Marki » A » drzewno - szyprowe « Grupy

Aramis Aramis dla mężczyzn

skórzany
Aramis Aramis dla mężczyzn Filmy
Aramis Aramis dla mężczyzn Zdjęcia Aramis Aramis dla mężczyzn Zdjęcia Aramis Aramis dla mężczyzn Zdjęcia

Aramis marki Aramis to drzewno - szyprowe perfumy dla mężczyzn. Aramis został wydany w 1966 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bernard Chant. Nutami głowy są aldehydy, dzięgiel, gardenia, bergamotka, koniczyna, tymianek i mirra; nutami serca są paczula, szałwia, korzeń irysa, jaśmin i kardamon; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, ambra, piżmo, kokos, wetyweria i mech dębowy.

Aldehydy Dzięgiel Gardenia Bergamotka Koniczyna Tymianek Mirra

Paczula Szałwia Korzeń irysa Jaśmin Kardamon

Skóra Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Kokos Wetyweria Mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aramis by Aramis.

Cabochard
Black Suede
Capucci Pour Homme
Stetson
Davidoff

Aramis Recenzje Perfum

przemstef
przemstef

Arcydzieło z lat sześćdziesiątych... Z pewnością czuć, że zapach ma swoje lata ale mi to nie przeszkadza. Na pewno nie dla dzieciaków w rurkach ale jeśli masz 30+ lat (albo czujesz się na tyle ;) to oryginalny Aramis jest bezbłędną pozycją. Mam flakony zawierające jeszcze naturalny ekstrakt z mchu dębowego (najstarszy z 2007r.) więc nie wiem jak sprawuje się aktualna wersja. Jeśli chodzi o zapach to jest strasznie męski ale też elegancki. Dla kogoś kto jest pewny siebie. Dużo skóry, mchu, paczuli. Ja wyczuwam też mirrę (uwielbiam mirrę!) przez co jest dość kremowy. Nie jest to typowy, szorstki "powerhouse" w starym stylu. Tak kocham ten zapach, że mam zapas ;) Trwałość moich wersji ok. 12 godzin, projekcja bardzo duża. Mój ulubiony zapach z stylu vintage.

2017
Pinball Wizard
Pinball Wizard

Polubiłem go i już. Jakoś nie zniechęcają mnie opinie w rodzaju "stary dziad". Swoją drogą - cóż to za określenie? Zwrot-wytrych zmajstrowany w ramach pokoleniowego rewanżu chłopców w krótkich spodenkach? I chyba nie o wiek tu chodzi, a o mentalność raczej. Zastanawiające, że nigdzie nie spotkałem równorzędnych etykietek skierowanych w przeciwną stronę typu: pachnidło młokosów, zapach szczawi lub woń mlekonosych. Aczkolwiek każdy ma swój, nos oczywiście i odpowiedni przez niego wydany werdykt. Mnie z Aramisem było do twarzy i nosa oczywiście.

Raw
Raw

Otwarcie jest gęste, błyszczące i czarne niczym politura fortepianu. Tutaj można doszukać się podobieństwa do czarnego konia wybitnego dzieła marki Chanel, czyli Antaeus'a. Następnie, w fazie środka czuję drzewa i krzewy, czyli z kolei Aramis nabiera brązowego koloru i pachnie trochę jak Quorum. Dalej wyczuwam nieco polnych ziół i kwiatów. Ostatnia faza, to mieszanka skóry, krzaków plus wymienione wcześniej zioła, a konkretniej łopian. Tak w skrócie pachnie Aramis classic.
Budzi emocje i wspomnienia, ma niezłe parametry, cena niezła. Tylko otoczenie może się krzywić, ale kogo to obchodzi...

jaszczurus
jaszczurus

Kostka toaletowa!
Pachnę jak kostka do kibla!
Ale nie taka zwykła za dwa złote. To kostka elegancka, roztaczająca niezapomnianą woń luksusowego szaletu.
Nie wiem, dlaczego tak odbieram ten zapach, nie wiem też dlaczego mi się on w sumie podoba.
Na pewno nie użyłbym go do pracy, ani na wieczorne wyjście ze znajomymi ale na wernisaż z wielką chęcią.

BlueJeans
BlueJeans

Moj kolejny udany zakup. Zapach ten w jakimsstopniu przypomina mi Antaeusa od Chanel choc w pozniejsych fazach rozowju na skorze rozwija sie nieco inaczej. Rowniez uwazam, ze jest to pozycja dla eleganckiego mezczyzny, w zwiazku zczym bede go uzywal raczej oficjalnie badz na randkach.

artplast
artplast

Przyprawy korzenne, jaśmin, sandałowiec, piżmo, aldehydy, tymianek. Lekko słodka przepiękna kompozycja do eleganckiego ubioru dla pana.

