Perfumy niszowe Escentric 04: nowa molekuła w ofercie Escentric Molecules

Escentric 04: nowa molekuła w ofercie Escentric Molecules

01/10/17 04:24:51 (8 komentarze)

przez: Elena Vosnaki

Marka Escentric Molecules stała się znana ze względu na jej prosty pionierski pomysł, na który teoretycznie mógłby wpaść każdy, nawet podczas spaceru z psem, ale na który nikt wcześniej się nie zdecydował. Tym, który przedstawił pachnące, pochodzące wprost z laboratorium aromaskładniki szerwszej publice, jest nie kto inny, jak pochodzący z Niemiec perfumiarz Geza Schoen.

Założenie marki jest jasne. Motto brzmi: "Surowy. Purystyczny. Indywidualny. Escentric Molecules celebruje perfumiarstwo jako sztukę chemii".

Motto nie jest przypadkowe. Założyciel marki, perfumiarz Geza Schoen, jest z wykształcenia chemikiem; jednym z tych chemików, którzy pracują w przemyśle perfumiarskim. Może nie ma w tym niczego osobliwego, większość zawodowych perfumiarzy szkoli się w dziedzinie chemii, jednak wykorzystanie jej jako sposobu promującego sprzedaż perfum jest krokiem, którego unikało się od zawsze. A w szczególności w ostatnich czasach, kiedy wielkie koncerny kosmetyczne i powszechność środków chemicznych jest słusznie demonizowana ze względu na wszechobecną sztuczność, jaka otoczyła świat w którym żyjemy. Stąd pomysł, że chemię można powiązać ze źródłem przyjemności jej stosowania, jest rzeczą intrygującą, przynajmniej dla mnie. Linia Escentric Molecules od zawsze przyciągała szczególną uwagę i można nawet przyznać używając modnego ostatnio słowa, że Molecule 01 zyskały status kultowy, w końcu wciąż są #1 sprzedaży w Luckyscent.

Różnica między zapachami Molecule i zapachami Escentric w linii Escentric Molecules jest racjonalna. "Molecules" są perfumami stworzonymi z pojedynczego aromaskładnika; co w rzeczywistości nie jest rzeczą aż tak prostą, biorąc pod uwagę stanowiące integralny element chemii kwestie chiralności i izomerii. "Escentrics" są z kolei stworzone z kompletnej formuły; są kompozycjami opartymi na tytułowych numerycznych molekułach, ale wykraczają poza pojedynczy składnik, nie są mononuklearne. 

Nadchodząca premiera (Escentric 04) jest zapachem opartym na trzonie jednego składnika będącego wytworem człowieka, który to składnik jest obecny w kompozycjach wielu odnoszących sukces współczesnych perfum. Jest to Javanol, syntetyczna molekuła będąca zamiennikiem sandałowca o cierpkim i mlecznym charakterze. Perfumiarz Geza Schon opisuje kompozycję mianem "płynnej metalicznej skórki grejpfruta polewającej kosz jedwabistych kremowych róż". Możemy się zapewne spodziewać czegoś, co będzie dobrze współgrać ze skórą i jej laktonowymi właściwościami, ale co równocześnie stworzy akcent fantazyjnej świeżości. Być może brakuje tutaj równoczesnej premiery Molecule 04, czyli zwyczajnego matematycznego rozcieńczenia molekuły Javanol. 

Nowe perfumy Escentric Molecules Escentric 04 będą dostępne w sklepach od marca 2017 roku w sugerowanej cenie sprzedaży wynoszącej ok. 380 złotych.Poprzedni Perfumy niszowe Następny


Advertisement

kacper7991
kacper7991

Javanol jest super. <3
To typowy sterydowy sandał, lubiany przez nasomatto i orto parisi.

Jan
11
2017
AlexGGS
AlexGGS

Oczywiście jestem mocno zaciekawiona . Pan Geza mnie intryguje , nawet gdy mam problem z wyczuwaniem zapachu Jego perfum. Ciekawe rzeczy tworzy.

