Marki » A » « Grupy

Eau de Madeleine Au Pays de la Fleur d’Oranger dla kobiet

Eau de Madeleine Au Pays de la Fleur d’Oranger dla kobiet
Mam
Miałem
Chcę
Kocham
Lubię
Nie lubię
zima
wiosna
lato
jesień
dzień
wieczór
Osób głosujących: 1
kobieta 25- 25+
mężczyzna 25- 25+

Miałem: 2

główne akordy
balsamiczny
dymny
ciepły korzenny
drzewny
skórzany
pudrowy
Zdjęcia
Eau de Madeleine Au Pays de la Fleur d’Oranger dla kobiet Zdjęcia

Eau de Madeleine marki Au Pays de la Fleur d’Oranger to perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Eau de Madeleine został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Gigodot. Nutę głowy stanowi cytrusy; nutami serca są róża i kadzidło; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, wanilia i piżmo.

Perfume rating: 4.00 out of 5 with 1 votes.

Perfumowa Piramida

Górne Nuty
Cytrusy

Środkowe Nuty
Róża Kadzidło

Dolne Nuty
Skóra Drzewo sandałowe Wanilia Piżmo

Wyczuwalne składniki na bazie waszych głosów

Loading...

Trwałość

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
bardzo słaba 0
 
słaba 1
 
przeciętna 1
 
duża 0
 
bardzo duża 0
 

Projekcja

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
łagodna 3
 
przeciętna 0
 
duża 0
 
olbrzymia 0
 

Advertisement

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau de Madeleine by Au Pays de la Fleur d’Oranger.

Ten zapach przypomina mi...  
Messe de Minuit
1 nie tak
Shalimar Eau de Toilette
0 nie tak

Advertisement

Eau de Madeleine Recenzje Perfum

seeandsmell
seeandsmell

Eau de Madeleine to zapach poświęcony idei proustowskiej magdalenki, zainspirowany postacią babci właścicielki marki Au Pays de la Fleur d'Oranger. Kobiecie o silnej osobowiści, emancypantce.

Rozpoczyna się bliżej niezidentyfikowaną, kwaśno-gorzkawą cytrusową nutą. Bergamotką z aptecznym dodatkiem rozkruszonej aspiryny, dość zbliżoną w swej estetyce do tej z początku choćby Guerlain Eau de Shalimar. Ja nie przepadam za takim wstępem („następca” Eau de Shalimar, tj. Shalimar Cologne, zaczyna się wg mnie o niebo przyjemniej). Szczęśliwie, jest to wstęp bardzo krótki, a dalej jest piękniej. Przechodzimy płynnie w chłodny, kadzidlany mrok, który towarzyszyć będzie nam już do samego końca spotkania z tymi perfumami, nabierając z czasem bardziej aksamitnego charakteru. Z pełną premedytacją użyłam sformułowania „chłodny, kadzidlany mrok”, bo kadzidło w tych perfumach to nie dym, to nie wijące się smużki — to aura.

W pewnym sensie i dla mnie Eau de Madeleine jest proustowską magdalenką. Budzi we mnie żywe wspomnienie wizyty w starym, zabytkowym kościele. Jednym z wielu. Przekraczam próg i znajduję się w małym przedsionku o bielonych ścianach, pachnących farbą. Za masywnymi drzwiami jest o wiele ciemniej, o wiele ciszej, o wiele zimniej. Siadam w wiekowej drewnianej ławie, śliskiej od dotyku tysięcy rąk, i miękkiej na tyle, by z łatwością wyżłobić w niej półksiężyc paznokcia. Zamykam oczy i wdycham zapach kadzidła, wsłuchuję się w szmery i szepty…

Aug
29
2015

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Sponsored offers:

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Au Pays de la Fleur d’Oranger Eau de Madeleine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Au Pays de la Fleur d’Oranger Eau de Madeleine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau de Madeleine marki Au Pays de la Fleur d’Oranger. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau de Madeleine marki Au Pays de la Fleur d’Oranger reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Advertisement

Inne z grupy
Pierre Guillaume PG24 Papyrus de Ciane Van Gils VG V Yves Rocher Vanille Bourbon Pal Zileri Collezione Privata Viaggio d`Africa Leslie Blogdett Perfume Diaries Bare Skin Calypso Christiane Celle Calypso Vanille Rothenstein Deja Vu David & Venus Oriflame Voyage Voyage So Chic! Michel Germain Sexual Secret Christian Audigier Ed Hardy Born Wild For Women Demeter Fragrance Chocolate Covered Cherries DSH Perfumes Le Roi Soleil (The Perfumed Court; Natural)

Advertisement

Popularne marki i zapachy: