Marki » T-Z » drzewno - przyprawowe « Grupy

Ikon Zirh dla mężczyzn

Ikon Zirh dla mężczyzn

dymny
Ikon Zirh dla mężczyzn Zdjęcia Ikon Zirh dla mężczyzn Zdjęcia

Ikon marki Zirh to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Ikon został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Frank Voelkl. Nutami głowy są kardamon, imbir, cytryna i dzięgiel; nutami serca są cynamon, goździk (przyprawa), korzeń irysa i francuskie labdanum; nutami bazy są kadzidło, cedr, paczula, wetyweria i ambra.

Kardamon Imbir Cytryna Dzięgiel

Cynamon Goździk (przyprawa) Korzeń irysa Francuskie labdanum

Kadzidło Cedr Paczula Wetyweria Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ikon by Zirh.

Black Cashmere
Les 4 Saisons: Black Sea
The One Gentleman

Ikon Recenzje Perfum

Forest
Forest

Mam mojego Zirha już jakieś 5 lat i mimo, że jestem kobietą noszę go z przyjemnością i jestem mu bardzo wierna.
Stosuję zazwyczaj wtedy kiedy chcę się czuć schludnie i profesjonalnie bo na mnie jest totalnie suchy, zdystansowany, czysty. Bardzo lubię tego swojego ‘czarnucha’, niestety partner nie podziela mojej fascynacji ale to może i lepiej (akurat na nim nie rozwija się tak jak na mnie).
Mam wersję przedrefolmulacyjną, i tak jak wspomniałam zapach jest suchy, kojarzy mi się z świeżo wydrukowanym papierem (może to nie brzmi za dobrze ale dla mnie to akurat bardzo przyjemnie doznanie), do tego lekki swąd palonych, suchych jesiennych liści i lukrecja (mimo, że widzę, że w składzie jej nie ma). Po ok. 2h wyczuwam jakby delikatnie miętę i dosyć intensywnie cedr, oczywiście cały czas ‘palone liście’ vel kadzidło i lukrecja dobrze się mają. W tle majaczy proszek do prania.
Po chwili pajawia się gożdzik.
Hm i sama się teraz zastanawiam czy to nos płata mi niezłego figla, czy coś się zmieniło w składzie po reformulacji, czy składniki są tak połączone, że daja powyższy efekt bo oprócz kadzidła i cedru i gożdzików nic mi się tutaj z nutami nie zgadza.
Na koniec powiem tak, że dla Ikona zawsze się u mnie na toaletce miejsce znajdzie, oczywiście dla tego sprzed kilku lat.
Projekcja na ok. 30 cm
Trwałość rzędu 5-6h.
Opakowanie z magnetycznym korkiem, gumowanym atomizerem, szkło prawie matowe, wszystko estetyczne, dobrze wykonane, bez frykasów.

Jak tylko będę w drogerii zaznajomię się ze współczesną wersją bo powiem szczerze nieco mnie ciekawość zżera.

ganczar666
ganczar666

Zapach słaby,na mojej skórze praktycznie brak projekcji,coś tam przez godzinę czuć,jakieś chemiczne lekko słodkawe,sztuczne kadziło,oprócz tego monotonia i nuda. Brak trwałości i projekcji,całość ogólnie nudna i bez fantazji.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Moje klimaty- ulubiony kardamon wsparty pastą do butów i intensywnym drewnem. Do tego doprawiony musującym imbirem i "pocukrowany" cynamonem. Ładny. Aromatyczny. Apetyczny. Co z tego skoro nietrwały. Po opisach i recenzjach nastawiłem się, że będzie wyczuwalny cały dzień, ale w rzeczywistości wyczuwam go z dwie godziny. W pracy usłyszałem, że raczej "dziadkowy" z czym się nie zgadzam, no ale wiadomo, dzisiejsze trendy są nieco inne.

