Recenzje perfum niszowych Perfumy dżentelmena: Divine L’Homme Infini

Perfumy dżentelmena: Divine L’Homme Infini

12/13/12 08:09:11

przez: Elena Vosnaki


Nowy zapach L’Homme Infini, w wyjątkowo przyciągającym wzrok opakowaniu - eleganckiej, ciemnoniebieskiej obudowie butelki, nadchodzi z konkretnym zestawem zasad: zapomnij o rynkowych trendach, przereklamowanych i krótkotrwałych ofertach i skoncentruj się na estetyce tego co czujesz.
 

Opowieść o stosunkowo niepozornej i mało znanej firmie Parfums Divine brzmi jak biznesowe studium przypadku. Divine, założona w 1986 r. w Dinard, to przede wszystkim historia jednego człowieka – Yvona Mouchela - i jego umiłowania piękna. W eleganckim edwardiańskim kurorcie Dinard na północnym wybrzeżu Bretanii, Yvon Mouchel stworzył perfumy o nazwie Divine, sprzedawane początkowo w niewielkim sklepiku. Klienci pomału odkrywali je, a zakochując się w ich aromacie, mówili o nich swoim przyjaciołom, i tak oto, z ust do ust wieść o nich niosła się na cały świat, dzięki czemu coraz więcej osób mogło poznać i docenić ten wspaniały zapach. W pierwszych latach działalności, Mouchel sprzedawał swoje perfumy przyjmując zamówienia listownie, ale w 1997 roku otworzył sklep internetowy i odtąd firma zaczęła się intensywnie rozwijać. Yvon Mouchel nadal tworzy olśniewające kompozycje zapachowe, wytwarzając je w Dinard i sprzedając w Londynie, Berlinie, Monachium, a także w kilku wybranych placówkach na świecie.


Jak mówi Y. Mouchel: "Tworzenie perfum to sztuka na równi z malarstwem, muzyką czy literaturą. Dobre perfumy to dzieło sztuki." Z tego właśnie powodu zatrudnił jedną z indywidualności w branży: Yanna Vasnier (perfumiarza Givaudan, pracującego między innymi dla firm Arquiste, Tom Ford, Marc Jacobs, Comme des Garcons i Parfums DelRae).
 

Vasnier znany jest z opracowania wyjątkowych perfum męskich dla Divine (L’Homme de Coeur z 2002 r.), a L’Homme Infini, jego najnowsze dzieło, to dymny, orzechowo-wetyweriowo-drzewny i kuszący zapach, który sprawdza się zarówno pod względem intelektualnej spójności artystycznej jak i przynoszenia zmysłowej przyjemności. Za pośrednictwem L’Homme Infini Divine wyraża przekonanie, że przed mężczyzną rozpościerają się szerokie, bezkresne horyzonty. W świecie, w którym niejednokrotnie odczuwamy, że właściwie nic nie możemy zrobić, Divine przynosi pozytywny i optymistyczny przekaz w postaci perfum L’Homme Infini, przypominających, że jeśli tylko mamy wolę poświęcenia się sprawie, pasję lub cel wzbicia się ponad przeciętność, nasze możliwości są nieograniczone.

L’Homme Infini odwołuje się do mojego własnego ideału szlachectwa i szlachetności, w sensie wartości człowieka, z którymi wiązać powinny się nie tyle pochodzenie, co dobre maniery, naturalna i niewymuszona elegancja oraz nabyta wiedza. Od stonowanego, zielono-cytrusowego, wetyweriowego rdzenia ze słodkimi, przytulnymi i orzechowymi niuansami, do jego pikantnej i pełnej pieprzu dymności, zapach wybrzmiewa jak pean na cześć męskości: dającej poczucie bezpieczeństwa i możliwość oparcia się na silnym ramieniu oraz przytulenia do czułego policzka, kiedy życie przynosi trudne chwile.

Na skórze, zarówno męskiej jak i damskiej, L'Homme Infini układa się niczym ulubione ubranie, które ma się ochotę nosić aż do zdarcia. Zapach przywodzi na myśl urokliwe sklepienie pogodnego nieba, wysokie srebrzyste drzewa, których gałęzie jak wieże gotyckich kościołów sięgają niebios - do tego co boskie. Geosminę i ludzkie ciepło pozostawiające ślad na materiale, urwiste skały i krzemień, grubo zmielone przyprawy i drobne, soczyste krople wytryskujące z obieranej skórki pomarańczowej, oraz las, las, las… gdzieś w oddali. Obietnicę tajemnic jeszcze nie odkrytych i właśnie rozpoczynającej się przygody…


Nuty perfum L’Homme Infini: liść i nasiona kolendry, elemi, czarny pieprz, dąb, cedr, drzewo agarowe, wetyweria, ambra, benzoes.
 

Dostępne we wszystkich oficjalnych sklepach od listopada 2012 roku w kilku wariantach:
- flakon bez atomizera 50 ml
- flakon bez atomizera 100 ml
- flakon bez atomizera 150 ml
- flakon z atomizerem, z możliwością uzupełniania 50 ml

Więcej informacji: http://www.divine.fr

Elena Vosnaki

Elena Vosnaki - historyk, pisze o perfumach dla portalu Fragrantica. Założycielka i redaktor Perfume Shrine, jednej z najbardziej uznanych niezależnych publikacji internetowych zawierających recenzje, wywiady z perfumiarzami, teksty o surowcach i historii perfum. Zwyciężczyni Fragrantica Blog Awards i finalistka licznych konkursów dla blogów, współtworzy teksty wydawane za granicą. Jej publikacje zostały uznane za redakcyjną doskonałość przez Fifi Awards for Editorial Excellence z 2009.

 
Tłumaczenie: blueberry

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Mia Me MineHalloween
Mia Me Mine

Gisada UomoGisada
Gisada Uomo

Gisada DonnaGisada
Gisada Donna

KastellorizoMaison de Parfum Berry
Kastellorizo

AdoualaMaison de Parfum Berry
Adouala

Ambre 35Maison de Parfum Berry
Ambre 35

Coeur NoirMaison de Parfum Berry
Coeur Noir

Violette RebelleMaison de Parfum Berry
Violette Rebelle

PortraitMaison de Parfum Berry
Portrait

CathédraleMaison de Parfum Berry
Cathédrale

Éblouissants RefletsMaison de Parfum Berry
Éblouissants Reflets

MystiqueMaison de Parfum Berry
Mystique

LibératriceMaison de Parfum Berry
Libératrice

ConquéranteMaison de Parfum Berry
Conquérante

PuretéMaison de Parfum Berry
Pureté

EnfanceMaison de Parfum Berry
Enfance

WasanbonJ-Scent
Wasanbon

Roasted Green TeaJ-Scent
Roasted Green Tea

AgarwoodJ-Scent
Agarwood

Seven IslandsBombay Perfumery
Seven Islands

SulawesiBombay Perfumery
Sulawesi

MoireBombay Perfumery
Moire

Les CayesBombay Perfumery
Les Cayes

Madurai TalkiesBombay Perfumery
Madurai Talkies

Chai MuskBombay Perfumery
Chai Musk

1020Bombay Perfumery
1020

CalicutBombay Perfumery
Calicut

Angel Eau Sucree 2017Mugler
Angel Eau Sucree 2017

Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino il VoltoUnum
Io Non Ho Mani Che Mi Accarezzino il Volto

GabrielleChanel
Gabrielle

Popularne marki i zapachy: