Marki » A » orientalne « Grupy

Oeillet Bengale Aedes de Venustas dla kobiet i mężczyzn

Oeillet Bengale Aedes de Venustas dla kobiet i mężczyzn

Miałem: 2 Chcę: 1

Oeillet Bengale marki Aedes de Venustas to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Oeillet Bengale został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Rodrigo Flores-Roux. Nutami głowy są ostryż, cynamon, czarny pieprz, kardamon, goździk (przyprawa) i szafran; nutami serca są róża, biały pieprz, truskawka i nuty kwiatowe; nutami bazy są wanilia, balsam tolu, benzoes i labdanum.

Ostryż Cynamon Czarny pieprz Kardamon Goździk (przyprawa) Szafran

Róża Biały pieprz Truskawka Nuty kwiatowe

Wanilia Balsam Tolu Benzoes Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Oeillet Bengale by Aedes de Venustas.

Oeillet Bengale Recenzje Perfum

KasiaS
KasiaS

Po pierwsze, kiedy widzę tak piękny fioletowy flakon to już na wstępie jestem zmiękczona. Po drugie, te perfumy powodują u mnie halucynacje. Bo naprawdę na początku czuję tu goździk-kwiat, którego nie ma w spisie. Żadnych medyczno-zjadliwo-gorących nut przyprawowych, żadnego pokrewieństwa ze znanymi goździkowcami typu Słoń czy Arabie. Potem na scenę wkracza mnóstwo truskawki z jakimiś nutami kwiatowymi, myślę, że głównie różą, i to by się akurat ze składem zgadzało. Swoją drogą uważam, że ta truskawka tu jest naprawdę urocza, trochę taka jak z żelków Haribo, ale w bardzo subtelnej, absolutnie nie landrynowatej i niechemicznej postaci. Ta faza trwa długo i muszę przyznać, że nie mogę się przez nią kompletnie odnaleźć w poprzedniej recenzji, bo dla mnie te perfumy to jej zaprzeczenie niemalże - kobiecy kwiatowiec z owszem, stanowczą (goździkowo-przyprawową zapewne), ale tylko jedną z wielu nutką, z dużą domieszką subtelnej, owocowo-waniliowej słodyczy. Na pewno nie męskie i na pewno nie dziko orientalne - tak odbiera to mój nos i wręcz umieram z ciekawości jakie są inne opinie, skoro moja jest aż tak odmienna od poprzedniej!
Na koniec zaś następuje halucynacji ciąg dalszy. Ani przez moment nie czuję w tym zapachu wyraźnego pieprzu, a są tu go podobno aż dwie odmiany. Natomiast choć nie widzę w spisie nut sandałowca, na mojej skórze objawia się go tyle, że wręcz byłam pewna, że na moim ubraniu zachowały się jakieś niesprane resztki Czerwonej Zakrętki Dolce&Gabbana. Morze mydlanego sandałowca z delikatną nutą truskawkowego mydła.
Generalnie to wszystko bardzo mi się podoba. I bardzo widzę ten zapach, w rozsądnych dawkach, na sobie w biurze lub innej pracy w "jeleganckich" okolicznościach przyrody.

2017

Zgodnie z tytułem to zapach goździkowy, ale kompletnie nie w moim typie. Uwielbiam goździki w perfumach, ale wyłącznie w formie kwiatów, najlepiej złagodzonych jeszcze pudrem, piżmem i wanilią, jak w dawnych perfumach, które często stosowały ten zestaw nut. Tutaj mamy niestety goździk tylko w formie przyprawy i to tak mocny, że przypomina jakąś maść leczniczą. Dodatek pieprzu dodaje całości ostrego, męskiego charakteru.

Zupełnie nie mój zapach, a szkoda, bo spodziewałam się po nutach większej złożoności i myślałam, że się polubimy.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Aedes de Venustas Oeillet Bengale, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Aedes de Venustas Oeillet Bengale, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Oeillet Bengale marki Aedes de Venustas. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Oeillet Bengale marki Aedes de Venustas reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Rouge Bunny Rouge Embers Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Ambre Sultan Fendi Fendi Theorema Cartier Le Baiser Du Dragon Fendi Palazzo Chanel Bois des Iles Lancome Magie Noire Guerlain L'Heure Bleue Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Prada Prada (Amber) Bvlgari Black Givenchy Amarige M. Micallef Gaiac Etat Libre d`Orange Noel au Balcon Isabey Isabey L'ambre de Carthage Annick Goutal Myrrhe Ardente Mugler A*Men Pure Coffee Tom Ford Sahara Noir Bvlgari Omnia