Marki » T-Z » orientalno - przyprawowe « Grupy

Nu Yves Saint Laurent dla kobiet

Nu Yves Saint Laurent dla kobiet

Mam: 49 Miałem: 54 Chcę: 33 Ukochany zapach: 2

Nu Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Nu Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia

Nu marki Yves Saint Laurent to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. Nu został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są bergamotka i kardamon; nutami serca są orchidea, jaśmin, czarny pieprz i kadzidło; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo i wetyweria.

Bergamotka Kardamon

Orchidea Jaśmin Czarny pieprz Kadzidło

Drzewo sandałowe Piżmo Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Nu by Yves Saint Laurent.

Nu Eau de Toilette
L de Lubin
Atelier d'Orient Shanghai Lily
Ultimate

Nu Recenzje Perfum

perfumeholic88
perfumeholic88

´´Jest w świetlistości przedjesiennych zmierzchów
Tkliwy, tajemny czar zadumy,
Złowieszczy blask i barwność drzew w rozpierzchu,
Czerwiennych liści lekkie, czule szumy.
I cichy błękit, co się mgliście chmurzy,
Że ziemia wokół smutnie sierocieje,
I jak przeczucie nadchodzącej burzy
Czasem porywczy, chłodny wiatr zawieje.
Znużeniem wszystko, wyczerpaniem tchnie,
Uśmiechem cichym schyłku i więdnienia,
Co u rozumnej się istoty zwie
Podniosłą wstydliwością jej cierpienia.´´

Piękny wiersz Tiutczewa najlepiej opisuje Nu. To zapach jesieni, gdy dni są już ponure i ciemne. Tak pachnie zaduma i smutek. Jednocześnie Nu nie jest ani kobiece ani do końca męskie. To orient w którym czuję mocny kardamon, taki który aż kręci w nosie i tyle samo pieprzu, a całość hojnie okopcono kadzidłem. W tej kompozycji nie ma radości, trzyma na dystans, może też odpychać i jakkolwiek to zabrzmi, ale podoba mi sie to.

Arsenicum
Arsenicum

Nie oszukujmy się - świat nie był gotowy na Nu w 2001 roku. To nie jest uniseks, to dziwny, androgeniczny zapach, łączący ze sobą bezsprzecznie męskie pierwiastki, z kobiecymi niuansami. Taki Mateusz Maga (wiem, chłopak jest pajacem, jednak nie znam drugiego, tak kobiecego mężczyzny ;d)światowego perfumiarstwa - chciałem napisać Tilda Swinton, jednak Nu jawi mi się bardziej jako mężczyzna, niż kobieta.
Czysta sztuka, migoczące kryształki lodu i metalu, zamknięte w niepozornym "hokejowym krążku". Esencja alienacji, zapach próżni, magia zamknięta we flakonie, mroźny, gwiaździsty wieczór z pełnią księżyca, zaklęty w płynie.
Otwarcie Nu, jest warte całego złota Rothschildów. Zmrożony kardamon, a raczej gwiezdny pył, wwiercający się w nos z niebywałą siłą. Nu, zapewnia mi całą gamę różnorakich przeżyć, a otwarcie niesie ich najwięcej. Pierwszy raz w życiu, czuję efekt "olfaktorycznej strzały", która przeszywa mój nos na wskroś. Efekt ten mogę przyrównać do wyjścia z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz, gdzie panuje dwudziestostopniowy mróz. Człowiek odczuwa wtedy charakterystyczny "skurcz" w środku nosa, to samo uczucie towarzyszy mi przy otwarciu, przeszywającym swoją niesamowitą, kardamonową nutą. Później wszystko słabnie, a do gry wchodzi piękne, zmieszane kadzidło, bo nie mówimy tu o olibanum, czy mirrze, lecz o różnych ziołach, żywicach i płatkach kwiatów wsypanych do kadzielnicy. Wraz z kadzidłem, pojawia się pierwiastek kobiecy, czyli kwiaty - nie wiem jakie, spis mówi, że orchidea, ale ja znam jej zapach tylko z kilku kompozycji i nie jestem utwierdzony co do stuprocentowej znajomości tej nuty. Jedno jest pewne, że dwaj główni gracze tej kompozycji, czyli (wręcz magiczny) kardamon i świetnej jakości kadzidło, są "stępiane" przez kwiatowy niuans, który nie pozwala kompozycji całkowicie wkroczyć na męskie szlaki.
Nu, chyba na zawsze pozostanie w mojej głowie, jako symbol marketingowego błędu, którego skutki są opłakane dla fanatyków prawdziwego zapachu. Ten zapach od początku, do końca został utkany z ponadczasowych nici, które może nie przetrwają na aukcjach internetowych, jednak z pewnością pozawiązują sieci w niejednym mózgu, nie pozwalając zapomnieć.
Pięć godzin trwałości, przy średniej projekcji.

germanita
germanita

Niegdyś ukochany, dziś nie wyobrażam sobie go nosić. Być może ta fascynacja wróci ale mam już niewiele czasu żeby ponownie się zakochać...nie, nie umieram ;) zapach jest mało dostępny... Choć ze śmiercią ma coś wspólnego, jest zimny i przywodzi na myśl ceremonię pogrzebową...

