Marki » T-Z » kwiatowe « Grupy

Paris Yves Saint Laurent dla kobiet

Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy
Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Paris Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia

Paris marki Yves Saint Laurent to kwiatowe perfumy dla kobiet. Paris został wydany w 1983 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Sophia Grojsman. Nutami głowy są mimoza, kwiat pomarańczy, nuty zielone, róża, liść czarnej porzeczki, głóg, hiacynt, bergamotka, nasturcja i geranium; nutami serca są lilia, fiołek, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, konwalia, kwiat lipy i róża; nutami bazy są irys, drzewo sandałowe, ambra, piżmo, mech dębowy, heliotrop i cedr.

Mimoza Kwiat pomarańczy Nuty zielone Róża Liść czarnej porzeczki Głóg Hiacynt Bergamotka Nasturcja Geranium

Lilia Fiołek Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Kwiat lipy Róża

Irys Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Mech dębowy Heliotrop Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Paris by Yves Saint Laurent.

Emilie

Paris Recenzje Perfum

caro6564
caro6564

Przetestowalam wczoraj( EDP) i niestety znowu rozczarowanie. Zapach na mojej skorze wcale sie nie rozwija, "stoi w miejscu" i pachnie po 6 godzinach nadal niczym pudrowe mydelko. Zadnych fiolkow ani rozy nie wyczuwam. Polubil za to moja jedwabna apaszke, na niej pachnie calkiem inaczej :)

Ann
Ann

Bardzo szanuję Paris, jest pięknym, różano-fiołkowym, bogatym i wyrafinowanym zapachem. Kojarzy mi się z elegancką, ale subtelną i łagodną kobietą, z toaletką retro, zapachem pudru i szminki. Faktycznie może kojarzyć się z zapachowym potpourri.
Jest bosko odurzający, szykowny, maksymalnie możliwie kobiecy.
Lekko niedzisiejszy, noszenie go wymaga odrobiny odwagi i świadomości. Nie jest seksowny i zmysłowy, podnosi brodę nieco wyżej niż pozwala na to poprawność polityczna obecnych zapachów.
Jest i ręka Grojsman, czuć charakterystyczną, tynkową nutę i ogólne podobieństwo romantycznym stylem do Tresor, chociaż olfaktorycznie zapachy łączy stosunkowo niewiele.
Trwałość oraz projekcja godne marki, nazwisk, okresu premiery i wszystkiego innego. Flakon neutralny, klasyczny, dobrze współgra z wnętrzem.
Jeszcze nie mój, póki co doceniam, testuję, ale chyba na razie nie pasujemy do siebie, zobaczymy za jakiś czas. ;)

Nan
Nan

Gigantyczna, pudrowa róża w typie zwanym przeze mnie „glory of the Eighties”. Już po wielości nut możemy łatwo wywnioskować, że zapach należy raczej do tych cięższych w odbiorze i słusznie, bo w latach 80-tych innych perfum w zasadzie nie było.

Paris to róża bardzo specyficzna, szczerze mówiąc nigdy i nigdzie nie spotkałam podobnej. Inne kwiaty stanowią dla jej wysokości wyłącznie tło, choć być może pudrowy charakter zawdzięcza ona w tej kompozycji fiołkowi. Na szczęście nie ma w sobie ani cienia wytrawności, której w zapachach różanych szczerze nie cierpię. Reszty składników – mimo wielu wysiłków – wyodrębnić w tej kompozycji nie potrafię. Jest to zapach tego typu, który może się kojarzyć z toaletką wytwornej kobiety: puder, szminka, krem z płatków róży i różane perfumy, które wszystko to spowijają swoim obłoczkiem. Jest to zapach miękki, otulający, co w obecnej dobie rzadko się zdarza perfumom kwiatowym.

Jako, że perfumy mają już swoje lata odznaczają się niesłychaną trwałością, niedostępną współczesnym kompozycjom gigantyczną projekcją i swoistą różaną dusznością, która obecnym nosom może wydać się zbyt wymagająca. Tak, w obecnej dobie nie jest to na pewno zapach łatwy, ale wciąż jest odurzający i piękny. Trzeba dać mu trochę czasu, by móc docenić, jak fantastycznie się rozwija, jak ewoluuje i zmienia się w czasie, ile twarzy może mieć takie ujęcie róży – tak przecież oklepanego składnika perfumiarskiego. Sądzę, że jest to jeden z tych zapachów, które mogą powiedzieć nam najwięcej o dekadzie lat 80-tch w perfumiarstwie. O bezkompromisowości, o przepychu, o fantastycznej jakości. To jest zapach, który naprawdę trzyma się nas cały dzień, od rana do wieczora, nie są potrzebne żadne reaplikacje, czy targanie ze sobą flakonu do pracy. Tak się kiedyś robiło perfumy i za taką jakość się płaciło.

