasy.

Absynthe jest niezwykle oryginalny, gorzki ziołowymi nutami głowy i słodki miękką bazą. Nie wąchałam wersji męskiej, ale ta stworzona dla kobiet jest delikatna, przymilna, jakby ten ciężki, halucynogenny alkohol stworzony był do popijania z kieliszków do martini w towarzystwie wytwornych dam. Piołun gra oczywiście główną rolę, ale po piętach depczą mu dzięgiel, szafran, anyż, ambra, mirra... wszystkie wyczuwalne, a jednocześnie stłumione, niczym zmysły po dużej dawce absyntu. Na mnie siedzi cichutko tuż przy skórze, jakby ze świadomością swojej nielegalności, a szkoda, bo bardziej ekspansywny mógłby pokazać wszystkie swoje tajemnice.

Ciekawy temat do zamknięcia w butelce. Jestem na tak i chętnie sprawdzę, jak zinterpretowano absynt na męskie spotkania, o ile ta wersja jest jeszcze gdzieś do dostania.

Beatafm

Niestety jest już wycofany, więc chyba z zapasów, ja bardzo żałuję, że już go nie ma w ofercie Avonu :((

Beata Maria
Beata Maria

Bardzo interesujący.Przede wszystkim dlatego, że użyte zostały dosyć "trudne" zioła do stworzenia kompozycji np.piołun. I mam wrażenie,że własnie ten piołun gdzieś na początku króluje.Kwiatów nie wyczuwam, mimo iż jest orchidea i narcyz.Mój nos wylapuje zdecydowanie zioła, przyprawy, mirrę i ambrę. Odpowiada mi to całkowicie.Zapach inny od krolujacego standartu.Ładny flakonik i ciekawa barwa zawartości. Warto wypróbować.Zgadzam się z Beatafm- najlepszy z trio Locroix stworzonego dla Avonu.Przekroczyłam już połowe zawartości flakonika i myślę ,że będzie powtórka.

lili-ya
lili-ya

Po tym zapachu spodziewałam się wiele, mimo, że to Avon. Oczekiwałam zapachu godnego muzy jednego z szalonych artystów, należących do bohemy z początków XX wieku, dyskutujących o poezji i upijających się absyntem - słynną Zieloną Wróżką. Zapachu mocnego, ziołowego, gorzkiego, uwodzicielskiego, odurzającego. Jaki jest Absynthe w avonowej odsłonie? Jest ziołowy, trochę leśny, ale bardziej słodki niż gorzki. Czy tak mogłaby pachnieć muza pijacza absyntu? Może, ale raczej taka cicha, nieśmiała, w kąciku czekająca na zauważenie przez artystę i przyczynienie się do jego twórczej weny.

Marimeko
Marimeko

dla mnie ten zapach jest straszny-ciężki,trochę babcino-cmentarny,czuję mirrę,dym,puder...nie moje klimaty zupełnie,brrr...w dodatku mega trwały :)

dosik5
dosik5

zbyt ciężka kompozycja jak dla mnie... duszący zapach... korzenny, ziemisty...głowa mnie bolała po nim... kuzynce sprezentowałam, jej się podobał

Beatafm

Absynthe Avonu jest zapachem, w którym dominują zioła, przeplatając się z nutami kwiatowymi i drzewnymi. To niepowtarzalna, bardzo trwała kompozycja. Przynależność do grupy aromatycznej podkreśla jej wyjątkowość. Według mnie jest najciekawszy z trójcy (Rouge i Nuit), ale może dlatego, że uwielbiam ziołowe aromaty :))

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Avon Christian Lacroix Absynthe, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Avon Christian Lacroix Absynthe, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Christian Lacroix Absynthe marki Avon. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Christian Lacroix Absynthe marki Avon reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Calvin Klein Obsession Oriflame Mirage Cartier Le Baiser Du Dragon Givenchy Ange ou Demon Oriflame M by Marcel Marongiu Slava Zaitsev Maroussia Christian Dior Poison Chopard Casmir Yves Rocher Voile d'Ambre Agent Provocateur L'Agent Alexander McQueen My Queen Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Bvlgari Jasmin Noir Christian Dior Midnight Poison Oriflame Amethyst Fatale Donna Karan Black Cashmere Lolita Lempicka Si Lolita Yves Rocher Vanille Noire Guerlain Samsara Eau de Parfum Mugler Alien Essence Absolue