teo
teo

O Zirh Ikon naczytałem się przed zakupem naprawdę obiecujących opinii, więc można uznać, że poprzeczka była postawiona wysoko. Każdego, kogo interesuje to pachnidło powinno się jednak przestrzegać, ponieważ przeszło ono reformulację (nową wersję poznać można po niemagnetycznym korku). Przede wszystkim powiedzieć należy, iż jest to zapach na prawdę ciekawy, o stylistyce, moim zdaniem, odbiegającej dość mocno od tzw. mainstreamu. Szczerze mówiąc samo otwarcie zapachu tego nie zapowiada, są przyprawy (kardamon) i delikatne cytrusy. Ciekawie zaczyna się natomiast robić trochę później, kiedy do gry wchodzi kadzidło (lecz nie liturgiczne). Prawdę powiedziawszy ciężko mi tu wyodrębnić poszczególne nuty, co nie ma w tym przypadku szczególnego znaczenia, bo zapach na tym etapie pachnie, jak na swoją półkę cenową, na prawdę interesująco. Ikon jest dymny, smolisty, co teoretycznie powinno kojarzyć się z ciepłem, a na przekór jest on industrialnie zimny i czysty. Dla mnie osobiście zapach ten kojarzy się ze spacerem w mroźny, zimowy poranek, w czasach, kiedy w piecach paliło się jeszcze koksem. Podobny, chłodny, dymno-smolisty zapach unosił się wtedy miedzy domami.
Niestety, wnioskując tylko po opisach (wersji przedreformulacyjnej nie wąchałem), wydaję się, iż zapach znacznie ograniczono jeśli chodzi o jego głębię, a już na pewno parametry - 3 godziny to wszystko co da się z niego wyciągnąć, a projekcja jest od samego początku bliskoskórna (można to delikatnie poprawić, używając zapachu latem). Nie zmienia to faktu, że dla amatorów dymnych klimatów jest to pozycja obowiązkowo do przetestowania.

agat1969
agat1969

W tak niskiej cenie nie znam żadnego tak dobrego zapachu i tak naturalnie brzmiącego. Amen

Jacek Mroz
Jacek Mroz

Mroku nie znalazłem i magnetycznego korka też. Nie gustuję w mrocznych klimatach, ale ten odebrałem jak zapach dla gimnazjalisty – powodzenia jutro na egzaminach. Ładny flakon. Chemiczne nuty mnie zmęczyły w bazie i podarowałem pozostałe jakieś 90 ml( zdarłem lakier). Dużo lepsze wrażenie w tym segmencie cenowym robi david beckham homme.

Pawlo
Pawlo

Zapach, gdzie jakość przewyższa cenę. Niezła kompozycja na codzienne okazje, w dopracowanej butelce i za bardzo umiarkowane pieniążki. Mam swoje 125ml od roku i stosuję do pracy czy na inne codzienne nieskomplikowane okazje. Zapach jest dosyć trwały, nie jest męczący, choć do świeżaka też mu daleko. Trwałość ok. 7-8 godz. co przy cenie jaką trzeba zapłacić (ok. 60 zł za 125ml)czyni zapach naprawdę wartym uwagi.

terrenoire
terrenoire

... woń mejd in ju es ej...
Chopin Miraculum... to niedościgniony majstersztyk dla twórcy niedorzeczności olfaktorycznej jaką jest ikoN. Pachnie jak Uomo Avon z końca lat 90-tych. I pomyśleć... że pretendował do miana męskiej wersji Donna Karan - Black Cashmere. Chyba jakiś niesmaczny żart...

Kokos ;)
Kokos ;)

Nuda,nuda i jeszcze raz nuda.Perfumy dobre jako odświeżacz powietrza.Pierwsze co się narzuca to brak oryginalności.Kompozycja niczym się nie wyróżnia.Zapach jest dosyć ciężki choć świeży.Raczej nie pasuje do codziennego używania go np w pracy.Trwałość jak i projekcja również nie powalają.Całość się trzyma blisko skóry i trwa sobie na niej przez około 3-4 godziny.Ogółem zapach jest ładny ale na tym się kończy.Polecam dla osób nie lubiących wyróżniać się z tłumu.

ela812
ela812

Ja też dorzucę swoje kobiece zdanie na temat tego zapachu. Mnie się on bardzo podoba. Ale też zawsze podkreślam, że nie cierpię typowych świeżaków, a ten zapach jest z przeciwnego ich bieguna, więc dla mnie w sam raz.
W pierwszej chwili po aplikacji już zaczęłam się krzywić, bo zaleciało mi taką własnie świeżością, jakiej nie trawię (szczególnie w męskich zapachach). Po chwili jednak zapach zaczął się pięknie rozwijać i na wierzch wyszło kadzidło, które dla niektórych zalatuje szczypiącym w oczy dymem, a we mnie budzi skojarzenia z prawdziwym kadzidłem, jakie nieraz miałam okazję poczuć w dziecięcych latach, kiedy to biegało się na różniste nabożeństwa kościelne (a czasy to były beztroskie i cudne, więc i zapach kadzidła budzi sentymenty). Mnie ten dymek bardzo odpowiada i bynajmniej diabełkiem nie zalatuje, ale, jak wiemy, odczucia co do zapachu u każdej osoby mogą być inne, więc kłócić się nie będę.
W każdym razie zamierzam je nosić, nawet jeśli inni będą się krzywić ;-)

B737
B737

Oceniam wersję przedreformulacyjną (tą z korkiem zamykanym na magnes).