Mogę być nieco nieobiektywna w ocenie tego zapachu, gdyż był to jeden z ukochanych zapachów mojej Mamy. Jak pamiętam pierwszy raz weszła ona w jego posiadanie przy pomocy wymiany barterowej – oddała przyjaciółce nielubiane Anais Anais (którego i ja nie lubię), a w zamian otrzymała Paris, które potem kochała miłością namiętną i wierną przez wiele lat. Drugą buteleczkę dostała już ode mnie, pod choinkę. Niestety nie zdążyła jej już zużyć... Ciągle ją przechowuję jako jeden z moich skarbów, choć rzadko używam. Ten zapach należy do mojej Mamy bardziej, niż kiedykolwiek mógłby należeć do mnie.

Beata Maria
Beata Maria

Bardzo piękny kwiatowy zapach. Był taki moment w moim życiu, ze kochałam się w zapachach YSL. W związku z tym oczywiście i Paris zagościl na mojej toaletce. należą do tych, do których kiedyś wrócę sprawiają bowiem dobre samopoczucie i przywołują paryski szyk. Bardzo fajna buteleczka.

Niestety nie zachwycił mnie ten zapach - jednoznacznie kojarzy mi się z potpourri z zasuszonych płatków róży, skropionych obficie różanym olejkiem.

Z początku zapach jest nieco kwaśny, później ewoluuje w kwiatowe mydełko i na tym koniec.

Ma klasę, owszem - ale nie czuję się w nim dobrze. Jest wyniosły, nieco pańciowaty. Nie moje klimaty.

EJo
EJo

Różany, ciepły zapach, najpiękniej pachnący wieczorową, wilgotną porą, suche powietrze nie pozwala mu - moim skromnym zdaniem - w pełni się rozwinąć. Bardzo romantyczny, przywołujący mimo woli obrazy spacerów późną wiosną brzegami Sekwany. Doskonale zmiksowany, spójny. Lekko aldehydowe otwarcie, w którym oprócz róży błąka się nieśmiało mimoza, reszta początkowych nut niewyczuwalna dla mnie. Prawdę mówiąc myślałam, że geranium i liść porzeczki nadadzą Paris odrobinę pazura, zaczepności, ale zupełnie ich nie wyczuwam :( Później zapach wysładza się odrobinę - czuję przede wszystkim lipę, prześlicznego fiołka splatającego się z różą w jedną wstęgę zapachu, odrobinę ylang ylang i jaśminu. Bardzo wyważone są te środkowe nuty. Pudrowość korzenia irysa pozostaje w tle zapachu i łączy się z sandałowcem, ambrą i piżmem na samym jego dnie, róża zaś łagodnieje i przykrywa się ciepłą kołderką ;)

Hm, jakoś przypominają mi Tresor ale raczej w odniesieniu do ich miękkiego i romantycznego charakteru. Nosząca je kobieta to kwintesencja łagodności. Doceniam, nawet używam od czasu do czasu z przyjemnością, preferując jednak różyczki z pazurkiem.

gardenia
gardenia

To są naprawdę przepiękne perfumy.
Cudownie różane,ale nie cytrusowo-rześko,tylko słodko-wiosennie,nie dziewczęco,ale kobieco i zmysłowo.
Są jak francuskie,szykowne,różowe mydełko,roztaczają atmosferę niewymuszonej elegancji i zdystansowanego uroku.Po prostu,Paris:)

Zakupowe okazje

82.99 USD
Paris by Yves Saint Laurent EDT Spray 4.2 oz for Women
Paris by Yves Saint Laurent EDT Spray 4.2 oz for Women
87.50 USD
Yves Saint Laurent Paris Premieres Roses Light Eau De Toilette Spray 2014 Anniversary Edition 125ml 4.2oz
Eau De Parfum 2.5oz
Yves Saint Laurent Paris Eau de Parfum Natural Spray, 2.5 oz
Yves Saint Laurent Paris Eau de Parfum Natural Spray, 2.5 oz
95.00 USD
Yves Saint Laurent Paris Premieres Rose Eau de Toilette, 4.2 oz, Limited Edition
Yves Saint Laurent Paris Eau de Toilette Natural Spray, 4.2 oz
Yves Saint Laurent Paris Eau de Toilette Natural Spray, 4.2 oz
98.50 USD
Yves Saint Laurent Paris Eau De Toilette Spray 125ml 4.2oz
Yves Saint Laurent Paris Eau De Toilette Spray 125ml 4.2oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent Paris, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent Paris, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Paris marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Paris marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Lancome Tresor Nina Ricci L'Air du Temps Yves Saint Laurent Opium Gucci Gucci Eau de Parfum Fendi Fendi Theorema Laura Biagiotti Roma Kenzo Le Monde Est Beau Givenchy Amarige Christian Dior Dune Guerlain Shalimar Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Guerlain Samsara Eau de Parfum Calvin Klein Eternity Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Poison Tendre Cacharel LouLou Christian Dior Dolce Vita Chanel Chanel No 19 Poudre Christian Dior Poison