Marki » T-Z » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Parisienne Yves Saint Laurent dla kobiet

Parisienne Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Parisienne Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Parisienne Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Parisienne Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Parisienne Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia

Parisienne marki Yves Saint Laurent to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Parisienne został wydany w 2009 roku. Parisienne stworzyli Sophia Grojsman i Sophie Labbe. Nutami głowy są Żurawina, jeżyna i winyl; nutami serca są fiołek, piwonia i róża damasceńska; nutami bazy są wetyweria, piżmo, drzewo sandałowe i paczula.

Żurawina Jeżyna Winyl

Fiołek Piwonia Róża damasceńska

Wetyweria Piżmo Drzewo sandałowe Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Parisienne by Yves Saint Laurent.

Abyan
Parisienne A L`Extreme
Parisienne L'Essentiel
Parlez-Moi d'Amour Eau de Parfum
Glam Rose

Parisienne Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Parisienne to dla mnie zapach wiosenno-jesienny. Wiosną gdy chcemy poczuć się lekko, zrzucić ciepłe ubrania i ciężkie otulające nas zimą perfumy. Jesienią idealny w chłodne, ponure i deszczowe dni, dodaje nam otuchy i sprawia, że czujemy się lekko i stąpamy tuż ponad ziemią. Parisienne to zapach z kategorii bezpiecznych, nienachalnych. To elegancki zapach dzienny, idealny do trenchy i zwiewnych apaszek. Na wieczór to ja wybieram cięższy kaliber. Otwarcie lekko owocowe, pewnie za sprawą jeżyny i żurawiny. Potem do głosu dochodzi róża i piwonia a w bazie dominuje piżmo i drzewo sandałowe. Trwałość i projekcja super. Flakon prosty acz uroczy.

chjena
chjena

Paryż jest szary.

Szare są kamienice, szare chodniki, szare gołębie i Łuk Triumfalny. Powieści Paryża też są szare - bure łachmany bohaterów z nizin społecznych zeszłych stuleci, smętna powojenna rzeczywistość, odmuchana szarym dymem papierosów nad calvadosem.

Szarość ma ogromną zaletę, że jest idealnym tłem do wszelkich historii. Niewielka ilość kolorów rysuje romanse z Wieżą Eiffle'a (szarą!) na horyzoncie, cekinowe sukienki lat 20. rozjaśniają francuską codzienność. Ale wystarczy odrobina czerni, by Paryż stał się smutny, melancholijny, powolny, deszczowy...

I tę szarość zamknięto we flakoniku Parisienne - magicznym składnikiem jest winyl. W wyższych temperaturach wesoła różyczka i kwaśna żurawina układają się w barwną pocztówkę, ale gdy powieje jesienny wiatr ujawnia się winylowa tęsknota... Beret, westchnienie, otulenie się płaszczem, powolny spacer zrezygnowanym krokiem...

Parisienne jest ukochanym zapachem mojej przyjaciółki, używa go jeszcze od liceum, stąd czuję się naprawdę niestosownie (!) nosząc go, jest zawłaszczony. Kompozycja warta uwagi i przemyślana. Polecam przetestować w różnych warunkach - zupełnie jak Paryż.

sugarfairy
sugarfairy

Gdybym miała wyobrazić sobie Paryżankę, widziałabym elegancką (jakże by inaczej), ciemnowłosą kobietę, ubraną w kremową, dopasowaną sukienkę i perły. Na nogach klasyczne szpilki, a ona sama roztacza woń jakiegoś irysowego pachnidła.
Jak widać, wyobrażenia moje, a wyobrażenia perfumiarzy tworzących Parisienne, to dwie różne sprawy.
Tutaj niby jest klasyka, bo przecież i róża, i fiołek, i piżmo, i paczula... A jednak zgadzam się w pełni z tym, że ten zapach ma w sobie coś niepokojącego czy też nostalgicznego. Po pierwszych chwilach, które przypominają przyjemne, różane mydełko, nagle wyczuwam zwrot o 180 stopni i do głosu dochodzi winyl. To moje pierwsze zetknięcie z perfumami z tą nutą, więc cieszę się, że mogłam ją na tyle dobrze wyczuć. Z początku wydawała mi się okropnie sztuczna, przypominająca palony plastik, ale zaraz potem zaczęła się zlewać z resztą aromatów, dając mieszankę naprawdę nietypową. Gdyby czarne różę istniały, pachniałyby właśnie tak. Słodko, ale jednocześnie nieco nienaturalnie, jakby ostrzegawczo. Taki zapach mogłaby nosić kobieta, która chciałaby jednocześnie uwodzić i trzymać na dystans. Pewna siebie, zadbana w każdym calu.
Dla mnie zapach intrygujący, ale też nieco przytłaczający. Z przyjemnością wdychałabym go, gdyby ubrał go ktoś inny. Sama wolę jednak różę w jadalnej odsłonie.
Zadziwiające, jak różne odczucia wywołuje Parisienne u różnych ludzi. Ale może taka właśnia miała być - kapryśna i nieprzewidywalna. Na pewno nie można odmówić jej trwałości, bo przetrwała ponad 8 godzin.

china_doll
china_doll

Próbkę Parisienne zakupiłam licząc na lekką wiosenną różę. Gdy powąchałam zapach z próbki wydawał się być właśnie taki, widziałam już przed oczami słoneczne wiosenne popołudnie, bańki mydlane nad łąką i tego typu skojarzenia.
Jednak po zaaplikowaniu zapachu na skórę (było lato), wszystko zmieniło się diametralnie. Róża z wiosennej, lekkiej różyczki stała się gęsta i jesienna. Bardzo dobrze wyczuwalne są także jeżyny i może trochę tego winylu... w dodatku całość jest dość słodka, a w pierwszych fazach też nieco przydymiona i kojarzy mi się z kadzidłem używanym w kościele w moim miasteczku. W miarę rozwoju kadzidło znika, zapach staje się lżejszy, cały czas jest jednak słodki.

Paryżanka nie kojarzy mi się z Paryżem. Kojarzy mi się z polską późną jesienią. Z zamglonym, pochmurnym, zimnym porankiem, z pustym parkiem pełnym opadniętych liści, z ogrodem, w którym kwiaty już zwiędły, z listopadem. Odbieram te perfumy jako nieco melancholijne, skłaniają do pogrążenia się w zadumie.
Właśnie jesień uważam za porę roku dla nich.

Idzie jesień i dzisiaj właśnie używam tych perfum. Zaczynam myśleć o zakupie flakonika, zresztą-flakonik cudowny.
Kto wie, może na kimś innym róża rozwinie się wiosennie, ja cieszę się, że na mojej skórze jest inaczej, bo z róży na wiosnę mam już innych faworytów :)

Joskelyn

Pisałam w recenzji parę postów niżej, że jesienią zatęskniłam za Parisienne. W zeszłym roku o tej porze zdobyłam odlewkę i okazało się, że miałam racje - zapach okazał się stworzony na pochmurne, wilgotne, mgliste dni. Pięknie się rozwija w takiej aurze - wyraźnie czuję dorodne jeżyny i mokre kwiaty - róże i piwonie. Całość pięknie migocze na piżmowo-wetiwerowej bazie, a obecność winylu wyostrza zapach i nadaje mu oryginalnego charakteru. Parisienne to dla mnie perfumy smutne, melancholijne, wyrażajace tęsknotę za czymś co trwało krótko i minęło bezpowrotnie. Przywodzą na myśl tęsknotę za dawnym kochankiem, wspomnienie przelotnego romansu, utraconą szansę na wielkie uczucie, które skończyło się nagle jeszcze zanim na dobre rozkwitło...

W tym roku nalezycie się na jesień przygotowałam - 90 ml Parisienne zawitało wczoraj w moje skromne progi. Nie mogę się doczekać, kiedy temperatura trochę spadnie, niebo spowiją chmury, a ja skropię skronie Paryżanką i wyjdę z domu o świcie w spowite mgłą miasto, wspominając z nostalgią lato, które minęło...

Zapach w deszczowe dni zostawia przyjemny ogonek, jest bardzo trwały na mojej skórze, a flakon uwazam za piękny.

Mój jesienny numer jeden.

centurylove
centurylove

No lubiłam, ale nosić nie mogłam. Migrena. Coś mi w nich nie pasowało, patrząc po nutach, był to winyl. Nie widzę też ambry, a wydaje mi się, że czuję. Dziwna sprawa z tymi perfumami. Kojarzą mi się z Paryżem i stolicą mody. Tak, jak w przypadku My Insolence- zapach mi się widzi mocno, ale głowa boli bardziej. Nie lubimy się- moja skóra i Parisienne.

amanda
amanda

Parisienne to po prostu wiosna. Urocza,uśmiechnięta,lekka.
Kiedy ma się ochotę wręcz płynąć,miękko stąpać troszkę nad ziemią.
Uskrzydlająca wiosna,obleczona w różaną pudrowość,z fiołkiem za uchem.
Ten zapach niesamowicie kojarzy mi się z przestrzenią pełną ciepłego wiosennego powietrza,delikatnego muskającego wiaterku i optymizmu płynącego z lata czekającego za rogatkami.
Ale to przede wszystkim opowieść o samej wiośnie.

Maverick
Maverick

Czy tylko mi Parisienne kojarzy sie z oranzada? Po prostu rozowa oranzada.

Joskelyn

Raz mnie ciągnie do tego zapachu, raz mnie odrzuca... Jest w nim coś plastikowego, sztucznego, chemicznego - początkowy akord winylu jest na mojej skórze mocno wyczuwalny, drapiący, zwracający uwagę. Są to na pewno perfumy ekstremalnie słodkie, ale i szalenie oryginalne. Ta plastikowa, niespotykana słodycz mocno mnie zauroczyła już przy pierwszym psiknieciu i zażyczyłam sobie na urodziny flaszeczkę - było wtedy gorące lato i zapach ten nie brzmiał niestety na mnie w tym okresie szczególnie fascynujaco - brakowało mi przede wszystkim róży! Sprzedałam go, bo nie lubię trzymać flakoników, które nie do końća mi pasują.

Przyszla jesień, kiedy wychodzę z domu świat tonie we mgle, w powietrzu wisi wilgoć, wieje wiatr, cały czas pada albo mży - zatęskniłam za Parisienne. Mam wrazenie, ze taka aura - kojarzaca sie z Paryzem - to idealny czas dla tego zapachu i coś czuje, ze moglaby teraz pachnieć pieknie. Mysle, ze niebawem to sprawdze :)

Aaaa i uwielbiam ten uroczy flakonik!

marta2210
marta2210

Bardzo lubię ten zapach.
Ale tylko we flakonie.
Na mojej skórze przypomina zwiędłe kwiatki na cmentarzu.
Kompletnie nie trwały.
Bardzo żałuję że tak jest, ponieważ jest śliczny.

kpnz
kpnz

Ostatnio często po niego sięgałam. W ciepłe dni pachnie najbardziej efektownie. Zapach elegancki, ale w charakterze różanym. Bardzo rzeźki, lekki, a zarazem nowoczesny. Nuta winylu dodaje mu charakteru. Po pewnym czasie jednak może się nudzić. Jest przestrzenny, można w nim swobodnie oddychać. Spodoba się kobietom lubiącym romantyczne kompozycje, jednocześnie szukających czegoś "na czasie".
U mnie jak to bywa z zapachami różanymi, początkowo bardzo często używam, po czym odkładam na półkę.

Zakupowe okazje

Parisienne by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Vial On Card for Women
Parisienne by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Vial On Card for Women
Macys.com
39.00 USD
Yves Saint Laurent Parisienne Eau de Parfum, 1 oz.
Yves Saint Laurent Parisienne Eau de Parfum, 1 oz.
50.85 USD
Yves Saint Laurent Parisienne Eau De Parfum for women 1.7 oz
Yves Saint Laurent Parisienne Eau De Parfum for women 1.7 oz
Eau De Toilette 1.6oz
60.29 USD
Parisienne Perfume by Yves Saint Laurent, 1.6 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Yves Saint Laurent Parisienne 1 oz Eau de Parfum Spray
Sephora.com, Inc.
Yves Saint Laurent Parisienne 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent Parisienne 1.6 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent Parisienne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent Parisienne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Parisienne marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Parisienne marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Prada Prada Candy Cacharel Noa Thierry Mugler Alien Viktor&Rolf Flowerbomb Salvatore Ferragamo Signorina Marc Jacobs Daisy Christian Dior Dior Addict Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Innocent Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Christian Dior Midnight Poison Kenzo Kenzo Amour Dolce&Gabbana The One Thierry Mugler Angel Cacharel LouLou Christian Dior Dolce Vita Trussardi Donna Trussardi 2011 Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Pure Poison