Jan
10
2017
Beata Maria
Beata Maria

Izabelo, podpisuję się pod Twoimi słowami:-). Ponieważ na szczęście próbki Renegadest dotarły, przetestowałam i również uważam,że Geza Schoen wypada najlepiej:-).

Jan
10
2017
Izabela
Izabela

Jestem fanką Gezy Schoena. Uwielbiam te czyste, krystaliczne i proste zapachy. Oprócz Molecules i Escentric cudowne są też Renegades, chyba nawet najlepsze :)

Jan
10
2017
Beata Maria
Beata Maria

Czytam o tych molekułach, czytam Wasze recenzje w odpowiednim wątku i zabieram się "jak pies do jeża" aby sprawdzić "co zacz".
Bardzo lubię zapachy Gezy ale coś ciągle mi przeszkadza aby sprawdzić powyzej opisane propozycje. Być może Escentric 04 odmieni kartę....

Jan
10
2017
misiankunio
misiankunio

Ciekawam, acz boję się grapefruita (nie kocham cytrusków, poza bergamotką i okazjonalnie pomarańczą;)).
Jałowiec i róża też u mnie bywają dyskusyjne ... hmmm
Ale niewątpliwie, w wypadku moich drzewnych zainteresowań;) kusi poznać:)

Jan
10
2017
perfumeholic88
perfumeholic88

Ciekawa sprawa,choć na mnie żadne z Molekul nie pachna,sa jak powietrze dlatego nie kupie czegoś co mi nie pachnie,ale Czwórkę z chęcią bym poznała tylko ta cena mogłaby byc rozsadniejsza.

Jan
10
2017
Arttemiss
Arttemiss

Oj ciekawa jestem bardzo, tylko wolała bym wersję samej molekuły a nie tej z dodatkami :)

Jan
10
2017

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Bonbon Spring SummerViktor&Rolf
Bonbon Spring Summer

Sun Pop Green FusionJil Sander
Sun Pop Green Fusion

Sun Pop Coral PopJil Sander
Sun Pop Coral Pop

Sun Pop Arty Pink Jil Sander
Sun Pop Arty Pink

Sunkissed DreamsHawaiian Tropic
Sunkissed Dreams

Island ResortHawaiian Tropic
Island Resort

Summer DreamsHawaiian Tropic
Summer Dreams

Golden ParadiseHawaiian Tropic
Golden Paradise

Evening Rose D`OrAerin Lauder
Evening Rose D`Or

Tangier Vanille D`OrAerin Lauder
Tangier Vanille D`Or

1881 SignatureCerruti
1881 Signature

Pure Grace Summer SurfPhilosophy
Pure Grace Summer Surf

First Instinct for HerAbercrombie & Fitch
First Instinct for Her

Leather SensationByblos
Leather Sensation

Metal SensationByblos
Metal Sensation

Solarissimo MarettimoAzzaro
Solarissimo Marettimo

Musk MalakiChopard
Musk Malaki

Bonjour SeñoritaTous
Bonjour Señorita

Mia Me MineHalloween
Mia Me Mine

Gisada UomoGisada
Gisada Uomo

Gisada DonnaGisada
Gisada Donna

KastellorizoMaison de Parfum Berry
Kastellorizo

AdoualaMaison de Parfum Berry
Adouala

Ambre 35Maison de Parfum Berry
Ambre 35

Coeur NoirMaison de Parfum Berry
Coeur Noir

Violette RebelleMaison de Parfum Berry
Violette Rebelle

PortraitMaison de Parfum Berry
Portrait

CathédraleMaison de Parfum Berry
Cathédrale

Éblouissants RefletsMaison de Parfum Berry
Éblouissants Reflets

MystiqueMaison de Parfum Berry
Mystique

Popularne marki i zapachy: