Recenzje perfum niszowych Łzy mężczyzny - Skarb Humiecki & Graef

Łzy mężczyzny - Skarb Humiecki & Graef

07/03/12 04:05:55 (Jeden komentarz)

przez: Sergey Borisov

Zaczynając od lat 80tych, kiedy to zadebiutowały w męskim zapachu Aramis New West  nuty ozonowe (określane również jako arbuzowe, ogórkowe czy wodne) zostały dokładnie przestudiowane i wykorzystane, wydawałoby się wręcz - wyczerpane przez rynek perfum. Jednak dwaj Krzysztofowie (Christophe Laudamiel oraz Christoph Hornetz) dowiedli, że temat nut ozonowych daje nadal szerokie pole do tworzenia nowych niszowych kompozycji.

Niezależny dom perfumeryjny Humiecki & Graef podjął się współpracy z nimi, w celu stworzenia Skarbu, zapachu poświęconego męskiej melancholii. A gdzie melancholia, tam mogą się pojawić łzy... Kobiety i dzieci płaczą na tyle często i z powodu tak różnych powodów, że próba uchwycenia ich łez we flakonie wydaje się niemożliwa. Łzy mężczyzny są inne. Te rzadkie emocje zostały skrupulatnie przedestylowane, z niesamowitym i prawdziwie nietuzinkowym rezultatem.

Skarb to wyjątkowy koncept. Temat płaczu nie należy do popularnych wśród mężczyzn, z dość oczywistych powodów. Wszyscy oni - okrutni bandyci, eleganccy dżentelmeni, beztroscy dowcipnisie i kochani tatusiowie - są tak różni, ale mimo wszystko, nigdy żaden z nich nie płakał. Męskie łzy nie są dla kobiet atrakcyjne... Ale jeżeli wywołuje je poważna sytuacja (zwykle bardzo smutna, jak utrata ukochanej osoby), łzy spotykają się z całkowitym zrozumieniem kobiet, a nawet przyzwoleniem Hollywood'u, którego estetyka i zamysł artystyczny zezwala na płacz z ważnych powodów. Czy macho kiedykolwiek płacze? Spójrzcie na zdjęcia z serii "The Crying Men" autorstwa Sama Taylor-Wooda:

Loading...

Skarb perfekcyjnie oddaje klimat słonych łez, unikając przesadności jak w przypadku Secretions Magnifiques marki Etat Libre d'Orange, w którym słonym łzom towarzyszą piżma i aldehydy, dając akord potu, śliny, krwi i spermy - naszych "wspaniałych wydzielin". Niewiele osób jest w stanie znieść ten potok wilgoci: ryba, pot, metal i kwiaty w jednym, to za wiele. Skarb rozpuszcza w łzach wiele innych kojących aspektów męskiego świata: skórę i tytoń, metal i żywiczne drzewa (ten religijny niuans nadaje kompozycji surowego tonu - zostawiając daleko w tyle zwierzęce akordy Secretions Magnifique). Łzy w Skarbie oczyszczają.

 

Niektórzy psychoterapeuci praktykują uwalnianie stresu poprzez głębokie załamanie emocjonalne: prowokują swoich pacjentów do krzyku i płaczu, do porwania się prawdziwemu bólowi, który ostatecznie znika razem z przyczyną napięcia.
 
Ale Skarb można rozpatrywać nie tylko z terapeutycznego punktu widzenia. Ten zapach można nosić zawsze kiedy chce się być samym i rozmyślać, iść w deszczu...

 

Skarb (tak jak pozostałe kompozycje od Humiecki & Graef) wnosi nowe aspekty do już dogłębnie poznanych tematów w perfumach, w tym przypadku - nut wodnych. Religijne kadzidło zwykle jest elementem rodziny orientalno-drzewnej, również zapach lasu (drzewny, fougere, szyprowy) daleki jest od akordów wodnych. Ale w pełnym emocji perfumiarstwie duetu Humiecki & Graef tradycyjne podziały nie istnieją - emocje rządzą się własnymi prawami, często nie jesteśmy nawet w stanie powiedzieć co przeżywamy i czego doświadczamy, będąc pod wpływem silnych emocji. Życie u Humiecki & Graef rozszerzono o jeszcze jedno wrażenie - trudne do opisania i łatwo odczuwalne, jak ich poprzednie zapachy: Candour, opisujący moment prawdy i szczerości między dawnymi kochankami, którzy nagle po latach rozłąki spotykają się przypadkiem na ulicy; moment wahania się między powiedzeniem "chciałbym" a "nie chciałbym". Pozostałe zapachy to owocowa ekspresja w Multiple Rouge, futurystyczna woda kolońska Eau Radieuse i wybuch furii w Askew
Co będzie następne?

Zdjęcia płaczących mężczyzn autorstwa Sama Taylor-Wooda pochodzą ze strony Allday.ru
 


Autor: Serguey Borisov
Fragrantica Writer

Serguey Borisov znany jest w internetowym świecie miłośników perfum jako moon_fish. Pisze o perfumach dla magazynów GQ.ru i Vogue.ru, a także dla kilku papierowych czasopism.

 

Tłumaczenie: zielona


 

 Poprzedni Recenzje perfum niszowych Następny


Advertisement

KasiaS
KasiaS

Bardzo ciekawy artykuł i perfumy też wyglądają ciekawie.
A i temat aktualny - można dorzucić zdjęcia włoskich piłkarzy po finale :(

Jul
04
2012

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Advertisement

Advertisement

Nowe Perfumy

Jimmy Choo Man IceJimmy Choo
Jimmy Choo Man Ice

FunfairSP Parfums Sven Pritzkoleit
Funfair

Lisbon BluesSP Parfums Sven Pritzkoleit
Lisbon Blues

SuntanglamSP Parfums Sven Pritzkoleit
Suntanglam

Mon GuerlainGuerlain
Mon Guerlain

Tangier MemoriesTeresa Helbig
Tangier Memories

TeresaTeresa Helbig
Teresa

A Bulldog in the AtelierTeresa Helbig
A Bulldog in the Atelier

#Bon Bon CherieFaberlic
#Bon Bon Cherie

Faberlic by Valentin Yudashkin GoldFaberlic
Faberlic by Valentin Yudashkin Gold

Fresh & Clean VacayVictoria`s Secret
Fresh & Clean Vacay

Warm & Cozy VacayVictoria`s Secret
Warm & Cozy Vacay

Sweet & Flirty VacayVictoria`s Secret
Sweet & Flirty Vacay

Vanilla Opi-OudIkiryō
Vanilla Opi-Oud

AppleRum and JasmineIkiryō
AppleRum and Jasmine

Blood Cherry CordialIkiryō
Blood Cherry Cordial

FugueIkiryō
Fugue

Eau Hyper FraîcheCourreges
Eau Hyper Fraîche

Jeu d'Amour FélinKenzo
Jeu d'Amour Félin

Secret Potion No. 2Bullfrog
Secret Potion No. 2

Secret Potion No. 1Bullfrog
Secret Potion No. 1

Peonia Nobile Edizione SpecialeAcqua di Parma
Peonia Nobile Edizione Speciale

Amber WoodElegantes
Amber Wood

Chesterfield ClubElegantes
Chesterfield Club

Royal VetiverElegantes
Royal Vetiver

Le Ballet BlancRepetto
Le Ballet Blanc

Flower by Kenzo Eau de LumièreKenzo
Flower by Kenzo Eau de Lumière

Burner Perfume No 7: Red DodecahedronAether Arts Perfume
Burner Perfume No 7: Red Dodecahedron

Crema di Lime e CognacKyse Perfumes
Crema di Lime e Cognac

JKyse Perfumes
J

Popularne marki i zapachy: