Marki » A » kwiatowe « Grupy

Dia pour Femme Amouage dla kobiet

Dia pour Femme Amouage dla kobiet

aldehydowy
Dia pour Femme Amouage dla kobiet Zdjęcia

Dia pour Femme marki Amouage to kwiatowe perfumy dla kobiet. Dia pour Femme został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są aldehydy, cyklamen, estragon, liść fiołka, szałwia, bergamotka i figa; nutami serca są piwonia, kwiat pomarańczy, korzeń irysa, olejek róży tureckiej i kwiat brzoskwini; nutami bazy są drzewo sandałowe, wanilia, drzewo gwajakowe, kadzidło, heliotrop, cedr i białe piżmo.

Aldehydy Cyklamen Estragon Liść fiołka Szałwia Bergamotka Figa

Piwonia Kwiat pomarańczy Korzeń irysa Olejek róży tureckiej Kwiat brzoskwini

Drzewo sandałowe Wanilia Drzewo gwajakowe Kadzidło Heliotrop Cedr Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dia pour Femme by Amouage.

Afshan

Dia pour Femme Recenzje Perfum

cumartesi
cumartesi

Perfumy Dia sa szalenie wybitne - nie tylko wsrod niszy, ale wsrod perfum klasycznych w ogole. Spotkalam sie z okresleniem, ze tak pachnie plynne szczescie. I wiele w tym racji, bo natychmiastowo i prawdziwie ociepla, otula i podnosi na duchu. To sa klasyczne aldehydowo-kwiatowe perfumy z nietuzinkowa nuta vintage w postaci tego luksusowego mydelka, o ktorym wspomnialo pare osob przede mna.
Niezwykle bogate, ale poszczegolne nuty tak skomponowane, ze ciezko je odroznic... tonu i wytwornej elegancji dodaja im aldehydy, czuje deliktny cyklement, w pozniejszej fazie zamieniaja sie z piwonia i roza oraz wchodzi czarujace pizmo z irysem, heliotropem i fiolkiem.
Pachna jak klasyka - dorosloscia i wyrafinowaniem. Sa czyste, ponadczasowe, ciezkie, z posmakiem orientu i wspanialym, zmyslowym i bardzo kobiecym akordem rozanym.
Zawsze odnosze wrazenie, ze pasuja do bogatych, eleganckich kobiet, ktore nie chca zwracac na siebie uwagi, a jednak wszedzie wzbudzaja podziw i szacunek. Perfumy drogie - jakosc skladnikow dobitnie swiadczy o ich wartosci. Ale angielska wersja tej strony wcale sie nie myli - porownanie do Climatu Lancome czy Splendoru od Elizabeth Arden, nie sa takie przypadkowe.

guest_
guest_

fortissimo1603
fortissimo1603

Długo zbierałam się z ta recenzją-nie recenzją. Wszak, powinna opisywać zapach, a to będzie raczej kartka z pamiętnika. Powiem tyle, tak byłam oczarowana, że brakło mi słów, co można zobaczyć poniżej.

Owszem, Dia jest staroświecka. Na pierwszy rzut oka wydaje się być nawet zaściankowa. Lecz zdarza się, że pozory mylą. Jeśli się bliżej przyjrzeć, zauważymy, iż reprezentowana przez Dię staroświeckość, podparta została solidnym fundamentem konserwatyzmu. A w połączeniu z klasycznym pięknem, który bije od tej kompozycji, tworzy obraz kobiety zarazem twardej jak stal i wrażliwej niczym liście mimozy.

Niestety nie umiem tych perfum rozłożyć na poszczególne nuty, zresztą sprowadzenie Jej do prozaicznej listy składników i stwierdzenie, iż zapach jest w klimacie mydlanego vintage będzie według mnie profanacją.
Dia jest po prostu piękna. Nic w Niej nie jest przeładowanie, ani przerysowane. Nie ma naciąganych retro-inspiracji, nie wciska się Jej na siłę w obecne nurty, za to uosabia szlachetne wartości, o których ten świat powoli zapomina.

Mimo, że Dia cholernie mi się podoba, to niestety nie jestem w stanie jej udźwignąć. Ponieważ przeznaczone są kobiecie o niezłomnym i krystalicznym charakterze, teraźniejszej Joannie d’Arc.
Jean Claude Ellena – gromkie brawa i niskie pokłony!

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Dia poznałam pięć lat temu, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy dopadła mnie ospa... nie budzi to może najszczęśliwszych skojarzeń, jednak mimo to uważam te perfumy za jedne z lepszych nie tylko wśród kompozycji Amouage czy w świecie niszy, ale we współczesnym przemyśle perfumeryjnym w ogóle.
Dia emanuje klasycznym, szlachetnym, nieskazitelnym pięknem od pierwszej sekundy do ostatnich akordów. To nie są kolejne perfumy, które pachną jedynie luksusowym mydełkiem czy drogim proszkiem do prania sprowadzanym zza zachodniej granicy w siermiężnych czasach Polski Ludowej.
Dia jest pełna kontrastów, gry pozorów, niedopowiedzeń oraz subtelnych aluzji. Z jednej strony jest chłodna, z drugiej natomiast nie można odmówić jej intymnego, przytulnego charakteru. Wzbudza dystans i szacunek, wymaga powagi, odpowiedniej oprawy, chęci i umiejętności noszenia tego typu perfum, ale też nie jest apodyktyczna, nie wzbudza grozy, potrafi podnieść na duchu, dodać pewności siebie, poczuć się wyjątkowo.
Otwiera się dość chłodno, ostro, wypełnia całe pomieszczenie jasną, świetlistą łuną lekkich, ale zaczepnych aldehydów, żeby po chwili osiąść na bogatym, kwiatowym kobiercu pełnym płatków róż, począwszy od tych ciemnych, bordowych, po jasne, bladoróżowe.
Aromat kwiatów perfekcyjnie współgra z wyciszoną, kremową, aldehydową czystością, tworząc klasyczną, uniwersalnie piękną i ponadczasową kompozycję, która w bazie ociepla się i nabiera pudrowego charakteru dzięki obecności miękkiego, białego piżma oraz pudru irysowego.
Dia jest doskonałym przykładem perfum, gdzie nisza spotyka klasykę, tworząc prawdziwy majstersztyk o doskonałych parametrach użytkowych. Nawet wredna, uciążliwa ospa przy nich wymięka.

Melitele
Melitele

Otwarcie zapachu to dokładnie tak jak w przypadku Lady Vader mocna, mydlana, "staroświecka" nuta.

Później zapach zmienia się nie do poznania (naprawdę nie mogłam w to uwierzyć!) i szczerze zastanawiałam się czy aby na pewno mi się coś nie pomyliło...

Staje się czarujący i obezwładniający. Szalenie elegancki i taki do zakochania.
Jest delikatnie słodki, kwiatowo-kadzidlany. Dość mocny i nietuzinkowy. Lekko zadziorny za sprawą cedru i nut drzewnych.
Na mojej skórze jest taki aż do końca, po prostu piękny :)

Na początku to mocny, mydlany, kwaśnawy szypr. A później przepiękne, luksusowe, delikatnie pudrowe mydełko. Cudo. Przez długą chwilę byłam jednocześnie zachwycona i przerażona widmem zbliżającego się bankructwa, ale niestety (a może i na szczęście) szypr powrócił i zapach znowu stał się lekko kwaśnawą mydlano - szyprową mieszanką. Do tego mało intensywną i nietrwałą.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Amouage Dia pour Femme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Amouage Dia pour Femme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dia pour Femme marki Amouage. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dia pour Femme marki Amouage reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Musc Ravageur Cacharel LouLou Chanel Chanel N°5 Amouage Amouage Lyric Woman Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Montale Dark Purple Guerlain L'Heure Bleue Juliette Has A Gun Lady Vengeance Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre Tom Ford Cafe Rose Byredo Pulp The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Midnight Poison Lanvin Arpege Fendi Fendi Theorema Vivienne Westwood Boudoir Amouage Memoir Woman Annick Goutal Songes Jean Paul Gaultier Classique