Recenzje perfum niszowych Perfumy dżentelmena: Divine L’Homme Infini

Perfumy dżentelmena: Divine L’Homme Infini

12/13/12 08:09:11

przez: Elena Vosnaki


Nowy zapach L’Homme Infini, w wyjątkowo przyciągającym wzrok opakowaniu - eleganckiej, ciemnoniebieskiej obudowie butelki, nadchodzi z konkretnym zestawem zasad: zapomnij o rynkowych trendach, przereklamowanych i krótkotrwałych ofertach i skoncentruj się na estetyce tego co czujesz.
 

Opowieść o stosunkowo niepozornej i mało znanej firmie Parfums Divine brzmi jak biznesowe studium przypadku. Divine, założona w 1986 r. w Dinard, to przede wszystkim historia jednego człowieka – Yvona Mouchela - i jego umiłowania piękna. W eleganckim edwardiańskim kurorcie Dinard na północnym wybrzeżu Bretanii, Yvon Mouchel stworzył perfumy o nazwie Divine, sprzedawane początkowo w niewielkim sklepiku. Klienci pomału odkrywali je, a zakochując się w ich aromacie, mówili o nich swoim przyjaciołom, i tak oto, z ust do ust wieść o nich niosła się na cały świat, dzięki czemu coraz więcej osób mogło poznać i docenić ten wspaniały zapach. W pierwszych latach działalności, Mouchel sprzedawał swoje perfumy przyjmując zamówienia listownie, ale w 1997 roku otworzył sklep internetowy i odtąd firma zaczęła się intensywnie rozwijać. Yvon Mouchel nadal tworzy olśniewające kompozycje zapachowe, wytwarzając je w Dinard i sprzedając w Londynie, Berlinie, Monachium, a także w kilku wybranych placówkach na świecie.


Jak mówi Y. Mouchel: "Tworzenie perfum to sztuka na równi z malarstwem, muzyką czy literaturą. Dobre perfumy to dzieło sztuki." Z tego właśnie powodu zatrudnił jedną z indywidualności w branży: Yanna Vasnier (perfumiarza Givaudan, pracującego między innymi dla firm Arquiste, Tom Ford, Marc Jacobs, Comme des Garcons i Parfums DelRae).
 

Vasnier znany jest z opracowania wyjątkowych perfum męskich dla Divine (L’Homme de Coeur z 2002 r.), a L’Homme Infini, jego najnowsze dzieło, to dymny, orzechowo-wetyweriowo-drzewny i kuszący zapach, który sprawdza się zarówno pod względem intelektualnej spójności artystycznej jak i przynoszenia zmysłowej przyjemności. Za pośrednictwem L’Homme Infini Divine wyraża przekonanie, że przed mężczyzną rozpościerają się szerokie, bezkresne horyzonty. W świecie, w którym niejednokrotnie odczuwamy, że właściwie nic nie możemy zrobić, Divine przynosi pozytywny i optymistyczny przekaz w postaci perfum L’Homme Infini, przypominających, że jeśli tylko mamy wolę poświęcenia się sprawie, pasję lub cel wzbicia się ponad przeciętność, nasze możliwości są nieograniczone.

L’Homme Infini odwołuje się do mojego własnego ideału szlachectwa i szlachetności, w sensie wartości człowieka, z którymi wiązać powinny się nie tyle pochodzenie, co dobre maniery, naturalna i niewymuszona elegancja oraz nabyta wiedza. Od stonowanego, zielono-cytrusowego, wetyweriowego rdzenia ze słodkimi, przytulnymi i orzechowymi niuansami, do jego pikantnej i pełnej pieprzu dymności, zapach wybrzmiewa jak pean na cześć męskości: dającej poczucie bezpieczeństwa i możliwość oparcia się na silnym ramieniu oraz przytulenia do czułego policzka, kiedy życie przynosi trudne chwile.