Roma
Roma

To pachnidlo mialam, gdy tylko pojawilo sie w sklepach. Pamietam, ze odczuwalam je jako tajemnicze, zmyslowe, mroczne - nocny zapach, ktory ja stosuje zawsze na co dzien;-] I dzis to sie nie zmienilo. Mam probke. Nu jest gorzkie kardamonem, malo slodkie, slone raczej, orientalne. A ja orient kocham szalenie. Nie lubie pieprzu, ale tu bardzo pasuje, w ogole to kompozycja swietna, przemyslana, ciemna, ale nie oleista. Choc preferuje slodkie "orienty" tak tu - pasuje i lubie Nu bardzo. Szczegolnie, ze jest tu kadzidlo ;-)
Pokochalam NU... jest bardzo moj...
Swietnie sie w nim czulam, dostalam naprawde mnstwo komplementow, od (wielu) obcych mezczyzn (w pracy) byli NU wrecz zaczarowani;-]
Razem z pierwsza, czarna Mania - Armaniego to byl moj najukochanszy zapach.
Marze, by miec go znow...

Przyjemny, przyprawowy orient. Trochę pieprzu, kardamonu i słodkiego kadzidła. Jestem trochę rozczarowana, bo po przeczytaniu tylu entuzjastycznych recenzji nastawiłam się na coś wyjątkowego - a tu jest ładnie, poprawnie, ale bez pazura.

Trwałość średnia, zapach bardzo bliskoskórny.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Dla mnie to taka nieco bardziej wytrawna (wetiwer!) Theorema Fendi. Trochę więcej pieprzu, trochę mniej słodyczy, ale nadal jest to słodki przyprawowiec. Żadnego dystansu, żadnej starszej pani, o której mowa poniżej, nie wyczuwam.
O ile Theorema jest urocza słodko-śmietankowa, tu jest bardziej słodko-ostro. Gdyby panienka Theorema podrosła nieco i pokazała pazurki, mogłaby pachnieć właśnie tak - wiek niewinności ewidentnie się skończył :) I dobrze!
Trwałość też lepsza, niż w przypadku Fendi i w ogóle jestem na tak.
Wersja Theoremy "dla dorosłych", coś pięknego!!! :)

Mad-Lainey
Mad-Lainey

NU w wersji EDP to koncentrat najwspanialszych orientalnych nut skomponowanych w nieslychanie wyrafinowany sposob - zapach jest mocny, niezwykle intensywny, ale nie ciezki i nie migrenogenny.
Obecnonsc pieprzu i kardamonu powinna dawac do myslenia i przywolywac skojarzenia wiercenia nosie, ale uwierzcie mi, Mile Panie, to Wam nie grozi!
NU jest cudnym zapachem posiadajacym wazna ceche - nie meczy wlasciciela ani ototczenia. Wiele z moich orientalnych kompozycji (np, Samsara - ktora nadaje sie wylacznie na zime lub chlodny wieczor) chwilami staje sie nie do zniesienia (zwlaszcza gdy slonce nagrzewa skore, wtedy orient bywa zbyt duszny), ale NU zachowuje sie w takich warunkach swietnie i nie powoduje mdlosci.
Orchidea prezentuje sie niezbyt slodko i to na wielki plus - NU nie chce byc przeciez kolejnym zapachem z serii waniliowych przygod czesc dalsza
Wetiwer i pizmo nadaja bazie glebi i choc spodziewalam sie, ze wetiwer zmieni trajektorie zapachu na zbytnio meski - zostalam mile zaskoczona poniewaz NU od nuty glowy do bazy jest szalenie kobiecy.
Trwalosc i moc - rewelacja.
Butelka praktyczna, bo latwo miesci sie w plaskiej torebce i nie jest narazona na stluczenie (nie jest szklana).
NU jest dla mnie to synonimem eleganckiej, jesli nie wytwornie eleganckiej, kobiety.
Szkoda tylko, ze tak ciezko go dostac, a jak juz upoluje, to cena przyprawia mnie o dreszcze

Tam
Tam

Mam bardzo podobne odczucia, To zapach tajemniczej nocy. Tak można pachnieć na eleganckim przyjęciu w starej rezydencji i jej ogrodach wsród dystyngowanych gości lub na premierze w operze. Zapach poważny, surowy, wzbudzający respekt, dla matrony w perłach, głowy rodziny. Mam EDP i EDT, gdyż urzekł mnie ten zapach, ale...nie używam, wzbudzają we mnie lęk. Rzeczywiście nie podobają się płci męskiej. Przypuszczam, że dlatego, iż
trudno dobrze i swobodnie czuć się w obecności surowej damy.

gugusia
gugusia

Zapach nocy, jesiennej nocy. Takie skojarzenia wywołuje u mnie Nu edp. Dużo kardamonu, dużo pieprzu i innych przypraw, do tego orchidea. Zapach nocy, oj tak! Tajemniczy, zmysłowy, choć w moim otoczeniu nie wzbudza zachwytu płci męskiej.
Flakon minimalistycznie piękny.
Trwałość - 3 godziny.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent Nu, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent Nu, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Nu marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Nu marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan Black Cashmere Serge Lutens Ambre Sultan Guerlain Shalimar Fendi Fendi Theorema Alexander McQueen Kingdom Hermes Elixir des Merveilles Cartier Le Baiser Du Dragon Hermes Hermessence Ambre Narguile Christian Dior Dolce Vita Christian Dior Dior Addict Laura Biagiotti Roma Yves Saint Laurent La Collection Nu Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Calvin Klein Obsession Christian Dior Midnight Poison Serge Lutens Feminite du Bois Yves Rocher Neonatura Cocoon Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dune Serge Lutens Fille en Aiguilles