Jak dla mnie, to jest zapach wybitnie wieczorowy. Zdecydowanie nie nadaje się do noszenia na co dzień np. do biura - jest względnie ciężki i dominujący, co może nie być najlepszym pomysłem w takich okolicznościach.

Za pieniądze za jakie można go kupić (40 PLN za 75 ml wersji przedreformulacyjnej) to bardzo przyzwoite pachnidło, dobre na wieczorne wyjście. Dla mnie zapach okazyjny.

DREAMER80
DREAMER80

Kwaśnawy, nietrwały kadzidlak, Pachnie kadzidłem i jakby dymem, ale nie dymem z drewna, czy ogniska, a raczej dymem z węgla, kojarzy mi się nieprzyjemnie z zimą, mrozem i oparami dymu. Na szczęście nietrwały. Flakon, i opakowanie, dobra kampania reklamowa są zdecydowanie na plus, ale to najważniejsze, czyli sam zapach nijakie i nietrwałe. Porównanie do nieodżałowanego Black Cashmre DK, to jak porównanie gotyckiej katedry do jakiegoś, że współczesnych "kościołów potworków"..

Kigyo
Kigyo

Tak jak powiedzieć wokaliście, że ładnie wygląda, tak samo osobliwie można skomplementować pachnidło za ładne opakowanie. W przypadku Zirha niestety na opakowaniu komplementy się zakończą.

W PRL-u lat 80-tych można było się zetknąć z mydełkiem turystycznym w formie namydlonych karteczek w notesiku. Zirh jest dla mnie - lekko przydymioną - zapachową wariacją na ten temat. O ile pachnieć tak, to nie wstyd, o tyle sprzedawać toto za ok. 129 zł, to już delikatny nietakt. Chyba że chodzi o haracz za niezwykłą inwencję twórczą Nosa (twórczość przez duże tfu!). Trzeba przecież nie lada talentu, by stworzyć coś równie mydlano-nijakiego, mieszając m.in. imbir z labdanum i cynamonem.

Zirh jest niezłym przykładem marketingowej wydmuszki – masywny, czarny flakon z magnetyczną zatyczką i zawartość, która nijak nie oddaje mrocznej i wyrafinowanej zapowiedzi płynącej z opakowania.

3/10

Roq
Roq

Kupiłem w ciemno, bo był tani jak barszcz, więc ryzyko w zasadzie żadne, a po otwarciu dostałem coś co bardzo chciało być czymś oryginalnym, a wyszło jakaś tania proteza wieczorowego zapachu.
Jakaś krzyżówka Dirty English z GPH, do tego rozwodnione i pozbawione charakteru.
Brak charakteru, nijakość to mój największy zarzut. O ile początek potrafi zabrzmieć obiecująco, potem robi się straszliwie nudno i przewidywalnie.
Zero zaskoczenia. Tania męskość. Prawie kioskowa.
Owszem, pracując jako zawiadowca stacji w Koluszkach, można w tym zapachu zabłysnąć i wprowadzić pewne urozmaicenie, ale to tanie błyszczenie...
Trwałość na mnie też raczej słabowita. Za to flakon fajny. Mam wrażenie, że pochłonął 95% kosztów całego przedsięwzięcia zwanego Ikon...

estabas
estabas

Kupiłem w ciemno zachęcny przez ciekawe recenzje,niestety zawiodłem się.W popularnych supermarketach stoją wody toaletowe za k 20zł tej samej klasy i tego samego poziomu.Nie jest to ani zła ani brzydka kmpozycja,tylko nie ma w niej nic ciekawego ani oryginalnego a co najgorsze pachną niestety i to zdanie także kilku pań jak woda z najniższej półki w markecie.Ja jeszcze próbuję,może chłodna jesień zmieni moje zdanie.Poki co sam potrafię pomieszać składniki podane przez producenta Ikon w dużo oryginalniejszy i niechemiczny sposób.Dowód mogę przesłać pocztą.

Tam
Tam

Dorzucę zdanie kobiety. Zgodze się z opinią pierwszą. Diabeł dymi i gasi światło :) Ale jest dobrze, bo tak lubię! Zdecydowanie dobra kompozycja, ucieka z worka cedrowo wetiwerowego, od którego nudą w męskich wodach wieje na kilometry. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze i tak trzymać, tzn wodzić się z diabłem za rogi wokół ogniska na nocnej polanie. Znakomity na weekendowe wypady, kiedy wszystko staje się możliwe :)

Serious Sam
Serious Sam

Duży zawód. Na mojej skórze na pierwszy plan wybijają się niestety goździki, kolosalna ilość słodkawo-drzewnych goździków i przypraw, które przysłaniają wszystko inne. Czyni to z Ikona banalny, pospolity, nudny zapach "orientalny", jakich wiele na rynku. Dla mnie Ikon to rzeczywiście ikona taniej (w negatywnym rozumieniu tego słowa) męskości w perfumach.

Próbowałem go używać na różne sposoby, w różnych dawkach i o różnych porach roku i niestety za nic nie czuję w nim tego bogactwa, kadzidła, dymu, ogniska. Zapewne to sprawa osobnicza, zapewne te perfumy po prostu nie współpracują z moją skórą, niemniej polecam testy przed zakupem. Ja jestem na nie.

Potwierdzam natomiast wielogodzinną trwałość (przy solidnej aplikacji) i raczej dyskretną wyczuwalność zapachu.

Seth
Seth

Zaskakująco udana kompozycja. Sięgnąłem po nią z ciekawości i ucieszony urodą zapachu natychmiast zakupiłem. Na mojej skórze rozwija się w trójstopniowy sposób, szybko ewoluując od prawie klasycznie kolońskiego, cytrusowo-imbirowego otwarcia poprzez znacznie cieplejsze i zagęszczone nuty przyprawowe – mieniące się kadzidłem, któremu irys nadaje lekkości i przejrzystości – do statycznie brzmiącego, nieco ziemistego i zaostrzonego wetywerią drzewnego finiszu. Urokowi całości nieco szkodzi lekko wyczuwalna syntetyczność, która przy użyciu tak ograniczonych środków jednak nie dziwi a solidnemu perfumeryjnemu rzemiosłu zawdzięcza wrażenie enigmatyczności – będącej zapewne efektem spójnie zestawionych a wydających się opozycyjnymi – świeżości i ciepła oraz głębi i ostrości. Umiarkowana projekcja i dobra trwałość czyni zapach dość uniwersalnym, doskonałym na dzienne okazje: jesień/zima a także sprawdzającym się wieczorową porą, nawet wiosną. W skali (1-6): za kompozycję - 6; oryginalność - 4; intensywność - 3; trwałość - 4. Ocena końcowa: 4,25.

kwiatek
kwiatek

To zadziwiające jakie opinie można przeczytać na jego temat. Czasem mam wrażenie, że ludziska psikną na bloter, bądź na skórę i po chwili(pierwszej nucie) wywalają bloter, lecą zmyć go z ręki. Po pierwsze, to nie jest woda dla dresika, zioma spod klatencji co ma dziunie w blond, panterce. Półka z Boss'em jest gdzieś dalej ok? Zirh Ikon jest dla ludzi, którzy szukają w perfumach czegoś więcej niż tylko odświeżenia. Mrok, tajemnica, spalenizna ale za to jaka seksi. Myślę, że na odpowiedniej kobiecie będzie także działał. Trwałość 12 h i pachnieee.

pknbgr
pknbgr

Nisza cenowa i zapachowa. Początek jest fajny, słodko-drzewny. Jazda zaczyna się później. Przychodzi diabeł i robi spustoszenie. Pali wszystko dookoła, leje smołą i gasi światło. Mrok, dym, śmierć, płacz i zgrzytanie zębów. Dobra, poniosło mnie nieco. Ale jest kadzidlanie, ciemno i gęsto. Czuć dym i smołę w przystępnym jednak dla noszącego zapachu. Bardzo udana kompozycja amerykańskiego producenta do zdobycia za mniej niż 5 dych. Warto.
Ps. pojawia się wiele opinii nt. kiepskiej trwałości. Ze mnie dymi dobre 12 godzin, a drzewna baza potrafi zignorować prysznic. Wszystko to przy umiarkowanej, ale przyzwoitej projekcji.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Zirh Ikon, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Zirh Ikon, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ikon marki Zirh. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ikon marki Zirh reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci pour Homme Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent M7 Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Gucci Gucci Pour Homme II Lalique Hommage a L'Homme Azzaro Visit For Men Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Cartier Declaration Thierry Mugler A*Men Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Chanel Egoiste Rochas Rochas Man Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Lubin Idole Eau de Parfum Yves Saint Laurent Body Kouros Burberry London for Men Guerlain Heritage Eau de Toilette