Marki » T-Z » orientalno - przyprawowe « Grupy

Opium Yves Saint Laurent dla kobiet

dymny
Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy
Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia

Opium marki Yves Saint Laurent to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. Opium został wydany w 1977 roku. Opium stworzyli Jean Amic i Jean-Louis Sieuzac. Nutami głowy są kolendra, Śliwka, cytrusy, mandarynka, pieprz, jaśmin, goździk (przyprawa), laurowiec indyjski i bergamotka; nutami serca są goździk (roślina), drzewo sandałowe, paczula, cynamon, korzeń irysa, brzoskwinia, konwalia i róża; nutami bazy są labdanum, balsam tolu, drzewo sandałowe, opoponaks, piżmo, kokos, wanilia, benzoes, wetyweria, kadzidło, cedr, mirra, kastoreum i ambra.

Kolendra Śliwka Cytrusy Mandarynka Pieprz Jaśmin Goździk (przyprawa) Laurowiec indyjski Bergamotka

Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Paczula Cynamon Korzeń irysa Brzoskwinia Konwalia Róża

Labdanum Balsam Tolu Drzewo sandałowe Opoponaks Piżmo Kokos Wanilia Benzoes Wetyweria Kadzidło Cedr Mirra Kastoreum Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Opium by Yves Saint Laurent.

Cinnabar
Youth-Dew
Cafe
Opium
Hot

Opium Recenzje Perfum

allie
allie

Co za monstrualne perfumy!... Perfumy przez wielkie "P". W dzisiejszych czasach nikt nie odważyłby się takich wypuścić na mainstream'owy perfumiarski rynek, zdominowany przez generyczne, słodkie, kwiatowe kompozycje. A raczej kompozycyjki.

Nie ma w Opium wszędobylskich kwiatków ni cukierków. Za to można wyczuć kolę, rum i whisky. Są sterty korzennych przypraw rodem z egzotycznego targu. Drogie cygaro o kadzidlanym, a jednocześnie słodkawym aromacie. Jest wreszcie dym z wędzarni.

Ten zapach zabiera w podróż do stolicy Haiti, Port au Prince, gdzie rośnie koka i strumieniami leje się rum, a potem przenosi do Hawany, spowitej w narkotyczny zapach cygar. To zapach dla perfumowych globtroterów, którzy nie boją się podróżować nie tylko w przestrzeni, ale przede wszystkim w czasie. Bo każda molekuła tego zapachu cofa nas do lat, gdy perfumiarstwo było sztuką, a nie tylko gałęzią przemysłu.

Te perfumy idą po bandzie, ale trzymają niesamowitą jakość i klasę. Mam wrażenie, że wiele nawet bardzo "wykombinowanych" kompozycji niszowych to przy Opium takie sobie "zapaszki", które nigdy nie doskoczą do poziomu tego arcydzieła. Mówię oczywiście o pierwotnej wersji, którą miałam zaszczyt poznać.

Opium się nie wącha. Nimi, zgodnie z nazwą, należy się odurzać.

misiankunio
misiankunio

Pamiętam ten zapach z dzieciństwa, co bardziej eleganckie ciotki nim pachniały i chyba czasami Babcia, kobieta nader elegancka.

Fascynował mnie już wtedy, był jak zapach innego świata, kojarzył się z damami, świętami, niecodziennością ...

No i będąc już mocno dorosłą osobą weszłam w posiadanie pierwszej flaszeczki.

Zachwyca mnie tak samo, przede wszystkim ukochanym cynamonem, podanym radoście, soczyście, a zarazem bardzo elegancko.

Wysłodzony wanilią, lekko przydymiony gęstą różą, paczula, która często sięze mną nie lubi, tu pkazuje sięz fajniejszej strony, a przynajmniej nie rozpycha, ledwo ją czuję i dobrze

Pieprz obecny, ale w aptekarskiej dawce, domuje nadal cynamon i tak trwa i trwa, ku rozkoszy mojego nosa.

Mimo sporej ilości kwiatów, zdecydowanie niekwiatowy.

Ale nadal i nieustająco, od bez mała 10 lat nie jes to zapach do noszenia przeze mnie globalnie, zrobiłam to może z 5 razy przez te lata.

Nie wiem o co chodzi, ale uwielbiam spryskiwać nim nadgarstek i inhalować się zapachem, kocham to. Wywołuje u mnie poczucie bezpieczeństwa i ... czesto jestem po nim nagle głodna.

Natomiast pryśnięty globalnie, np. na okolice szyi, dekoltu, męczy mnie i przytłacza, choć jednocześnie cieszy, ale robi się krzyczący, zbyt gorący.

Na innych też go nie lubię, a przynajmniej niezbyt blisko.

Wg mnie to killer dużo potężniejszy, niż król killerów, czyli Słoń Kenzo.

Niemniej dla mnie to mistrzostwo świata, nie ma drugiego takiego zapachu, który wywoływalby takie uczucia jak Opium na mojej ręce, po prostu upojenie.

Może Rousse Lutkowy jest najbliższy, co śmieszniejsze, nieco bardziej ponury, ale mnie nie meczy, jest dla mnie absolutnie noszalny i nawet pożądany do noszenia globalnie.

Szczerze polecam Opium, ale oczywiście osobom rozmiłowanym w killerach, zapachach z dość szczególnym urokiem.

gardenia

Właśnie udało mi się zdobyć wersję jeszcze z lat 90 tych - 2000, sprzed zmiany flakonu na obecny. Skład przy okazji też nieco zmieniono.
Opisuję tym razem wersję wody toaletowej. Posiadam również z tych lat wersję EDP. Małe porównanie zatem.
EDP jest bardziej korzenne i cięższe i jak na dzisiejsze czasy ciut męskie. Obie wersje łączy miękka charakterystyczna dla Opium chmura orientalnych składników. Tworzą one coś słodkiego, niesamowicie głębokiego i pociągającego.
Wersja EDT jest o wiele lżejsza mimo to benzoes, mirra, balsam tolu, cynamon, opoponaks, śliwka, mnóstwo gożdzika-korzenia i kadzidło są b. mocno wyczuwalne, oj nie żałowano ich tutaj. To na dzisiejsze czasy killer! Killer przyprawowy. Jednak zapach nie jest suchy czy ostry jak to w przypadku dzisiejszych przyprawowców bywa, jest miękki, gęsty tworzy słodką tajemniczą aurę. Ma w sobie coś z brązowego ciepłego futra, jakbym zanurzyła twarz w brązowociemnym miękkim kołnierzu z lisa, nawet mam wrażenie, że pojedyncze włoski mnie łaskoczą.
Opium to historia perfumiarstwa i dobrze, że ciągle jest na rynku.
Ostatnio wyczułam na znajomej jakiś zapach. Od razu pomyślałam: to jakaś znana mi staroć! Skojarzenie było bardzo niepoprawne politycznie: oj zapach starszej pani...Czy to coś złego? Zależy, jak do tego podejść. Ja mam świetne skojarzenia z paniami, które noszą takie perfumy, oj odważne i ciekawe z nich babeczki...;D Sama zresztą nosiłam te perfumy parę lat temu nie czując w ogóle tej nuty. I nie czuję jej w sumie, tylko na wstępie a potem to już tylko bajka ...z tysiąca i jednej nocy :)
Kiedyś Opium to była rewolucja, znak nowego, nonkonformizmu, czegoś zakazanego. Ja jednak odważam się go nosić, jest tak charakterystyczny - charakterny i tak piękny, że mam gdzieś, co inni mówią, nawet, że może dodać mi lat. Jest intrygujący, inny, to prawdziwy skarb dla wielbicieli...skarbów, ale tych ukrytych w starych skrzyniach gdzieś na strychach albo w szafach naszych mam, babć, a może wspomnień.
Polecam testy i nie zniechęcać się początkową vintagową nutą. Spróbujcie zatopić się w tej chmurze zniewalającego seksapilu, kobiecości, władzy i utraty zmysłów, tak, takie skojarzenia mam, gdy wwąchuję się w swój nadgarstek. Z żadnym innym zapachem tak nie mam. No w końcu to Opium, nazwa godna tych perfum, jak najbardziej. Jeśli ktoś nie cierpi vintage, nie polecam, ale poznać choć warto, na pewno. Nie ukrywam, trzeba odwagi do noszenia tego pachnidła. Jednak zachwycony wzrok mojego mężczyzny ułatwia mi to nieco ;D
Szkoda, że pudełko Opium nie jest już tak misterne i piękne jak kiedyś. Ale i nowa wersja zapachu jest godna klasyka. Ja wolę jednak starą wersję, jest bardziej przyprawowa, mniej słodka. Trwałość? Po wieki wieków....

