Recenzje perfum niszowych Recenzje perfum niszowych #6: Designer Shaik Chic No.30

Recenzje perfum niszowych #6: Designer Shaik Chic No.30

09/17/13 03:27:20

przez: Maciej Kolankowski

 

Designer Shaik to wywodząca się z Bahrajnu firma tworząca luksusowe akcesoria, biżuterię i dodatki. W 2007 roku zadebiutowała linią dwóch zapachów łączących Orient, kulturę Arabii, bajkowość Bahrajnu, z praktycznością Zachodu. W 2008 roku marka wydała dwa kolejne zapachy, po jednym dla kobiet i mężczyzn, z których damski Chic No.30 mam wam dziś przyjemność przybliżyć.

 

 

Generalnie perfumy z Półwyspu Arabskiego można podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich są zapachy tworzone w stylu arabskim, czyli gęste, wysoko skoncentrowane, monolityczne, bogate w nuty drzewne, głównie oud, a także różę. Najczęściej zapachy w arabskiej tonacji występują w koncentracji oleju, ale nie tylko. Przedstawicielem takiej formy tworzenia zapachów jest na przykład marka Swiss Arabian. Drugą grupą są marki łączące arabskie perfumiarstwo ze stylem europejskim. Za przedstawiciela tej grupy można uznać Amouage. Z kolei trzecią grupą są marki pochodzenia arabskiego, ale tworzące zapachy w stylu zachodnim. Gdybym miał przyporządkować recenzowane dziś perfumy do jednej z tych trzech grup, trafiłyby one do trzeciego koszyka. Shaik Chic No.30 bliżej moim zdaniem do zielonej linii (1872) od Clive Christian, niż do Amouage, z którym cisną się na myśl skojarzenia.

 

Otwarcie Designer Shaik Chic No.30 ma charakter owocowy, jest z lekka zaakcentowane kwiatami. Pierwszoplanową rolę odgrywa marakuja, ale nie marakuja w formie soku, ale szlachetny, rozgrzany w słońcu miąższ. Zapach dopełniają róża i jaśmin, nadające perfumom odrobiny pudrowości, które pobrzmiewają w tle, ale są wyczuwalne i uszlachetniają zapach. Po raz trzeci wymienię przymiotnik „szlachetny”, bo takie słowo najlepiej oddaje styl tych perfum. Połączenie marakui z lekką nutą kwiatową nie jest tu banalne (chociaż taki dobór składników może się wydawać oklepany), ale wydaje się przemyślane, szykowne, wykonane przy użyciu dobrej jakości składników. Moje skojarzenia z damskim Clive Christian 1872 wynikają nie z faktu, że obie kompozycje są do siebie podobne (1872 bazuje na cytrusach, tutaj mamy marakuję), ale z tego, że oba zapachy są na swój sposób szlachetnymi kompozycjami owocowymi, wykonanymi przy użyciu dobrej jakości składników, co po prostu czuć. W obu zapachach czuć ich cenę, dlatego i Chic No.30 i 1872, chociaż nie pachną tak samo, mogłyby pochodzić z jednej linii jednej z marek.

 

Designer Shaik Chic No.30 oparty jest na aromacie marakui. Z czasem jednak wyraziściej, ale nie aż tak aby wybić się na pierwszy plan, marakuję przecinają i ubogacają kwiaty, jaśmin z różą. Stopniowo wraz z rozwojem zapachu na skórze, na co potrzeba niemal godziny, kompozycja lekko się wysładza słodyczą wanilii i trwa tak wśród tych czterech składników aż do końca czasu projekcji, wygasając w tonacji pudrowo - waniliowej. A jeśli już mowa o parametrach użytkowych, zapach jest lotny, wypełnia zamknięte pomieszczenia, pozostawiając „chmurę” za noszącą go kobietą, natomiast utrzymuje się na skórze powyżej dziesięciu godzin. Przyznacie, że jak na perfumy z takiej grupy olfaktorycznej, wynik jest naprawdę dobry. Chic No.30 nie zainteresuje Pań lubiących kadzidła, drzewa, przyprawy. To zapach wydawałoby się dość prosty, owocowo - kwiatowy, ale wykonany z dobrej jakości składników zmieszanych „z głową”, co nadaje mu unikalności i piękna. Docenią go te z was, które gustują w trwałych i luksusowo pachnących perfumach owocowych. Zapach jest z lekka ostry, z lekka kwiatowy, ale prym wiedzie w nim marakuja.

Na koniec słów kilka o flakonie, który jwst dopełnieniem luksusowego obrazu Chic No.30. Wykonano go z kryształu, ozdobiono elementami ze srebra i cyny, zamknięto w pokrytym skórą futerale, a pudełko zawinięto w arabeskowy papier. Luksus w stylu Szejka! 

---

Zobacz alfabetyczną listę perfum opisanych w ramach cyklu "Recenzje perfum niszowych".


Designer Shaik Chic No.30

Rok wprowadzenia: 2008

Charakter: owocowy, kwiatowy, z lekka pudrowy

Moja interpretacja składu: marakuja, róża, jaśmin, wanilia

Trwałość na skórze: powyżej 10 godzin

Projekcja: bardzo silna, wypełnia pokój

Dla... miłośniczek zapachów owocowo - kwiatowych w stylu zielonej serii Clive Christian, dla których propozycje perfum sieciowych wydają się mało szlachetne

 
 
Perfumy Designer Shaik Chic No.30 można przetestować i kupić w perfumerii Mon Credo.
 

 


Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Mia Me MineHalloween
Mia Me Mine

Gisada UomoGisada
Gisada Uomo

Gisada DonnaGisada
Gisada Donna

KastellorizoMaison de Parfum Berry
Kastellorizo

AdoualaMaison de Parfum Berry
Adouala

Ambre 35Maison de Parfum Berry
Ambre 35

Coeur NoirMaison de Parfum Berry
Coeur Noir

Violette RebelleMaison de Parfum Berry
Violette Rebelle

PortraitMaison de Parfum Berry
Portrait

CathédraleMaison de Parfum Berry
Cathédrale

Éblouissants RefletsMaison de Parfum Berry
Éblouissants Reflets

MystiqueMaison de Parfum Berry
Mystique

LibératriceMaison de Parfum Berry
Libératrice

ConquéranteMaison de Parfum Berry
Conquérante

PuretéMaison de Parfum Berry
Pureté

EnfanceMaison de Parfum Berry
Enfance

WasanbonJ-Scent
Wasanbon

Roasted Green TeaJ-Scent
Roasted Green Tea

AgarwoodJ-Scent
Agarwood

Seven IslandsBombay Perfumery
Seven Islands

SulawesiBombay Perfumery
Sulawesi

MoireBombay Perfumery
Moire

Les CayesBombay Perfumery
Les Cayes

Madurai TalkiesBombay Perfumery
Madurai Talkies

Chai MuskBombay Perfumery
Chai Musk

1020Bombay Perfumery
1020

CalicutBombay Perfumery
Calicut

Angel Eau Sucree 2017Mugler
Angel Eau Sucree 2017

Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino il VoltoUnum
Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino il Volto

GabrielleChanel
Gabrielle

Popularne marki i zapachy: