Recenzje perfum niszowych Recenzje perfum niszowych #2: Parfum d'Empire Ambre Russe

Recenzje perfum niszowych #2: Parfum d'Empire Ambre Russe

08/21/13 03:18:57 (4 komentarze)

przez: Maciej Kolankowski

Zapachy Parfum d'Empire korsykańskiego perfumiarza Marca- Antoine Corticchiato składają hołd przeróżnym ważnym postaciom i wydarzeniom historycznym. Inspirację dla Ambre Russe stanowi obfitość kulturowa i przepych Imperium Rosyjskiego. Wyobraźmy więc sobie dworski bal zimą, z muzyką, szampanem i kominkami opalanymi leśnym drewnem. Wyobraźmy sobie dworski samowar z herbatą o najczystszej klarowności i woni. Wreszcie przenieśmy się do cerkwi, której drewniane ściany przesycone są cerkiewnymi kadzidłami. Tak pachnie dostojna Rosja przełomu XIX i XX wieku i to bogactwo aromatów próbuje uchwycić Ambre Russe.

 

 Parfum d'Empire Ambre Russe jest ambrowcem o charakterze orientalno -  przyprawowym, starającym się oddać przepych i majestatyczność Imperium  Rosyjskiego. Otwarcie jest obfite i charakterne, łączy kremową nutę ambry z  kadzidłem, suszonymi owocami i miodem, które dodatkowo wzmacnia garść    intensywnie świdrujących nos przypraw. Wszystko to otacza nuta  wyrafinowanego alkoholu, z dwojga raczej przypominającego szampana niż  wódkę, która dominuje w otwarciu, stopniowo jednak ustępując miejsca na  rzecz całej plejady pozostałych składników. Otwarcie jest więc w moim  odczuciu kadzidlano – ambrowe, jest tu królewski przepych, przyprawy,  suszone owoce, wśród których najintensywniej wyczuwam suszoną śliwkę,  jest też delikatne muśnięcie miodu, świetnie współgrające z kremową nutą  ambry.

 

Z czasem intensywny aromat przypraw ustępuje na rzecz mocnej, czarnej herbaty, z kolei nuta alkoholowa zaczyna przypominać rum. Uwydatnia się dymny charakter kadzidła, oraz… siano, a wszystko to spoczywa na dymnej, drzewnej, iglakowo - kadzidlanej bazie. Zapewne pogubiliście się już czytając „jak to pachnie”, ale Ambre Russe jest zapachem tak złożonym i obfitym w składniki, że trudno sprowadzić opis aromatu do zaledwie podstawowych nut. Gdybym miał go porównać do innych znanych perfum, chyba najbliżej mu do Serge Lutens Ambre Sultan, jednak za sprawą wymienionych już nut alkoholowych, suszonych owoców i kadzidła, jest jednak w Ambre Russe sporo odmienności i unikalności. Są to perfumy niezwykle eleganckie i chociaż próbuję odciąć się od przypisanej im historii, faktycznie można powiedzieć, że emanują monarchizmem i dostojnością.

 


 Parfum d’Empire Ambre Russe nominalnie przeznaczony jest dla kobiet i  mężczyzn, chociaż moim zdaniem odrobinę lepiej pachnie na kobiecie, a już  zdecydowanie skierowany jest do osoby dojrzałej. Perfumy pasują na  chłodniejszy, jesienny dzień lub wieczór, trzymają się na skórze bardzo  dobrze, zostawiając za sobą spory ogon i z łatwością wypełniając  pomieszczenie, a dodatkowo trwałość na skórze dorównuje sile projekcji,  utrzymując zapach przez minimum osiem godzin. Kto miał okazję poznać inne  zapachy Parfum d’Empire, ten wie, że są one dość specyficzne, bogate,  wręcz przesycone składnikami, a takie bogactwo aromatów może niektórych  przytłaczać. Podobnie jest z Ambre Russe, jest to zapach „upakowany”,  gęsty, balansujący na granicy „noszalności” i artystyczności, ale tej cienkiej  granicy nie przekraczający. Chociaż jest tutaj wiele nut, zostały one świetnie  wyważone, każdy składnik został genialnie zestawiony i wkomponowany w  pozostałe, co przy takiej obfitości jest rzeczą wręcz niewyobrażalną. 
 

Ambre Russe to mocne perfumy z charakterem, przeznaczone na specjalne okazje dla osób, które nie boją się ciężkich i obfitych aromatów. Jest tu ambra, jest kadzidło, dym, doprawione silnym aromatem alkoholu dobrego sortu, przyprawami, herbatą i suszonymi owocami. Warto przed zakupem flakonu zaopatrzyć się w próbkę, gdyż są to perfumy dość specyficzne i ciężkie w noszeniu, stąd niektórych mogą odrzucić. Ambre Russe w ciekawy sposób łączy ambrę z kadzidłem, idealnie wkomponowując się w przypisaną mu inspirację bogactwem i przepychem.


Parfum d'Empire Ambre Russe

Rok wprowadzenia: 2003

Nos: Marc-Antoine Corticchiato

Charakter: ambrowy, kadzidlany, orientalny

Moja interpretacja składu: (uwaga, będzie bogato) kremowa ambra, kadzidło, suszone owoce (śliwka!) szampan, rum, świdrujące nos przyprawy, cynamon, mocna czarna herbata, miód, lekko spopielone drewno, siano, iglaki, nasycone kadzidłem drewno

Trwałość na skórze: 8 - 12 godzin

Projekcja: bardzo silna, wypełnia pokój

Dla... miłośników ambrowców i kadzideł, zwolenników ciężkich i przytłaczających zapachów. Moim zdaniem nadają się na specjalne okazje dla osoby dojrzałej, eleganckiej, pewnej siebie.

Zapachy podobne: Serge Lutens Ambre Sultan


Perfumy Parfum d'Empire Ambre Russe, bądź ich próbkę, można zamówić w perfumerii Aus Liebe zum Duft - First in Fragrance


 

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Darkly_C
Darkly_C

Świetnie się to czyta. Niszka jak zawsze trzyma poziom, a próbka Ambre Russe już do mnie jedzie.

Oct
03
2013
MrGwyn
MrGwyn

Zgadza się. Doskonała i z prawdziwego zdarzenia, jak zawsze. Nawet ja tak nie piszę, mimo, iż często też słyszę takie komplementy.
Masz to we krwi Niszka! Gratki i prosim o więcej. ^^
Pztm, mam kolejny powód, już 4 lub 5, by przetestować Ambre Russe.

Aug
22
2013
Niszka
Niszka

Dziękuję :)

Aug
22
2013
Izabela
Izabela

Niszko, kolejna wspaniała recenzja, brawo, czekamy na kolejne ;)

Aug
21
2013

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Mon Paris Star EditionYves Saint Laurent
Mon Paris Star Edition

Little By Little With JoyLola James Harper
Little By Little With Joy

Do What You Love With People You LoveLola James Harper
Do What You Love With People You Love

Everything Will Come TogetherLola James Harper
Everything Will Come Together

Just Say YesLola James Harper
Just Say Yes

Together Is Always BetterLola James Harper
Together Is Always Better

Play Again NowLola James Harper
Play Again Now

Lady Emblem L`EauMontblanc
Lady Emblem L`Eau

Flowerbomb La Vie en Rose 2017Viktor&Rolf
Flowerbomb La Vie en Rose 2017

Mercedes Benz Man BlueMercedes-Benz
Mercedes Benz Man Blue

Solo Loewe EsencialLoewe
Solo Loewe Esencial

L'OblìoMeo Fusciuni
L'Oblìo

GlamourKhalis
Glamour

Bonbon Spring SummerViktor&Rolf
Bonbon Spring Summer

Sun Pop Green FusionJil Sander
Sun Pop Green Fusion

Sun Pop Coral PopJil Sander
Sun Pop Coral Pop

Sun Pop Arty Pink Jil Sander
Sun Pop Arty Pink

Sunkissed DreamsHawaiian Tropic
Sunkissed Dreams

Island ResortHawaiian Tropic
Island Resort

Summer DreamsHawaiian Tropic
Summer Dreams

Golden ParadiseHawaiian Tropic
Golden Paradise

Evening Rose D`OrAerin Lauder
Evening Rose D`Or

Tangier Vanille D`OrAerin Lauder
Tangier Vanille D`Or

1881 SignatureCerruti
1881 Signature

Pure Grace Summer SurfPhilosophy
Pure Grace Summer Surf

First Instinct for HerAbercrombie & Fitch
First Instinct for Her

Leather SensationByblos
Leather Sensation

Metal SensationByblos
Metal Sensation

Solarissimo MarettimoAzzaro
Solarissimo Marettimo

Musk MalakiChopard
Musk Malaki

Popularne marki i zapachy: