Recenzje perfum niszowych Recenzje perfum niszowych #6: Designer Shaik Chic No.30

Recenzje perfum niszowych #6: Designer Shaik Chic No.30

09/17/13 03:27:20

przez: Maciej Kolankowski

 

Designer Shaik to wywodząca się z Bahrajnu firma tworząca luksusowe akcesoria, biżuterię i dodatki. W 2007 roku zadebiutowała linią dwóch zapachów łączących Orient, kulturę Arabii, bajkowość Bahrajnu, z praktycznością Zachodu. W 2008 roku marka wydała dwa kolejne zapachy, po jednym dla kobiet i mężczyzn, z których damski Chic No.30 mam wam dziś przyjemność przybliżyć.

 

 

Generalnie perfumy z Półwyspu Arabskiego można podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich są zapachy tworzone w stylu arabskim, czyli gęste, wysoko skoncentrowane, monolityczne, bogate w nuty drzewne, głównie oud, a także różę. Najczęściej zapachy w arabskiej tonacji występują w koncentracji oleju, ale nie tylko. Przedstawicielem takiej formy tworzenia zapachów jest na przykład marka Swiss Arabian. Drugą grupą są marki łączące arabskie perfumiarstwo ze stylem europejskim. Za przedstawiciela tej grupy można uznać Amouage. Z kolei trzecią grupą są marki pochodzenia arabskiego, ale tworzące zapachy w stylu zachodnim. Gdybym miał przyporządkować recenzowane dziś perfumy do jednej z tych trzech grup, trafiłyby one do trzeciego koszyka. Shaik Chic No.30 bliżej moim zdaniem do zielonej linii (1872) od Clive Christian, niż do Amouage, z którym cisną się na myśl skojarzenia.

 

Otwarcie Designer Shaik Chic No.30 ma charakter owocowy, jest z lekka zaakcentowane kwiatami. Pierwszoplanową rolę odgrywa marakuja, ale nie marakuja w formie soku, ale szlachetny, rozgrzany w słońcu miąższ. Zapach dopełniają róża i jaśmin, nadające perfumom odrobiny pudrowości, które pobrzmiewają w tle, ale są wyczuwalne i uszlachetniają zapach. Po raz trzeci wymienię przymiotnik „szlachetny”, bo takie słowo najlepiej oddaje styl tych perfum. Połączenie marakui z lekką nutą kwiatową nie jest tu banalne (chociaż taki dobór składników może się wydawać oklepany), ale wydaje się przemyślane, szykowne, wykonane przy użyciu dobrej jakości składników. Moje skojarzenia z damskim Clive Christian 1872 wynikają nie z faktu, że obie kompozycje są do siebie podobne (1872 bazuje na cytrusach, tutaj mamy marakuję), ale z tego, że oba zapachy są na swój sposób szlachetnymi kompozycjami owocowymi, wykonanymi przy użyciu dobrej jakości składników, co po prostu czuć. W obu zapachach czuć ich cenę, dlatego i Chic No.30 i 1872, chociaż nie pachną tak samo, mogłyby pochodzić z jednej linii jednej z marek.

 

Designer Shaik Chic No.30 oparty jest na aromacie marakui. Z czasem jednak wyraziściej, ale nie aż tak aby wybić się na pierwszy plan, marakuję przecinają i ubogacają kwiaty, jaśmin z różą. Stopniowo wraz z rozwojem zapachu na skórze, na co potrzeba niemal godziny, kompozycja lekko się wysładza słodyczą wanilii i trwa tak wśród tych czterech składników aż do końca czasu projekcji, wygasając w tonacji pudrowo - waniliowej. A jeśli już mowa o parametrach użytkowych, zapach jest lotny, wypełnia zamknięte pomieszczenia, pozostawiając „chmurę” za noszącą go kobietą, natomiast utrzymuje się na skórze powyżej dziesięciu godzin. Przyznacie, że jak na perfumy z takiej grupy olfaktorycznej, wynik jest naprawdę dobry. Chic No.30 nie zainteresuje Pań lubiących kadzidła, drzewa, przyprawy. To zapach wydawałoby się dość prosty, owocowo - kwiatowy, ale wykonany z dobrej jakości składników zmieszanych „z głową”, co nadaje mu unikalności i piękna. Docenią go te z was, które gustują w trwałych i luksusowo pachnących perfumach owocowych. Zapach jest z lekka ostry, z lekka kwiatowy, ale prym wiedzie w nim marakuja.

Na koniec słów kilka o flakonie, który jwst dopełnieniem luksusowego obrazu Chic No.30. Wykonano go z kryształu, ozdobiono elementami ze srebra i cyny, zamknięto w pokrytym skórą futerale, a pudełko zawinięto w arabeskowy papier. Luksus w stylu Szejka! 

---

Zobacz alfabetyczną listę perfum opisanych w ramach cyklu "Recenzje perfum niszowych".


Designer Shaik Chic No.30

Rok wprowadzenia: 2008

Charakter: owocowy, kwiatowy, z lekka pudrowy

Moja interpretacja składu: marakuja, róża, jaśmin, wanilia

Trwałość na skórze: powyżej 10 godzin

Projekcja: bardzo silna, wypełnia pokój

Dla... miłośniczek zapachów owocowo - kwiatowych w stylu zielonej serii Clive Christian, dla których propozycje perfum sieciowych wydają się mało szlachetne

 
 
Perfumy Designer Shaik Chic No.30 można przetestować i kupić w perfumerii Mon Credo.
 

 


Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Flower by Kenzo Eau de LumièreKenzo
Flower by Kenzo Eau de Lumière

Burner Perfume No 7: Red DodecahedronAether Arts Perfume
Burner Perfume No 7: Red Dodecahedron

Crema di Lime e CognacKyse Perfumes
Crema di Lime e Cognac

JKyse Perfumes
J

Bois de Santal et TerreKyse Perfumes
Bois de Santal et Terre

Baldessarini Cool ForceBaldessarini
Baldessarini Cool Force

IrisoirSultan Pasha Attars
Irisoir

SapphireThameen
Sapphire

EmeraldThameen
Emerald

RubyThameen
Ruby

Mademoiselle RochasRochas
Mademoiselle Rochas

Regent LeatherThameen
Regent Leather

Green PearlThameen
Green Pearl

RivièreThameen
Rivière

La Petite Robe Noire Eau de Toilette My Cocktail Dress 2017Guerlain
La Petite Robe Noire Eau de Toilette My Cocktail Dress 2017

Anti AntiPMP Perfumes Mayr Plettenberg
Anti Anti

Silence The SeaStrangelove NYC
Silence The Sea

Mont-RoyalClaude Andre Hebert
Mont-Royal

MétropoleClaude Andre Hebert
Métropole

Ville-MarieClaude Andre Hebert
Ville-Marie

Notre-DameClaude Andre Hebert
Notre-Dame

A l`Ombre des ClochersClaude Andre Hebert
A l`Ombre des Clochers

Sweet ScentLouis Cardin
Sweet Scent

Passion ScentLouis Cardin
Passion Scent

Shiny AmberAnna Zworykina Perfumes
Shiny Amber

Chocolate Perfume OilDame Perfumery
Chocolate Perfume Oil

Esprit Pure Summer Edition For MenEsprit
Esprit Pure Summer Edition For Men

Esprit Pure Summer Edition For WomenEsprit
Esprit Pure Summer Edition For Women

Dream FearlesslyMary Kay
Dream Fearlessly

Live FearlesslyMary Kay
Live Fearlessly

Popularne marki i zapachy: