Marki » B » szyprowe « Grupy

mb02 biehl parfumkunstwerke dla kobiet i mężczyzn

mb02 biehl parfumkunstwerke dla kobiet i mężczyzn

Miałem: 1

ozonowy
mb02 biehl parfumkunstwerke dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia mb02 biehl parfumkunstwerke dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

mb02 marki biehl parfumkunstwerke to szyprowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. mb02 został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mark Buxton. Nutami głowy są fiołek, bergamotka, nagietek i bazylia; nutami serca są goździk (roślina), liść fiołka, irys i francuskie labdanum; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, benzoes i jodła balsamiczna.

Fiołek Bergamotka Nagietek Bazylia

Goździk (roślina) Liść fiołka Irys Francuskie labdanum

Drzewo sandałowe Piżmo Benzoes Jodła balsamiczna

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about mb02 by biehl parfumkunstwerke.

mb02 Recenzje Perfum

adaszek
adaszek

Mark Buxton. Nieszablonowy Pan. W jego perfumach odnajduję pewien ekscentryzm. Taką kapryśność. Odprysk z paznokcia. To ja - jestem, zauważysz mnie na pewno, poznasz moją sylwetkę, styl poruszania, bycia werbalnego (tylko je), chociaż niekoniecznie będę wadził, dopóki się ewentualnie nie odezwę ;)) Takie to są zapachy, zarówno Cologne Noire VC&A czy CDG Comme des Garcos, wersja White z tego domu też mi wstępnie się spodobała, kolejne to Le Labo Vetyver 46 z bardzo fajnym i naprawdę codziennym choć innym, drzewnym ujęciem wetywerii, oczywiście biehl mb03 tajemniczy niczym zasłonięte karty w pokera. I to jest kurka dobre słowo, bo Mark przemyca tajemniczość. Tajemniczość może nie tyle nieznanego, co jakiejś odmienności typu widzimy kogoś i zakładamy po pierwszym look'u że możemy czegoś innego się po tej osobie spodziewać, w sensie zachowania. Paradoksalnie to może być czymś przyciągającym. Przecież wahadło w zegarze nie stoi w miejscu tylko się kołysze i odróżnia ten rodzaj zegarka od innych mechanizmów, ale jakby zegarek to zegarek - odmierza czas, jego funkcja zostaje spełniona. Człowiek to człowiek, również różne funkcje pełni ale to samo musi robić co inni tj. oddychać i pompować krew do żył. Zachować pewną cyrkulację :) Tak jak perfumy Buxtona. Jeszcze parę jego rzeczy chciałbym poznać aby poszerzyć sobie horyzont zdania, ale nie chcę też czekać aż to uczynię by napisać to, co napiszę teraz. I tak wszystko się kształtuje na bieżąco co myślimy, a co nie. Na dniach. I w ciągach dni. W godzinach, minutach, sekundach, setnych. I żaden wybrzmiewający budzik tego nie zastopuje, czas płynie swoim nurtem rzeki. Ja głównie potrzebuję oprzeć się na tym, że są to pierwsze perfumy które dokonują takiej znaczącej przemiany, powodując niezły obrót sprawy. Jeden zapach, jednorazowy a jakby niejeden, niejednorazowy. To taka szansa która się pojawia w życiu i niby możemy z niej skorzystać (bez wyrzutu moralnego) tocząc według innej niż pierwotnie zakładaliśmy - ścieżki, nasze życie. Z tym że nie typu, od jutra trening i dieta, ale jeszcze rano sobie ciacho z kremem x2 zapodam. No i kebabik pod wieczór, ale to już nie powiem o tym nikomu :) Aaa jeszcze to światełko w lodówce się zapala nocą, to może skorzystam z tej możliwości aby się nie zakurzyło zbyt bardzo. Tylko zdecydowanie stawiam tutaj na życiowe znaczenie szansy. Ale w rzeczy samej jak nie skorzystamy z niej, to nie osłabimy naszej drogi. Drogi, którą rozpoczynamy jak się okazuje z saszetką Vibovitu morelowego :P haha. Z lekka owocowo trwa, lecz przechodzi to bardzo sprawnie w kwiaty. Co ciekawe są to drugie perfumy (po A Lab on Fire Sweet Dreams) wyraźnie kwiatowe, które ja, jako chłop mogę nosić. Zero spiny. Drugorazowe :) No i mamy te fiołki wsparte często stawianym przy nich irysem (takie rodzinne, komunijne zdjęcie z tego powstaje), kto lubi to się ucieszy :) Trochę musujące, świeże, jeszcze delikatne. Tak jakbyśmy się dopiero do niego zbliżali, oddaleni wszakże od jego właściwego serca. Wnoszące odczucie, a zarazem wynoszące w siatkach z zakupami tego zielonego ogórka ze sklepu. Ogórka szklarniowego, pociętego w plastry. To ja już wolę zamówić/zrobić mizerię i wypić samą śmietanę z niej ;) hahah. Zapach ogórka, zarówno jak aromaty kawy, Maryśki (z lufki), miodu, mięty - uważam za baaaaardzo charakterystyczny i rozpoznawalny w świecie ludzi. Skoro ogór to od razu poszło po kablach do mózgu skojarzenie niczym sms-es na konkurs za 2,44 zela z Vat i już teleportuję się do lasu pełnego karczujących go drwali, wszyscy wypsikani pachnidłami tego typu tj. Dior Aqua Fahrenheit, He Wood od braci Caten, Yves Rocher Homme Nature, ale również zauważam sporą działkę ;) fiołkowo-irysowego Iris de Nuit James'a Heeley'a. I wtedy BANG!! drzewo upadło na ziemię, zrobiono wycinkę (nie w sensie redukcji tkanki tłuszczowej), wszyscy zwiali na odpowiednią odległość tak jak my kiedyś z kumplami poszliśmy w długą po odpaleniu petardy 'Czacha' na osiedlu. Pamiętam jedna kosztowała więcej niż ten sms ;) to była droga zabawka. Bombowa. No i też nieprzewidywalna jak ten konkurs - czy wypali czy nie wypali jak skok narciarski ze skoczni w zależności od siły i kierunku wiejącego wiatru. I później te żniwa smutku jeśli okazałoby się że petarda wypali.. wcześniej, a ręka jest już trzyrazowa. Zwłaszcza u rodziców ten żal. Po upadku drzewa, tak jak decyzji do odpalenia petardy tego chłopaka, która staje się jednorazowo skutkiem do końca życia - zostałem wpuszczony (nie w maliny hah) w leśny kompleks. Goździk, ciepło fiołkowych liści i bazylia. Oddech jego podłoża wzniecony (i wgnieciony) odciskiem drzewa. Uniosło się to do góry pod miękkim, acz charakternym jego obaleniem. Wzruszyło ziemią i nie powiem zwierzęta to odczuły. To wymieranie lasu. Coś mi jeszcze te perfumy w tym momencie bardzo mocno przypominają, jakiś akord innych, ale nie potrafię tego obecnie zestawić czy zweryfikować swoje spostrzeżenie. Jak to zrobię to edytuję i wstawię w nawias. Powiem teraz tak, chyba jest to najlepsza kategoria zapachowa do noszenia w mieście. Kwiatowo-leśna, drzewna. Wszędzie beton, czym ja mogę odpowiedzieć na taką urbanizację? Właśnie tym. Oczywiście zaraz mogę dostać kontrę, to przeprowadź się na jego obrzeża albo do lasu :P ale właśnie oto chodzi, że to gdzie żyjemy to jest nasza tożsamość. Nasze małe niebo na ziemi. Wyspa. Myślę że to samo dotyczy się zwierząt, mają swoje własne miejsce w którym czują się najlepiej. I potrzebują ;) Czasem wyjdą poza jego obręb, ale nie przejdą na drugą stronę tej karty ;)) No chyba że wilk, który robi to w celu zapolowania na kury. Ale on tylko odwraca kartę :P łobuz. Bo nadal wraca do lasu. Ciągnie go do niego. Wilka.

kpnz
kpnz

Intryguje, ale dopiero po kilku godzinach.
Początek jest dość nieznośny.
Świeży mocny ogóras, typowy dla męskich świeżaków z mainstreamu.
Trwa to przez jakąś godzinę i nagle znika.
Zaczyna być wyczuwalny zlepek różnych nut,
który możnaby nazwać charakterystycznym znakiem firmy biehl,
ale jako że jest to pierwsza kompozycja spod ich szyldu jaką testuję, powstrzymam się.
Początek z ogórkiem mocno przypomniał mi o He Wood marki DsQuared2.
Bardzo podobny las, i ta świeża nieznośna ogórkowa woń w tle.
Im dalej w... jest więcej kadzidła, zapach ociepła się miękkością nut bazowych,
osobiscie czuję coś drzewnego, bazę drzewną, wręcz esencję.
Również występuje coś ze zwierzęcych nut, coś jakby zapach zwierzęcej skóry,
delikatny piżmowy obłok, nie wonny, ale ciepły.
Kadzidło ładnie szarżuje pomiędzy misternie utkanymi nutami bazy.
Jest to niezwykle ciekawy zapach, ale dopiero wtedy,
gdy przebrnie się przez pierwsze 1,5 ha nut głowy.

vertigo
vertigo

Ten akurat zapach biehl nie znalazł się na mojej testliście. Tym bardziej się cieszę, że go poznałam.

To zapach dla miłośników klimatów żywiczno-leśnych i niesłodko kwiatowych. Klasyczne składniki w kompozycji, którą trudno zakwalifikować jako klasyczną czy nowoczesną.

Zaczyna się leniwym labdanum i benzoiną, balsamicznie-skórzanie. Pięknie, nienachalnie, taki lekko unoszący się dymek...
Następnie dołącza się liść fiołka i robi się leśnie. Zapach runa i ściółki.
Potem wchodzą wspomniane niesłodkie kwiaty: irys, goździk, aksamitka. Odrobinę ziemne, przyprawowe, ciepłe. W późniejszej fazie zaczyna dominować fiołek.
Inne składniki są wyczuwalne w niewielkiej ilości.

mb02 ma w sobie taki trochę mroczny klimat. Jeśli to las, to jesienią przed świtem. Zapach gleby, podsychających kwiatów, lekko wilgotnej kory.

Zdecydowanie wart przetestowania.

...
Niesamowite. Po kilku godzinach w bazie ujawniły się bazylia i bergamotka! Ciekawe odwrócenie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum biehl parfumkunstwerke mb02, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu biehl parfumkunstwerke mb02, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum mb02 marki biehl parfumkunstwerke. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu mb02 marki biehl parfumkunstwerke reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy szyprowe
Jacomo Paradox for Men Eau D`Italie Eau D'Italie Gres My Life Hommage a Marlene Dietrich Miller Harris Terre de Bois Ormonde Jayne Ormonde Man Sarah Horowitz Parfums Perfect Chypre Animale Animale Gucci Gucci Pour Homme Atkinsons English Lavender Anucci Anucci Men Atelier Cologne Grand Neroli Galimard Seigneur