Wicked
Wicked

Mimo, że jestem fanem perfumiarskiego oldschoolu, to Aramis ma jakąś nutę, która mnie po prostu drażni. Ogólnie nie jest źle. Czuć, że zapach nie jest dzisiejszy, ale trzyma poziom. Polecam testy wszystkim fanom starych kompozycji.

Martinezzz
Martinezzz

Zapach zdecydowanie dla mężczyzn 30+,ciężki raczej na jesienno-zimowe dni.Przypomnina mi bardzo one man show.Zapach lat 80-tych.

arturovittorio
arturovittorio

Coś niezwykle klasycznego, złożonego, eleganckiego. A przy tym nienarzucający się to zapach. Piękny. Na mojej skórze uwypuklają się przede wszystkim nuty kwiatowe, przyprawy i piżmo. Może nieco aldehydów, ale te niczego nie zagłuszają, jedynie jakby podbijają kompozycję, nadając jej swoisty sznyt oldschoolowej klasyki. Na dalekim planie skóra. Dawno żadne perfumy nie zrobiły na mnie tak potężnego wrażenia. Według mnie w pełni noszalne, choć wyraźnie poza współczesnymi tendencjami. I wcale nie tylko do klasycznego stroju, jak można by przypuszczać. Sądzę, że do stylizacji casualowych też świetnie pasuje - lniane spodnie, chinosy, dżinsy, nawet szorty, swobodna marynarka, rozpięta pod szyją koszula lub t-shirt i... Aramis. Super! Perfumy uniwersalne, zarówno na dzień, jak i na wieczór, na wszystkie pory roku, może z wyjątkiem upalnych letnich dni, ale już na wieczorny spacer po plaży dlaczego nie? W moim rankingu absolutny top! Oczywiście pomagają w tym własne preferencje. Bardzo lubię zapachy słodkie, o bogatym składzie, powstałe według zasad starej szkoły. Te wszystkie cechy Aramis posiada, więc perfekcyjnie wpasowuje się w mój gust i bezdyskusyjnie zachwyca. Dla wrażliwych i zamyślonych.

lurs02
lurs02

Nie interesuje mnie, że upatruje się w nim starego dziada, czy jakiegoś tam innego dziwoląga. Dla mnie jest super. Pryskam się ,wychodzę i czuje sie wspaniale, a stary nie jestem. Zdobyłem wersję z lat 90 - dużo lepsza od dzisiejszej. Swoja droga od dziadka(hehe).
Reasumując. Zapach jest niebanalny, barrrddzzzzooo trwały, projekcja ogromna. Nie dla szukajacych prostego świeżaczka, jakich mnóstwo na rynku.Ziołowo-kwiatowo-drzewny.
Poza tym strasznie dużo komplementów dostaję, gdy mam go na sobie!

cadzio
cadzio

Idziesz, idziesz i idziesz, a tu nagle, wnet Terminator pachnący Aramisem...;)

Marcin__
Marcin__

Po pierwsze, nie czuję w tym zapachu dziada, nic a nic.

Odbieram Aramis Classic jako drzewno-skórzany szypr, gdzie otwarcie to czyste kastoreum, najlepsze jakie wąchałem. Dalej miesza się z mnóstwem ziół, mam wrażenie, że wosk pszczeli też tu jest. Ogólnie podobne otwarcie ma Davidoff Classic, ale tam w otwarciu czuć jeszcze tytoń. Następnie do kastoreum dołączają skóra, paczula i mech, jeśli patrzeć na nuty.

Jednak nie lubię analizować składów ściśle wg nut, trochę mija się to z sensem... Aramis jest zwierzęcy z dużą ilością kastoreum, skóry i mchu. Jest surowy i trudny, nawet dla mnie, miłośnika nieszablonowych zapachów.

Trochę przypomina mi Davidoff Classic, (którego poznałem jako pierwszego), a raczej Davidoff przypomina mi Aramisa. Różnica jest zasadnicza, w Davidoffie czuję wyraźnie tytoń, którego tu nie ma. Oba zapachy to mistrzostwo świata i nie potrafię wskazać, który z nich jest lepszy.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Bardzo przyjemny, stonowany zapach który "dziadem" zalatuje tylko na samym początku. Im dalej, tym lepiej. Ziołowo-kwiatowo-drzewny aromat towarzyszy przez cały dzień w pracy. Nie nachalnie. Subtelnie. Ja wyczuwam głównie szałwie, gardenie i tymianek które nadają całości fajny, intrygujący "sznyt". Gdybym miał do czegoś porównać to najbliżej jest chyba Photo Lagerfelda. Ja polecam

gurlen87
gurlen87

Uwaga!, stężenie dziada przekracza wszelkie dozwolone normy. Pozycja wręcz obowiązkowa dla wielbicieli surowej klasyki.Aramis dopełnia całoroczny kwartet obok Armani Eau PH(wiosna), Puig Quorum(jesień), YSL Kouros(zima)- myślę, że przy pewnych skłonnościach sadystyczno-masochistycznych latem spełni swą rolę znakomicie :)

kolorowo13
kolorowo13

Moim zdaniem zapach w duchu Aromatix Elixir a także Ogródka Monsunowego- Hermesa. Aramis jest zdecydowany, wyrazisty, intensywnie zielony, ziołowy, aromatyczny, po kilku godzinach wysładza się, ale nadal jest to męski zapach. Kupiłam dla męża, ale sama dziś nim pachnę dla sprawdzenia. Nie jest banalny ani ekstrawagancki. Myślę, że używany codziennie może męczyć, dlatego warto mieć coś innego dla odmiany. W kwestii starych dziadów: stary dziad perfumeryjny to zapach w większości przypadków niebanalny i dla wyrobionych nosów i nosków.

dandysek
dandysek

Roq ma rację - ten zapach to czysty oldskul, nie znam drugiej takiej kompozycji, która tak doskonale wpisywałby się w definicję "dziada", a jednak... .
Za śmieszne pieniądze kupiłem krem po goleniu, uwielbiam nałożyć go sobie na gębę po cięciu, piękna i bezpretensjonalna sprawa.
Co ciekawe, pokazywałem go kilku osobom, każdej się podobał, może to tylko przywara perfumaniaków że są przeczuleni na punkcie "dziadków" :) Zapach-skała, polecam, ale raczej nie w ciemno.

pawelota
pawelota

Zapach legenda. Jedna z najtrwalszych i najmocniejszych kompozycji zapachowych. Ciężka i zmysłowa, w stylu retro
dla odważnych facetów ceniących sobie najwyższą jakość.
Produkowana od 1966 roku, mało popularna w Europie, do dziś zajmuje 17-te miejsce na świecie pod względem sprzedaży. Otwarcie bardzo trudne kwaśne (mirra, bylica i jaśmin). Później jest o wiele lepiej(paczula, kardamon)a koniec to bogactwo smaku (piękne ciepłe drzewno-przyprawowe otulające zakończenie). Trwałość około 12 godzin, a projekcja urywa głowę. Nie dla młodych i niewprawionych nosów. Klasyka dla dojrzałych.
Wyłącznie dla wielbicieli oldschoolowych kompozycji.Na zimowe wieczory.

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Aramis nie jest dobra propozycją na lato. Jeśli natomiast chodzi o mrozy gustuję w "nowszych trendach". Latem tendencja odwrotna. Świeży, klasyczny, ziołowy cytrus nosi się bardzo przyjemnie.
Może dlatego szczególnie mnie nie przekonał. Owszem, dobry zapach i jak zwykle w przypadku klasycznych zapachów - piorunująca i bogata mieszanka. Odrobinę wysłodzona mieszanka ziół i kwiatów na piżmowo-skórzastej bazie. No i legenda. No i nie dla dzieciaków.

Zakupowe okazje

Aramis Calligraphy Eau De Parfum unisex 3.4 oz
60.00 USD
Eau De Toilette 2oz
60.00 USD
Aramis Eau de Toilette, 2.0 oz.
Aramis Eau de Toilette, 2.0 oz.
60.58 USD
Calligraphy Saffron Perfume by Aramis, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Calligraphy Saffron Perfume by Aramis, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
72.00 USD
72.00 USD
Aramis Eau de Toilette Spray, 3.7 oz.
Aramis Eau de Toilette Spray, 3.7 oz.
72.50 USD
Gift Set
75.50 USD
Aramis Gift Set
Aramis Gift Set
77.50 USD
98.00 USD
Aramis Eau de Toilette for Him, 8.1 oz.
Aramis Eau de Toilette for Him, 8.1 oz.
Aramis Classic Eau de Toilette Natural Spray, 8.1 oz
Aramis Classic Eau de Toilette Natural Spray, 8.1 oz
144.89 USD
Devin
Devin

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Aramis Aramis, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Aramis Aramis, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aramis marki Aramis. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aramis marki Aramis reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Antaeus Yves Saint Laurent Kouros Givenchy Givenchy Gentleman Chanel Egoiste Ralph Lauren Polo Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Yves Saint Laurent M7 Geoffrey Beene Grey Flannel Lalique Encre Noire Mugler A*Men Gucci Gucci pour Homme Guerlain Vetiver Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Mirato Malizia Uomo Vetyver Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Azzaro Azzaro pour Homme Yves Saint Laurent Opium Hermes Terre d'Hermes Clinique Aromatics Elixir