darkblueyed
darkblueyed

3 X TAK! Glebia, zapach tak gesty, ze mozna lyzka mieszac. Cynamon, mirra, kadzidlo klada sie aksamitnym cieniem na mojej skorze. Gdzies z boku zapiszczy jaks mandarynko- cytryna ale ucieka zaraz by oddac tron ciemnemu pieprzowi z nuta zywicy. Skrapiam sie, wyciagam reke po cokolwiek i mam! Dodaje mi pewnosci siebie, zmusza do zmruzenia oczu i kocich pomrukow. To nie perfumy typu- powachal i polecial. To zapach mowiacy Mmmmmmm...- zostan jeszcze chwile... ;-)

Topola
Topola

Kiedyś myślałam, że Opium jest dla starszych pań w futrze z lisa. Gdzieś przeczytałam taką etykietkę tego zapachu. Nawet nie podchodziłam w perfumerii do tej półki. Flakon też jakoś do mnie nie przemawiał. Taki płaski, ciemny, bardziej męski niż kobiecy, aż...kiedyś trafiłam na tę stronę i zaczęłam czytać Wasze opinie. Wtedy kupiłam w ciemno, jak większość perfum, które posiadam, butelkę Opium jeszcze sprzed reformulacji i zakochałam się w tym zapachu. Jest taki, jak powinien być: gęsty, pełny, bogaty w składniki. Kiedy ich używam, koniecznie w małych ilościach, czuję się jak egzotyczna piękność. Próbowałam porównać ten zapach z Opium na półce w perfumerii i to zupełnie inny zapach. Nowy jest taki płaski, rzadki, chociaż również powala. Chyba dostosowali go do odbioru szerszej grupie. Opium, to zapach zdecydowanie dla dojrzalszych pań. Młodsze mają powonienie nastawione na łatwe pachnidełka, którymi można się zlewać do woli.

Roma
Roma

Opium to byly pierwsze perfumy, ktore chcialam powachac jako dorosla kobieta, perfumoholiczka od malego, wtedy mialam lat moze 20 i nie spodobaly mi sie, wydaly sie mocne, tepe i dziwaczne, ale jak moglo byc inaczej, skoro tylko dano mi powachac korek:/ I z satysfakcja pani zza lady [likwidowany sklep Baltona] powiedziala: "Mowilam, ze za ciezkie, a pani jest na Opium za mloda..." A poprosilam o cos slodkiego, ciezkiego. Ale nie upieralam sie, by kupic, bo to byly prawdziwe perfumy, tak drogie, ze szkoda slow... Kupilam wtedy wode Benetton - Colors, tez rzecz dosc mocna, bardzo ciekawa, jakby lekko meska, ale fajna... i tania;-)

Dzis, gdy poznalam je, choc mam tylko miniature, ale za to tej starej wersji chyba, jestem nimi wciaz oczarowana, bo ja kocham w pachnidlach zywice, kadzidlo i nuty balsamiczne. A tu czuje to wszystko... i jeszcze wiecej, moze i przesyt, ale ja to lubie. Opium jest mocnym, glebokim, poteznym tchnieniem, slodkim, gestym oddechem drzew, zywicznym sokiem zycia. Slodko - kwasnym czasem. Optymistycznym i zywym, ale i powolnym, omdlewajacym, narkotycznym, oparow pelnym pachnidlem. Jest niezwykly. Nie mam zlych skojarzen, na szczescie, w moim otoczeniu go nie noszono.

Gra na niskich, najnizszych akordach, zmyslowy, a raczej moze seksowny do bolu. Moze i jest dosadny, ale przebogaty, zmienny niesamowicie, co i rusz, w zaleznosci od dnia, od humoru, co innego w nim czuje, co innego odkrywam. A sa tu same moje ulubione skladniki: labdanum, roza, balsam tolu, kadzidlo, wszelkiego rodzaju zywice... mmm...
Kiedys, na poczatku poznawania, draznila mnie w nim jakas nuta, chyba cynamonu, dzis nie oczekuje, co i kiedy sie pojawi, kocham i juz, plawie sie... a uzywam w mini kroplach, a potem kupie nastepna miniature:-)

Trudno pisać o klasykach, bo zazwyczaj ich temat przemielony jest wzdłuż i wszerz i powiedziano już o nich wszystko. Ale spróbuję ;)

Opium jest piękny, intrygujący - jednocześnie trudny w odbiorze, wymagający. Kluczem do jego zrozumienia jest umiejętne dozowanie - za duża dawka może zabić noszącego i jego otoczenie,odpowiednia zaś zauroczyć i uzależnić.

Na mnie jest mydlano - przyprawowo - korzenny. Czuję przede wszystkim goździki - przyprawę i kwiaty, sporo cynamonu i ciężkiej, niejadalnej wanilii. Jest gęsty i kremowy, wszystkie składniki pięknie razem współpracują.

Jest kontrowersyjny, kochany i nienawidzony - ale taki jest los wielkich zapachów - Chanel no.5, Shalimar, czy Angel też budzą skrajne emocje.

Testowałam wersję z obrazka - nie znam niestety wersji vintage.

zanzibar37
zanzibar37

Oceniam wersję jak na obrazku, nowej nie mam i nie chcę mieć. Jeden z Wielkich Zapachów, charakterystyczny, rozpoznawalny przez większość, kochany lub nienawidzony, chyba nie ma nic pośrodku...
To zapach, który bardziej wybrał mnie niż ja jego. Jest pełny - czuję go bardzo długo, w całej złożoności, jednak najbardziej lubię wspólgranie cynamonu, sandałowca i pieprzu. Cynamon nie jest słodki, kulinarny, tylko bardziej taki surowy, drewniany. Śliwki i konwalii nie czuję wcale, moja skóra chyba eliminuje takie nuty. Za to cytrusy wibrują na mnie do końca, współgrają z bazą do samego końca i jakoś dziwnie uzupełaniają te przyprawy i ciepłą bazę. Co najdziwniejsze - wcale mnie nie drażnią, fenomen jakiś! Podsumowując - zapach nie dla nieśmiałych, potęny, wyczuwalny, ekspansywny i samolubny (przytłumia wszystkie inne w polu rażenia). Kocham, czasami zdradzam z nim Habanitę.

awos
awos

Zgadzam się z przedmówczynią- perfumy wszechczasów. Skojarzenia każda z nas ma inne... Nie są zbyt agresywne jeżeli stosujemy je z umiarem. Sa gresywne gdy stosujemy je z balsamem i mydłem.
Miałam wszystko z tej serii łącznie z perfumami( dywan pachnie do dziś od momentu w którym kolega złapał małą buteleczkę za frędzel i wylał lwią część zawartości ).
Trochę trącą myszką, nie jest to zapach dla niezdecydowanych, podązających za modą. Moj partner ich nie lubi - kojarzą mu sie z Panią Profesor od mikrobiologii. Ja pozdrawiam prof. Grabowską i źle mi sie nie kojarzy Opium.

bazylia
bazylia

dojrzałe dla dojrzałych bez skrupułów. gdyby żyła, noosiłaby je królowa Margot. jest w nich wyrachowanie, zaborczość, dusząca słodycz i zgorzknienie. również dla zagubionych, chcących wywrzeć wrażenie zdecydowanych i nieprzystępnych. może na południu europy się sprawdzają.

gardenia

Możecie mówić,co chcecie,dla mnie to jedne z najpiękniejszych perfum wszechczasów.Gęste,głębokie bez końca,tajemnicze,złożone,nie potrafię od razu nazwać komponentów,jedyne w swoim rodzaju.Najlepsze jest też to,że w ogóle mnie nie uczulają i uważam,że wcale nie są za ciężkie.Na pewno na wieczór(ja posiadam wodę perfumowaną),ale ja ubóstwiam ich balsamiczną,cudowną woń.Nosząc Opium czuję się zawsze sexy,dojrzale,kobieco i pewnie siebie.Niestety nowa wersja pachnie nieco inaczej i na dodatek paskudnie mnie uczula:(

Zakupowe okazje

39.89 USD
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Toilette for women 1.7 oz
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Toilette for women 1.7 oz
40.49 USD
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 1 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
Deodorant 3.3oz
47.99 USD
Opium by Yves Saint Laurent Deodorant Spray 3.4 oz for Women
Opium by Yves Saint Laurent Deodorant Spray 3.4 oz for Women
54.89 USD
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 1.6 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
55.29 USD
56.99 USD
Opium by Yves Saint Laurent EDT Spray 1.6 oz for Men
Opium by Yves Saint Laurent EDT Spray 1.6 oz for Men
60.00 USD
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Toilette Spray Tester for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Opium by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Opium by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Parfum 1.6oz
71.09 USD
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 1.6 oz Eau De Parfum Spray New Packaging for Women
71.09 USD
Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Toilette Spray New Packaging for Women
Yves Saint Laurent Opium Eau de Toilette 1.6 oz
92.00 USD
Yves Saint Laurent Opium Eau de Parfum 1.6 oz
Yves Saint Laurent Opium Eau de Parfum 1.6 oz
102.00 USD
Yves Saint Laurent Opium Eau de Toilette, 3 oz.
Yves Saint Laurent Opium Eau de Toilette, 3 oz.
Eau De Parfum 3oz
121.90 USD
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Parfum for women 3 oz
Yves Saint Laurent Opium 2009 Eau De Parfum for women 3 oz
Eau De Parfum 3oz
122.00 USD
Yves Saint Laurent Opium Eau de Parfum, 3 oz.
Yves Saint Laurent Opium Eau de Parfum, 3 oz.
135.99 USD
Opium by Yves Saint Laurent EDT Spray 1.6 oz Free Body Lotion 1.7 oz New Packaging Travel Offer for Women
Eau De Toilette 4.2oz
Yves Saint Laurent Opium 1 oz Eau de Toilette Spray
Sephora.com, Inc.
Yves Saint Laurent Opium 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent Opium 1.6 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent Opium, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent Opium, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Opium marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Opium marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Coco Eau de Parfum Molinard Habanita Fendi Fendi Theorema Calvin Klein Obsession Christian Dior Poison Cacharel LouLou Christian Dior Dune Christian Dior Dolce Vita Christian Dior Midnight Poison Serge Lutens Ambre Sultan Donna Karan Black Cashmere Yves Saint Laurent Opium Christian Dior Dior Addict Gucci Gucci Eau de Parfum Hermes 24 Faubourg Guerlain Samsara Eau de Parfum Givenchy Organza Chanel Chanel N°5