Na skórze, zarówno męskiej jak i damskiej, L'Homme Infini układa się niczym ulubione ubranie, które ma się ochotę nosić aż do zdarcia. Zapach przywodzi na myśl urokliwe sklepienie pogodnego nieba, wysokie srebrzyste drzewa, których gałęzie jak wieże gotyckich kościołów sięgają niebios - do tego co boskie. Geosminę i ludzkie ciepło pozostawiające ślad na materiale, urwiste skały i krzemień, grubo zmielone przyprawy i drobne, soczyste krople wytryskujące z obieranej skórki pomarańczowej, oraz las, las, las… gdzieś w oddali. Obietnicę tajemnic jeszcze nie odkrytych i właśnie rozpoczynającej się przygody…


Nuty perfum L’Homme Infini: liść i nasiona kolendry, elemi, czarny pieprz, dąb, cedr, drzewo agarowe, wetyweria, ambra, benzoes.
 

Dostępne we wszystkich oficjalnych sklepach od listopada 2012 roku w kilku wariantach:
- flakon bez atomizera 50 ml
- flakon bez atomizera 100 ml
- flakon bez atomizera 150 ml
- flakon z atomizerem, z możliwością uzupełniania 50 ml

Więcej informacji: http://www.divine.fr

Elena Vosnaki

Elena Vosnaki - historyk, pisze o perfumach dla portalu Fragrantica. Założycielka i redaktor Perfume Shrine, jednej z najbardziej uznanych niezależnych publikacji internetowych zawierających recenzje, wywiady z perfumiarzami, teksty o surowcach i historii perfum. Zwyciężczyni Fragrantica Blog Awards i finalistka licznych konkursów dla blogów, współtworzy teksty wydawane za granicą. Jej publikacje zostały uznane za redakcyjną doskonałość przez Fifi Awards for Editorial Excellence z 2009.

 
Tłumaczenie: blueberry

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Flower by Kenzo Eau de LumièreKenzo
Flower by Kenzo Eau de Lumière

Burner Perfume No 7: Red DodecahedronAether Arts Perfume
Burner Perfume No 7: Red Dodecahedron

Crema di Lime e CognacKyse Perfumes
Crema di Lime e Cognac

JKyse Perfumes
J

Bois de Santal et TerreKyse Perfumes
Bois de Santal et Terre

Baldessarini Cool ForceBaldessarini
Baldessarini Cool Force

IrisoirSultan Pasha Attars
Irisoir

SapphireThameen
Sapphire

EmeraldThameen
Emerald

RubyThameen
Ruby

Mademoiselle RochasRochas
Mademoiselle Rochas

Regent LeatherThameen
Regent Leather

Green PearlThameen
Green Pearl

RivièreThameen
Rivière

La Petite Robe Noire Eau de Toilette My Cocktail Dress 2017Guerlain
La Petite Robe Noire Eau de Toilette My Cocktail Dress 2017

Anti AntiPMP Perfumes Mayr Plettenberg
Anti Anti

Silence The SeaStrangelove NYC
Silence The Sea

Mont-RoyalClaude Andre Hebert
Mont-Royal

MétropoleClaude Andre Hebert
Métropole

Ville-MarieClaude Andre Hebert
Ville-Marie

Notre-DameClaude Andre Hebert
Notre-Dame

A l`Ombre des ClochersClaude Andre Hebert
A l`Ombre des Clochers

Sweet ScentLouis Cardin
Sweet Scent

Passion ScentLouis Cardin
Passion Scent

Shiny AmberAnna Zworykina Perfumes
Shiny Amber

Chocolate Perfume OilDame Perfumery
Chocolate Perfume Oil

Esprit Pure Summer Edition For MenEsprit
Esprit Pure Summer Edition For Men

Esprit Pure Summer Edition For WomenEsprit
Esprit Pure Summer Edition For Women

Dream FearlesslyMary Kay
Dream Fearlessly

Live FearlesslyMary Kay
Live Fearlessly

Popularne marki i zapachy: